Dziś mamy 24 września 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 września 2018 0

Turyści w Park Hotelu***. Poznali funkcjonowanie i organizację pracy w hotelu

Uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica w minionym tygodniu udali się na # warsztaty praktyczne do Park Hotelu *** w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Kolejne zajęcia praktyczne. Uczniowie kl II w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

To już kolejna wizyta w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Cieszymy się, że uczelnia stała się # atrakcyjna dla absolwentów II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 września 2018 3

Muzyczne pożegnanie lata. Śpiewano, tańczono i …

22 września w godzinach popołudniowych, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w # Samostrzelu odbyło się zakończenie lata pt. „Muzyczne Pożegnanie Lata”.

(czytaj więcej)
22 września 2018 0

ZSŻŚ Nakło n. Not. na I Kongresie Żeglugi Śródlądowej

W dniach 19-20 września 2018 r. klasa III Technikum Żeglugi Śródlądowej wraz z nauczycielami # przedmiotów zawodowych Grzegorzem Nadolnym i Pawłem Ciereszko przebywała w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu.

(czytaj więcej)
20 września 2018 0

Anglogalowie podbijają Berlin i nie tylko …!

Aktorzy przedstawienia w języku angielskim ‘Asterix and Obelix take on Caesar’#, wystawionego przez The English Drama Club 29 maja na deskach Nakielskiego Ośrodka Kultury, wraz z organizatorem wycieczki p. Joanną Betscher oraz opiekunami p. Sławomirem Chmielewskim i p. Pawłem Goreckim, spędzili niezapomniane chwile w Berlinie i jego okolicach. Wycieczka trwała od 11 do 14 września i obfitowała w wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
20 września 2018 0

Nowe łazienki w Witosławiu. Dostosowane do potrzeb najmłodszych

Po wakacjach uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Witosławiu zastali nową łazienkę dla dziewcząt.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Czas wakacji dobiegł końca. Uroczyście powitano nowy rok szkolny

W poniedziałek, 3 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w # Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Dofinansowanie na doposażenie pracowni. Sprawdź, które szkoły otrzymały środki

Powiat Nakielski realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.3 Inwestycja w infrastrukturę edukacyjną, Pod działania 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 0

Dotacja na doposażenie szkolnego gabinetu. Kupiono specjalistyczny sprzęt

Wojewoda Kujawsko-Pomorski decyzją z dnia 22 listopada 2017r. przyznał gminie # Mrocza dotację celową z przeznaczeniem na sfinansowanie wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Spotkanie z policjantem. Dzielnicowy mówił o bezpiecznych wakacjach

Dzielnicowi z mroteckiego komisariatu we wtorek (19.06.18) odwiedził uczniów # Szkoły Podstawowej, gdzie rozmawiał z dziećmi, o tym jak bezpiecznie wypoczywać podczas zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

O dopalaczach i innych zagrożeniach na spotkaniu z uczniami mroteckiej szkoły podstawowej

Tematyka związana z zażywaniem dopalaczy oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za # demoralizację i czyny karalne były tematami przewodnimi spotkania, jakie dla uczniów klas VI SP w Mroczy przeprowadzili policjanci pracujący w nakielskiej komendzie z nieletnimi.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Sukces uczniów z Mycielewa w konkursie powiatowym

25 maja w Gimnazjum w Mroczy odbył się powiatowy konkurs interdyscyplinarny pod hasłem # „ Człowiek i jego środowisko” z udziałem reprezentantów naszej szkoły: Zofii Strzyżewskiej oraz Kacpra Śliwy.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 1

Turniej Słowa zakończony sukcesem. Uczniowie z Mroczy na podium

Dwoje recytatorów z Mroczy stanęło w Bydgoszczy na podium Turnieju Słowa. Aleksander Leks # zachwycił jury i przede wszystkim widownię fragmentem prozy Joanny Olech.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Udana akcja happeningowa. Uczniowie dali upust swojej energii

14 czerwca w holu Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy uczniowie #wzięli udział w akcji happeningowej - Kolorowe Ptaki 2018.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

"Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie aktywnie włączyli się w akcję czytelniczą

Ogólnopolska akcja JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM w Mroczy odbyła się dzięki współpracy # bibliotekarzy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy pań – Marleny Rosińskiej, Justyny Misterkiewicz – Hamowskiej, Beaty Orzechowskiej oraz dyrektora Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy, pana Grzegorza Okoniewskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Odbyli podróż po bajkowych stacjach i są już pełnoprawnymi czytelnikami!

Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyli czytelniczą #"podróż" po bajkowych stacjach, by przyjąć pasowanie na czytelnika. Spotkanie odbyło się w atmosferze zabawy. Atrakcji nie brakowało.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Gimnazjalisto, zapraszamy cię do szkół prowadzonych przez powiat nakielski!!!

POWIAT NAKIELSKI jest organem prowadzącym dla 12 jednostek oświatowych, w tym 7 ogólnodostępnych, które czekają na głodnych wiedzy i chętnych przeżycia ciekawych przygód uczniów.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Sukces w konkursie robotycznym. Drużyna z Mroczy na podium

30 maja 2018 roku ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu robotycznego dla szkół # „mBot Speed Contest 2018”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)