Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

28 września 2023 2
Wiadomości z regionu

Zwłoki kobiety na działkach. Zatrzymano syna ofiary

Kryminalni Komendy #Miejskiej Policji w Bydgoszczy, pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w minioną sobotę (23.09.2023) na terenie ogródków działkowych na bydgoskim Błoniu. Policjanci ujawnili tam zwłoki 68-letniej kobiety. W sprawie zatrzymano 45-letniego syna ofiary. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(czytaj więcej)
27 września 2023 86

Nagłe zasłabnięcie kilkunastu uczniów. Cztery osoby w szpitalu (ustalenia)

W środę, 27 września służby interweniowały w zespole szkół przy ulicy# Kochanowskiego w Szubinie po tym, jak zasłabło tam 15 uczniów. Cztery osoby trafiły do szpitala.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Akcja na drogach powiatu

Nakielscy policjanci przeprowadzili #w minioną sobotę (23.09.23) działania pn. „Trzeźwy poranek”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości ponad prawie 400 kierujących.

(czytaj więcej)
27 września 2023 2

Kobieta ukradła rower z podwórka. Zatrzymana w niespełna godzinę

Zaledwie godziny potrzebowali szubińscy mundurowi#, aby ustalić personalia sprawcy kradzieży roweru i odzyskać skradzione mienie. Podejrzana już usłyszała zarzut, a dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
26 września 2023 22

Kobieta potrącona na pasach. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

We wtorek, 26 września w na ulicy #Dworcowej w Nakle, na przejściu dla pieszych potrącona została piesza. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 1

Popołudniowy pożar na ulicy. Spłonął przód samochodu (aktualizacja)

We wtorek, 26 września w godzinach popołudniowych #w Szubinie palił się samochód osobowy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 11

Scania wjechała w pracowników służby drogowej. Sprawca pijany(aktualizacja)

We wtorek, 26 września na drodze ekspresowej# S5, na odcinku Szubin-Żnin doszło do wypadku drogowego. Występowały utrudnienia w ruchu. Droga była zablokowana.

(czytaj więcej)
26 września 2023 1

Policja apeluje o ostrożność. Oszuści podszyli się pod pracowników banków

Coraz częściej do komisariatów policji zgłaszają się osoby pokrzywdzone# różnego rodzaju metodami wyłudzeń pieniędzy. Oszuści podszywają się pod pracowników banku, funkcjonariuszy policji, znajomych, a nawet członków rodziny. Poniżej opisujemy kilka przykładów oszustw, które miały miejsce minionej doby. Po raz kolejny apelujemy o czujność i ostrożność.

(czytaj więcej)
26 września 2023 2
Wiadomości z regionu

Auto spłonęło doszczętnie. Wieczorny pożar na drodze

W poniedziałek, 25 września w godzinach wieczornych# na drodze w miejscowości Smolary (gm. Sicienko) płonął samochód osobowy.

(czytaj więcej)
26 września 2023 17
Wiadomości z regionu

Policjanci zaatakowani przy interwencji. Awanturnik to zawodnik sztuk walki

W czwartek (21.09.2023) policjanci z #bydgoskich Wyżyn w trakcie trwania interwencji zostali zaatakowani przez mężczyznę, w stosunku do którego podejmowali czynności. 25-latek odpowie przed Sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszanie do zaniechania czynności służbowych.

(czytaj więcej)
25 września 2023 14

Jeden zadany cios. Doszło do zabójstwa?

Przy ul. Tuwima w Nakle doszło do tragedii. Nie żyje 43-letnia kobieta.# Najprawdopodobniej było to zabójstwo. Kobieta była wcześniej ofiarą przemocy ze strony partnera, który teraz jest podejrzany o dokonanie zbrodni.

(czytaj więcej)
25 września 2023 2
Wiadomości z regionu

54-latek oszukany przy transakcjach internetowych. Stracił 45 tys. zł

Policjanci ostrzegają przed oszustwami w Internecie. Straty finansowe ponieśli mieszkańcy gminy# Janowiec Wielkopolski, którzy zostali zmanipulowani przez przestępców w sieci metodą na blika oraz inwestycje w kryptowaluty. Zachowajmy czujność.

(czytaj więcej)
25 września 2023 11
Wiadomości z regionu

Sprawcy rozboju aresztowani. 27-latek z kolegą zaatakowali seniora

Na 3 miesiące do aresztu trafił jeden ze sprawców #rozboju, do którego doszło na ulicy Modrakowej w Bydgoszczy. 27-latek wraz ze swoim kompanem, zaatakowali seniora i ukradli mu 3 tysiące złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
25 września 2023 7

77-latka padła ofiarą oszustwa. Seniorka straciła 34 tys. zł

W dalszym ciągu działają oszuści wyłudzający pieniądze metodą #na tzw. "wnuczka” oraz "policjanta". W miniony czwartek ofiarą oszustwa padła 77-letnia mieszkanka Nakła. Kobieta straciła swoje oszczędności.

(czytaj więcej)
25 września 2023 1

Dwaj poszukiwani mężczyźni zatrzymani. Trafili do więziennej celi

Tylko w miniony weekend nakielscy "patrolowcy" zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się #przed wymiarem sprawiedliwości. Obaj najbliższe miesiące spędzą w więziennej celi.

(czytaj więcej)
25 września 2023 6

Pędził w terenie zabudowanym. Utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne

Czasowa utrata prawa jazdy i mandat w wysokości #1500 złotych to konsekwencje dla 29-latka, którego policjanci „drogówki” skontrolowali w Małych Rudach. Kierowca volkswagena zlekceważył ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

(czytaj więcej)
24 września 2023 23

Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Kobieta i dziecko w szpitalu(aktualizacja)

W niedzielę, 24 września w godzinach rannych na drodze #krajowej nr 10 w Mrozowie samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem. Droga jest zablokowana.

(czytaj więcej)
23 września 2023 1

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Kryminalni prowadzą postępowanie

Policjanci z Komisariatu #Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)