Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

20 lipca 2019 11

Powołano grupę specjalną. Będą ścigać piratów drogowych

W województwie kujawsko-pomorskim zaczęła działać policyjna grupa# "SPEED". To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!

(czytaj więcej)
20 lipca 2019 0

Zmiany w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. 5000+ dla OSP

Rządowa nowelizacja ustawy o# ochronie przeciwpożarowej przeszła w dniu 19 lipca 2019 roku przez Sejm z nieoczekiwaną poprawką Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(czytaj więcej)
19 lipca 2019 14

Coś dla miłośników dwóch kółek. Powstaną nowe ścieżki rowerowe

W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata # 2014-2020 rozdysponowaliśmy do tej pory środki na utworzenie 59 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 268 kilometrów.

(czytaj więcej)
19 lipca 2019 1

Rekrutacja do szkół średnich. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

W Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy odbyła się dzisiaj konferencja prasowa poświęcona # podsumowaniu pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
19 lipca 2019 1

Wspieranie zajęć dla dzieci. Przyznano dofinansowania

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego młodzi mieszkańcy Kujaw i Pomorza wezmą udział w # różnego rodzaju wycieczkach, wędrówkach, obozach, warsztatach oraz zajęciach integracyjnych.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Gmina Nakło otrzymała grunty. Miejsce pod budowę parkingu

Polskie Koleje Państwowe SA przekazały Gminie Nakło nad Notecią grunty pod# budowę parkingu "Park and Ride".

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Umowy inwestycyjne. Celem rozwój obszarów wiejskich

11 umów o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych o# łącznej wartości ponad miliona 100 tysięcy złotych podpisali 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Zmiany na stanowiskach Sołtysów. Wybory w Witosławiu

W ostatnich tygodniach w jednostkach pomocniczych gminy Mrocza zaszło# kilka zmian.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Tratwa Pielgrzym zatrzymała się w Drawsku. Dopłynął również Łokietek

Marina w Drawsku została jednym z# przystanków tratwy "Pielgrzym".

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Zmiana w przepisach. Pobyt opiekuna jest bezpłatny

Zgodnie z nowymi przepisami podmioty lecznicze nie mają prawa do pobierania# opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo z osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym. Prezydent 6 czerwca 2019 r. podpisał nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 7

Inwestycje w Gródku, Dźwiersznie i Kościerzynie. Zakończono prace porządkowe

Prace porządkowe na plaży w Gródku Krajeńskim i na terenach# do niej przyległych zostały w tym tygodniu zakończone. Wyczyszczono teren plaży, zamontowano pomost pływający oraz wykoszono tereny zielone.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Policjanci z Nakła obchodzili swoje święto. Mianowania służbowe

16 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście# obchodzili przypadające na dzień 24 lipca Święto Policji. Tegoroczne święto było podwójnie ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 0

III etap kanalizacji Mrocza - Drzewianowo. Podpisano umowę

12.07.2019 r. miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania # „Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej dla miejscowości: Mrocza - Chwałka - Słupówko - Wiele - Drzewianowo w Gminie Mrocza - Etap III”.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 4

Bransoletki życia dla potrzebujących. Rozszerzenie projektu dla seniorów

Już 95 gmin w całym województwie zadeklarowało przystąpienie do rozszerzenia # marszałkowskiego programu teleopieki domowej, opartego na bransoletkach życia, czyli noszonych na nadgarstku mobilnych urządzeniach do przywoływania pomocy.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 5

100-lecie powstania Policji. Obchody wojewódzkie w Bydgoszczy

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Bydgoszczy miały szczególne uroczysty # charakter z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

(czytaj więcej)
14 lipca 2019 0

Powstają nowe miejsca opieki nad dziećmi. Otrzymano dofinansowania

Samorząd województwa z myślą o najmłodszych mieszkańcach regionu i ich rodzicach przeznacza # znaczące środki z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę i organizację miejsc w żłobkach i przedszkolach.

(czytaj więcej)
13 lipca 2019 4

Oddano ponad 12 litrów krwi. Krwiodawcy nie zawiedli

„Przystań w Kolorze Blue” to nie tylko występy artystyczne czy zawody sportowe, lecz także # bezinteresowna pomoc innym.

(czytaj więcej)
12 lipca 2019 0

Projekt „EduAkcja w technikach”. Ponad 50 stażystów w 19 zakładach

Trwają czterotygodniowe płatne staże zawodowe dokładnie dla 52 uczestników# projektu „EduAkcja w technikach”. Stażystami są uczniowie techników funkcjonujących na terenie powiatu nakielskiego – technikum logistyczne, informatyczne czy pojazdów samochodowych.

(czytaj więcej)
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)