Dziś mamy 18 stycznia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 stycznia 2019 28

Protest mieszkańców sąsiedniej gminy. "Nie" dla budowy biogazowni

W dniu 15 stycznia 2019r. do Burmistrza Wyrzyska wpłynął protest# 400 Mieszkanek i Mieszkańców Gminy Wyrzysk przeciwko budowie elektrociepłowni na biogaz.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 3

Spotkanie włodarzy. Biorą sprawy w swoje ręce

W nakielskim ratuszu 11 stycznia spotkali się włodarze trzech gmin#, by omówić problematykę wspólną dla mieszkańców naszych małych ojczyzn.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 12

Zaskakująco wysoka frekwencja. Na sali zabrakło miejsca dla mieszkańców

15 stycznia podczas zebrania sprawozdawczo – wyborczego# w Jeziorkach Zabartowskich, licznie przybyli mieszkańcy dokonali wyboru sołtysa.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 0

Dogrywka w głosowaniu do rady sołeckiej. Mieszkańcy Izabeli zdecydowali

34 mieszkańców przybyło do świetlicy wiejskiej, aby spośród siebie powołać nowego sołtysa# oraz radę sołecką. Do tej drugiej na trzy miejsca kandydowało aż siedem osób.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 18

Ferie z WOT. Kujawsko-pomorscy terytorialsi zainaugurowali szkolenie

Ponad 4 tysiące żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej szkoli się w ten weekend na terenie dwunastu # województw. Prowadzone obecnie szkolenia rotacyjne zainaugurowały kolejny – trzeci rok funkcjonowania formacji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 3

Policjanci podsumowali rok 2018 w kujawsko-pomorskiem

Wysoka wykrywalność na poziomie 78% i spadek ilości przestępstw, w tym tych najbardziej# uciążliwych – kryminalnych, to trendy podsumowujące statystycznie rok 2018. Miniony rok to także duże inwestycje możliwe m.in. dzięki „Programowi Modernizacji Policji… na lata 2017-2020”. To także ponad 199 tysięcy policyjnych interwencji.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 5

Zgłoszono trzy kandydatury. Głosowało aż 81 mieszkańców!

Witosław może poszczycić się największą ilością osób obecnych na zebraniu sołeckim# spośród wszystkich wsi z terenu gminy Mrocza. Głównym punktem spotkania był wybór nowego gospodarza sołectwa.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 2

Drzewianowo ma nowego sołtysa. Zgłosił się tylko jeden kandydat

W świetlicy wiejskiej w Drzewianowie odbyło się zebranie wyborcze.# Mieszkańcy wybierali nowego sołtysa oraz radę sołecką.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 23

Wybrano nowego sołtysa. Głosowanie było tylko formalnością

Drążno było kolejnym sołectwem w gminie Mrocza, gdzie mieszkańcy wybierali nowego sołtysa i # radę sołecką na nową kadencję. Nowym „starym” sołtysem - Waldemar Splitt.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 1

Nowy przewodniczący wybrany. Po raz kolejny nie dopisała frekwencja

11 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowano kolejne zebranie wyborcze – tym # razem mroteckiego Osiedla Młodych.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 14

Startują ferie zimowe. Jak zamierzacie je spędzić? (sonda)

Już niedługo w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Razem z nami dni wolne od nauki # będą miały województwa: lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 17

Osiedle z nowym przewodniczącym. Mieszkańcy zgłosili poważny problem

Okres zebrań sprawozdawczo-wyborczych trwa w najlepsze. Tym razem to mieszkańcy osiedla # „Stare Miasto” zgromadzili w urzędzie miejskim w Mroczy, by wyłonić spośród siebie nowego przewodniczącego zarządu.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 19

Spotkanie sołeckie już za nami. Poznaliśmy nowego sołtysa

W gminie Mrocza trwają zebrania wyborcze, podczas których mieszkańcy wybierają sołtysa oraz radę # sołecką. W Krukówku do boju stanęło dwóch kandydatów.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 4

Wybrano przewodniczącego. Mała frekwencja spotkania

W jednej z sal Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego odbyło się kolejne zebranie wyborcze w # gminie Mrocza. Tym razem, wyboru nowych władz dokonali mieszkańcy Osiedla „Jedynka”.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2019 12

Mieszkańcy zdecydowali. Wysoka frekwencja spotkania

9 stycznia w świetlicy wiejskiej w Rościminie zorganizowano zebranie sołeckie, podczas którego # wybrano nowego sołtysa. Frekwencja była bardzo wysoka, co pozytywnie zaskoczyło zaproszonych gości.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2019 8

Mniej przestępstw i większa skuteczność. Policja podsumowuje 2018 rok (sonda)

Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych # państw europejskich.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2019 8

Wierzchucinek. Apel w sprawie Pogorzelców

29 listopada 2018 r. w wyniku pożaru pochodząca z Wierzchucinka# rodzina Pogorzelców straciła dach nad głową. Od tego czasu zbierane są materiały budowlane oraz pieniądze na odbudowę ich domu.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2019 0

Aktywność zawodowa osadzonych w Zakładzie Karnym w Potulicach

W Zakładzie Karnym w Potulicach w 2018 roku zrealizowano 9 kursów i szkoleń zawodowych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)