Dziś mamy 28 kwietnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 kwietnia 2017 0

"Kolorowe ptaki", czyli uczniowie rozwijają swoje talenty

W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy realizowany jest projekt pod hasłem # „Kolorowe Ptaki”, którego głównym założeniem są konfrontacje utalentowanych uczniów.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2017 0

Dzień Ziemi w Kosowie. Przedstawiono inscenizację na temat ochrony przyrody

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto #zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 0

Uczniowie obejrzeli kolejny spektakl. Przedstawiono historię Śpiącej Królewny

Kolejną transmisją w ramach projektu i-Teatr był spektakl „Śpiąca królewna” według Braci #Grimm z Teatru Guliwer w Warszawie. Spektakl transmitowano 12 kwietnia o godz. 10.15.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2017 0

Akcja dla dzieci z bydgoskiego oddziału onkologii. Zebrano ponad 320 kartek!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie wraz z Gronem #Pedagogicznym Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie inspirując się konkursem zorganizowanym przez Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego pt. „Zielona kartka na święta” postanowili zorganizować akcję pt. "Kartka wielkanocna dla dzieci z bydgoskiego oddziału onkologii".

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2017 0

Uczniowie wiedzą, że warto pomagać. Kwestowali na rzecz hospicjum

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 roku, przed każdą przedpołudniową mszą św., #przed kościołem p. w. św. Mikołaja i WNMP w Mroczy gromady zuchowe ,,Biedroneczki” i ,,Smerfy” oraz drużyna harcerska im. Wł. Jagiełły ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wraz ze swoimi druhnami, a także rodzicami kwestowali na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

„Kultura i szacunek to mój pozytywny wizerunek”. Odbył się finał konkursu

W roku szkolnym 2016/2017 w Gimnazjum im. Jana Pawła II pani Danuta Balcer i Anna #Skubiszewska - Olszak wprowadziły innowację pedagogiczną „Kultura i szacunek to mój pozytywny wizerunek”.

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

Aktorzy dali z siebie wszystko. Gromkim brawom nie było końca

W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy jeszcze 30 marca #świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. Tym razem na widowni zasiedli młodsi uczniowie i ich wychowawcy, chociaż nie tylko. Uzdolnione dzieciaki podziali również uczniowie mroteckiej "mundurówki".

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

Mistrzowie słowa na scenie. Wybór najlepszych prezentacji nie był łatwy

30 marca odbyły się prezentacje najlepszych recytatorów z klas IV-VI - uczniów Szkoły #Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Uzdolniona młodzież prezentowała ulubione wiersze lub fragmenty prozy. Jury miało trudny orzech do zgryzienia.

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

Jury wysłuchało trzydziestu recytacji. Gratulacje należą się wszystkim

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy w ubiegły #wtorek dały popis kunsztu recytacji. Jury wysłuchało trzydziestu wspaniałych interpretacji słowa.

(czytaj więcej)
30 marca 2017 0

Szkolny Konkurs Recytatorski. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów

24 marca 2017 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Strofka”.

(czytaj więcej)
30 marca 2017 0

Zaprezentowali swoje umiejętności. Przedstawienie obejrzało wiele osób

16 i 17 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyła #się inscenizacja przedstawienia bajki pt. „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów klasy III d pod kierunkiem wychowawczyni Anny Czarnikowskiej.

(czytaj więcej)
29 marca 2017 0

Wizyta w bydgoskim teatrze. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w NSP w Kosowie.

(czytaj więcej)
29 marca 2017 0

Uczniowie obejrzeli internetowy spektakl. "Syn smoka" wzbudził zachwyt

Uczniowie obejrzeli dzisiaj niezwykle mądry spektakl. W ramach projektu Telewizji Polskiej w szkołach # można było dziś "zagościć" po raz kolejny w teatrze. Aktorzy Teatru Ludowego w Krakowie przybliżyli nam japoński świat.

(czytaj więcej)
29 marca 2017 0

Dzień Teatru w SP Mrocza. Młodzi aktorzy wystąpili dla swoich koleżanek i kolegów

27 marca to dzień, w którym jesteśmy myślami blisko teatru. W Mroczy jednak nie tylko się o nim # mówi, myśli i w nim bywa, w Mroczy teatr się tworzy!

(czytaj więcej)
28 marca 2017 0

Radośnie przywitali wiosnę. Nie zabrakło piosenek i zabaw na świeżym powietrzu

27 marca 2017 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie oraz z dzieci z #oddziału przedszkolnego szumnie, energicznie, radośnie i z entuzjazmem pożegnali zimę, a przywitali wiosnę.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 1

Dwoje uczniów w gronie finalistów. Walczyli o tytuł mistrza pięknego czytania

14 marca uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy: Anna Sobierajska kl. IIb i #Kamil Kolanowski kl. IIb uczestniczyli w Bydgoskim Festiwalu Pięknego Czytania Młodzieży Gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 4

Mroczanki godnie reprezentowały powiat. Zobacz, które miejsce zajęły

22 marca w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy odbyły się XIX #KUJAWSKO - POMORSKIE IGRZYSKA Młodzieży Szkolnej w MINI KOSZYKÓWCE dziewcząt do lat 13. Zawody wojewódzkie były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym''.

(czytaj więcej)
22 marca 2017 0

Szkolny Dzień św. Patryka. Uczniowie poznali tajniki tego święta

Dzień świętego Patryka wypada 17 marca. W Niepublicznej Szkole Podstawowej w #Kosowie obchody tego dnia odbyły się 21 marca 2017 roku.

(czytaj więcej)
0

Trenuj przynajmniej 30 minut dziennie – poczujesz różnicę!

Trening to podstawa. Regularny, systematyczny, rzetelny i przemyślany. W przeciwieństwie do powszechnego mniemania ruch w pracy nie może być traktowany jako trening, ćwiczenia. Jeśli pracujesz fizycznie to właśnie Ty, w szczególności, powinieneś ćwiczyć by móc pracować fizycznie!

(czytaj więcej)
0

Czy Polska to bezpieczny kraj? Przeprowadzono badania (sonda)

Z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 % badanych #uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 % badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)