Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

21 maja 2019 0

Moje zdolności, umiejętności i predyspozycje zawodowe

21 maja 2019 kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią# przeprowadziła spotkanie informacyjno-edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Tematyka zajęć dotyczyła poznawania siebie oraz swoich możliwości, co stanowić powinno pierwszy krok w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych.

(czytaj więcej)
18 maja 2019 0

Animator otwarty na świat – Grecja 2019. Na początek szkolenie!

To już czwarty sezon Fundacji Staszica z Grecosem, w ramach którego # młodzież wyjeżdża na kilkumiesięczne staże do greckich kurortów.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

„Narkotyki i dopalacze zabijają. Spotkanie z rodzicami w szkole

W Szkole Podstawowej w Witosławiu nakielska policjantka wspólnie z przedstawicielką Sanepidu# spotkały się z rodzicami. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz profilaktyka uzależnień. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Międzynarodowe projekty szkolne. Odbyły się kolejne spotkania

I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle współrealizuje międzynarodowe projekty z # holenderską szkołą PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis już od 1999 r.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Wyniki Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 56 uczestników

W Nakielskim Ośrodku Kultury 14 maja br. odbył się Konkurs Recytatorski.# Adresowany do uczniów szkół z powiatu nakielskiego. Podzielono go na kilka grup wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8 i gimnazjum. W konkursie wzięło udział 56 uczestników.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

VIII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej. Uczniowie z sześciu szkół wzięli w niej udział

14 maja 2019 roku odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej#, której organizatorem był Powiat Nakielski oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego. Otwarcia olimpiady dokonał Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Festiwal Historyczny. Julia Iwanek z nagrodą główną

W minioną sobotę 11 maja 2019 r. w Dworku Prezydenckim w # Ciechocinku miał miejsce finał V edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Uczniowie przystąpili do projektu. Teraz będą walczyć o zwycięstwo!

W październiku ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu # Młody Lean Lider (MLL). 12 uczniów z klasy 1c założyło grupę Cefeidy. Opiekunem grupy została p. Małgorzata Fedec.

(czytaj więcej)
10 maja 2019 0

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Sukces uczniów I LO

Uczniowie naszego liceum im. B. Krzywoustego uczestniczyli# w XX EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie stanowi element wspierający rozwój talentów językowych oraz daje możliwość porównania swoich umiejętności w skali kraju i województwa.

(czytaj więcej)
10 maja 2019 0

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży – ELSTERWERDA 2019

Młodzież I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią# rozpoczyna 13.05.2019r. kolejną Międzynarodową Wymianę Młodzieży w Niemczech.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 25

Wizyta wiceministra GMiŻŚ Grzegorza Witkowskiego w Nakle

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych niespodziewanie odwiedził# Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr B. Romanowskiego w Nakle, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorz Witkowski.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

VI Ogólnopolski konkurs Geograficzny. Albert Urbański trzeci w Polsce

Komitet Organizacyjny VI Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego# „Geo – Planeta” PLUS ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu, które do Liceum dotarły 8 maja 2019 r.

(czytaj więcej)
06 maja 2019 0

Olimpiada ZUS rozstrzygnięta

Zwycięzcą tegorocznej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”# został zespół z I liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Drugie miejsce zajęła szkoła ze Zgorzelca, a trzecie miejsce zajęli uczniowie szkoły w Zielonej Górze. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowały uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 1

Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego. Wystąpiło 40 wykonawców

Dnia 26 kwietnia 2019r. w Kameralnej Sali „Stara Siłownia” # Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy odbyły się Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2019 1

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznaliśmy zwycięzców

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku zorganizowano powiatowy etap # Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 7 drużyn z 5 miejscowości.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 118

Strajku nauczycieli ciąg dalszy. Co z tegorocznymi maturzystami?

Trwają posiedzenia klasyfikacyjne rad pedagogicznych w szkołach ponadgimnazjalnych w # naszym powiecie. Są one niezbędne do tego, aby młodzież mogła przystąpić do matury.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 85

Strajk nauczycieli. Co uczniowie myślą o proteście? (sonda)

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i # trwa aż do odwołania.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

Sukces uczennicy z ZSP w Samostrzelu. Zakwalifikowała się do eliminacji centralnych

12 kwietnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu wzięli udział w# eliminacjach okręgowych XL III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)