Dziś mamy 26 września 2016, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

26 września 2016 0

Młodzież wzięła udział w obozie ratowniczym

W dniach 8-10 września odbył się profilaktyczny obóz ratowniczy z zajęciami #praktycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy oraz sposobami radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Odbiorcami zadania była młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle oraz młodzież z klasy Ratowniczo-pływackiej z Gimnazjum nr 4 w Nakle.

(czytaj więcej)
25 września 2016 1

Dzielnicowy z wizytą w szkole. Omówił zasady bezpieczeństwa

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, 23 września 2016 roku w #Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym mroteckiego komisariatu asp. Piotrem Gajewskim.

(czytaj więcej)
22 września 2016 0

Akcja "Porządek wokół nas". Dzieci sprzątały sołectwo

Z okazji Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata 22 września w Szkole Podstawowej #w Kosowie odbyła się Akcja, pt: " Porządek wokół nas", kierowana przez Panią Elżbietę Gliszczyńską.

(czytaj więcej)
20 września 2016 0

Dzielnicowy uczył dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach

Asp. Piotr Gajewski, dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, spotkał się z dziećmi w #Szkole Podstawowej w Witosławiu. Mundurowy rozmawiał z uczniami przede wszystkim o bezpiecznym korzystaniu z dróg.

(czytaj więcej)
08 września 2016 8

Mroteckie technikum rozpoczęło naukę

2 września 2016 r.odbyła się inauguracja roku szkolnego w utworzonym oddziale technikum # szkoły „mundurowej” Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenia Oświatowo – Technicznego.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2016 2

Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Nauczyciele przeszli szkolenie

Nakielski policjant wspólnie z przedstawicielką Sanepidu przeprowadzili szkolenie o # dopalaczach dla grona pedagogicznego mroteckiego gimnazjum.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2016 1

Chcesz szybko uzupełnić swoje kwalifikacje? Zapisz się na kurs

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu oferuje możliwość nauki na #nieodpłatnych, zaocznych kursach kwalifikacyjnych. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2016 7

Trzecioklasiści pożegnali się ze szkołą. Nagrodzono najlepszych

Uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich odbyła się dzisiaj w # gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2016 0

Klasowy piknik z okazji zakończenia roku. Były zawody sportowe, pyszny tort i pizza

22 czerwca na stadionie w Mroczy uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią# ze SP im. Wojska Polskiego w Mroczy pożegnali rok szkolny 2015/2016.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2016 0

Zachwyciła jury swoim występem

19 czerwca 2016r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbywały finałowe # spotkania Wojewódzkiego Turnieju „Słowo źródłem inspiracji”.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2016 0

"Bliżej pasji dalej od uzależnień". Najlepsze prace wykonali uczniowie z Mroczy

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już trzecią edycję # Powiatowego Multimedialnego Konkursu Profilaktycznego. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Patronat nad konkursem objął Starosta nakielski.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2016 0

Dzielnicowy dawał rady, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Dzielnicowy z Mroczy sierż. szt. Paweł Kujawa spotkał się z uczniami # witosławskiej podstawówki i rozmawiał z nimi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Rad dzielnicowego wysłuchało ponad 100 uczniów.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2016 0

Spisały się na medal

13 czerwca 2016 r. w Szubinie odbyły się IV Powiatowe Mistrzostwa Małych Drużyn Sanitarnych, # których organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2016 0

Każdy uczeń miał okazję zdobycia nagrody

W czwartek 9 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią miała miejsce IV # edycja Powiatowego Konkurs Języka Angielskiego „Macmillan Primary School Tournament”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2016 0

Wyszli przed szkołę z ulubionymi książkami. Nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć

10 czerwca 2016 roku młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy wzięła udział w # Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania "Jak nie czytam jak czytam".

(czytaj więcej)
07 czerwca 2016 3

Dziewczęta z Mroczy reprezentowały powiat. Po raz pierwszy wywalczyły tytuł wicemistrza województwa!

03.06.2016 na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzki w #Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców rocznika 2005 szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2016 3

Dwie drużyny zajęły pierwsze miejsce

Klaudia Motyka i Piotr Hotlaś zajęli pierwsze miejsce ,ex aequo z drużyną # Gimnazjum nr 1 w Szubinie, w XV edycji powiatowego konkursu geograficznego zorganizowanego przez nauczycieli ZS w Rynarzewie pod hasłem: „Na Niżu Polskim”.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2016 0

Festyn Profilaktyczny po raz trzynasty

Dnia 1 czerwca 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła w Mroczy odbył się już #po raz trzynasty Festyn Profilaktyczny.

(czytaj więcej)
0

Perseidy. W tym roku mają być wyjątkowe

W nocy z czwartku na piątek, przy czystym niebie będziemy mogli być świadkami prawdziwego widowiska.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Zwierzaki i ich sekretne życie. Czy wiecie, co robią gdy nie ma was w domu?

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie.

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy za pasem – jaki węgiel wybrać?

Każdy kto ogrzewa swój dom węglem wie, że najlepiej zaopatrzyć się w opał latem, kiedy jego ceny są najniższe. To już ostatni moment, by zakupić odpowiedni opał w rozsądnej cenie. Aby zakup #węgla nie uszczuplił domowego budżetu, aż tak bardzo, jego wybór musi być dobrze przemyślany. Nie bez znaczenia jest też solidny i zaufany sprzedawca, który służy poradą. Jaki zatem węgiel wybrać?

(czytaj więcej)