Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 marca 2018 6

Kolejny krok ku budowie toalet. Będą gotowe w sierpniu

Na początku marca informowaliśmy o tym, że gmina Mrocza otrzymała dofinansowanie #na budowę dwóch toalet publicznych – w Mroczy i Rościminie. Kolejnym krokiem jest ogłoszenie przetargu. Chętne firmy już mogą składać swoje oferty.

(czytaj więcej)
18 marca 2018 2

O ochronie przeciwpożarowej na terenie gminy. Podsumowano miniony rok

Sporo czasu podczas lutowej sesji rady miejskiej w Mroczy poświęcono kwestii omówienia #stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Obszerną informację na ten temat przedstawił radnym i sołtysom zgromadzonym w sali obrad druh Leszek Karkosz

(czytaj więcej)
16 marca 2018 5

Kolejne zebranie z mieszkańcami. Rozmawiano o stanie dróg w sołectwie

15 marca w Witosławiu zorganizowano kolejne w gminie Mrocza zebranie sołeckie. Mieszkańcy wsi # dyskutowali z burmistrzem między innymi o fatalnym stanie dróg.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Stypendia marszałka dla sportowców. Wśród wyróżnionych zawodnicy Tarpana Mrocza

Gala wręczenia tegorocznych stypendiów sportowych samorządu województwa odbyła się w czwartek # (15 marca) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Finansowe wsparcie na rozwój kariery otrzymało 142 zdolnych zawodników, a maksymalna wysokość stypendium to 350 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 66

Odwilż odsłania stan naszych dróg. Gdzie jest najgorzej? (sonda)

Nie milkną głosy, często zbulwersowanych mieszkańców odnośnie stanu dróg gruntowych czy # powiatowych na terenie naszego powiatu. Mimo, że ich zarządcy doraźnie starają się poprawić ich przejezdność, to w wielu przypadkach tylko pogarsza sprawę.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Pozimowe remonty dróg powiatowych. Naprawiane są kolejne odcinki

14 marca Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią rozpoczął remont cząstkowy dróg masą na # gorąco. Prace wykonuje firma EL-KAJO z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 9

Budowa chodnika jednym z tematów. Mieszkańcy mieli pewne uwagi

14 marca w świetlicy wiejskiej w Krukówku zorganizowano zebranie sołeckie, podczas #którego mieszkańcy poruszyli ważne dla nich sprawy

(czytaj więcej)
15 marca 2018 2

Niska frekwencja na zebraniu. Głównym tematem remont drogi

14 marca odbyło się zebranie sołectwa Izabela. Mieszkańcy spotkali się w świetlicy #wiejskiej. Frekwencja nie dopisała, dlatego zebranie odbyło się w drugim terminie.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Drogi na wsiach są w coraz lepszym stanie. W tym roku zostaną wykonane kolejne inwestycje

Poprawa stanu technicznego dróg, poprzez ich remont i przebudowę, służąca podniesieniu # bezpieczeństwa na drogach i komfortu komunikacyjnego jest jednym ze strategicznych celów rozwoju powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 12

O bezpieczeństwie i porządku publicznym. Przedstawiono wyniki pracy mundurowych w minionym roku

W środę, 14 marca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się # wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Kolejna akcja oddawania krwi. Zarejestrowało się 28 dawców

13 marca br. już po raz XXIII została zorganizowana Akcja Oddawania Krwi w Mroczy. Podczas #akcji zarejestrowało się 28 dawców, z których krew udało się oddać 22 osobom. Łącznie oddano 9,900 ml krwi.

(czytaj więcej)
13 marca 2018 12

Mieszkańcy nie dopisali. Na tapecie budowa świetlicy i jednej z dróg

Kosowo było kolejnym sołectwem w gminie Mrocza, które podsumowało ubiegły rok. Jak zwykle #padły pytania związane z drogą do Modrakowa, a także budową świetlicy.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Narada koordynacyjna. Poruszono kwestię bezpieczeństwa

1 marca odbyła się narada koordynacyjna, dotycząca szkodnictwa leśnego oraz ochrony # przeciwpożarowej w Nadleśnictwie Szubin.

(czytaj więcej)
06 marca 2018 3

Zebrania sołeckie rozpoczęte. Pierwsi spotkali się mieszkańcy Matyldzina

6 marca w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie zorganizowano zebranie sołeckie. Mieszkańcy #zgromadzili się w świetlicy wiejskiej, by spotkać się z przedstawicielami gminy i powiatu.

(czytaj więcej)
04 marca 2018 11

Gminy przyłączyły się do akcji. Posadzą drzewa dla przyszłych pokoleń

Rok 2018 upłynie w całej Polsce pod znakiem setnej rocznicy odzyskania #niepodległości. Nie zabraknie wydarzeń historycznych, kulturalnych, sportowych, artystycznych, które wpiszą się w upamiętnienie i zaakcentowanie tej ważnej rocznicy. Jednym z nich będzie akcja sadzenia drzew: lasów, parków, alei i pojedynczych drzew w poszczególnych samorządach województwa.

(czytaj więcej)
03 marca 2018 24

Ul. Mrotecka wciąż niebezpieczna. Gmina wnioskuje o środki na budowę ronda

Na skrzyżowaniu ulicy Mroteckiej z drogą krajową nr 10 wielokrotnie dochodziło do kolizji. Jednak #czy winę w tej kwestii ponoszą nieostrożni kierowcy, czy skrzyżowanie rzeczywiście jest tak niebezpieczne? Tak czy inaczej problem mogłoby rozwiązać rondo, a o takowym wspomniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Sławomir Napierała.

(czytaj więcej)
03 marca 2018 11

Prace nad dokumentacją nadal trwają. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

Droga nr 243 komunikująca Mroczę z Koronowem pozostawia wiele do życzenia. Latem #ubiegłego roku rozpoczęły się prace projektowe, które, jak się okazuje, nadal trwają.

(czytaj więcej)
03 marca 2018 2

Zatrważające dane bydgoskiego CPR. W ponad 80% zgłoszenia były niezasadne

W lutym obchodzony był Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Choć te trzy cyfry #mogą uratować nasze życie w sytuacjach zagrożenia, wciąż nie wszyscy potrafimy z tego numeru korzystać.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)