Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 maja 2024 4

Trwa Schools Adventure Race. Kto zwycięży?

29 maja na terenie Przystani Powiat Nakielski #rozpoczęło się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie School Adventure Race 2024, za którego organizację odpowiada Powiat Nakielski oraz Stowarzyszenie Aktywna Kcynia.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Wyniki konkursu. "Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych"

W dniu 24 maja 2024 r. uczniowie klas branżowych# kształcących w zawodzie mechanik samochodowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, pod opieką nauczyciela zawodu uczestniczyli w konkursie „Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych" zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Poszukiwanie pirackiego skarbu. Na dzieci czekała miła niespodzianka

W ostatnim czasie filię dziecięcą odwiedzili uczniowie #klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Innowacyjny projekt międzyszkolny. Uczniowie Żeglugi w Skierniewicach

W dniu 22 maja 2024 roku, w #Skierniewicach miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji innowacyjnego projektu międzyszkolnego, w którym wzięła udział młodzież, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ze szkół z Nakła nad Notecią, Kutna, Skierniewic i Łodzi.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 0

"Depresja bez tajemnic". Spotkanie profilaktyczne dla uczniów

W Szkole Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne. Tym razem poświęcone było tematyce zdrowia psychicznego pod hasłem “Depresja bez tajemnic”.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Rocznica bitwy pod Monte Cassino. Uroczyste obchody

W poniedziałek, 20 maja w Kcyni miały miejsce Wojewódzkie Obchody# 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Dlaczego w Kcyni? Wiemy o dwóch uczestnikach bitwy, którzy pochodzą z naszej gminy. To Wojciech Spławski pochodzący z Turzyna, uczestnik bitwy, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, pochowany na cmentarzu Monte Cassino. Drugą osobą jest Albin Rudaś, pochowany na kcyńskim cmentarzu, uczestnik bitwy, który od 1947 r. mieszkał w Malicach. I właśnie od złożenia kwiatów na grobie śp. Albina Rudasia rozpoczęto dzisiejsze uroczystości.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Zwiedzanie Berlina

Dnia 17 maja br. uczniowie #nakielskiej Czwórki i Żeglugi odwiedzili Berlin. Program „Berlińskiego ABC” obejmował zwiedzanie najsłynniejszych zabytków stolicy Niemiec jak: Brama Brandenburska, Berliner Dom – największy kościół protestancki miasta nad Sprewą, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, katolicka katedra św. Jadwigi, Plac Poczdamski, Reichstag – budynek niemieckiego parlamentu oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Turniej turystyczno-krajoznawczy. Uczniowie "Żeglugi" na podium

W dniach 10-11 maja 2024r. na przystani wodnej #„Przystań Powiat Nakielski” odbyły się eliminacje wojewódzkie L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Organizatorem imprezy był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, współorganizatorem był Powiat Nakielski, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych. Uczennica nagrodzona

6 maja 2024 roku w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej #im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty w Bydgoszczy 2023/2024.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Dzisiaj egzamin z języka obcego. Większość zdających wybrała angielski

W czwartek, 9 maja maturzyści sprawdzają swoją wiedzę #z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Najczęściej jest to język angielski.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Dzieci odwiedziły seniorów

7 maja 2024 r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa #Stowarzyszenia KMK KOS w Kosowie odwiedziła naszych Seniorów z przygotowanym występem teatralno-muzycznym nawiązującym do świąt majowych m.in. Święto Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 2

Dziś maturzyści mierzą się z matematyką. Drugi dzień matur

W środę, 8 maja tegoroczni maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów.# Dziś mierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. Jutro czeka ich egzamin z języka angielskiego.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 4

Maturzyści przystąpili do egzaminu. Na początek język polski

7 maja w całej Polsce rozpoczął się tegoroczny maraton egzaminów# maturalnych. Absolwenci szkół średnich przystąpili tego dnia do testu z języka polskiego. Egzaminy pisali również uczniowie nakielskiego "Staszica", czyli największej szkoły średniej w całym powiecie

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Matura 2024. Egzamin dojrzałości w szubińskim LO

7 maja 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym# im.Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczął się egzamin maturalny.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Na pierwszy ogień język polski. Maturzyści w doskonałych nastrojach

We wtorek, 7 maja o godz. 9.00 abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle przystąpili do egzaminu z języka polskiego ma poziomie podstawowym.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Dziś sprawdzana jest wiedza z języka polskiego. Ruszył maturalny maraton

Dziś rano w całej Polsce rozpoczął się maraton# maturalny. Do egzaminu z języka polskiego przystąpili m.in. absolwenci Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle.

(czytaj więcej)
06 maja 2024 0

Świętowano rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste dni

Pierwsze dwie lekcje 30 kwietnia były w Szkole Podstawowej #w Witosławiu nietypowe, ponieważ świętowaliśmy 233 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
02 maja 2024 0

Rusza maturalny maraton. Harmonogram tegorocznych egzaminów

Już w najbliższy wtorek rusza maturalny maraton. Egzaminy pisemne #potrwają do 24 maja. Na wyniki uczniowie będą musieli poczekać do 9 lipca.

(czytaj więcej)
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)