Dziś mamy 21 lipca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

06 lipca 2018 0

Dofinansowanie na doposażenie pracowni. Sprawdź, które szkoły otrzymały środki

Powiat Nakielski realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.3 Inwestycja w infrastrukturę edukacyjną, Pod działania 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 0

Dotacja na doposażenie szkolnego gabinetu. Kupiono specjalistyczny sprzęt

Wojewoda Kujawsko-Pomorski decyzją z dnia 22 listopada 2017r. przyznał gminie # Mrocza dotację celową z przeznaczeniem na sfinansowanie wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2018 0

Spotkanie z policjantem. Dzielnicowy mówił o bezpiecznych wakacjach

Dzielnicowi z mroteckiego komisariatu we wtorek (19.06.18) odwiedził uczniów # Szkoły Podstawowej, gdzie rozmawiał z dziećmi, o tym jak bezpiecznie wypoczywać podczas zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

O dopalaczach i innych zagrożeniach na spotkaniu z uczniami mroteckiej szkoły podstawowej

Tematyka związana z zażywaniem dopalaczy oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za # demoralizację i czyny karalne były tematami przewodnimi spotkania, jakie dla uczniów klas VI SP w Mroczy przeprowadzili policjanci pracujący w nakielskiej komendzie z nieletnimi.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Sukces uczniów z Mycielewa w konkursie powiatowym

25 maja w Gimnazjum w Mroczy odbył się powiatowy konkurs interdyscyplinarny pod hasłem # „ Człowiek i jego środowisko” z udziałem reprezentantów naszej szkoły: Zofii Strzyżewskiej oraz Kacpra Śliwy.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2018 1

Turniej Słowa zakończony sukcesem. Uczniowie z Mroczy na podium

Dwoje recytatorów z Mroczy stanęło w Bydgoszczy na podium Turnieju Słowa. Aleksander Leks # zachwycił jury i przede wszystkim widownię fragmentem prozy Joanny Olech.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Udana akcja happeningowa. Uczniowie dali upust swojej energii

14 czerwca w holu Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy uczniowie #wzięli udział w akcji happeningowej - Kolorowe Ptaki 2018.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

"Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie aktywnie włączyli się w akcję czytelniczą

Ogólnopolska akcja JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM w Mroczy odbyła się dzięki współpracy # bibliotekarzy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy pań – Marleny Rosińskiej, Justyny Misterkiewicz – Hamowskiej, Beaty Orzechowskiej oraz dyrektora Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy, pana Grzegorza Okoniewskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Odbyli podróż po bajkowych stacjach i są już pełnoprawnymi czytelnikami!

Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyli czytelniczą #"podróż" po bajkowych stacjach, by przyjąć pasowanie na czytelnika. Spotkanie odbyło się w atmosferze zabawy. Atrakcji nie brakowało.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Gimnazjalisto, zapraszamy cię do szkół prowadzonych przez powiat nakielski!!!

POWIAT NAKIELSKI jest organem prowadzącym dla 12 jednostek oświatowych, w tym 7 ogólnodostępnych, które czekają na głodnych wiedzy i chętnych przeżycia ciekawych przygód uczniów.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Sukces w konkursie robotycznym. Drużyna z Mroczy na podium

30 maja 2018 roku ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu robotycznego dla szkół # „mBot Speed Contest 2018”.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Lekcje biblioteczne. Uczniowie skorzystali z czytelni

W tym tygodniu Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Witosławiu zorganizowała lekcje biblioteczne # dla uczniów klas III, V, VII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2018 0

Drużyny zmagały się z zadaniami. Która poradziła sobie najlepiej?

25 maja w szkole podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbył się konkurs #powiatowy „Człowiek i jego środowisko”.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 0

Szkolny konkurs chemiczny. Uczniowie wykonywali obserwacje i doświadczenia

Na przełomie maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbywał się # Szkolny Konkurs Chemiczny. W konkursie udział wzięło 21 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjalnych.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 1

Igrzyska w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta walczyły w Inowrocławiu

W wtorek 29 maja w Inowrocławiu na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się #wojewódzkie drużynowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt.

(czytaj więcej)
28 maja 2018 0

Zajęcia dla najmłodszych uczniów. Policjantka mówiła o bezpieczeństwie

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej w Witosławiu i opowiadała im o # bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznym spędzaniu nadchodzących wakacji. Zajęcia zorganizowano dla najmłodszych, uczniów klas 0-III.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

Znamy mistrzów pięknego czytania. Jury nie miało łatwego wyboru

24 maja uczniowie klas I-III przybyli do biblioteki Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w #Mroczy, aby wziąć udział w VII Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który oficjalnie otworzyła p. wicedyr. Agnieszka Klebs.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

Recytowali w języku angielskim. W konkursie udział wzięło 17 uczniów

17 maja w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbył się Gminny #Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy w Języku Angielskim.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)