Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

22 lutego 2019 0

Zmiany w emeryturach i rentach rolniczych. Uchwała wejdzie w życie od 1 marca

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia # 1 marca 2019 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2019 r. podlegają podwyższeniu wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, wynoszącym 102,86%, nie mniej niż o kwotę 70 zł.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 1

BIO-MĄKI z Dziewierzewa na światowych targach. Jakość przede wszystkim

W dniach od 13-16 lutego 2019r. odbyły się po raz 30 Międzynarodowe Targi żywności ekologicznej# BIOFACH .

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Eksport roślin z naszego województwa. Posiadamy coraz więcej paszportów roślin

Przedsiębiorcy muszą posiadać świadectwa fitosanitarne w przypadku # eksportu, lub reeksportu roślin, produktów roślinnych, lub przedmiotów z Polski do krajów trzecich (poza UE).

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

XVII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału# w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 0

Płatności bezpośrednie i obszarowe. Można składać wnioski

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich # oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca 2019 r.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 6

Obradowali rolnicy naszego województwa. Wnioski do ministra Ardanowskiego

Od szeregu lat Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jest organizatorem obrad oraz współtwórcą# wniosków gremium - Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Przysieku.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 0

Wysoka jakość produktów roślinnych. Polska żywność na światowych rynkach

Żywność wysokiej jakości w przypadku produktów roślinnych nie może zawierać# przekroczeń dopuszczalnych pozostałości środków ochrony roślin. Spełnienie powyższego wymagania to nie tylko troska o konsumentów, to również warunek utrzymania wysokiej pozycji polskiej żywności na światowych rynkach.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 0

Oświadczenia zamiast wniosków o dopłaty również w tym roku

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich# oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Straty po zeszłorocznej suszy. Zwiększenie środków na rekompensaty

ARiMR wznowiła 28 stycznia br. wydawanie decyzji przyznających jednorazową pomoc finansową # rolnikom poszkodowanym przez ubiegłoroczną suszę lub powódź.

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 9

Protest na drodze krajowej nr 5. Możliwe utrudnienia na drodze

Dziś, 6 lutego na drodze krajowej nr 5 na odcinku Żnin - Jaroszew trwał protest rolników.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

Małe przetwórstwo. W najbliższy czwartek rusza nabór wniosków

Już od czwartku 31 stycznia oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa# będą przyjmowały wnioski na tzw. małe przetwórstwo. W tegorocznym naborze, który potrwa do 1 marca 2019 r, wprowadzono szereg korzystnych zmian i ułatwień, m. in. zwiększono kwotę dofinansowania oraz rozszerzono grono osób, które mogą ubiegać się o takie wsparcie.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

Informacja ważna dla rolników. Zaliczki i składki na ubezpieczenie zdrowotne

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne# z emerytur i rent rolniczych w 2019 r.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

Posiedzenie Rady Ministrów. W planach rozwój produkcji białka paszowego

Sprawy ważne dla Polski, w tym dotyczące strategii zwalczania afrykańskiego pomoru świń poprzez # depopulację dzików oraz plan rozwoju produkcji białka paszowego w Unii podczas wczorajszego posiedzenia Rady Ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa w Brukseli.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2019 0

"Restrukturyzacja małych gospodarstw". Od 28 lutego można składać wnioski

Od 28 lutego do 29 marca 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o # przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw".

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 10

Strategia zwalczania ASF. Wyjaśnienia w sprawie polowań zbiorowych

W związku z chaosem informacyjnym dotyczącym kwestii polowań zbiorowych skoordynowanych # (tzw. "wielkoobszarowych") na dziki oraz licznymi pytaniami w tej sprawie, Główny Lekarz Weterynarii wyjaśnia.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 0

Dopłaty dla rolników. Szybsze wypłaty niż w latach ubiegłych

Blisko 10 mld zł przekazała do 17 stycznia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na konta # rolników w ramach bezpośrednich za 2018 r. i ponad 1 mld zł z tytułu płatności obszarowych z PROW 2014-2020 wypłacanych za ubr.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2019 0

Uzgodnienia w sprawie handlu z Litwą

Na marginesie targów „Zielony Tydzień” odbyły się dziś w Berlinie trójstronne rozmowy ministra Jana# Krzysztofa Ardanowskiego z ministrem rolnictwa Republiki Litewskiej, Giedriusem Surplysem oraz komisarzem UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem, które dotyczyły handlu trzodą chlewną ze stref z ograniczeniami związanymi z ASF.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2019 6

Pomoc dla producentów tytoniu i trzody chlewnej. Wnioski od 14 do 25 stycznia 2019r

Pomoc dla producentów tytoniu i trzody chlewnej, którzy nie otrzymali zapłaty z powodu upadłości # podmiotu skupującego

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)