Dziś mamy 13 czerwca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

12 czerwca 2021 4

Wyjątkowe, historyczne wcielenie do 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Wyjątkowe, ponieważ nowi ochotnicy zostali wcieleni do służby# w dwóch batalionach jednocześnie (83 i 81 blp). Historyczne ze względu na to, że rekruci po raz pierwszy przekroczyli bramy koszar nowego, 83 blp w Grudziądzu.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 7

Dane z ministerstwa. W powiecie nakielskim 67 osób na kwarantannie

12 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 239 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 32 osób – łącznie 47.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 8

„Walczymy już drugi rok”. Mieszkańcy przeciwni budowie masztu

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się procedura dotycząca planowanej# budowy stacji telefonii komórkowej. Maszt sieci Play ma stanąć w tym roku w Słupowej. Problem polega na tym, że nie chcą się na to zgodzić mieszkańcy tej miejscowości. Ich zdaniem maszt jest za wysoki i ma stanąć w zbyt małej odległości od zabudowań.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 7

Jak „spisują się” mieszkańcy powiatu nakielskiego? Sprawdzamy!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa już od dwóch miesięcy. Jak do tej pory „spisywali się” mieszkańcy naszego powiatu?

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 0

Zakład Karny w Potulicach. Funkcjonariusze z najlepszymi wynikami w nauce

Ppłk Andrzej Gniot - Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy# wyróżnił dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Potulicach, którzy znaleźli się w gronie absolwentów Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości z najwyższą średnią ocen.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 10

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Wręczono statuetki

Poświęcenie, ofiarność i zaangażowanie w pomaganiu innym to cechy jakimi wyróżniają# się osoby nagrodzone „Stalowymi Aniołami” - statuetkami, które przyznawane są przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w konkursie na najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w dziedzinie pomocy społecznej. Laureatom nagrody wręczył dziś (11 czerwca) marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 1

Trasa Toruń – Chełmża. Rozpoczynają się prace przy poprawie linii

Rozpoczynają się prace przy odnowie linii z Torunia do Chełmży.# Lepsze warunki obsługi zyskają podróżni w Łysomicach, Ostaszewie Toruńskim i Grzywnie. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., warta blisko 145 mln zł netto, jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zakres prac wymaga wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 0

W Witoslawiu dobiega końca oktawa Bożego Ciała

W czwartek, 10 czerwca 2021r. w parafii p.w. Świętego Macieja w Orlu w kaplicy# w Witosławiu zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 3

Mniej przypadków i zgonów. Sprawdź, jak wygląda sytuacja w naszym powiecie!

11 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 341 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób – łącznie 68.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 1

Łagodzenie obostrzeń na wakacje. Już od 13 czerwca

Już od 13 czerwca wprowadzamy łagodniejsze zasady bezpieczeństwa.# Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększamy także limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwieramy dyskoteki. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Pamiętaj, że limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 6

Walne zgromadzenie Unii Miasteczek Polskich. Nie zabrakło ciekawych prelekcji

10 czerwca sali konferencyjnej Centrum Administracyjno–Kulturalnego# gminy Sadki odbyło się walne zgromadzenie Unii Miasteczek Polskich. Z tej okazji posadzono m.in. pamiątkowego drzewka UMP.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 3

4 platformy powietrzne dla terytorialsów. Planowane są szkolenia

8. Kujawsko Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej posiada# kompletny zestaw mini Fly Eye, w skład którego wchodzą 4 platformy powietrzne. Obsługuje je 3 wyszkolonych operatorów, którzy służą w Grupie Rozpoznania Obrazowego. Jeden z nich, chor. Marek Miękiszak posiada uprawnienia instruktorskie. Brygada korzysta w pełni z jego doświadczenia, dzięki czemu planowane jest szkolenie 2 kolejnych operatorów.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 1

Uczniowie otrzymali stypendia. Skromna uroczystość w Urzędzie Marszałkowskim

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy#, biorą udział w olimpiadach - 48 uczniów podstawówek i 352 licealistów otrzymało w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Dziś (10 czerwca) z najlepszymi stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska i członek zarządu Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 6

Czwartkowe statystyki o koronawirusie. Ponad 380 zakażeń w Polsce

10 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 382 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarły 22 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 62 osoby – łącznie 84.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 11

Zaszczepisz dziecko przeciw COVID-19? Zwolenników nie brakuje (sonda)

Ostatnio temat szczepień przeciw COVID-19 jest# wszechobecny w mediach i rodzinnych rozmowach. Szczepienia mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Od kilku dni mogą zapisywać się na szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 0

„Każdy zawodnik jest wartościowy”. Przedstawiamy Bartosza Łyszczarza

W Kcyni prężnie działa MLUKS Orlik. Obecnie w tym# klubie funkcjonują 3 sekcje: judo, tenisa stołowego oraz piłki ręcznej.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 0

Wykazali się wiedzą o wielkich Polakach. Najlepsi dostali nagrody

Karolina Goryńska, uczennica Szkoły Podstawowej im.# Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki), zwyciężyła w dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Tegoroczne hasło konkursu to „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Wczoraj (9 czerwca) w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku pod Toruniem z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyła się gala wręczenia nagród.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 2

Blisko 40 mln zł na aktywizację seniorów. Dofinansowanie projektów

Zachowanie aktywności – fizycznej, intelektualnej, ale# również społecznej – jest niezwykle ważne dla utrzymania sprawności w starszym wieku i czerpania radości z życia. – Mam przyjemność ogłosić, że w ramach tegorocznej edycji programu „Aktywni+” dofinansowanie projektów aktywizujących seniorów otrzymało ponad 290 organizacji na łączną kwotę 37,7 mln zł – informuje minister rodziny i polityk społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
0

Najstarsza Polka ma 115 lat! Pani Tekla świętowała swoje urodziny

Urodziła się w 1906 roku, gdy Rzeczypospolitej oficjalnie wciąż nie było na mapach.

(czytaj więcej)
0

Apteczka noworodka. Co koniecznie muszą mieć młodzi rodzice?

W trakcie przygotowań do narodzin maleństwa nie można zapomnieć o# jednej z podstawowych rzeczy, jaką jest skompletowanie domowej apteczki. Dobrze, żeby znalazły się w niej zarówno preparaty na częste dolegliwości małych pociech, na przykład na katar albo biegunkę, jak i zestaw na sytuacje podbramkowe, czyli na przykład często pojawiającą się u maluszków gorączkę. Co dokładnie powinno znaleźć się w apteczce radzi położna Agnieszka Małolepszy, laureatka konkursu i ambasadorka kampanii „Położna na medal”

(czytaj więcej)
0

Wakacje spędzone w ogrodzie mogą być fantastyczne. Pomysły na wypoczynek

Nie tylko pandemia sprawiła, że Polacy zapragnęli mieć# własne ogródki. Powodem tego trendu jest także zmiana naszego stylu życia – po prostu chcemy być bliżej natury. I to nie tylko podczas urlopu. Co więcej, okazuje się, że wakacje spędzone we własnym ogrodzie mogą być nie tylko udane, ale naprawdę fantastyczne. Wystarczy trochę kreatywności. Sprawdź 5 naszych pomysłów na stworzenie idealnego miejsca tuż obok domu, w którym poczujesz się zupełnie tak, jakbyś był z dala od domu.

(czytaj więcej)
0

Nowe badanie. Dieta roślinna łagodzi objawy Covid-19

Okazuje się, że tak - i jest to konkretny rodzaj diety, jak pokazują najnowsze badania, opublikowane właśnie w czasopiśmie naukowym „BMJ Nutrition, Prevention & Health”.

(czytaj więcej)