Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

09 sierpnia 2022 3

Dane z lokalnego rynku pracy. Liczba bezrobotnych niższa o ponad 4%

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu podał optymistyczne dane #dotyczące rynku pracy w czerwcu. Wynika z nich, że doszło do kolejnego spadku bezrobocia, zarówno w skali całego kraju, województwa oraz powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 7

Zwołano sesję rady powiatu. Do podjęcia uchwała ws. Centrum Archiwizacji

We wtorek, 9 sierpnia odbędzie się sesja rady powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2022 13

Takiego wyniku nie było od 30 lat. Kolejny rekordowy miesiąc

W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba # bezrobotnych w lipcu br. spadła o 6,5 tys., a w urzędach pracy zarejestrowanych było 811,5 tys. bezrobotnych. – Po raz ostatni w rejestrach urzędów pracy mniej bezrobotnych zarejestrowanych było w lipcu 1990 r. – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Stopa bezrobocia rejestrowanego utrzymała się na tym samym poziomie – 4,9 proc.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2022 1

Zła wiadomość dla najemców gminnych lokali. Stawki czynszu w górę!

Wszechobecne podwyżki, z jakimi mamy w ostatnim czasie do czynienia, dotkną również osoby, które # wynajmują lokale będące własnością gminy Mrocza. Nowe wyższe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2022 0

Zginął na służbie. Strażacy oddali hołd zmarłemu tragicznie strażakowi

W sobotę 6 sierpnia br. doszło do wypadku samochodu # straży pożarnej wracającego z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem jechało trzech strażaków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2022 15

Wsparcie w seoznie grzewczym. "Pomoc finansowa wspomoże budżety domowe"

Rząd przyjął założenia do ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła # w związku z sytuacją na rynku paliw. Jak zaznaczyła szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa, celem tej regulacji jest zapewnienie wsparcia dla dużej grupy gospodarstw domowych w Polsce w pokryciu części kosztów wynikających ze wzrostu cen na rynku energii. „Proponowana pomoc finansowa wspomoże budżety domowe oraz zwiększy poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego” – powiedziała minister podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 sierpnia 2022 r. w Warszawie.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2022 1

Ceny wzrosły. Ile za noc w internacie?

W połowie czerwca Zarząd Powiatu Nakielskiego podjął uchwałę, która ustala # wysokość cen i opłat za korzystanie z obiektów oraz urządzeń w szkołach, które prowadzi powiat. W większości przypadków ceny wzrosły.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 6

Wyrzuty sumienia czy strach przed karą? Nagrobek wrócił na swoje miejsce!

Pod koniec maja z cmentarza parafialnego w Słupach został #skradziony nagrobek dziecka oraz drobne elementy ozdobne z kolejnego pomnika. Proboszcz parafii zapowiedział po zdarzeniu, że na cmentarzu zostaną zamontowane środki ochrony. Na jakim etapie jest sprawa?

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 5

Woda zdatna do kąpieli. Sanepid skontrolował kąpielisko

W powiecie nakielskim znajduje się tylko jedno czynne kąpielisko#. Sanepid ma obowiązek badać w nim wodę. W trakcie sezonu takie badanie wykonywane jest cztery razy.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 28

Dyskusja ws. remizy OSP Mrocza. „Mamy przebierać się w mundury w ściekach?”

Na ostatniej sesji rady miejskiej omówiono problemy mroteckiej jednostk#i, w szczególności dotyczące infrastruktury obiektu oraz jego technicznych możliwości.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 9

Zapadł wyrok w sprawie byłego dyrektora szkoły. Jacek K. oczyszczony z większości zarzutów!

13 lipca w Sądzie Rejonowym w Nakle ogłoszono wyrok# w zakończonym dwa tygodnie wcześniej procesie w przeciwko byłemu już dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach Jackowi K., pracownicy nakielskiego ratusza Małgorzacie D. oraz jednemu z dostawców sprzętu do potulickiej szkoły Piotrowi Z.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 24

Wejście w złym stanie. „Czy musi to tak wyglądać?”

Przy ulicy Strażackiej w Nakle znajduje się siedziba powiatowego biura# Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od dłuższego czasu wejście do tego budynku jest w złym stanie.

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2022 5

Kiedy koniec S5? Wykonawca chce przedłużyć termin zakończenia

Na drodze ekspresowej S5 od węzła Bydgoszcz Błonie do węzła Szubin# Północ wciąż trwają prace wykończeniowe. Kiedy mieszkańcy miejscowości takich jak Kołaczkowo, Zamość, Rynarzewo, Szkocja, Skórzewo w końcu odetchną z ulgą?

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 31

„Traktuje kierowców jak bandytów". Warto znać przepisy

Mieszkaniec Nakła skarżył się na postępowanie # policji wobec kierowców tzw. microcarów, czyli czterokołowców. O co chodzi?

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 4

Plac Wolności i rondo zyska zieleń. Ile to będzie kosztowało?

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 5 Stycznia, Łabędzkiego, Łobżenickiej oraz pl. Wolności w # Mroczy zakończyła się rok temu. Od tego czasu poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego uległ w tym miejscu znacznej poprawie, a samo rondo zyskało nawet swojego patrona – ppor. Franciszka Borzycha. Po upływie tylu miesięcy lokalna społeczność zaczynała coraz częściej dopytywać o kwestię upiększenia skrzyżowania oraz samego placu wolności poprzez nowe nasadzenia w postaci drzewek, krzewów czy kwiatów, których obecnie w tym miejscu próżno szukać. Okazuje się, że już niebawem się to zmieni!

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 15

Upał przyciąga plażowiczów. Kąpielisko pęka w szwach!

Upały sprawiają, że Wąsosz przeżywa # w ostatnich dniach prawdziwy najazd plażowiczów. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to jedyne strzeżone kąpielisko w powiecie nakielskim, do którego z chęcią przyjeżdżają również mieszkańcy sąsiednich powiatów.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 16

Ukradli alkohol. Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą

Na gorącym uczynku kradzieży rozbójniczej zatrzymani zostali# dwaj mieszkańcy nakielskiej gminy. Podejrzani w jednym z marketów na terenie Nakła ukradli alkohol, po czym szarpali i odpychali pracownika ochrony. Mężczyźni usłyszeli zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności i objęci zostali policyjnym dozorem.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 4

Mieszkańcy czekają na remont drogi. Czy jest na to szansa?

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Ostrowie powrócił temat #drogi powiatowej w Chwałce, o której remont zabiega lokalna społeczność.

(czytaj więcej)
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)