Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 czerwca 2022 0

Zakończenie roku szkolnego. Wręczono dyplomy wyróżniającym się uczniom

24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w# Mroczy uroczyście zakończył się rok szkolny. Poprzedniego dnia zostały pożegnane klasy ósme.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Koniec roku szkolnego w NSP Kosowo. Nagrodzono najlepszych uczniów

Dnia 24.06.2022r w Niepublicznej Szkole Podstawowej # Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

„Żegluga” zakończyła rok szkolny. Dyrektor życzył udanych wakacji

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

Wspólna wycieczka. Uczniowie zwiedzili Kłodawę i Chełmno

21 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle oraz Technikum Mundurowego w Mroczy odwiedzili kopalnię soli w Kłodawie oraz teren byłego obozu zagłady Kulmhof w Chemnie nad Nerem.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Oficjalnie zakończyli rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

Rok szkolny 2021/2022 można oficjalnie uznać za zakończony.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Egzamin zawodowy uczniów klas trzecich Żeglugi. Przystąpili uczniowie klas trzecich

W połowie czerwca br. na Przystani Powiat Nakielski uczniowie klas trzecich# Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią, kształcący się w zawodzie technik żeglugi śródlądowej zdawali egzamin zawodowy.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 1

Wakacje dla uczniów Staszica już się rozpoczęły. Zostały wręczone świadectwa

Tak jak w całej Polsce, 24 czerwca w # Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Nakle odbyły się uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Pożegnano uczniów ósmej klasy. Nagrodę burmistrza otrzymał Maciej Wiese

23 czerwca pożegnano uczniów ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

Pasjonaci historii nagrodzeni. Wśród nich uczniowie z naszego powiatu

Wczoraj (20 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło# się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. W wydarzeniu udział wzięli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Z młodzieżą „Staszica” na PGE Narodowym. Uczniowie byli pod wrażeniem

Każdy z nas niejednokrotnie śledził piłkarskie mecze kibicując# wspólnie z rodziną i przyjaciółmi przed telewizorem. Zdecydowana mniejszość miała okazję oglądać na żywo reprezentację Polski z punktu krzesełka trybun.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Triumf uczennicy ze Staszica

Sukcesem zakończył się udział uczącej się w klasie 2B Martyny Lepczyńskiej# w XII Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

O bezpieczeństwie podczas wakacji. Policjantka przypominała o zagrożeniach

O zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wakacjami rozmawiała podczas# spotkania z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie nakielska mundurowa. Mowa była o niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej, grach komputerowych, znajomościach zawieranych przez Internet i wielu innych tematach.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 1

Konkurs zorganizowany przez policjantów. Wzięło w nim udział ponad 350 dzieci

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”, to hasło przewodnie konkursu # ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy rozstrzygnięty! Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

Już po raz kolejny 8. czerwca 2022 roku odbyła się rywalizacja w ramach# VIII Edycji Konkursu Pierwszej Pomocy przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. Nad promowaniem idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Kcynia, Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, firma Med – Life Damian Garlicki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Festyn dla uczniów. Były atrakcje przygotowane przez policjantów

Szkoła Podstawowa w Mroczy zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka, do udziału w którym # zaprosiła mundurowych z miejscowego komisariatu oraz nakielskiej komendy powiatowej. Atrakcje przygotowane przez policjantów, cieszyły się sporym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2022 0

Mistrzowskim krokiem przez życie. Zajęcia z Mariuszem Lewandowskim

Uczniowie ZS im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w zajęciach fitness # przeprowadzonych przez Mariusza Lewandowskiego Mistrza Świata Arnold Classic w fitness mężczyzn w Hiszpanii, Mistrza Europy w kulturystyce klasycznej w Estonii, 2 krotnego Mistrza Polski i 3 krotnego Zdobywcy Pucharu Polski.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2022 0

Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Znamy finalistów!

O nagrody finansowe zawalczyło 9 uczniów z 7 szkół z regionu#. Udział w wydarzeniu wzięła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Finał odbył się 2 czerwca w Sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2022 0

Ogólnopolski konkurs „Żyj Finansowo!”. Olivier Kasprzak finalistą

W ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu# osobistym” organizowany jest ogólnopolski konkurs dla uczniów, którego celem jest zwiększenie efektywności przyswajania nabytej wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania finansami osobistymi.

(czytaj więcej)
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)