Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 listopada 2023 0

Otwarcie Areny Biegu na orientację w Potulicach. Nowe miejsce rekreacji

W dniu 26 listopada 2023 roku otwarto nową trasę biegów# na orientację pn. Zielony Punkt Kontrolny w Potulicach. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Powiatu Nakielskiego oraz przy współpracy Stowarzyszenia Aktywna Kcynia z Nadleśnictwem Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 8

Stare targowisko przeszło do historii. Trwają prace porządkowe

27 listopada na terenie nakielskiego Szaber Placu przy #ul. Plac Zamkowy rozpoczęły się prace porządkowe polegające na rozbiórce istniejących stoisk handlowych, z których przez ponad 30 lat korzystali miejscowi kupcy.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 7

"Każda złotówka jest potrzebna". Wzrost podatku o 15%

Mieszkańców gminy Mrocza czeka od nowego roku 15% podwyżka# podatku od nieruchomości. Przed podjęciem uchwały z taką podwyżką, radni Rady Miejskiej w Mroczy wzięli udział w dyskusji.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość funkcjonariuszy

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sali Pałacu #Hrabiny Potulickiej odbyło się uroczyste wręczenie funkcjonariuszom aktów nadania wyższych stopni służbowych, odznaczeń „Za zasługi dla więziennictwa” oraz Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Jest pomysł na rewitalizację dawnego młyna. Kto otrzyma 10.000 złotych?

Mamy zwycięską pracę na koncepcję architektoniczną rewitalizacji budynku #po młynie w Kcyni. Stworzył ją zespół autorów!

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Decyzja ordynariusza diecezji bydgoskiej. Zmiany personalne w parafiach

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian# personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Sierżant Miłosz Kalata wyróżniony. Bohaterska postawa funkcjonariusza

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach, sierż. Miłosz Kalata# podjął działania ratunkowe podczas wypadku drogowego. Jego działania okazały się nieocenione. Odwaga i bohaterstwo - tak w dwóch słowach można opisać jego zachowanie i udzieloną pomoc.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 2

Znów zachwycił talentem. Szopka Przemysława Kozłowskiego w Hiszpanii

Przemysław Kozłowski znów zachwycił swoim talentem#. Wykonaną przez artystę bożonarodzeniową szopkę z zapałek można teraz podziwiać aż w Hiszpanii.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 26

Kupcy zmienili lokalizację. Pierwszy dzień handlu w nowym miejscu

27 listopada nakielski Szaber Plac został oficjalnie zastąpiony przez #Śródmiejskie Centrum Handlowe przy ul. Krzywoustego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 53

Kto zastąpi Rafała Leśniarka? Zmiany na stanowisku dyrektora

Już w najbliższy piątek wyłoniony ma zostać nowy dyrektor# Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Uroczyste pożegnanie proboszcza. Zmiany w parafii od niedzieli

Nowym proboszczem parafii pw. Św. Macieja w Orlu został mianowany #ks. Mirosław Baniecki, dotychczasowy Wikariusz Parafii MBNP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 5

Drugi dzień wystawy w Mroczy. Hodowcy gołębi odebrali puchary

26 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy zakończyła się# 54. wystawa gołębi pocztowych Okręgu Bydgoszcz. Tradycyjnie już najlepsi hodowcy odebrali puchary oraz dyplomy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Gala wolontariatu Caritas naszej diecezji. Nie zabrakło parafian z powiatu

„Ta nagroda jest dla mnie zachętą, by czynić jeszcze więcej #dobra. Upewniła mnie w tym, że chcę być wolontariuszem, służąc innym” – mówił Filip Ruciński. Znalazł się on w gronie osób, które doceniono podczas gali wolontariatu Caritas Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

54. wystawa gołębi pocztowych. Wręczono nagrody za mistrzostwa

25 listopada w mroteckiej hali widowiskowo-sportowej została otwarta# 54. wystawa gołębi pocztowych Okręgu Bydgoszcz. Miłośnicy tychże ptaków będą mieli okazję do zwiedzenia wystawy jeszcze w niedzielę, w godzinach od 9:00 do 14:00.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 12

Petycja trafiła do mroteckiego ratusza. Wyraźny głos mieszkańców ul. Postępu

W ostatnim czasie, mrotecka gminna komisja petycji skarg i wniosków# ma pełne ręce roboty. Pod koniec sierpnia br. mieszkańcy złożyli pismo dotyczące dokończenia budowy nawierzchni przy ul. W. Polewczyńskiego, a teraz do mroteckiego ratusza trafiła petycja w sprawie modernizacji ul. Postępu.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Ks. Tomasz Kapczyński z nową posługą. W grudniu obejmie probostwo w Gołańczy

Proboszcz parafii p.w. Świętego Macieja #w Orlu ks. Tomasz Kapczyński obejmie wkrótce posługę w jednej z parafii w Gołańczy.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 18

Ostatnie dni Szaber Placu. Kultowe miejsce stanie się historią

Już od 27 listopada nakielskie targowisko - zwane powszechnie# Szaber Placem - oficjalnie przestanie pełnić swoją dotychczasową funkcję. Kupcy przeniosą się w poniedziałek z Placu Zamkowego na nowo powstałe Śródmiejskie Centrum Handlowe przy ul. Krzywoustego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Kolejarze uczcili swoją patronkę. Uroczysta msza święta

Przedstawiciele środowisk kolejarskich, rodziny, emerytowani #pracownicy spotkali się na mszy świętej w bydgoskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, by uczcić swoją patronkę – św. Katarzynę Aleksandryjską.

(czytaj więcej)
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)