Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

14 listopada 2018 10

Spada liczba szczepień. Grożą nam zakaźne choroby? (sonda)

Od jakiegoś czasu słyszymy w mediach, że wzrasta liczba zachorowań na choroby zakaźne takie jak # np. odra. Prawie wszystkie przypadki zachorowań dotyczyły osób nieszczepionych. Odra przekroczyła już w granice naszego województwa. Co prawda nie ma mowy o epidemii, ale liczba zachorowań wzrasta w przeciwieństwie do liczby zaszczepionych dzieci, która z kolei maleje.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Kilkanaście pożarów sadzy, obecność czadu w budynkach. Straż pożarna ostrzega

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów, zwłaszcza w budynkach # mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2018 już kilkanaście pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono kilka przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 23

Protest służb zakończony. Udało się dojść do porozumienia

W czwartek, 8 listopada br. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej # podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 4

Za niewypełnienie tych obowiązków grozi kara. O czym należy pamiętać?

O czym powinni pamiętać właściciele, zarządcy, użytkownicy obiektów budowlanych w sezonie # jesienno-zimowym? Publikujemy komunikaty Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Treść komunikatów.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10-tego października obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, dlatego też # Poradnia każdego roku w październiku organizuje jednodniowe Punkty Konsultacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych oferując wsparcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

(czytaj więcej)
03 listopada 2018 3

Nowa szata graficzna, lepsze zabezpieczenia. Zmiany w paszportach od poniedziałku

5 listopada br. zostaną wprowadzone nowe wzory paszportów. Tego dnia wejdzie w życie zmiana # rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
19 października 2018 5

Program Mieszkanie plus cieszy się zainteresowaniem. Uruchomiono specjalną infolinię

W związku z ogromnym zainteresowaniem Programem Mieszkanie Plus, Krajowy zasób Nieruchomości # uruchomił Ogólnopolski numer telefonu 801-801-596, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, pod którym można uzyskać wszelkie informacje o tym programie.

(czytaj więcej)
18 października 2018 7

Metropolitalna Karta Seniora 60+. Sprawdź, co zrobić by ją otrzymać

Seniorzy będą mogli korzystać z szeregu zniżek i atrakcji przygotowanych dla nich przez partnerów # programu w ramach „Metropolitalnej Karty Seniora 60+”. Karta będzie obejmować wszystkie gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz. Od wtorku, 16 października można składać wnioski o wydanie kart.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Studencie uważaj by nie stracić renty rodzinnej. Sprawdź o czym musisz pamiętać

Studencie, jeśli pobierasz rentę rodzinną przeczytaj uważnie, co musisz zrobić by nie stracić prawa # do renty albo nie zwracać nadpłaconego świadczenia.

(czytaj więcej)
11 października 2018 10

Plaga azjatyckich biedronek. Są nie tylko uciążliwe, ale i groźne

Coraz częściej możemy spotkać je w naszych domach, gdzie usilnie szukają kryjówek, aby móc # przeżyć zimę. Azjatyckie biedronki, inaczej nazywane arlekinowymi w niektórych miejscach są prawdziwą plagą. Co warto wiedzieć o tych owadach?

(czytaj więcej)
03 października 2018 6

Nowe przepisy ruchu drogowego. Warto się z nimi zapoznać

Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów # zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem.

(czytaj więcej)
29 września 2018 10

Na te zmiany czekało wielu kierowców. Od 1października dowód rejestracyjny i OC może zostać w domu

Nadszedł dzień, na który od dawna czekało wielu kierowców! W poniedziałek 1 października dowód # rejestracyjny i polisę OC możesz zostawić w domu. W razie kontroli – za brak przy sobie tych dokumentów - nie dostaniesz mandatu.

(czytaj więcej)
08 września 2018 1

Po wakacyjnych wojażach sprawdź swoje punkty karne. To bardzo proste

Wakacje 2018 za nami. Ile Was kosztowały? Nie chodzi o cenę wczasów, a o liczbę punktów karnych, # które zarobiliście latem. Oby jak najmniej! Sprawdźcie to za darmo i przez Internet. A w trasie jedźcie tak, by nie zdobyć nowych!

(czytaj więcej)
06 września 2018 7

Jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej? Sprawdź wytyczne

Kto według nowych zasad może zostać członkiem obwodowej komisji #wyborczej? Państwowa Komisja Wyborcza wydała instrukcję dla kandydatów.

(czytaj więcej)
02 września 2018 0

Złożenie PIT będzie prostsze. Zeznanie wypełni Krajowa Administracja Skarbowa

Kolejne uproszczenia w rozliczaniu deklaracji PIT przewiduje przyjęty przez rząd 28 sierpnia #2018 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2018 2

Jak nie stracić renty rodzinnej? Informacje dla uczniów i studentów

Uczniowie, którzy po śmierci rodzica otrzymują rentę rodzinną często zapominają, że #muszą dostarczyć do ZUS zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Jeśli złożą wniosek zbyt późno, ryzykują utratę wypłaty renty.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2018 3

Sezon na grzybobranie w pełni. GIS apeluje o ostrożność podczas zbierania

Sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do lasów w pełni. W Polsce ten sposób spędzania #wolnego czasu jest bardzo popularny.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2018 1

Paszporty według nowego wzoru już od listopada. Mają być bezpieczniejsze

Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają #dokument według nowego wzoru. Tego dnia wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)