Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

13 stycznia 2020 0

Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Hubert i Jacek już po etapie okręgowym

W dniu 8 stycznia 2020 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. # Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Hubert Olszewski i Jacek Sobierajski pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział w etapie okręgowym VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

WOŚP zagrała w Staszicu. Szczytny cel połączył uczniów

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i # można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno-kulturowe.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Sukces I LO w Nakle. Krzywousty w rankingu Perspektywy 2020

9 stycznia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki XXII Ogólnopolskiego Rankingu # Liceów i Techników PRESPEKTYWY 2020. Swoje miejsce, będące wyrazem uznania, znalazł w nim KRZYWOUSTY. Nasze Liceum otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2020 0

W grudniu dużo się działo. Na zakończenie odbyły się jasełka

Wszyscy święta Bożego Narodzenia kochają i niecierpliwie na nie # czekają. Jak na przedszkolaków przystało, bardzo dużo się w grudniu działo.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2019 0

Radosnych i spokojnych świąt. Szkoła składa mieszkańcom życzenia (film)

Rada Samorządu Uczniowskiego, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy #administracji i obsługi Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica składają świąteczne życzenia mieszkańcom powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2019 0

Wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Nie zabrakło śpiewania kolęd

Dnia 20 grudnia 2019 w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2019 0

Premiera bajki ,, Kraina lodu” już za nami! Magiczne i niepowtarzalne przedstawienie

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2019 roku w auli szkolnej# Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się przedstawienie bajkowe dla dzieci pt. ,, Kraina lodu”.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Pomoc jest piękna. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krzywoustym

19. grudnia br w naszej szkole odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem pieniążki# zbieraliśmy na terapię Michałka, który szczęśliwie uporał się ze złośliwym nowotworem dołu skrzydłowo-podniebiennego, jednak nadal jest pod opieką wielu specjalistów. Organizacją tego wydarzenia zajęła się klasa I prawnicza we współpracy ze szkolnym chórem pod opieką pani profesor Marty Trudzińskiej, a nad całością czuwała pani profesor Katarzyna Łapińska.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Spotkanie opłatkowe połączone z jasełkami. Uczniowie zachwycili widzów

W czwartek (19.12.) w NSP w Kosowie odbyło się spotkaniu opłatkowe połączone #z jasełkami. Dzieci doskonale przygotowały się do przedstawienia narodzin Dzieciątka Jezus.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Pogadanki w placówkach oświatowych. W zajęciach udział wzięło 1141 osób

W okresie od 10 do 19 grudnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odwiedzili 37 placówek oświatowych na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Przedświąteczne malowanie bombek. Zajęcia przeprowadzono w klasach 1-3

19 grudnia 2019 r. w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego #w Mroczy odbyły się warsztaty malowania bombek.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2019 0

Edukacja artystyczna w Staszicu. Malarstwo, sztuki użytkowe i teatr!

11. grudnia 2019 roku grupa młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w # Nakle nad Notecią wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Celem wyjazdu było spotkanie z wieloma wymiarami sztuki.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2019 0

Uroczysta gala w Warszawie. Klaudia i Oliwia wzięły w niej udział

14 grudnia 2019 roku w Muzeum Katyńskim w Warszawie odbyła się # uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów II stopnia X edycji Konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2019 0

Finał akcji świątecznej. Uczniowie zorganizowali zbiórkę

W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, uczniowie klasy I medycznej razem z # panią profesor Aleksandrą Wybrańską i księdzem Igorem Wichrowskim pojechali do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2019 2

Kiermasz na rzecz szkoły. Można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe

W minioną niedzielę. 8.12.2019r. przy kościele św. Mikołaja i NMP w Mroczy odbył #się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Stowarzyszenie „KMK” w Kosowie.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

"Żegluga" i "Staszic" połączyły siły. Przygotowano paczki dla potrzebujących

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w # pomoc ludziom potrzebującym. W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” połączyły siły.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

Odbudowa i remont zniszczonej kotłowni. Wykonano szereg prac

W dniu 25.11.2019r. miał miejsce odbiór końcowy zadania polegającego na odbudowie #i remoncie zniszczonej kotłowni centralnego ogrzewania Szkoły Podstawowej w Witosławiu gm. Mrocza.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Znane są wyniki I etapu. Cztery uczennice "Żeglugi" przeszły dalej

18 listopada 2019 r. Komitet Główny XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady # Logistycznej ogłosił wyniki I etapu.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)