Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

14 grudnia 2017 0

Gmina otrzymała dofinansowanie na usunięcie azbestu. Sprawdź szczegóły

W 2017r. Gmina Mrocza otrzymała dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony # Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn.: „Transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mrocza" w wysokości 1.449,39 zł (Umowa dotacji Nr DB17093/OZ-az zawarta w dniu 13.09.2017r.).

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 1

50 lat razem. Jubilaci otrzymali medale, kwiaty i życzenia

11 grudnia w sali Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy zorganizowano wyjątkową #uroczystość – wręczenie medali za "długoletnie pożycie małżeńskie'' nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 14

W powiecie jest 401,6 km dróg powiatowych. W jakim są stanie?

- Ilość dróg powiatowych w naszym powiecie to jedna z większych na terenie #województwa – stanowi 401,6 km, w tym 335 km dróg bitumicznych, 4,3 km brukowych, 4,2 km tłuczniowych i 58,1 km gruntowych – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht. W jakim są stanie?

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 15

Powstanie strzelnica. Gmina otrzymała dofinansowanie

Od jakiegoś czasu w gminie Mrocza mówi się dość głośno o powstaniu strzelnicy #sportowej. Pomysł wydaje się trafiony, szczególnie że sporty strzeleckie zyskują coraz większą popularność.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 9

Okazja, by docenić bezinteresowną pomoc. Uhonorowano wolontariuszy

8 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się obchody #Powiatowego Dnia Wolontariatu, podczas których wręczono nagrody wolontariuszom.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Społeczna praca przy naprawie drogi. Ciągniki przewiozły 44 tony gruzu

W dniu 7 grudnia trwały społeczne prace przy utwardzaniu drogi gminnej. Przewożono #gruz ze składowiska w Ostrowie do Matyldzina na drogę gminną w kierunku posesji 32-38.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 5

Mroteccy radni spotkali się na sesji. Podjęto 3 uchwały

8 grudnia mroteccy radni spotkali się na XL sesji Rady Miejskiej. Jeden z punktów obrad #dotyczył wprowadzenia zmian w sprawie określenia stawek podatku od środków transportowych i zwolnień w tym podatku.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 5

"Aby skończyć, trzeba najpierw rozpocząć". Realizacja hydroinwestycji wymaga wielkich nakładów

Realizacja hydroinwestycji na projektowanych międzynarodowych, śródlądowych drogach # wodnych (E-30, E-40, E-70) w obrębie naszego kraju, jak również na pozostałych szlakach wodnych Polski, mających na celu doprowadzenie ich parametrów żeglowności do przynajmniej IV klasy, może być rozłożona na dziesięciolecia (50-60 lat).

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Starosta wyjaśnia nieścisłości. "Nie doszło do złamania prawa"

Starosta Nakielski Tomasz Miłowski odniósł się do komentarzy zamieszczonych na naszym #portalu pod artykułami pt. „Spotkanie dotyczące rozwoju regionalnego. Starosta reprezentował samorząd powiatu” (komentarz osoby posługującej się nickiem PSL out, w dniu 23-11-2017 18:54:00) oraz pt. „Temat dróg, szpitala i pożaru kościoła na tapecie. Za nami kolejne obrady” (nick PSL out, w dniu 30-11-2017 08:59:50). Poniżej treść sprostowania.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Harcerze odwiedzili policjantów. Zwiedzali odnowiony komisariat i rozmawiali o bezpieczeństwie

Uczestnicy nocnego złazu harcerskiego ze Szkoły Podstawowej w Mroczy, odwiedzili # funkcjonariuszy w nowej siedzibie komisariatu policji. Harcerze zwiedzili jednostkę oraz zapoznali się z pracą mundurowych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 2

Targi Edukacji i Pracy. Zwiedzający zapoznali się z ofertami

1 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle zorganizowano # Targi Edukacji i Pracy pod hasłem " „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2017 34

Temat dróg, szpitala i pożaru kościoła na tapecie. Za nami kolejne obrady

29 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Jej głównym tematem tym #razem było omówienie stanu dróg wojewódzkich i powiatowych. Nie zabrakło także tematu szpitala i pożaru kościoła w Ciężkowie.

(czytaj więcej)
29 listopada 2017 19

Uroczyste otwarcie komisariatu. Jego remont pochłonął ponad 2 mln złotych

W środę, 29 listopada o godzinie 11:00 w Mroczy uroczyście otwarto gruntownie wyremontowany # komisariat policji. Koszt remontu wyniósł ponad 2 mln. zł.

(czytaj więcej)
28 listopada 2017 1

V Forum Samorządowe Województwa. W debacie wzięli udział samorządowcy z powiatu

Propozycje rozwiązań w zakresie ubezpieczania gmin na wypadek zagrożeń i katastrof naturalnych, # a także kierunki Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku znalazły się wśród głównych tematów V Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się dziś (28 listopada) w Dworze Artusa w Toruniu. Podczas spotkania przyjęto także wspólne stanowisko w sprawie projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym oraz ustawach samorządowych.

(czytaj więcej)
26 listopada 2017 9

Młodzi adepci pożarnictwa sprawdzili swoją wiedzę. Rywalizacja była zacięta

W sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Mroczy najlepsi zawodnicy z turniejów #gminnych zmierzyli się na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Najlepsi wezmą udział w zawodach wojewódzkich.

(czytaj więcej)
24 listopada 2017 14

Obradowali mroteccy radni. Skarga na dyrektor MGOPS bezzasadna

XXXIX sesja Rady Miejskiej w Mroczy była bardzo pracowita dla radnych. Podjęto wiele istotnych # uchwał, a także rozpatrzono skargę na działalność dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy.

(czytaj więcej)
24 listopada 2017 30

Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Wręczono wyróżnienia i kwiaty

W piątek, 24 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się # powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Szkolenie obronne na przystani. Poruszono kilka zagadnień

21 listopada w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się szkolenie #obronne zorganizowane przez Powiat Nakielski. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki dotacji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz wynikało z wcześniej ustalonego Planu Szkolenia Obronnego.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)