Dziś mamy 18 stycznia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

12 stycznia 2019 5

Odbudowa zniszczonego kościoła. Wsparcie z samorządu województwa

Zakończyła się odbudowa zniszczonego w pożarze dachu kościoła św. Stanisława Biskupa w # Ciężkowie w gminie Szubin (powiat nakielski).

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 13

Bezpieczeństwo na peronie. Akcje prowadzone przez PKP

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, przystankach, mostach i wiaduktach. Akcje # ulotkowe, spotkania edukacyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z dziećmi i młodzieżą oraz i żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych, to działania, które zwiększą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 3

Ważna rola badań. Wczesna diagnoza może uratować życie

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, # Siostrom, Przyjaciółkom.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 0

Bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu na ferie. Zobacz co możesz zrobić!

Odliczanie, pakowanie i… ruszamy! Zaczyna się sezon zimowych wyjazdów. Sprawdź, jak się do nich # przygotować? Bez wychodzenia z domu.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 1

Inwestycje w naszym województwie. Obiekty bliskie mieszkańcom

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – w regionie wybudowano lub doposażono 36 # ogólnodostępnych, bliskich mieszkańcom obiektów i miejsc sportowo-rekreacyjnych.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 5

Kolejne inwestycje w naszym regionie. Ułatwienia dla rowerzystów

W połowie stycznia rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego # Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym między innymi samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 20

Kontrole w escape roomach. Czy to bezpieczna forma rozrywki? (sonda)

W miniony piątek, 4 stycznia nasz kraj obiegła smutna wieść o tragicznej śmierci # pięciu nastolatek podczas wizyty w koszalińskim escape room. W związku z możliwymi nieprawidłowościami w tego typu obiektach, podjęto decyzję o kontroli.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2019 1

Kiedy potrzebny jest paszport. Zobacz co trzeba zrobić!

Za tydzień uczniowie z pierwszych pięciu województw zaczną ferie zimowe. Czasu coraz mniej, # wyjazd wykupiony, wniosek o paszport złożony i...? Sprawdź online, czy Twój dokument jest gotowy. Jeśli chcesz wypocząć w jednym z państw Unii Europejskiej do wyjazdu wystarczy dowód osobisty. Problem pojawia się kiedy chcesz ruszyć dalej.

(czytaj więcej)

"Gdy milknie zasłuchana widownia..."

Rozmowa z Elżbietą Kornaszewską-Rogacką, prezesem, kierownikiem artystycznym # i choreografem obchodzącego sześćdziesięciolecie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, wieloletnim kierownikiem artystycznym i choreografem ZPiT Krajna z Nakła.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2019 1

Zgubiłeś dowód osobisty? Zobacz co możesz zrobić!

W trakcie sylwestrowej nocy zgubiłeś lub uszkodziłeś dowód osobisty? Dla swojego dobra zgłoś to jak # najszybciej. By to zrobić, nie musisz iść do urzędu.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 3

Podsumowanie prac na drogach. Udało się zrealizować wiele spraw

Wykonawca robót budowlanych na odcinku 6 – Trakcja PRKil S.A., po uzyskaniu Zezwoleń na # Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) wydanych w dniu 11.04.2017 r. dla powiatu żnińskiego oraz w dniu 28.04.2017 dla powiatu nakielskiego, rozpoczął prace przy budowie drogi ekspresowej S5 na odcinku Szubin – Jaroszewo (długość około 19,3 km).

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 4

Zimowa przerwa drogowców. Powrót do pracy wiosną

W okresie od 15 grudnia 2018 r. do 15 marca 2019 r. na terenie budowy m.in drogi ekspresowej S5 # oraz obwodnicy Inowrocławia, obowiązywać będzie tzw. przerwa zimowa.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 1

Ważna informacja dla właścicieli lasów. Decyzja w sprawie pomocy finansowej

Informujemy, iż właściciele lasów prywatnych ubiegający się o pomoc finansową z Funduszu Leśnego na # uporządkowanie lasu zniszczonego podczas ubiegłorocznej nawałnicy, zgodnie z decyzją Starosty są zobowiązani uprzątnąć zniszczony las w terminie określonym przez Starostę oraz poinformować Starostwo o wykonaniu tej decyzji.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 10

Zakaz handlu w niedzielę? Zobacz kiedy sklepy będą otwarte!

W 2019 roku nadal będzie obowiązywał zakaz handlu. Oznacza to, że zakupy będzie można robić # jedynie w wyznaczone niedziele.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2019 0

Szkolenia komputerowe dla dorosłych. Zapisy już trwają!

Trwają współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego marszałkowskie # certyfikowane szkolenia komputerowe dla dorosłych, rozpoczynają się także adresowane do podobnej grupy osób kursy z zakresu języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego. Zapraszamy do zapisów.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2018 10

Strażacy zatankują taniej na stacjach paliw. Jest jeden warunek

W Komendzie Powiatowej PSP w Nakle miało miejsce spotkanie z prezesami # oraz naczelnikami OSP, należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2018 2

"Kiedyś to były święta". Kilka wspomnień z dawnych lat

Wigilia, zgodnie z tradycją, miała stanowić dobrą wróżbę na cały przyszły rok. Choinka, 12 potraw na # stole, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, legendy o św. Mikołaju, sianko pod obrusem, łamanie się opłatkiem, uroczysta Pasterka - to tylko niektóre z tradycji związanych nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem. Jak było dawniej, a jak jest dziś? O tym mówią członkinie Inicjatywy Kobiet z Kowalewa.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2018 0

Święta Bożego Narodzenia. To czas, który tworzy piękne wspomnienia

Święta Bożego Narodzenia dla nas Polaków to najważniejsze i jednocześnie najbogatsze w # tradycje ludowe święta. Przedstawiamy kilka wspomnień Renaty Bolki - przewodniczącej Gminnej Rady KGW w Mroczy.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)