Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

18 listopada 2019 0

Usiłował zabić swojego ojca. 22-latek został zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który # usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna zadał kilka ciosów nożem swojemu 46-letniemu ojcu. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić za kratami wiele lat.

(czytaj więcej)
17 listopada 2019 7

Zdarzenie drogowe w Ślesinie. Kierujący oplem był nietrzeźwy

W niedzielne popołudnie zderzyły się dwa auta osobowe toyota yaris i #opel corsa. Sprawca był nietrzeźwy.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Pożar w świetlicy wiejskiej w Salnie. Nie było osób poszkodowanych

W dniu 15 listopada około godziny 10:20 w miejscowości Salno doszło do # pożaru w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Policyjne działania "NURD". Skontrolowano pieszych i kierowców

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to podstawowe cele # działań pn.: „NURD”, jakie policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj na powiatowych drogach. Podczas działań nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 3

Przekroczył dozwoloną prędkość. Czasowo stracił prawo jazdy

Dopiero za trzy miesiące odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami # 34-letni mieszkaniec mroteckiej gmin, którego wczoraj w Mroczy skontrolowała nakielska „drogówka”. Kierowca bmw znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 10

32-latek usłyszy szereg zarzutów. Może spodziewać się kolejnych

Nakielscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży auta, ustalili personalia # złodzieja. Okazało się, że na sumieniu miał on wiele więcej niż tę jedną kradzież. 32-latek usłyszał już szereg zarzutów. Niebawem może spodziewać się kolejnych.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 30

Tir w rowie na DK 10. Ładunek wysypał się na pole (Ustalenia policji)

W piątek, 15 listopada około godziny 8:30 na DK 10 między # Nakłem a Trzeciewnicą doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Kontrolowali obszary kolejowe. Wspólne działania policjantów i SOK

W ramach akcji „24-Blue RAD” dzielnicowi z Nakła razem z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei kontrolowali obszary kolejowe. Celem wspólnych działań było między innymi sprawdzanie czy przestrzegane są przepisy porządkowe.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność Seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego na przestrzeni ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Kradzież z zapachem perfum w tle. Ukradł towar o wartości 1600 zł

Kryminalni z Nakła ustalili personalia złodzieja, który wybrał się na darmowe zakupy do jednej# z miejscowych drogerii. Ostatecznie okazało się, że 53-latek ukradł perfumy warte niebagatela prawie 1600 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 10

Zapomniał, że jest pijany. 24-latek miał aż 2,5 promila alkoholu

"Zapomniałem, że jestem pijany”, tak tłumaczył się 24-letni # motorowerzysta, którego w jednej z podmroteckich wsi zatrzymali mundurowi z miejscowego komisariatu. Mężczyzna w chwili kontroli miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu, dlatego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 14

Nie miał zapiętych pasów. Znaleziono przy nim zabronione substancje

Nakielscy „patrolowcy” zatrzymali 24-letniego kierowcę bmw przy którym znaleźli # zabronione substancje. Kierowcy grozi też odpowiedzialność karna za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Zatrzymany wpadł, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

Kradzież gotówki z mieszkania. Poszukiwani świadkowie zdarzenia

Policjanci z szubińskiego komisariatu szukają osób, które mogą pomóc w # ustaleniu sprawczyń kradzieży gotówki z mieszkania w miejscowości Studzienki Długoszyn.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 5

„Kaskadowy pomiar prędkości”. Nakielska „drogówka" skontrolowała 87 pojazdów

W miniony piątek policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

Podsumowanie długiego weekendu. Zgłoszono 12 kolizji

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się# po powiatowych drogach podczas długiego listopadowego weekendu. Na powiatowych drogach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 15

Poszukiwany listem gończym zatrzymany. 2 lata spędzi w zakładzie karnym

Dwa lata w zakładzie karnym spędzi 27-latek zatrzymany przez # policjantów z komisariatu w Mroczy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za kradzieże.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 3

Zderzenie z jeleniem. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj około godziny 20:30 OSP Wyrzysk otrzymało informację o wypadku drogowym na trasie# Wyrzysk - Kosztowo. Na miejsce udali się druhowie z OSP Wyrzysk dwoma zastępami: GBARt i SLRt.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Samochód spadł z wiaduktu. Na szczęście nikt nie ucierpiał

W dniu 11 listopada br. około godziny 5:31 na drodze # Jabłonowo-Gorzechówko samochód spadł z wiaduktu na torowisko. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na miejscu pracowały jednostki z OSP Jabłonowo Pomorskie, JRG Brodnica, SOK.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)