Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 listopada 2019 6

Chlup do wody! Przerębel rozpoczął kolejny sezon morsowania

16 listopada Krajeński "Przerębel" rozpoczął piąty sezon #morsowania. Jak zawsze było wesoło.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 26

Łukasz Schreiber powołany w skład Rady Ministrów. „To dla mnie wielki zaszczyt!”

15 listopada w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której prezydent #Andrzej Duda powołał nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Jednym z 23 ministrów został bydgoszczanin - Łukasz Schreiber.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Przebudowana droga już otwarta. Z tej okazji nie zabrakło poczęstunku

15 listopada w Matyldzinie nastąpiło uroczyste otwarcie przebudowanej drogi #relacji Kaźmierzewo – Orzelski Młyn (tzw. Matyldzin Górka).

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 10

40-letni żuk odchodzi na zasłużoną emeryturę. Druhowie odebrali nowy wóz

15 listopada przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Samsieczynku odbyło się #uroczyste przekazanie nowego wozu gaśniczego. W tym ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu uczestniczyło wielu specjalnie zaproszonych gości.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Podpisano umowę z wykonawcą

W dniu 14.11.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy miało miejsce # podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 3

Nowa Rada ds. Polityki Senioralnej powołana. Henryka Tkacz będzie reprezentowała nasz powiat

Dziś (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady #ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Inauguracja działalności rady II kadencji zbiega się z obchodzonym dziś Ogólnopolskim Dniem Seniora.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 6

Zmiany w zarządzie województwa i prezydium sejmiku. Marek Domżała zaprzysiężony

Elżbieta Piniewska przewodniczącą sejmiku, Agnieszka Kłopotek wiceprzewodniczącą#, Zbigniew Sosnowski wicemarszałkiem województwa – sejmik zdecydował w środę (13 listopada) o obsadzeniu wakatów na tych stanowiskach, powstałych w związku z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Podczas posiedzenia sejmiku zaprzysiężeni zostali nowi radni województwa, Marek Domżała i Paweł Zgórzyński.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 41

Czterech chętnych na jedno Mieszkanie Plus. 800 osób wypełniło ankiety

Przez nieco ponad miesiąc wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus# mogli wypełnić ankietę dot. inwestycji. Ankiety wypełniło blisko 800 osób, a to oznacza, że chętnych na Mieszkanie Plus jest 4 razy więcej niż mieszkań. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to przełom III i IV kw. 2020 r.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 16

Otwarcie ofert na drogę S5. Do przetargu zgłosiło się 6 wykonawców

13 listopada 2019 roku otwarte zostały oferty w przetargu na # wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 10

Doskonalenie swoich umiejętności. Terytorialsi na kolejnym szkoleniu

Misją żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest „obrona i wspieranie lokalnych # społeczności”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 6

W 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości w Mroczy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w # Mroczy rozpoczęły się od zbiórki na Placu Wolności. Liczne delegacje oraz mieszkańcy wzięli udział w uroczystym apelu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 5

60-lecie KGW Wiele. Czas wzruszeń i podsumowań

9 listopada w świetlicy wiejskiej w Wielu zorganizowano imprezę z okazji # 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu, podczas której zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią koła.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 1

„Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską”. Ramię w ramię sadzono drzewka

Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie prowadzi akcję # „Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską”.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Wyrównywanie różnic między regionami. Trwa nabór wniosków

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozszerza działania w # ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 27

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD. Został nim Piotr Hemmerling

5 listopada odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej SLD w Bydgoszczy. Podczas spotkania wybrano nowego przewodniczącego struktur wojewódzkich.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 1

Od dzisiaj zmiany w przepisach kontroli drogowej. Przeczytaj, co się zmieni

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 18

Do USA bez wizy. Już od 11 listopada!

Już za kilka dni będzie możliwe podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez wiz.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

Wspólne posiedzenie. Rozmawiano o ASF i zimowym utrzymaniu dróg

5. listopada 2019 roku na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku (KBiP)# oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK). Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z afrykańskim pomorem świń (ASF), zimowym utrzymaniem dróg, stanem bezpieczeństwa energetycznego oraz przygotowaniem na wypadek zagrożeń charakterystycznych w okresie zimowym.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)