Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 lipca 2021 0

Uczniowie uczestniczą w stażach. Zdobywają doświadczenie

Trwają staże zawodowe dla 53 uczniów w tym# 42 z I LO im. B. Krzywoustego oraz 9 z II LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Wakacyjne praktyki. Uczniowie pojechali do Hiszpanii

Rozpoczęła się druga mobilność uczniów ze# szkół: ZS im. Staszica w Nakle nad Notecią oraz CKZiU w Więcborku, kształcący się na kierunkach technik informatyk i technik logistyk w ramach programu Erasmus+, realizowanego przez Fundację Staszica.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 0

Wykazali się wiedzą o parkach krajobrazowych. Dostali nagrody

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w# Więcborku: Karolina Buława, Wiktoria Obara i Emil Angutek zdobyli trzecie miejsce w ogólnokrajowym konkursie „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 0

Program Erasmus+. Uczestnicy podpisali umowy

7 lipca 2021 r. w auli Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestnicy# wyjazdu w pierwszej turze, w ramach projektu dofinansowanego z programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe „Praktyka czyni mistrza” podpisali umowy.

(czytaj więcej)
06 lipca 2021 0

Maturzyści poznali wyniki egzaminów. Jak poszło nakielskiemu liceum?

5 lipca 2021 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ogłosiła# wyniki MATURY 2021.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

"Praktyka czyni mistrza". Zakończyła się rekrutacja do projektu

Informujemy, że Zespół Szkół im. S. Staszica w# Nakle nad Notecią zakończył rekrutację do projektu dofinansowanego z programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe „Praktyka czyni mistrza”.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

Uczniowie odbyli praktyki w Rimini. Każdy otrzymał certyfikat

Zakończyła się pierwsza mobilność /7-25.06.2021 r./ z programu z# ERASMUS+ ,, Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” realizowanego przez Fundację Staszica.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

Dlaczego technik eksploatacji portów i terminali? Powodów jest wiele!

„Żegluga” nakielska proponuje młodzieży pięcioletnie kształcenie w# zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Jeśli interesują Cię porty morskie, rzeczne, lotnicze, terminale drogowe i lotniska, myślisz o podjęciu pracy związanej z magazynowaniem, składowaniem i przeładunkiem, chcesz swobodnie rozmawiać z kontrahentami zagranicznymi, zaufaj nam, bo to zawód z perspektywami.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Razem odkrywamy tajemnice lasu. Wyprawa z leśniczym

21 czerwca 2021 r. uczniowie klas 4-8 wędrowali leśnym szlakiem, a# przewodnikiem był pan Domański, zaprzyjaźniony z naszą szkołą pan leśniczy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2021 0

Czekali na ostatni dzwonek. Uczniowie rozpoczęli już wakacje

25 czerwca 2021 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w# Kosowie uroczyście zakończył się rok szkolny 2020/2021. Głos zabrała Dyrektor NSP – Jadwiga Winiaszewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz Kierownik Referatu Finansowo-Budżetowego – Anna Chmiel.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2021 0

Uczniowie z Witosławia zakończyli rok szkolny. Nie brakowało wzruszeń

25 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w# Witosławiu uroczyście zakończył się rok szkolny 2020/2021. Głos zabrała Dyrektor SP - Violetta Erdmann, Arleta Fridehl – p.o. Kierownika Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska oraz Tomasz Krakowski - Radny Rady Miejskiej w Mroczy.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Pożegnanie uczniów klas ósmych. Przygotowano program artystyczny

24 czerwca pożegnano uczniów ósmej klasy # Szkoły Podstawowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

"Strach ma wielkie oczy". Dzieci obejrzały ciekawe przedstawienie

W Szkole Podstawowej w Witosławiu w ramach działań# profilaktycznych odbyło się przedstawienie pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu Grupy T z Torunia.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 10

Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar. Zakończenie roku w „Staszicu”

25 czerwca w całej Polsce odbywają się uroczystości z# okazji oficjalnego zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Nie inaczej było w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Wyróżniono najlepszych uczniów. Zakończenie roku w szkole muzycznej

W miniony czwartek w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Nakle odbyło się# oficjalne zakończenie roku nakielskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. W uroczystości wzięli udział zarówno uczniowie, jak i ich rodzice oraz nauczyciele.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Uroczysta gala wręczenia nagród. Wyróżniono uczniów z powiatu

Przeszukują biblioteki i publiczne archiwa, docierają do# rodzinnych pamiątek i zapisków sprzed lat, by opisać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu - wczoraj (23 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XIII edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej. Udział w gali wzięli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i Sławomir Kopyść, członek zarządu województwa.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Projekt Erasmus+ dobiegł końca. Ciekawe warsztaty i spotkania

Po tygodniach intensywnych przygotowań, Szkoła# Podstawowa w Fanianowie jako główny organizator zakończyła tydzień wirtualnej mobilności – wymianę uczniów w Polsce „Bridges over opened minds” Erasmus + project. Brały w nim udział szkoły z Włoch, Rumunii i Chorwacji.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2021 0

The Bear Educational Theatre w Staszicu! Nakręcili filmik w języku angielskim

Uczennica klasy IIap Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół# im. S. Staszica, Julia Mazgaj, wygrała konkurs organizowany przez The Bear Educational Theatre. Zadaniem uczestników było nakręcenie w języku angielskim filmiku prezentującego swoją miejscowość. Dzięki wygranej Julia zapewniła całej klasie wolny wstęp na przedstawienie „Sherlock Holmes – two cases”.

(czytaj więcej)
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)