Dziś mamy 28 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 maja 2018 0

Gimnazjalisto, zapraszamy cię do szkół prowadzonych przez powiat nakielski!!!

POWIAT NAKIELSKI jest organem prowadzącym dla 12 jednostek oświatowych, w tym 7 ogólnodostępnych, które czekają na głodnych wiedzy i chętnych przeżycia ciekawych przygód uczniów.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

Znamy mistrzów pięknego czytania. Jury nie miało łatwego wyboru

24 maja uczniowie klas I-III przybyli do biblioteki Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w #Mroczy, aby wziąć udział w VII Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który oficjalnie otworzyła p. wicedyr. Agnieszka Klebs.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

Recytowali w języku angielskim. W konkursie udział wzięło 17 uczniów

17 maja w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbył się Gminny #Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy w Języku Angielskim.

(czytaj więcej)
24 maja 2018 0

Mistrzostwa powiatu w Trójboju. Drużyny z Mroczy bezkonkurencyjne!

W dniu 22 maja 2018 w Szubinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Trójboju Lekkoatletycznym, w # których Uczniowe Szkoły Podstawowej w Mroczy pokonali pozostałe drużyny zajmując pierwsze miejsca.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 1

Mistrzostwa w czwórboju za nami. Rywalizowały szkoły z powiatu

W dniu 17 maja w Szubinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Czwórboju #Lekkoatletycznym.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Egzamin na kartę rowerową coraz bliżej. Policjanci zorganizowali lekcję z przepisów drogowych

Policjanci z Mroczy i Nakła zorganizowali zajęcia przygotowujące uczniów do egzaminu na # kartę rowerową. Dzieci uczyły się przepisów, które później pod okiem mundurowych ćwiczyły w praktyce.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Sukces uczniów mroteckiego gimnazjum. Zajęli wysokie miejsca w konkursach

Natalia Tymińska uczennica klasy IIc gimnazjum w Mroczy zajęła zaszczytne III miejsce w kraju # w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg" pod hasłem: "Wojny polsko-tureckie XVIIw."

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

Czwartek lekkoatletyczny. Rywalizują uczniowie z dziewięciu szkół

W czwartek 10 maja na obiekcie „Orlik” przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Nakle #nad Notecią odbyły się zawody XXIV edycji "Czwartków Lekkoatletycznych" rundy wiosennej dla szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2018 0

Konkurs recytatorski. Sprawdź, kto zakwalifikował się do etapu gminnego

13 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbył się konkurs recytatorski #klas I – III. Organizatorkami konkursu były M. Matyszewska i A. Czarnikowska.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2018 0

W szkole zorganizowano kiermasz książek. Było w czym wybierać

23 kwietnia to ustanowiony ​przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2018 0

Festiwal Pięknego Czytania. W gronie finalistów dwie uczennice SP Mrocza

W kwietniu uczniowie klas gimnazjalnych SP w Mroczy: Sandra Żurek kl. IIc, Anna Sobierajska # kl. IIIb, Kamil Kolanowski kl. IIIb uczestniczyli w BYDGOSKIM FESTIWALU PIĘKNEGO CZYTANIA UCZNIÓW GIMNAZJÓW I VII KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH IM. KAZIMIERZA HOFFMANA.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2018 0

Szkolny Konkurs Recytatorski. Wyłoniono kilku laureatów

W kwietniu w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Mroczy odbył się Szkolny #Konkurs Recytatorski „Strofka” dla uczniów klas VII i klas gimnazjalnych.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Konkurs promujący czytelnictwo. Wybrano Mistrza Głośnego Czytania

Dnia 24 kwietnia w filii Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Witosławiu odbył się konkurs # pt:" Mistrz Głośnego Czytania".

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem uczniowie obejrzeli "Balladynę"

W piątkowy kwietniowy wieczór, grupa młodzieży wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej # w Mroczy wzięła udział w wyjeździe kulturalno-zawodoznawczym do Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Powiatowy etap turnieju rozstrzygnięty. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku odbył się etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju # Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2018 0

Wesoła lekcja muzyki. Zajęcia przeprowadził Artur Cwudziński

Co to jest dźwięk? Jak zapisać muzykę? I co z tymi ćwierćnutami? Dzieci ze Szkoły #Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy właśnie na te pytania szukały odpowiedzi.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2018 0

Uczniowie zwiedzili jedną z nakielskich firm. Dowiedzieli się wielu informacji

W dniu 13 kwietnia 2018 r uczniowie kl. II Technikum Mundurowego BZDZ w Mroczy zwiedzali #zakłady „Zelan” w Nakle nad Notecią. Młodzież zapoznała się z krótką historią zakładu, jego infrastrukturą i ofertą, którą przedstawiła pani koordynator Joanna Czelińska z działu logistyki.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2018 0

Praca ucznia zaowocowała sukcesem. Fabian Fetter wśród laureatów

W poniedziałek, 9 kwietnia odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych #w roku szkolnym 2017/2018 przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów dotychczasowych gimnazjów z rejonu bydgoskiego. Wśród 163 wyróżnionych był uczeń mroteckiego gimnazjum – Fabian Fetter – laureat konkursu z informatyki.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)