Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

21 maja 2019 0

Cyfrowa majówka za nami. Czas wyłonić zwycięzców

9 dni, ponad 140 inicjatyw na terenie całej Polski – to najkrótsze podsumowanie # naszego konkursu „Cyfrowa majówka”. Co teraz? Czas wyłonić zwycięzców. Aby to zrobić, potrzebujemy Waszych relacji.

(czytaj więcej)
19 maja 2019 16

Prezydent podpisał nową ustawę. "Emerytura+" zostanie wypłacona

Emeryci i renciści mogą być spokojni – prezydent Andrzej Duda podpisał # ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Świadczenie w wysokości najniższej emerytury – od marca br. 1100 zł brutto – zostanie wypłacone już w maju 2019 r. – To dobry dzień dla polskich seniorów i kolejny krok na mapie polityki senioralnej państwa – mówi minister Elżbieta Rafalska.

(czytaj więcej)
19 maja 2019 28

Rozszerzenie programu "Rodzina 500+". Senat przyjął nowelizację

W czwartek po południu Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy # rozszerzającej program „Rodzina 500+” na każde dziecko w rodzinie – niezależnie od dochodów, a także na te przebywające w instytucjonalnej pieczy zastępczej.

(czytaj więcej)
19 maja 2019 3

"Dobry start" gwarantowaną ustawą? To już pewne!

Już wkrótce obiecane przez premiera Mateusza Morawieckiego i wprowadzone w # ubiegłym roku świadczenie „Dobry start” będzie regulowane ustawowo, a nie – jak do tej pory – uchwałą i rozporządzeniem.

(czytaj więcej)
18 maja 2019 2

Zmiany w legitymacjach szkolnych. Czas na mLegitymację

Zapomniałam/-em legitymacji! Który rodzic tego nie słyszał? I to wtedy, kiedy # ten niewielki papierowy dokument był naprawdę potrzebny. Koniec z tym. Telefonu zwykle nie zapominamy. Postaw na mLegitymację.

(czytaj więcej)
18 maja 2019 5

Europejka Noc Muzeów. Terytorialsi włączyli się do akcji

Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie umożliwiające powszechny # dostęp do wnętrz wielu Muzeów w całej Polsce.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 1

Pomoc dla osób niepełnosprawnych. To dopiero początek zmian

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyjęliśmy założenie, że wszystkie # działania adresowane do osób niepełnosprawnych wypracowujemy w dialogu z tym środowiskiem, żeby proponowane wsparcie było jak najlepiej dopasowane do potrzeb – zapewnia minister Elżbieta Rafalska.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 26

Bezrobocie w Unii Europejskiej. Polska znalazła się na wysokim miejscu

Eurostat opublikował najnowsze dane dot. stopy bezrobocia w marcu. Polska, wraz z # Węgrami, znalazła się na wysokim 4. miejscu wśród krajów UE o najniższym bezrobociu. Wg danych Eurostatu w marcu br. stopa bezrobocia wyniosła w naszym kraju 3,4%, czyli o 0,1 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 1

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia. Zmiany coraz bliżej!

Rezygnacja w całości z przepisów zobowiązujących powiatowe urzędy pracy do # ustalania profilu pomocy dla każdego bezrobotnego, a także doprecyzowanie dotychczasowych przepisów dotyczących przygotowania i realizacji Indywidualnego Planu Działania – to główne założenia projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia. We wtorek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej poparła projekt.

(czytaj więcej)
12 maja 2019 5

Rozszerzenie programu Rodzina 500+. Odbyła się debata w Senacie

Wzrost dzietności, walka z ubóstwem – zwłaszcza wśród dzieci, a także # inwestycja w rodzinę – to główne cele programu „Rodzina 500+”, nad którego rozszerzeniem debatowali w środę senatorowie.

(czytaj więcej)
08 maja 2019 7

Zasady bezpieczeństwa na drodze. Warto zachować ostrożność

Fakt uczestniczenia w zdarzeniu drogowym jest nieprzyjemny i zwykle # bardzo niebezpieczny dla życia i zdrowia.

(czytaj więcej)
08 maja 2019 4

Skuteczniejsze kontrole zwolnień. Dużo lepszy wynik finansowy

Blisko 174 tys. kontroli i ponad 9,2 mln zł wstrzymanych świadczeń # chorobowych – to bilans kontroli zwolnień lekarskich, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w I kwartale 2019 roku.

(czytaj więcej)
01 maja 2019 5

Szkolne plecaki nadal za ciężkie. Sprawdź, jak można to zmienić

Może to nie pora na myślenie o szkolnej wyprawce, ale # Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią, informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 została wprowadzona w województwie kujawsko – pomorskim wojewódzka interwencja nieprogramowa „Przyjazny tornister”.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Wspólne sadzenie lasu. Szczytny cel i szlachetna inicjatywa

26 kwietnia br. (piątek) w Rytlu została zainaugurowana ogólnopolska akcja # sadzenia drzew pod hasłem „sadziMY” realizowana przez 8K-PBOT, 7PBOT oraz ZHP we współpracy z Lasami Państwowymi.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2019 0

Dzień Transportowca i Drogowca. Święto z okresu międzywojennego

Tradycja obchodzenia dnia drogowca wywodzi się co najmniej z # okresu międzywojennego.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2019 0

Odliczamy do majówki. Kierowco - patrz na znaki o zmiennej treści

Coraz częściej na autostradach i drogach ekspresowych w Polsce oprócz tradycyjnego oznakowania# można spotkać tablice z elektronicznymi wyświetlaczami.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2019 1

Przemoc w sieci ma wiele twarzy. Zgłaszaj dowody cyberprzemocy

Zachowania takie jak dręczenie, nękanie, prześladowanie, podszywanie się pod inne osoby i # kradzież tożsamości w Internecie są zabronione. Zgłaszaj je administratorom portali. Warto dołączać dowody cyberprzemocy.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 15

8 Profitów Terytorialsa. 8K-PBOT silna jakością wyszkolenia

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej #(WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)