Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

21 marca 2019 2

„Moja Szesnastka”. Terytorialsi z 8K-PBOT na podium zwycięstwa konkursu

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. Elżbiety Zawackiej#, „Zo” wygrali konkurs organizowany przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej pt. „Moja Szestnastka”. Szer. Rozworowska Julia i szer. Drążkowski Jarosław zajęli drugie i trzecie miejsce opisując swoje wrażenia i przeżycia ze szkolenia podstawowego.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Kolejne umowy podpisane! Łącznie podpisano 89 umów

19 marca 2019 r. w gabinecie starosty nakielskiego obyły się kolejne spotkania z organizacjami # pozarządowymi, podczas których podpisano 28 umów na wykonywanie zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert 2-6/2019. Umowy w imieniu Powiatu Nakielskiego podpisywali starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 9

Trzy pożyczki na inwestycje. Sprawdź, jak głosowali radni

Radni gminy Mrocza na marcowej sesji podjęli 3 uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczek #na finansowanie zadań tj. zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie, modernizację budynku byłej Remizy OSP na Izbę Tradycji Pożarnictwa w Wielu oraz budowę targowiska miejskiego w Mroczy. Nie byli jednogłośni.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 4

Najwyższa Izba Kontroli z uznaniem o inwestycjach w naszych szpitalach

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie dostosowania szpitali# wojewódzkich do norm i standardów pozwalających zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów – wynika z upublicznionego wczoraj raportu Najwyższej Izby Kontroli.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Nagrody Marszałka 2019. Przyznawane zostaną w różnych dziedzinach

Po raz kolejny przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego#, nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia, gala nagród w czerwcu.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Powiat Nakielski. Kolejne organizacje pozarządowe otrzymały granty

W miniony poniedziałek, 18 marca 2019 roku, Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski wraz z Tomaszem# Miłowskim – Wicestarostą Nakielskim podpisali umowy z przedstawicielami następujących organizacji:

(czytaj więcej)
19 marca 2019 29

Rusza trasa Nowej Piątki. Odwiedzą 19 powiatów naszego województwa

- Ruszamy w Polskę, aby informować o naszych nowych propozycjach programowych# - mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował trasę „Nowej Piątki”. Kampanię w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczął także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Popołudniu odbędą się pierwsze spotkania z mieszkańcami Sicienka i Koronowa.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 1

Obchody 38. rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981

15 marca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim# odbyła się konferencja prasowa dotycząca tegorocznych obchodów 38. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 0

Pierwsze umowy z organizacjami pozarządowymi podpisane. Wartość umów 235 tyś zł

14 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią obyło się pierwsze spotkanie # z organizacjami pozarządowymi, podczas którego podpisano umowy na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert 2-6/2019. Na powyższe zadania Powiat przeznaczył 235 000 zł.

(czytaj więcej)
19 marca 2019 14

Premie dla pracowników urzędu. Pochłonęły 120 tys. zł z gminnego budżetu

Ile w 2018 roku wyniosły gminę Mrocza nagrody dla pracowników mroteckiego #urzędu? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
17 marca 2019 13

Rośnie liczba niezaszczepionych. Statystyki z naszego powiatu (sonda)

Na terenie powiatu nakielskiego wzrasta liczba osób uchylająca się od # obowiązkowych szczepień ochronnych.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 23

Mama 4+. Najczęściej zadawane pytania

W mediach społecznościowych zbieraliśmy pytania dot. Mama 4+.# Dziś odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 20

Trwają rozmowy. Czy będą dwie niedziele handlowe w miesiącu? (sonda)

Od stycznia 2019 roku obowiązuje tylko jedna # niedziela handlowa. Wcześniej mogliśmy robić zakupy w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 67

Konkurs zakończony. Zastępcą dyrektora PCPR został Piotr Hemmerling

Już wiadomo, kto został zastępcą dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy #Rodzinie w Nakle. Funkcję tę pełnić będzie Piotr Hemmerling.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 10

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Poznaliśmy najaktywniejsze sołectwo

14 marca w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie spotkali się przedstawiciele jednostek pomocniczych z# gminy Mrocza, by wspólnie świętować Dzień Sołtysa.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 1

WDK zostanie przebudowany. Powstanie punkt przedszkolny i biblioteka

W części budynku Wiejskiego Domu Kultury w Witosławiu powstanie biblioteka i #punkt przedszkolny. Nie zabraknie także placu zabaw. Gmina Mrocza już szuka wykonawcy.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 7

Zaplanowano przebudowę ulicy Nakielskiej. Co zostanie wykonane? (sonda)

Ulica Nakielska w Mroczy zostanie przebudowana. Pierwszym krokiem podjętym #przez gminę jest znalezienie wykonawcy, w tym celu ogłoszono przetarg. Termin składania ofert minął 28 lutego.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 3

Wspomnienia dawnych lat. Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

11 marca w świetlicy wiejskiej w Rościminie spotkali się dawni sołtysi # tejże miejscowości. Spotkanie poprowadził obecny gospodarz wsi Henryk Kimber.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)