Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

27 listopada 2023 0

"Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Akcja okazją do nadrobienia zaległości

Szkoła Podstawowa# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu przyłączyła się do akcji "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia".

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Ruszyli z pomocą ubogim. Nie brakowało "wielkich serc"

W niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada zakończyliśmy# w naszym mieście akcję pomocy potrzebującym, w ramach obchodzonego Światowego Dnia Ubogich. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, które zaprosiło do współpracy SKC z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle i nakielskie parafie.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

"Jak odszukać i rozwijać w sobie pasje…?". Debata Młodych

Dnia 23.11.2023 r., w Szkole Podstawowej #im. A. Mickiewicza w Witosławiu odbyła się Debata Młodych, pt. „Jak odszukać i rozwijać w sobie pasje…?”. Chcąc uzyskać odpowiedź na postawione pytanie uczniowie działający w ramach Programu: „Szkolni Liderzy Profilaktyki”, zaprosili do dyskusji gości – trójkę młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych posiadającą ciekawe zainteresowania. W Debacie uczestniczyli także uczniowie z klas IV-VI nauczyciele.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Policjanci w Technikum Mundurowym w Mroczy. Uczniowie wysłuchali prelekcji

Uczniowie Technikum Mundurowym w #Mroczy spotkali się z policjantami i wysłuchali prelekcji na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich i dorosłych za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji nieletnich i jej przejawach.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Czas uroczystości patriotycznych. Chętni uczniowie poznali kroki poloneza

Listopad jest dla Polaków miesiącem szczególnym, bo związanym #z odzyskaniem niepodległości. To czas wspomnień i uroczystości patriotycznych.

(czytaj więcej)
13 listopada 2023 0

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów. Wiersze i pieśni patriotyczne

Dnia 9 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie #klas młodszych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu pod kierunkiem Pani Anny Skubiszewskiej – Olszak zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

(czytaj więcej)
12 listopada 2023 0

"Nie tylko Mickiewicz pisał wiersze". Szkolny Konkurs Recytatorski

9 listopada w Szkole Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu pod hasłem "Nie tylko Mickiewicz pisał wiersze" odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Uroczysty dzień. Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie uczniów

10 listopada w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się# uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz zaprzysiężenie uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Działania profilaktyczne dla uczniów. Spotkania w ramach projektu

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przez ostatnie #dwa dni (7-8.11.23) rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle oraz Szkoły Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU".

(czytaj więcej)
06 listopada 2023 0

Życie i kultura w średniowieczu. Pokaz spodobał się uczniom

Dnia 30 października 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbył się pokaz historyczny: "Życie i kultura w średniowieczu".

(czytaj więcej)
01 listopada 2023 0

Edukacja dla bezpieczeństwa. Zajęcia dla uczniów w Kowalewku

Teoretyczne jak i praktyczne zajęcia obejmujące zagadnienia programowe #Edukacji dla Bezpieczeństwa zostały przeprowadzone dla kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych z Bydgoszczy oraz Technikum Mundurowego w Mroczy.

(czytaj więcej)
31 października 2023 0

Uroczyste pasowanie. Ważny dzień w życiu pierwszoklasistów

W piątek, 27 października 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy, na Hali Widowiskowo - Sportowej, odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
30 października 2023 0

Dzielnicowy odwiedził uczniów. O przepisach drogowych i bezpieczeństwie

Mrotecki dzielnicowy sierż. #Hubert Gracz spotkał się z uczniami szkoły w Kosowie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Podsumowanie projektu

26 października odbyła się konferencja podsumowująca #projekt "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Wzięło w niej udział ponad 500 szkół i przedszkoli.

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

Odkrywali historię żydowskiej Warszawy. Uczniowie Żeglugi w stolicy

W bieżącym oraz przyszłym roku szkolnym #Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią realizuje szkolny projekt pt. "Warszawa dwóch powstań".

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

Spotkanie miało nastrojowy charakter. Artyści Filharmonii Pomorskiej w szkole

26 października po raz kolejny Szkołę Podstawową# w Witosławiu odwiedzili artyści Filharmonii Pomorskiej.

(czytaj więcej)
28 października 2023 0

Szkołę odwiedziła misjonarka. Siostra przedstawiła historię życia Karola Wojtyły

16 października wspominaliśmy #45 rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Z tej właśnie okazji gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu Siostrę Ewę Bonkowską, referentkę misyjną ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.

(czytaj więcej)
26 października 2023 0

Święto Pieczonego Ziemniaka. Degustacja potraw w świetlicy

20 października w Szkole Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu po raz pierwszy obchodzone było Święto Pieczonego Ziemniaka.

(czytaj więcej)
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)