Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

13 grudnia 2017 0

Przyznano nagrody dla najlepszych publikacji. Wśród wyróżnionych jest "Wieś Kujawsko-Pomorska"

XXV edycja konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w # 2016 r.” została rozstrzygnięta. Nagrody laureatom oraz nagrodę i wyróżnienia instytutom badawczym resortu rolnictwa za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych wręczył 6 grudnia br. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 4

Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej. Poruszono wiele problemów

W poniedziałek, 11 grudnia w sali Urzędu Miejskiego w Kcyni odbyło się posiedzenie # Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2017 0

Po raz pierwszy zorganizowano ogólnopolską konferencję. Tematem przewodnim była śruta rzepakowa

28 listopada br. w Oddziale KPODR w Przysieku odbyła się I Ogólnopolska konferencja # poświęcona śrucie rzepakowej.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 0

KRUS informuje. Zmieniły się kwoty przychodu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2017 r. zmieniają się # kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 1

Finał wojewódzki Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Dariusz Nowastowski na podium

Finał XXVII Olimpiady Wiedzy Rolniczej rozegrano 23 listopada 2017 roku w # Przysieku.

(czytaj więcej)
26 listopada 2017 1

Pomoc dla producentów świń z terenów objętych ASF. ARiMR udzieli pożyczek

22 listopada weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 listopada 2017 r. #zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 2147).

(czytaj więcej)
25 listopada 2017 0

Trwa wypłata zaliczek. Blisko 8,44 mld zł już trafiło do rolników

16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich #za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat. Do 23 listopada Agencja przekazała w ramach tych płatności na konta bankowe 1,24 mln rolników blisko 8,44 mld zł.

(czytaj więcej)
24 listopada 2017 1

To był trudny rok. Podczas zjazdu sadowników poruszono wiele problemów

Kolejny raz Przysiek gościł uczestników konferencji sadowniczej organizowanej przez # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 1

Konferencja ekologiczna. Rozstrzygnięto konkurs dla rolników

7 listopada 2017 roku w Minikowie w ramach programu „Ekologizacja wsi woj. kujawsko-pomorskiego, # kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego, poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej” odbyła się konferencja podsumowująca konkurs pn. „Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2017 1

Młodzi rolnicy sprawdzili swoją wiedzę. Do testu przystąpiły 23 osoby

W dniu 9 listopada 2017 roku w Sali Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie # odbyły się XXVII eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej dla powiatu nakielskiego, której organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
09 listopada 2017 0

Zmiany w ochronie gruntów rolnych. Jest projekt ustawy

Zgodnie z zapowiedziami resort rolnictwa, po blisko półtora roku od wprowadzenia rozwiązań # prawnych, mających na celu ochronę gruntów rolnych, przygotował propozycje zmian, w tym doprecyzowania obowiązujących przepisów oraz nowych regulacji.

(czytaj więcej)
09 listopada 2017 1

Ważna informacja dla rolników. Wnioski o płatność będzie można składać poprzez aplikację

Od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW # składać będzie można tylko w formie elektronicznej (za pośrednictwem aplikacji e-wniosek).

(czytaj więcej)
06 listopada 2017 1

Dzieci rolników też ubezpieczone. Podpisano umowę

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł 11 października br. #z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników w pełnym zakresie.

(czytaj więcej)
05 listopada 2017 0
Notowania rolnicze

Jesień w pełni. Jak kształtują się ceny produktów rolnych?

Zgodnie z raportami Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ceny na # przestrzeni ostatnich dwóch tygodni są stabilne. Zanotowano tylko nieznaczne podwyżki bądź obniżki produktów rolnych.

(czytaj więcej)
03 listopada 2017 14

Rośnie cena jajek. Dlaczego?

W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. # W ostatnich miesiącach tego roku ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną. Zdarza się, że na sklepowych półkach brakuje jaj. Czym jest spowodowany taki wzrost cen?

(czytaj więcej)
26 października 2017 0

Konferencja na temat drobiu wodnego. Wygłoszono kilka wykładów

12 października odbyła się w Minikowie konferencja pn. Aktualne tendencje w hodowli i chowie # drobiu wodnego. Uczestników powitała Pani Lidia Lewandowska Zastępca Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
12 października 2017 0

Grypa ptaków w Polsce. O czym muszą wiedzieć hodowcy?

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysokiej zjadliwej # grypy ptaków w Polsce, # w załączniku publikujemy informację dla hodowców drobiu.

(czytaj więcej)
10 października 2017 10

Zapowiada się rewolucja. Zniesiono kwoty na cukier

Od 1 października zniesiono kwoty produkcyjne w sektorze cukru oraz minimalna cena # skupu buraków. Plantatorzy nie kryją obaw.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)