Dziś mamy 24 września 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 września 2018 20

Kolejna pikieta na rynku. Obywatele RP nie odpuszczają

„Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo” - to tylko jedno z haseł manifestacji Obywateli # RP zorganizowanej 22 września na nakielskim rynku.

(czytaj więcej)
23 września 2018 4

To już 10 lat istnienia sekcji. Jubileusz Nadnoteckich Sokołów

Sekcja motocyklowa KŻR-LOK „Nadnoteckie Sokoły” w Nakle w ostatnią sobotą obchodziła jubileusz # 10-lecia istnienia. Świętowano również zakończenie sezonu motocyklowego.

(czytaj więcej)
21 września 2018 0

Powstanie nowego Koła Gospodyń Wiejskich. W Ostrowie odbyło się pierwsze spotkanie

17 września 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Ostrowie odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich

(czytaj więcej)
21 września 2018 0

Konwent Powiatów. Na tapecie szpitale powiatowe i inwestycje drogowe

W minioną środę, 19 września 2018 roku, w Tleniu odbyło się kolejne posiedzenie #Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
20 września 2018 1

Sołectwo Kaźmierzewo podzieliło fundusz. Mieszkańcy zapoznali się z aplikacją BLISKO

16 693 zł – tyle do podziału w ramach funduszu sołeckiego mieli mieszkańcy sołectwa Kaźmierzewo na 2019 rok. Drogi nie ulegną znaczącej poprawie, zakupione zostanie tylko kruszywo.

(czytaj więcej)
19 września 2018 10

Mieszkańcy Ostrowa na zebraniu. Rozmawiano o budowie biogazowni

Ostrowo dołączyło do grona sołectw, które podzieliły już fundusz sołecki na rok 2019. Znaczna część # pieniędzy pójdzie na doposażenie świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Upamiętnienie rocznicy agresji ZSRR na Polskę. W Mroczy oddano im hołd

17 września na Starym Cmentarzu w Mroczy# w związku z 79. rocznicą wkroczenia oddziałów Armii Czerwonej do Polski, przybyła delegacja w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Zygmunt Gliszczyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Andrzej Brzóska złożyli symboliczną wiązankę kwiatów na zbiorowej mogile upamiętniającej ofiary wojny oraz oddali im hołd.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

„Bezpieczne korzystanie z przestrzeni publicznej”. Osoby niewidzące i słabo widzące poznały nakielsk

17 września 2018 roku w Kole Powiatowym Polskiego Związku Niewidomych w Nakle odbyły się już # ostatnie zajęcia z zakresu „Bezpiecznego korzystania z przestrzeni publicznej” realizowanego przez PZN Okręg Kujawsk Pomorski w ramach zadania „Centrum rehabilitacji osób niewidomych i słabo widzących” dofinansowanego ze środków PFRON.

(czytaj więcej)
18 września 2018 2

Zebranie pełne emocji. Mieszkańcy nie przyjęli propozycji sołtysa

Zebranie w Witosławiu wzbudziło wiele emocji wśród mieszkańców. Sama dyskusja nad # ustaleniem podziału funduszu sołeckiego trwała ponad godzinę.

(czytaj więcej)
15 września 2018 8

Świetlica cieszy mieszkańców. Ustalono regulamin korzystania z obiektu

Pod koniec czerwca w Ostrowie otwarto długo oczekiwaną przez mieszkańców świetlicę #wiejską. Po kilku latach zabiegów, wreszcie się udało. Na sierpniowej sesji radni pochylili się nad regulaminem korzystania z obiektu.

(czytaj więcej)
14 września 2018 7

Długa dyskusja nad budżetem. Kosowo pożyczy prawie 10 tys. zł sołectwu Krukówko

30 773 zł mieli do podziału w ramach przyszłorocznego budżetu sołeckiego, mieszkańcy sołectwa Kosowo. Po raz kolejny lwią część przeznaczono na budowę chodnika do Modrakowa.

(czytaj więcej)
12 września 2018 1

Mieszkańcy nie zgłaszali uwag. Zebranie przebiegło sprawnie

12 września w świetlicy wiejskiej w Białowieży zorganizowano kolejne zebranie sołeckie w gminie # Mrocza. Mieszkańcy zadecydowali, na co przeznaczą pieniądze z funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
08 września 2018 17

Bezrobocie w sierpniu. Niewielki spadek liczby zarejestrowanych

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle opracował kolejny w tym roku raport dotyczący stanu bezrobocia # w powiecie.

(czytaj więcej)
07 września 2018 0

Kolejne spotkanie z mieszkańcami. Rozmawiano o stanie dróg na terenie wsi

6 września mieszkańcy sołectwa Jeziorki Zabartowskie wzięli udział w zebraniu, w którym podzielili # fundusz sołecki na 2019 rok.

(czytaj więcej)
06 września 2018 0

Podziękowanie za pomoc i wsparcie

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wspaniałym sąsiadom za zaangażowanie i wsparcie udzielone po pożarze naszego domu w Potulicach.

(czytaj więcej)
06 września 2018 0

Fundusz sołecki podzielony. Najwięcej środków przeznaczono na remont drogi

5 września w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie zorganizowano zebranie sołeckie. Mieszkańcy # zadecydowali, na co przeznaczą pieniądze z funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

W 79. rocznicę. Złożono wiązanki w miejscach pamięci

W związku z przypadającą w dniu 1 września 2018 roku 79. rocznicą wybuchu II wojny #światowej w hołdzie wszystkim poległym w obronie Ojczyzny złożono okolicznościową wiązankę w miejscach pamięci na terenie Gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
02 września 2018 4

Zakończono remonty w szkołach. Placówki są gotowe na przyjęcie uczniów

Zakończyły się prace remontowe w szkołach, dla których organem prowadzącym jest #gmina Mrocza. Placówki są przygotowane na pierwszy dzwonek, który zabrzmi już jutro.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)