Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

17 listopada 2019 0

Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków #Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Twoje dziecko sprawcą cyberprzemocy? Sprawdź, jak reagować w takiej sytuacji

Żaden rodzic nie dopuszcza do siebie myśli, że jego dziecko może być sprawcą #cyberprzemocy. Nie warto się oszukiwać. Taka sytuacja może się zdarzyć. To od Twojej reakcji zależy jak zostanie rozwiązana.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

„Październik miesiącem edukacji”. Podsumowanie akcji

Prelekcje w szkołach, materiały edukacyjne, gry, zabawy i filmy – wszystko by dzieci i # młodzież były bezpieczne, przechodząc przez tory i na terenach kolejowych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

Placówki pomocy społecznej. Ile jest ich w naszym województwie?

Według stanu w dniu 31 grudnia 2018 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działało # 81 zakładów stacjonarnych pomocy społecznej (bez filii), w których było 5679 miejsc.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 1

Meldujemy o CEPiKu. Nowe rejestracje w październiku

W pierwszym miesiącu czwartego kwartału w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) przybyło # 165 618 maszyn. Co ciekawe, najwięcej - 8946 - zarejestrowano w ostatni dzień miesiąca.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 6

Postępy prac na drodze S5. Różny etap zaawansowania robót

Pomiędzy węzłami Bydgoszcz Północ a Bydgoszcz Opławiec # (obwodnica Bydgoszczy) realizowane są prace wykończeniowe na obiektach.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 1

mLegitymacja studencka. Zniżki w zasięgu smartfona

650 tysięcy Polaków w swoich telefonach ma zainstalowaną naszą aplikację # mObywatel. To grono lada moment się powiększy o… studentów. To dla nich przygotowaliśmy nowe udogodnienia.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Szkodliwe treści w internecie. Nie akceptuję, reaguję!

Internet to potęga! Same media społecznościowe mają ponad # 3,4 miliarda użytkowników. Każdego dnia pojawiają się tam setki milionów wpisów. W natłoku treści zgubi się niejeden dorosły. A co z dziećmi?

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

e-Polak potrafi i korzysta z GOV.PL! Serwis bije rekordy popularności

Ponad 6 milionów użytkowników i 18,5 miliona odsłon w miesiąc – o takich # wynikach marzą właściciele niejednego poczytnego portalu. O którym więc mowa? O naszym serwisie GOV.PL, który bije rekordy popularności.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 2

Idziesz na zwolnienie lekarskie? Podaj aktualny adres pobytu

Jesteś chory? Idziesz na zwolnienie lekarskie? Pamiętaj by podać lekarzowi aktualny # adres pobytu w czasie zwolnienia lekarskiego. Jeśli zmieniasz miejsce pobytu w trakcie niezdolności do pracy poinformuj o tym pracodawcę i ZUS w ciągu 3 dni od tej zmiany.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

Duuuuuużo szczęścia. Rodzice coraz rzadziej chodzą do urzędów

Młodzi rodzice coraz rzadziej chodzą do urzędów. Zamiast tego działają # online. Przez internet zgłosili już narodziny niemal 61 tysięcy maluchów.

(czytaj więcej)
30 października 2019 2

Strategia Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-24. Premier podpisał dokument

- Jesteśmy w dość szczególnym momencie. Pół wieku temu powstał # Internet. Tym bardziej cieszy, że właśnie w tym momencie w Polsce, zaczynamy realizację kolejnego etapu prac nad zabezpieczeniem cybernetycznym kraju – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji podczas Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec w Katowicach.

(czytaj więcej)
29 października 2019 0

Podium dla Polski. Za nami rekordowy CodeWeek2019!

Mieliśmy po prostu pobić ubiegłoroczny rekord. Nie dość, że to zrobiliśmy, to jeszcze # potroiliśmy wynik marzeń. W trakcie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania wydarzenia w Polsce zaczynały się co… półtorej minuty!

(czytaj więcej)
29 października 2019 2

Pracodawca Przyjazny 8K-PBOT. Ruszyła druga edycja konkursu

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło drugą edycję konkursu # „Pracodawca przyjazny WOT”. Tym razem nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy!

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

Wrzesień benzyną stoi. Nowe rejestracje w CEPiKu

W ubiegłym miesiącu w Centralnej Ewidencji Pojazdów zarejestrowano # 108 488 samochodów osobowych. Większość z nich a dokładnie 68 671 to benzyniaki. Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej odnotowano ich w województwie mazowieckim.

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej. Na co warto zwrócić uwagę

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie # częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze.

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

Cmentarze w naszym województwie. Analiza 2018 roku

Według stanu na 31 grudnia 2018 r. w województwie kujawsko-pomorskim zlokalizowanych było # 1105 cmentarzy o łącznej powierzchni 924,7 ha. W miastach były to 172 cmentarze o powierzchni 458,2 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 933 cmentarze o powierzchni 466,5 ha.

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

Przeciętne zatrudnienie w kujawsko-pomorskim. Porównanie na tle kraju

W województwie kujawsko-pomorskim we wrześniu 2019 roku przeciętne # zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 267,2 tys. osób.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)