Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

15 listopada 2019 1

Wspólna inicjatywa samorządów. Podpisano porozumienie o współpracy

6.11.2019r. doszło do niecodziennego wydarzenia. Samorząd szkolny # Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr B. Romanowskiego zaprosił do współpracy samorząd szkolny Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

IV Olimpiada Statystyczna. Rozwiązywano testy w formule on-line

W czwartek, 7 listopada 2019 r. w całej Polsce przeprowadzone zostały # zawody szkolne IV Olimpiady Statystycznej.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

"Żeby Polska była Polską". Sukces uczennic z „Krzywego”

8 listopada 2019 roku uczennice I LO wzięły udział w # XI Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej "Żeby Polska była Polską".

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

W tym dniu byliśmy razem! Uczniowie uczcili bohaterów narodowych

W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Monika Marach została Mistrzynią Polski. Zawodniczka otrzymała gratulacje

Monika Marach, uczennica klasy IcG Zespołu Szkół im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów pobijając 25 października 2019 roku w Ciechanowie 27 Rekordów Polski.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Konkurs matematyczny Liga Zadaniowa. Start kolejnej edycji już 16 listopada!

W sobotę 16 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w # Nakle nad Notecią o godzinie 10:00 ruszy kolejna edycja konkursu przedmiotowego z matematyki Liga Zadaniowa którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu a patronuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

"Śniadanie daje moc". Uczniowie wzięli udział w akcji edukacyjnej

7 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1 a wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej # "ŚNIADANIE DAJE MOC".

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Uczniowie pamiętali! Zapalono symboliczne znicze

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle nad Notecią wraz z opiekunem Romaną Jelińską udał się na miejscowy cmentarz komunalny w celu złożenia zniczy na grobach świętej pamięci nauczycieli naszej szkoły.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Nauka rozwiązywania sporów. Odbyły się zajęcia poświęcone mediacji

W dniach 16-17 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle nad Notecią odbyły się zajęcia poświęcone mediacji, będącą alternatywną metodą rozwiązywania sporów.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 1

Jak być bezpiecznym na drodze? Ćwiczenia praktyczne w szkole

W minionym tygodniu dzielnicowy z mroteckiego komisariatu oraz policjanci z # nakielskiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mroczy. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poznane przepisy uczniowie ćwiczyli w praktyce.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Policyjna profilaktyka. Objętych zostało 150 uczniów

Z dziećmi w szkole w Anielinach i Witosławiu spotkał się ostatnio mrotecki dzielnicowy asp. Szymon Kujawa. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i nie tylko.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Uczniowie „Staszica” na grobach kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczcili pamięć nauczycieli, kolegów i pracowników szkoły, którzy spoczywają na nakielskim cmentarzu.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

„Gwiezdny Krąg” w Krzywoustym. 6 uczniów przeszło do kolejnego etapu

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana od 2004 roku przez# Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Parlament Europejski oraz sieć Europe Direct. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, jak również bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia.

(czytaj więcej)
30 października 2019 0

Dzień Patrona Szkoły w Krzywoustym. Widowisko zachwyciło publiczność

24 i 25 października 2019 roku w naszej szkole odbył się # Dzień Patrona Szkoły. Przyjemność organizacji tego święta miała klasa 2 ogólno-angielska.

(czytaj więcej)
30 października 2019 0

Niezapomniana lekcja historii. Harcerze porządkowali miejsca pamięci

Zbliżają się listopadowe dni, w których wspominamy zmarłych. Wspominamy zarówno # naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

„Żegluga” ze „Środowiskowym” razem. Wspólny projekt zakończony

Zakończył się cykl spotkań uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z # podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

Olimpiada turystyczna w Krzywoustym. Wyłoniono szkolną reprezentację

Uczniowie „Krzywoustego” zainteresowani turystyką, w piątek 25 października 2019 r. przystąpili do # drugiej części eliminacji szkolnych VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

(czytaj więcej)
28 października 2019 1

Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpił zespół "Śpiewaki" z Mroczy

26.10.2019. w bydgoskim Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbył się już # VIII Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)