Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

19 lipca 2019 5

Pożar budynku w Paterku. Strażacy walczyli z ogniem

Dzisiaj około godziny 17:50 doszło do pożaru pustostanu w # Paterku na ulicy Szubińskiej. Na miejscu pracowały 3 jednostki straży pożarnej. W trakcie akcji strażacy sprawdzali m.in. czy w budynku nikogo nie było. Więcej informacji podamy w następnym artykule.

(czytaj więcej)
19 lipca 2019 0

Zakupy przez internet. Warto je robić tylko u rzetelnych sprzedawców

Jak wynika z prognoz pogody najbliższe dni przynieść mają znaczne ocieplenie. Podczas upałów # wiele osób decyduje się na zakup ogrodowych basenów. Niestety zdarzają się sytuację, że nierzetelni sprzedawcy oszukują i zapłacony towar nie zostaje w ogóle wysłany do zamawiającego. Warto być ostrożnym.

(czytaj więcej)
19 lipca 2019 3

Wypadek z udziałem dwóch samochodów. Poszkodowani zabrani do szpitala

Dzisiaj około godziny 12:00 doszło do zdarzenia drogowego w # Szubinie.

(czytaj więcej)
19 lipca 2019 0

20-latek złamał zakaz sądowy. Grozi mu do 5 lat więzienia

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, którego zatrzymali # szubińscy „patrolowcy” kiedy kierował oplem corsą. Okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Materiały postępowania policjanci przekażą do oceny sądu.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 1

Pożar pustostanu. Na miejscu pracowały służby ratunkowe

W środę 17 lipca około godziny 22:06 w miejscowości Stanisławka (gm. Szubin) doszło do # pożaru pustostanu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG oraz OSP Szubin.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Akcja SMOG. Działania na terenie powiatu

Wczoraj na drogach całego kraju policja prowadziła działania pod# kryptonimem SMOG.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 25

Czerwona ciecz w Ślesce. Straż prowadzi działania

Do naszej redakcji dotarła informacja, że w# okolicach Śleski przy ulicy Dolnej w Nakle nad Notecią w wodzie pojawiła się substancja o czerwonym zabarwieniu. W tym samym czasie zgłoszenie otrzymała straż pożarna z Nakła. Został wysłany zastęp strażacki, który zbadał sytuację oraz pobrał próbki. Na miejscu pojawiła się także straż miejska. Na razie nie wiadomo, co to za ciecz, ani skąd się ona wzięła w wodzie.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Policja apeluje. Dbajmy o swoje mienie

Od początku wakacji nakielska policja była kilka razy informowana o# kradzieżach telefonów i innych przedmiotów pozostawionych przez dzieci bez nadzoru podczas zabaw. Policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 4

Włamywacz nie uniknie kary. Szybka akcja policji

Kryminalni z Nakła potrzebowali jednego dnia, żeby ustalić personalia podejrzanego, który# włamał się do namiotu sprzedażowego przy jednym z marketów. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, a włamywacz usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 13

Policyjny pościg pod Bydgoszczą. Ścigany mężczyzna zatrzymany

Około godziny 15.00 rozpoczął się na wysokości Solca Kujawskiego pościg policji za# mężczyzną poruszającym się autem marki Audi A8, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 14

Ukrył amfetaminę w piecu kaflowym. 26-latek usłyszał zarzuty

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali kolejną osobę związaną z # przestępczością narkotykową.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 0

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Nikomu nic się nie stało

15 lipca około godziny 16:08 na DK nr 10 w miejscowości # Kruszyniec (gm. Sicienko) doszło do zdarzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 3

Pożar kombajnu. Alarm okazał się fałszywy

Wczoraj, w trakcie gaszenia pożaru w Radziczu strażacy otrzymali # kolejne wezwanie, tym razem do pożaru kombajnu w miejscowości Sadkowski Młyn.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 5

Pożar śmieci. Strażacy sprawnie przeprowadzili akcję

Wczoraj około godziny 17:00 doszło do pożaru śmieci w # Radziczu. Na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej m.in. z JRG w Nakle. Na miejscu zdarzenia okazało się, że palą się śmieci i opony.

(czytaj więcej)
15 lipca 2019 10

Zatrzymana po anonimowym zgłoszeniu. 59-latka usłyszy zarzuty

Ponad dwa promile alkoholu miała w organizmie kierująca oplem zatrzymana przez nakielską # „drogówkę” w Sadkach. 59–latka wpadła po anonimowym zgłoszeniu, jakie wpłynęło na numer alarmowy policji.

(czytaj więcej)
15 lipca 2019 0

Pożar zboża i ścierniska. Szybka akcja strażaków

W niedzielę 14 lipca br, na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej # Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Wąwelno gm. Sośno.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 2

Zatrzymanie złodzieja samochodów. 20-latek trafił do aresztu

Pilscy policjanci odzyskali samochód marki Honda Civic warty ponad 5 tys. złotych, który został # skradziony na terenie Piły.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 3

Pożar budki wartowniczej. Na miejscu pracowało kilka jednostek straży

Wczoraj około godziny 16:57 doszło do pożaru budki wartowniczej w jednym z # zakładów w Paterku.

(czytaj więcej)
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)