Dziś mamy 18 stycznia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

16 stycznia 2019 0

Stypendia dla prymusów zawodu. Marszałek wyróżnił najlepszych

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia # marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 0

„Bezpieczny i przyjazny region”. 22 uczniów z naszego powiatu wzięło udział w II etapie

W dniu 11 stycznia 2018 roku został przeprowadzony II etap# IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Mroteccy dzielnicowi na spotkaniu z dziećmi. Rozmawiali o bezpieczeństwie

Uczniowie Szkół Podstawowych w Sadkach, Anielinach, Dębowie oraz Mroczy# mieli okazję posłuchać lekcji przeprowadzonych przez dzielnicowych, którzy mówili między innymi o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2019 0

Spotkanie z dzielnicowym w szkole w Witosławiu

Asp. Szymon Kujawa dzielnicowy z mroteckiego komisariatu odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej# w Witosławiu i opowiadała im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zasadach kontaktu z nieznajomymi oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2018 1

Społeczność brała udział w klasowych wigiliach. Ważnym elementem były jasełka

Przed świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna spotkała się na klasowych wigiliach.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2018 0

Koncert pełen zadumy. Piękna tradycja śpiewania kolęd

„Zaśpiewajmy i zagrajmy Dzieciątku kolędę…” - pod tym hasłem w czwartek 20 grudnia w naszej # szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod okiem p. Justyny Jamnik-Bojewskiej oraz p. Karola Lizaka.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2018 0

I LO im. B. Krzywoustego. Justyna Talarczyk stypendystką Prezesa Rady Ministrów

14 grudnia 2018 roku zostały oficjalnie wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość # odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy i prowadził ją Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2018 1

„Onko-Mikołaj”. Uczniowie sprawili radość chorym

W natłoku codziennych spraw, w ciągłej gonitwie i braku czasu, znalazło się kilkunastu wspaniałych,# młodych ludzi, którzy poczuli magię nadchodzących świąt. W niezwykły sposób postanowili podzielić się radością z tego niezwykłego okresu.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2018 0

Światełko odebrane. Harcerze brali udział w głównych uroczystościach

17 grudnia tego roku już po raz kolejny Drużyna Harcerska działająca w naszej szkole, brała udział w # uroczystościach związanych z uroczystym przekazaniem Światełka Betlejemskiego.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2018 0

Uczennice Żeglugi stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

14. grudnia 2018 roku, o godzinie 10.00, w sali konferencyjnej Kujawsko- Pomorskiego Urzędu # Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2018 0

Promowanie nauki wśród młodzieży. Uczniowie wysłuchali wykładu

14 grudnia 2018 r., zgodnie z podpisaną umową o współpracy oraz promowaniu nauki#, młodzież technikum informatycznego została zaproszona w imieniu władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na zorganizowane warsztaty tematyczne na Wydziale Mechatroniki i Informatyki Stosowanej UKW w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2018 0

Powstanie Wielkopolskie. W przededniu setnej rocznicy

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, to ostatnia placówka, w której w tym roku# wolontariusze Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica zorganizowali dwie lekcje historii dla uczniów w ramach projektu "POWSTANIE WIELKOPOLSKIE -W PRZEDEDNIU SETNEJ ROCZNICY!" dofinansowanego przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2018 0

„O turystyce morskiej i przygodzie...” Uczniowie – uczniom w Staszicu

Dla młodzieży poszukującej odpowiedzi na pytania dotyczące celowości nauki najlepszym # przykładem są doświadczenia kolegów i koleżanek ze starszych klas.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2018 0

Ważna rola wolontariuszy w społeczeństwie. Podziękowania za pomoc

11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury podsumowano IX edycję konkursu „Wolontariusz Roku # Powiatu Nakielskiego 2018”.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Światowe Mikołajki. Obyczaje i tradycje w innych krajach

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka - jeśli myślisz, że # Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Okręgowy etap Olimpiady już za nimi. Wyniki już niebawem

Dnia 7 grudnia 2018 roku odbył się etap okręgowy XI. Ogólnopolskiej Olimpiady # Logistycznej. Organizatorem zawodów okręgowych był w tym roku Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

„Bankowcy dla edukacji”. Odbyło się spotkanie warsztatowe

W dniach 10 i 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych# im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się spotkania warsztatowe w ramach Projektu "BAKCYL"- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt "BAKCYL" jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. "Bankowcy dla edukacji"

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Poszerzanie wiedzy młodych ludzi. Warsztaty doskonalące umiejętności

Młodzież zaczęła 11 grudnia 2018 roku cykl warsztatów w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Ich celem jest # poszerzanie wiedzy i doskonalenie takich umiejętności, które są adekwatne do wyznań, z jakimi młodzi ludzie zmierzą się, rozpoczynając studia lub wchodząc na rynek pracy.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)