Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

25 maja 2022 0

Skoda „wypadła” z drogi i uderzyła w drzewo. Kierowca zabrany do szpitala

We wtorek, 24 maja br., po godzinie 15 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku na krajowej nr 25 w miejscowości Obkas gm. Kamień Krajeński.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 18

Płonęła trawa i baloty siana. Nocna akcja w Polichnie

Dziś ponownie dzień rozpoczęliśmy wczesną porą, gdy# o 1:17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy i balotów siana w miejscowości Polichno.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 21

Pożar na poddaszu w kamienicy. Wezwano sześć zastępów straży

Służby ratownicze podjęły interwencję w# jednym z budynków w Mroczy.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 18

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita. Kierowała nią mieszkanka pow. bydgoskiego

W ramach śledztwa prowadzonego pod# nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, dzięki współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, kierowaną przez 47-letnią mieszkankę powiatu bydgoskiego – Katarzynę S., której członkowie przez kilka lat zajmowali się tzw. oszustwami podatkowymi w obrocie materiałami budowlanymi. W efekcie działań kilkunastu członków grupy doszło do uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa opiewających na kwotę około 8 mln zł.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 5

Podsumowanie akcji „Motocykliczni”. Nie obyło się bez mandatów

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez# kujawsko-pomorskich policjantów ruchu drogowego w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Niestety nie obyło się bez grzywien i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najwięcej wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Ta przejażdżka mogła skończyć się tragedią. W porę zareagował świadek

Prawie dwa promile alkoholu miał w# organizmie kierowca renault zatrzymany w podnakielskich wsi, dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu przypadkowego świadka. Ten widząc, że 66-latek prowadził auto pijany, zaalarmował mundurowych.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 5

Kradzież poloneza z posesji. Sprawcą okazał się mieszkaniec pow. nakielskiego

Czasami jest tak, że jakaś rzecz, mimo utraty na# wartości pieniężnej, ma dla nas dużą wartość sentymentalną. Tak też było w przypadku właściciela poloneza, któremu skradziono wspomniane auto. Samochód ma dla niego właśnie taką wartość. Mężczyzna podziękował policjantom za odzyskanie pojazdu i zaangażowanie w sprawie.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Po pożarze budynku w Nakle. Kilkaset tysięcy złotych strat

Ponad pięć godzin strażacy walczyli z pożarem poddasza w# budynku mieszkalnym w rejonie ulicy Hłaski w Nakle. Straty są duże.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 6

26-latka usłyszała 38 zarzutów. Grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności

Aż 38 zarzutów, w tym 37 z ustawy o# przeciwdziałaniu narkomanii, usłyszała mieszkanka szubińskiej gminy, zatrzymana przez kryminalnych z miejscowego komisariatu. Decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące, a grozi jej nawet 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 2

Audi uderzyło w mur budynku. Wezwano straż, pogotowie i policję

Na jednej z kcyńskich ulic doszło do zdarzenia drogowego z# udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 1
(aktualizacja)

12 osób zatrzymanych. Śledztwo dot. tzw. leasingu pracowniczego

Dzięki współpracy CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w# Bydgoszczy rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o przestępstwa karne w zakresie poświadczania nieprawdy w dokumentach podatkowych oraz przestępstwa skarbowe dotyczące uszczupleń Skarbu Państwa w wielkich rozmiarach. Dwóm osobom grozi odpowiedzialność za zbrodnię vatowską. Do nielegalnych działań dochodziło w ramach tzw. leasingu pracowniczego.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 2

Płonął tartak. Z budynku strażacy wynieśli poszkodowanego mężczyznę

W sobotę, 21 maja br, koło godziny 10 strażacy odebrali# zgłoszenie o pożarze tartaku w miejscowości Sypniewo, gm. Więcbork.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 1

Nocny pożar budynku. Wezwano kilka zastępów straży

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z# nocnym pożarem budynku mieszkalnego.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Silny wiatr w powiecie. Wzywano straż

W ciągu ostatnich godzin strażacy podejmowali# interwencje. Polegały one na usuwaniu skutków silnego wiatru. Mowa tutaj np. o połamanych fragmentach drzew, pozrywanych liniach energetycznych. Służby prowadziły działania m.in. na trasie Kcynia-Wapno, gdzie przewrócone drzewo blokowało drogę. Od naszych czytelników otrzymujemy również sygnały o akcji w Drążnie (gm. Mrocza). W tym przypadku, według Internauty, drzewo miało uszkodzić linie energetyczne.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 5

Przewoził zwierzęta bez uprawnień. Interwencja na „dziesiątce”

Kierowca przewożący 5 tys. sztuk drobiu nie posiadał wymaganych# uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 39

Zderzenie osobówki z motocyklem! Zadysponowano śmigłowiec LPR

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło 20 maja 2022 roku krótko po godz. 11 w Nakle, przy ulicy Poznańskiej.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 14

Dachowanie skody. 4 osobowa rodzina przetransportowana do szpitala

Komenda Powiatowa Policji w Nakle otrzymała zgłoszenie 19 maja 2022# o godz. 14.04 o tym, że na trasie pomiędzy Potulicami a Gorzeniem doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda Octavia.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 7

18-letni kierowca stracił prawo jazdy. Zapłaci 2 tys. zł mandatu

O 70 km/h więcej niż w obszarze zabudowanym zezwalają przepisy#, miał na liczniku kierowca mitsubishi skontrolowany w Karnowie przez nakielską „drogówkę”. 18-latek za łamanie przepisów słono zapłaci.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)