Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

13 listopada 2018 0

Obchody Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczyście i radośnie świętowano w Staszicu

Do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości społeczność ZSP im S. Staszica # przygotowywała się już od dłuższego czasu – w końcu okazja wyjątkowa.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Ekonomiczna edukacja młodzieży. Olimpiada sprawdzająca wiedzę

Tradycyjnie uczniowie Technikum Ekonomicznego ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią wzięli # udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Wyjątkowe dyktando na 100 rocznicę Niepodległości. Dbałość o poprawność języka

W sobotnie przedpołudnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad # Notecią miało miejsce niecodzienne wydarzenie - Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Święto Niepodległości. Uhonorowano tych co walczyli za Polskę

Data 11 listopada 1918 r. to dla młodych ludzi odległa przeszłość. Z okazji obchodów 100 – lecia # Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy IIA Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu przygotowali montaż słowno – muzyczny, który miał przybliżyć wszystkim wydarzenia, które wówczas się rozegrały.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

X Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wyróżnienie dla Lubaszcza

8 listopada br. w pałacu hrabiny Anieli Potulickiej odbył się X Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni # Patriotycznej „Żeby Polska była Polską” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 17

Wyjątkowy koncert w murach szkoły. Występy nagradzano gromkimi brawami

10 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie zorganizowano koncert z okazji 100. Rocznicy # odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2018 0

Fałszywe banknoty. Uczniowie wiedzą jak je rozpoznać

7 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej byli z wizytą w # bydgoskim oddziale NBP.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 2

Dzień patrona. Ślubowanie klas pierwszych

31 października Samorząd Uczniowski ZSP w Samostrzelu zorganizował obchody Dnia Patrona # szkoły, połączony z oficjalnym włączeniem klas pierwszych do społeczności uczniowskiej.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Bogata wiedza rolnicza. Laureaci konkursu szkolnego

W piątek w ostatnim tygodniu października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego # Witosa w Samostrzelu odbył się etap szkolny XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

I LO w Nakle uczciło pamięć o zmarłych nauczycielach. Na grobach zapalili znicze

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji.# Jest to szczególna okazja, aby wspominać tych, którzy na zawsze odeszli z grona naszej rodziny, przyjaciół i znajomych.

(czytaj więcej)
31 października 2018 0

Jak jeść i być zdrowym. Spotkanie z dietetykiem

Dnia 29.10.2018 r. młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z dietetykiem.

(czytaj więcej)
31 października 2018 0

Niezapomniana lekcja. Uczniowie Żeglugi odwiedzili fabrykę

W dniu 30.10.2018 uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie # : technik pojazdów samochodowych oraz uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia kształcąca w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odwiedzili Fabrykę Volkswagena we Wrześni koło Poznania.

(czytaj więcej)
30 października 2018 0

Uczeń Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle w głównej roli w spektaklu „Aladyn”

Z dumą informujemy , że uczeń naszej szkoły- Hubert- 30 października 2018 roku w Kinoteatrze w # Bydgoszczy wystąpił w przedstawieniu „Aladyn” w ramach działalności „Stowarzyszenia z Potrzeby Serca”.

(czytaj więcej)
29 października 2018 0

Technik eksploatacji portów i terminali z wizytą w spółce DEER

W zeszłym tygodniu uczniowie kształcący się w zawodzie technika eksploatacji portów i terminali# byli w Pile w firmie DEER. Celem wyjazdu była realizacja zasady wiązania teorii z praktyką.

(czytaj więcej)
29 października 2018 0

Uczniowie Staszica na Dniach Turystyki. Bułgaria tematem przewodnim

23 października uczniowie klas Technikum kształcącym w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz # organizacji reklamy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w "Dniu Turystyki", który został zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Wizyta w bibliotece. Dzieci z Kosowa poznały pracę bibliotekarza

W dniu 17 października Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Mroczy odwiedziła grupa dzieci# z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Warsztaty kulinarne w ZSP w Lubaszczu. Testowano nowe urządzenia

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu # „mistrzowie gotowania;)” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w nowo otwartej pracowni gastronomicznej szkoły.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Konkurs Pięknego Czytania w ZSP w Lubaszczu. Recytowano poezję patriotyczną

Z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.# Wł. Łokietka w Lubaszczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)