Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

24 stycznia 2020 0

O bezpieczeństwie podczas ferii. Dzielnicowi przeprowadzili zajęcia

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów w związku ze zbliżającymi się # feriami przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle dzielnicowi. Policjanci rozmawiali z maluchami na temat tego, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 1

Pojazd przekroczył dopuszczalne normy. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę

Po skierowaniu na punkt wagowy pojazd został zważony, a przypuszczenia # inspektorów, że pojazd znacznie przekracza dopuszczalne normy, zostały potwierdzone. Okazało się bowiem, że zespół pojazdów ważył ponad 53 tony, zamiast dopuszczalnych 40 ton. Przekroczone też zostały dopuszczalne naciski osi.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 1

Mieszkanka Tczewa usłyszała ponad 60 zarzutów. Grozi jej do 8 lat więzienia

Mieszkanka Tczewa odpowie za naciąganie ludzi poprzez fikcyjną # sprzedaż obuwia. Kobieta za swą przestępczą działalność usłyszała ponad 60 zarzutów. Grozi jej do 8 lat więzienia.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 9

Zabezpieczono blisko 2 kg narkotyków. 24-latek został zatrzymany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się # zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mieszkańca Szwederowa podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. W jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 2 kg różnych narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 0

27 stycznia rozpoczynają się ferie. Policjanci będą prowadzić działania

27 stycznia w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z # powyższym, policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wolnym. Dużą uwagę mundurowi będą zwracać na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 9

„Na lewo” pobierał prąd. Mężczyzna usłyszy zarzuty

Kryminalni z Nakła ustalili, że w jednym z domów w Występie ktoś # kradnie prąd. Policjanci pod wytypowanym adresem potwierdzili informację. Mieszkający tam 50-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kradzież energii grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 1

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 27-latek został zatrzymany

Policjanci pionu kryminalnego z Szubina zatrzymali kolejną osobę, która ukrywała się # przed wymiarem sprawiedliwości. 27-latek mający na swoim koncie przestępstwa narkotykowe oraz groźby został zatrzymany na jednej z ulic miasta i jeszcze tego samego dnia zamknęły się za nim bramy zakładu karnego.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Oszust podał się za pracownika urzędu. Senior stracił oszczędności

Policja przypomina, aby być czujnym i uważać na wizyty # nieznajomych. Niestety tej czujności zabrakło Seniorowi, któremu rzekomy urzędnik ratusza obiecał dotację unijną, po czym okradł 84-latka z oszczędności życia. Tylko ostrożność może nas uchronić przed działaniem tego typu oszustów.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Policyjne akcja NURD. Prowadzone są wzmożone działania

Na terenie naszego województwa policjanci prowadzą dzisiaj wzmożone działania # pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Apelujemy do wszystkich uczestników o rozsądek i rozwagę. Zachęcamy pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 9

Zderzenie dwóch tirów. Ruch prowadzony był wahadłowo (ustalenia policji)

Dzisiaj, dnia 22 stycznia 2020 roku, około godz. 19:35 na drodze wojewódzkiej (DW241) doszło do# zderzenia dwóch samochodów ciężarowych marki scania i volvo. Dla jednego z kierowców podróż zakończyła się w rowie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Poszukiwany listem gończym ukrywał się przez półtora roku. Dzisiaj trafił za kratki

Kryminalni z Szubina ustalili miejsce pobytu 25-latka, który miał aż cztery czynne #podstawy poszukiwań. Jedną z nich był list gończy wystawiony przez sąd w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy, gdzie się ukrywał.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Jutro działania na drogach

23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania #pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 9

Worek z wężem w centrum miasta. Niecodzienne odkrycie

W niedzielę 19 stycznia br. około godz. 9.00 patrol straży miejskiej został skierowany# na ul. Gdańską w pobliżu skrzyżowania z ul. Pomorską w Bydgoszczy w celu potwierdzenia zgłoszenia o porzuconym worku foliowym, w którym miał znajdować się martwy wąż.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 84

Wypadek na obwodnicy. Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym

Kilka dni po śmiertelnym wypadku na skrzyżowaniu ulicy Staszica w Nakle z nakielską obwodnicą, #doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w tym miejscu, na szczęście nie tak tragicznego. Służby wezwano 21 stycznia o godzinie 17.44.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 25

Pędziła ponad 200 km/h. Została namierzona przez grupę SPEED

Ponad 200 km/h pędziła drogą ekspresową S5 kierująca audi. Kobietę namierzyła # policyjna grupa SPEED. Za wykroczenie, jakiego się dopuściła, została ukarana mandatem i punktami karnymi.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 5

Wypadek w Sępólnie Krajeńskim. 48-letni pieszy zmarł

W piątek w Sępólnie Krajeńskim miał miejsce wypadek drogowy z # udziałem pieszego. W wyniku tego zdarzenia 48-letni niechroniony uczestnik ruchu drogowego zmarł. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 72

Posiadała znaczne ilości narkotyków. Podejrzana została zatrzymana

Kryminalni z Nakła zatrzymali 28-letnią mieszkankę gminy, która w aucie posiadała # znaczne ilości narkotyków. Podejrzana już usłyszała zarzuty i decyzją prokuratora została oddana pod dozór policji. Kobiecie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 5

Powód zdenerwowania szybko wyszedł na jaw. 21-latek spędził noc w areszcie

Nakielscy „patrolowcy” skontrolowali kierowcę opla, który kierując pojazdem rozmawiał przez # telefon komórkowy. Podczas kontroli 21-latek był bardzo zdenerwowany. Powód tych nerwów szybko wyszedł na jaw.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)