Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

26 października 2021 0

Szkolna wycieczka pełna atrakcji. Jedną z nich był escape room

21 października klasa III pr wraz z kilkoma uczniami z# klasy III oa i III ag wybrała się pociągiem na wycieczkę integracyjną do Bydgoszczy. Wyjazd odbył się pod opieką naszej wychowawczyni pani Katarzyny Łapińskiej i księdza Igora Wichrowskiego.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Projekt „Krzywoustego” nagrodzony. Inspirujący okres nauki zdalnej

Realizowany w Krzywoustym w roku szkolnym 2020/2021 projekt# eTwinning (IWB – Innovation without Boundaries) został odznaczony Krajową Odznaką Jakości. KOJ jest wyróżnieniem tych nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Konsekwencje wagarów i łamania prawa. Spotkania z policjantami w szkole

O tym, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który# wagaruje i łamie prawo, rozmawiali z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej w Mroczy policjanci.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Zapłonął symboliczny znicz. Uczniowie oddali hołd poległym

XIII edycja akcji medialno-edukacyjnej „Zapal# Znicz Pamięci” Instytutu Pamięci Narodowej to akcja mająca na celu upamiętnienie ofiar zbrodni dokonanych przez Niemców w ramach operacji „Tannenberg” i „politycznego oczyszczania gruntu” w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

(czytaj więcej)
24 października 2021 0

Międzynarodowy Dzień Mediacji. Uczniowie odwiedzili nakielski sąd

W środę 20.10.2021 r. moja klasa - III prawnicza# wraz z wychowawczynią Panią Profesor Katarzyną Łapińską udała się do Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji.

(czytaj więcej)
24 października 2021 0

Zobaczyli „Tango” Mrożka. Spektakl zachwycił młodzież

22 października po lekcjach uczniowie kl. II mh, I mi i III bch wyjechali do Torunia na spektakl „Tango”.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Warsztaty kreatywności. Ćwiczenia rozwijały kompetencje społeczne

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego# w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Dzień Edukacji Narodowej w „Żegludze”. Były kwiaty, życzenia i występy

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Kmdr.# B.Romanowskiego w Nakle nad Notecią 15 października odbyła się uroczystość upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

"Inżynieraliach PBŚ" na Politechnice Bydgoskiej. Udział wzięła III klasa LO

Dnia 11 października 2021 roku uczniowie# klasy III b-ch pod opieką nauczycielek biologii i chemii - Kamili Stasiewskiej i Lidii Mathews brali udział w "Inżynieraliach PBŚ" organizowanych przez Politechnikę Bydgoską. Wyjazd odbył się autokarem.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

„Obrońcy Niepodległej”. Uczniowie I LO uczestnikami ogólnopolskiego konkursu historycznego

Celem konkursu organizowanego przez Muzeum# II Wojny Światowej w Gdańsku było przedstawienie wybranej postaci, która w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku lub w inny sposób wzięła czynny udział w walce o niepodległość Polski.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Tego dnia królowała tabliczka mnożenia. Matematyka może być ciekawa

1 października nasza szkoła obchodziła# Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Wolontariusze szybko zareagowali. Młodzież zbierała artykuły szkolne

Wolontariusze Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w# Lubaszczu zareagowali na prośbę dyrektor szkoły szpitalnej w szpitalu Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Powiatowa gra terenowa dla uczniów. Przygotowały ją germanistki

6 października odbyła się pierwsza powiatowa gra terenowa zorganizowana# przez nauczycielki języka niemieckiego należące do sieci nauczycieli prowadzonej przez doradczynię metodyczną przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

(czytaj więcej)
11 października 2021 4

Szkolenia dla klas mundurowych. Odbywają się one w weekendy

Na terenie Bazy Operacyjnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w# Kowalewku od początku września trwają w systemie weekendowym szkolenia młodzieży klas mundurowych.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Z alpaką przez powiat nakielski. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia

Od września w Zespole Szkół w Karnowie odbywają się zajęcia pozalekcyjne dofinansowane przez Starostwo Powiatowe - „Z alpaką przez powiat nakielski”.

(czytaj więcej)
06 października 2021 0

Dobre praktyki ekonomiczne w Staszicu. Wyjazd do Trójmiasta

Projekt na zajęcia pozalekcyjne współfinansowany ze# środków Powiatu Nakielskiego pt. „Akademia dobrych praktyk ekonomicznych” umożliwił zorganizowanie wycieczki przedmiotowej do Trójmiasta.

(czytaj więcej)
05 października 2021 0

Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Konkurs plastyczny dla uczniów

W czwartkowy wieczór, 30 września br., w Galerii na# Starym Rynku w Ujściu odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Jeszcze będzie przepięknie-świat po pandemii”. Konkurs został zorganizowany przez Ujski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Pile w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV -VIII oraz kategoria open.

(czytaj więcej)
05 października 2021 0

Zbiórka na leczenie Pauliny Góry. W liceum przygotowano kiermasz

29 września aula I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się# zapachami ciast, ciasteczek i babeczek przygotowanych przez uczniów klasy II matematyczno - humanistycznej.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)