Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

30 marca 2020 9

Dobra wiadomość. Pacjent z powiatu nakielskiego wyzdrowiał (film)

W województwie kujawsko-pomorskim jest 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirusem. Łącznie 72 osoby. Jest jednak także dobra wiadomość – pacjent z powiatu nakielskiego wyzdrowiał. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 17

Powiat nakielski. Ile osób objętych jest kwarantanną, ile nadzorem? Sprawdź

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował, ile w poszczególnych powiatach na #dzień 30 marca jest osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Szczegóły w poniższej tabeli.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 1

Platforma Usług Elektronicznych. ZUS zachęca do założenia konta online

W związku z zagrożeniem koronawirusem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do korzystania# z usług Platformy Usług Elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu – przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 4
Koronawirus

Wypowiedź wojewody o 10 nowych przypadkach zarażenia (film)

Województwo kujawsko-pomorskie na bieżąco podaje wszelkie informacje dotyczące# aktualnego stanu epidemii w naszym regionie.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 49

Wzrost liczby zarażonych w kujawsko-pomorskim. 10 nowych przypadków

Pojawiły się kolejne wyniki badań próbek pobranych od osób hospitalizowanych z podejrzeniem# koronawirusa. W naszym województwie liczba zarażonych powiększyła się o 10 osób (łącznie 47).

(czytaj więcej)
29 marca 2020 4

Kierowcy zawodowi zwolnieni z obowiązku kwarantanny. Zasady

Kierowcy prowadzący pojazdy samochodowe w międzynarodowym transporcie drogowym (w tym międzynarodowym# transporcie kombinowanym), po przekroczeniu granicy państwowej, są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny, o której mowa w przepisie § 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 1

Odroczenie płatności składek. Złożono już ponad 18 tys. wniosków

Możliwość odroczenia składek o trzy miesiące oraz zawieszenie spłaty już zawartych układów# ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa. Najwięcej wniosków wpływa do ZUS-u o odroczenie terminu płatności składek.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 0

Zmiany dotyczące handlu w niedzielę. Dopuszcza się wypakowywanie towaru

Sejm przyjął nowelę przepisów tzw. specustawy przygotowanej do walki ze skutkami pandemii# koronawirusa. Zmiany dotyczą m.in. zasad pracy placówek handlowych w niedziele objęte zakazem handlu. To ważne decyzje, które mają zapewnić, że świeże produkty w sklepach będą dostępne od poniedziałkowych poranków.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Postojowe w czasie epidemii. Komu przysługuje elastyczny czas pracy?

Samozatrudnieni i pracujący na umowach cywilnoprawnych należą do grupy najbardziej zagrożonej# w przypadku kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa. – W przypadku postojowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci zleceniobiorcom, wykonawcom dzieła i samozatrudnionym świadczenie w wysokości ok. 2 tys. zł – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Kogo obejmą przepisy o elastycznym czasie pracy?

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Wielkanoc będziemy obchodzić inaczej. Nie będzie tradycyjnej święconki

W ostatnim czasie było wiele informacji na temat przesunięcia Wielkanocy na wrzesień. Tak jednak# się nie stanie. W tym roku z powodu koronawirusa Wielkanoc będzie po prostu obchodzona inaczej.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Rusza Grarantanna Cup! Powalcz o świetne nagrody

Przygotujcie pady, klawiatury i smartfony, bo przed nami Grarantanna Cup! Ogłaszamy wielki#, ogólnopolski turniej e-sportowy, jakiego jeszcze nie było! Gwarantujemy emocje, świetną zabawę i nagrody! Wchodzicie w to? Już dziś (28 marca) ruszają zapisy!

(czytaj więcej)
28 marca 2020 2

ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej. Wsparcie mikrofirm

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej#. - Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane priorytetowo – zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 8

180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli (film)

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by# uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 1

Apel burmistrza do mieszkańców Mroczy. "Zachowajmy spokój i nie panikujmy"

Waldemar Chudzik, pełniący obowiązki burmistrza gminy Mrocza, apeluje do mieszkańców# w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo, by przestrzegali zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 15

Słowa przysięgi wojskowej zobowiązują. Powracają do służby na czas kryzysu

Byli operatorzy JWK, specjaliści medycyny pola walki T3C, absolwenci elitarnych kursów medyków# sił specjalnych w USA, dołączyli do Zespołu Działań Niekonwencjonalnych WOT. Mł. chor. Łukasz Sikora i st. sierż. Krzysztof Pluta - do wczoraj żołnierze rezerwy, na własny wniosek, zostali przywróceni do okresowej służby wojskowej. Od dziś cały wysiłek po raz kolejny kierują na służbę Ojczyźnie.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz o stanie przygotowania szpitali i laboratoriów

W czasie trwającej epidemii koronawirusa COVID-19 parę pytań potrzebuje konkretnych# odpowiedzi. Wojewoda odpowiedział na kilka z nich.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 66

Kolejni zakażeni COVID-19. Wśród nich kobieta z powiatu nakielskiego (film)

Kolejne przypadki COVID-19 potwierdzone pozytywnym wynikiem testu. Liczba zakażonych# w kujawsko-pomorskim zwiększyła się do 37 osób.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 20

Nowy ambulans dla szpitala. Dodatkowa pomoc w trudnym czasie

Powiat Nakielski oraz Gmina Nakło nad Notecią sfinansowali zakup nowego# ambulansu, który będzie służył mieszkańcom gminy i powiatu nakielskiego. Auto będzie użytkowane przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie. W piątek po południu ambulans trafił do szpitala.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)