Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

21 marca 2019 5

Zakończyła się przerwa zimowa. Drogowcy wracają do pracy

15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa na kontraktach realizowanych przez # GDDKiA w regionie. Zgodnie z podpisanymi umowami Wykonawcy muszą przywrócić pełne zaangażowanie na terenie budowy.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Profil Zaufany coraz popularniejszy. Skorzystało już ponad 800 tys. osób

Ponad 800 tysięcy osób skorzystało do tej pory z Profilu Zaufanego (PZ), by na portalu # www.podatki.gov.pl sprawdzić swój e-PIT. Od początku marca przybyło niemal 200 tysięcy nowych właścicieli PZ. Dołączysz?

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

77 lat "Kotwicy". Symbol walki i wyzwolenia

20 marca 2019 r., minęło 77 lat od dnia kiedy na ulicach okupowanej stolicy po raz pierwszy pojawiła # się „Kotwica” – znak Polski Walczącej - symbol walki i wyzwolenia.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

Rozlicz PIT drogą elektroniczną. Informacja dla podatników

Jeśli rozliczasz PIT-37 lub PIT-38 od 15 lutego 2019 r. w serwisie podatki.gov.pl znajdziesz przygotowane# przez urząd skarbowy Twoje rozliczenie PIT.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 7

Sprawdzisz swoje pole - rusza budowa SI2PEM

Dzięki Systemowi Informacji o Instalacjach Wytwarzających Pole Elektromagnetyczne (SI2PEM) # każdy obywatel przez internet będzie mógł sprawdzić poziom PEM w dowolnym miejscu w Polsce. Instytut Łączności i Centrum Projektów Polska Cyfrowa podpisały właśnie umowę na finansowanie budowy tego systemu.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 0

"Lekcje z ZUS". Już niedługo kolejny etap Olimpiady

Już w najbliższy piątek, 15 marca uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego zmierzą się w # drugim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 29

Dzień wszystkich kobiet. Jak obchodzicie to święto? (sonda)

Już dzisiaj wszystkie Panie obchodzą swoje święto. Dzień Kobiet obchodzony jest od # 28 lutego 1909 roku, a święto to ustanowiła Socjalistyczna Partia Ameryki po strajkach i zamieszkach w Nowym Jorku.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 1

IX Targi Pracy. Sprawdź kiedy się odbędą(sonda)

Powiatowy Urząd Pracy już dziś zapraszamy na IX Edycję Targów Pracy, które odbędą się# 23.05.2019 roku (czwartek), w godz. od 10:00 do 12:30, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 marca 2019 0

Nowy sposób zgłaszania swoich dzieci. E-usługa coraz popularniejsza

Poniedziałek – to tego dnia najwięcej rodziców zgłasza online # narodziny swoich maluchów.

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 0

(Chyba) zgubiłem e-dowód. Co zrobić?

W połowie marca pierwsze osoby odbiorą dowody z warstwą elektroniczną. Podpowiadamy co # zrobić, jeśli nowy dokument zniknie w nieoczekiwanych okolicznościach…

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 11

Roszczenia wykonawców i ochrona pieniędzy Podatnika

Budowa nowoczesnej infrastruktury drogowej ze środków publicznych to poważne i odpowiedzialne# zadanie. GDDKiA nie ma podstaw na automatyczne zwiększenie środków finansowych dla firm, które w trybie poza kontraktowym występują o kolejne miliony i przedłużenie czasu na ukończenie i tak opóźnionych już kontraktów.

(czytaj więcej)
25 lutego 2019 1

e-Dowody osobiste – już od 4 marca

Dowody osobiste, wydawane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r., będą miały warstwę# elektroniczną. Jeśli Twój dowód jest nadal ważny, nie musisz go wymieniać.

(czytaj więcej)
24 lutego 2019 5

Budowa drogi ekspresowej S10. Rozpoczęto badania archeologiczne

Rozpoczęły się archeologiczne badania rozpoznawcze w pasie planowanej budowy # S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej. Kto może z niej skorzystać?

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe # zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Szkolenia pracowników PKP. Coraz większe bezpieczeństwo pasażerów

Ponad 21 000 pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w 2018 r. przeszło # szkolenia i pouczenia w zakresie bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 1

Coraz więcej osób zakłada Profil Zaufany. Do czego może się przydać?

Cztery dni i ponad 90 tysięcy nowych Profili Zaufanych! Profil Zaufany się # przydaje. Nie tylko przy e-PIT. Wie już o tym ponad 2,7 milionów Polaków.

(czytaj więcej)
18 lutego 2019 0

Podaruj 1 procent organizacji z regionu. Wykaz uprawnionych

Zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji # pożytku publicznego. Publikujemy listę ngo-sów z naszego regionu, którym można przekazać takie wsparcie.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 9

Jakub dopiero na 4 miejscu. Najpopularniejsze imiona dla chłopców

Listę najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom w 2018 # roku już opublikowaliśmy. Przyszedł czas na imiona chłopców.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)