Dziś mamy 27 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Jeden mecz na dwa razy. Tarpan przywozi 3 punkty z Bydgoszczy

W miniony weekend w Grodzie nad Brdą doszło do meczu przyjaźni #pomiędzy Zawiszą II Bydgoszcz a Tarpanem Mrocza. Pogoda jednak częściowo pokrzyżowała piłkarzom szyki i po pierwszych 45. minutach gry starcie to zostało przerwane.

Dobiegają końca rozgrywki ligi okręgowej w grupie I, w której rywalizuje Tarpan Mrocza. Z uwagi na to, że podopieczni Pawła Mądrzejewskiego toczą zażartą rywalizację o awans do IV ligi to każde spotkanie jest na wagę „złota”. W 28. serii spotkań mrotecki zespół udał się do Bydgoszczy, żeby zmierzyć się w meczu przyjaźni z drugim zespołem Zawiszy. Inny wynik niż zwycięstwo nie wchodził w grę, tym bardziej, że dwie pozostałe drużyny walczące o awans, czyli Mustang Ostaszewo i GLKS Dobrcz zmierzyły się w tej kolejce w bezpośrednim starciu. W obozie mroteckim panowały bojowe nastroje, ale pierwszy skuteczny cios wyprowadzili gospodarze. Zawisza prowadził 1:0, ale nie nacieszył się za długo takim wynikiem. Kilka chwil później Tarpan po trafieniu samobójczym jednego z bydgoskich zawodników doprowadził do wyrównania. Zdobyta bramka uskrzydliła mroteckich piłkarzy, którzy jeszcze przed zejściem na przerwę zdołali wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Tsubasa Hashidate. Skromne prowadzenie gości do przerwy zwiastowało spore emocję w dalszej fazie spotkania. Szyki obu drużynom popsuł jednak deszcz, który padał przez całą pierwszą połowę, a późniejsze nasilenie doprowadziło do tego, że na drugie 45. minut gry piłkarze już na boisko nie wyszli. Zdecydowano o tym, że II połowa zostanie rozegrana w innym terminie, tj. 5 czerwca o godz. 19.

W środowy wieczór obie drużyny ponownie zameldowały się na boisku, żeby dokończyć to spotkanie. Po zaciętej 45 – minutowej rywalizacji Tarpan ostatecznie dowiózł korzystny rezultat do końca i z Bydgoszczy wyjechał bogatszy o bardzo ważne 3 punkty. Dobre wieści dla klubu dotarły natomiast z Dobrcza, gdzie mierzyły się wyżej wymienione zespoły GLKS i Mustang. Obie drużyny podzieliły się punktami, co sprawia, że mroteckiemu zespołowi wystarczy zdobycie czterech punktów w ostatnich dwóch meczach żeby świętować awans.

W nadchodzącą niedzielę, tj. 9 czerwca o godz. 15 Tarpan rozegra ostatni domowy mecz w tegorocznych rozgrywkach. Rywalem będzie znacznie niżej notowany Cyklon Kończewice.

Zawisza II Bydgoszcz – Tarpan Mrocza 1:2 (1:2)

Bramki dla Tarpana: Tsubasa Hashidate, bramka samobójcza