Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

27 listopada 2020 0

Od jutra otwarte galerie handlowe. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Już od jutra będziemy mogli zrobić zakupy w# galeriach i parkach handlowych oraz skorzystać z punktów usług w tych placówkach handlowych. Jednak cały czas musimy pamiętać o zasadach ścisłego reżimu sanitarnego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 3

Ponad 1300 zakażeń koronawirusem w województwie. Sprawdź raport!

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 17 060 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 467 osoby – łącznie 579.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

Wysokość podatków od środków transportowych nie uległa zmianie

Przedostatnia w tym roku sesja rady miejskiej w Mroczy ponownie odbyła się w #trybie zdalnym. Radni podjęli 26 listopada kilka istotnych uchwał.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 37

Nowy parking na 176 miejsc postojowych już czynny. Parkujecie? (sonda)

Oficjalnego, hucznego otwarcia, a zarazem oddania do użytku parkingu Park and #Ride przy ul. Nowej w Nakle nie było, ale można już z niego korzystać. Do dyspozycji jest 176 nowych miejsc postojowych i to póki co, bezpłatnie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 4

Nowe zakażenia i zgony. Statystyki o COVID-19 z dnia 26 listopada

26 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 687 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 502 osoby – łącznie 580.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 3

Będzie dodatkowa niedziela handlowa. Zakupy zrobimy też w Mikołajki

W grudniu przewidziane są dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia 2020 r. Jednak, by #zmniejszyć liczbę klientów w okresie świątecznym, rząd chce wprowadzić dodatkową niedzielę handlową 6 grudnia.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 7

Aktualna sytuacja w szpitalach. Instalowany jest zbiornik z tlenem

Sytuacja w szpitalu w Nakle i Szubinie obecnie jest stabilna. Nadal zajęte są wszystkie #łóżka dla pacjentów z koronawirusem.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

Ratunek dla gastronomii i klubów fitness. Na jakie wsparcie mogą liczyć te branże?

Marszałek Piotr Całbecki ogłosił 25 listopada zakres i zasady wsparcia samorządu województwa #dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

16 dni działań. Trwa Międzynarodowa Kampania Przeciw Przemocy

Szacunek. Zrozumienie. Miłość. Wartości te nie zawsze stanowią fundament rodziny. #Co zatem dzieje się w relacji, której istotą z biegiem czasu staje się kontrola, dominacja i przemoc? Co decyduje o tym, że najbliższa osoba staje się wrogiem i niszczy bliskie osoby psychicznie i fizycznie? Statystyki pokazują, iż na koniec 2019 roku karę pozbawienia wolności za znęcanie się odbywało 4,5 tys. skazanych. Wyzwala to konieczność systematycznego podejmowania działań resocjalizacyjnych wobec sprawców przemocy domowej. Sama izolacja nie rozwiązuje całkowicie problemu. Od 25 listopada do 10 grudnia 2020 roku, czyli dokładanie 16 dni, trwa Międzynarodowa Kampania Przeciw Przemocy – to szczególnie ważny czas.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 2

DPS w Nakle wolny od koronawirusa. "Jest to zasługa wszystkich pracowników"

W nakielskim Domu Pomocy Społecznej nie ma na chwilę obecną potwierdzonych #przypadków koronawirusa zarówno wśród mieszkańców, jak i personelu. O sytuacji informował starosta nakielski Tadeusz Sobol.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 6

Koronawirus. 1321 nowych zakażeń w województwie, 35 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 362 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby – łącznie 674.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 1

KPUW nie będzie już przekazywać codziennych raportów o koronawirusie

Od wczoraj zmienił się sposób raportowania statystyk dotyczących COVID-19. #Stacje sanitarno-epidemiologiczne nie będą już przekazywać statystyk dla województw i powiatów. Wynika to z zakazu Głównego Inspektora Sanitarnego i dotyczy całego kraju.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 13

Wielka wygrana w "Mini Lotto" w Nakle. Szczęśliwiec wygrał 173 790 zł

W sobotni wieczór do grona zwycięzców w "Mini Lotto" dołączyła kolejna osoba#, która wysłała swój kupon w nakielskiej kolekturze przy ulicy Kilińskiego 8. Szczęśliwiec ten wygrał 173 790 złotych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Przebudowa drogi gminnej. Trwają prace w Kościerzynie Małym

Inwestycja związana z przebudową drogi jest podzielona na# trzy etapy. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek drogi wykonany był już w 2019 roku, gdzie na części drogi wykonano wyłącznie utwardzenie kruszywem.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 7

Żołnierze zaopatrują szpitale w tlen. Trafiają do Szubina i Aleksandrowa Kujawskiego

Kiedy na teren parkingu chojnickiej hurtowni farmaceutycznej wjechał kolejny wojskowy „kolos” #do transportu butli z tlenem, nie wzbudził już żadnego zdziwienia wśród pracowników zakładu. Nawet umundurowani żołnierze nie są już nowością. Wsparcie wojsk obrony terytorialnej i jego obecność w przestrzeni społecznej, staje się oczywistym i naturalnym zjawiskiem.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 9

Wigilijne spotkania tylko do 5 osób. Jakie jest Wasze zdanie? (sonda)

Święta Bożego Narodzenia są wyczekiwane i wyjątkowe. W tym roku nie będą jednak #takie same. Z nowych obostrzeń, o których poinformował Rząd, wynika, że przy wigilijnym stole zasiądzie maksymalnie 5 osób.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 9

Najnowsze informacje z regionu. Zakażonych 931 osób, jedna zmarła

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o kolejnych 931 osobach #zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Prace w Trzeboniu. Droga gminna została utwardzona kruszywem

Zakończono prace przy przebudowie drogi gminnej gruntowej w miejscowości Trzeboń (gmina Łobżenica).

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)