Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 marca 2019 11

Rośnie liczba niezaszczepionych. Statystyki z naszego powiatu (sonda)

Na terenie powiatu nakielskiego wzrasta liczba osób uchylająca się od # obowiązkowych szczepień ochronnych.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 21

Mama 4+. Najczęściej zadawane pytania

W mediach społecznościowych zbieraliśmy pytania dot. Mama 4+.# Dziś odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 19

Trwają rozmowy. Czy będą dwie niedziele handlowe w miesiącu? (sonda)

Od stycznia 2019 roku obowiązuje tylko jedna # niedziela handlowa. Wcześniej mogliśmy robić zakupy w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 65

Konkurs zakończony. Zastępcą dyrektora PCPR został Piotr Hemmerling

Już wiadomo, kto został zastępcą dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy #Rodzinie w Nakle. Funkcję tę pełnić będzie Piotr Hemmerling.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 10

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Poznaliśmy najaktywniejsze sołectwo

14 marca w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie spotkali się przedstawiciele jednostek pomocniczych z# gminy Mrocza, by wspólnie świętować Dzień Sołtysa.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 0

WDK zostanie przebudowany. Powstanie punkt przedszkolny i biblioteka

W części budynku Wiejskiego Domu Kultury w Witosławiu powstanie biblioteka i #punkt przedszkolny. Nie zabraknie także placu zabaw. Gmina Mrocza już szuka wykonawcy.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 7

Zaplanowano przebudowę ulicy Nakielskiej. Co zostanie wykonane? (sonda)

Ulica Nakielska w Mroczy zostanie przebudowana. Pierwszym krokiem podjętym #przez gminę jest znalezienie wykonawcy, w tym celu ogłoszono przetarg. Termin składania ofert minął 28 lutego.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 3

Wspomnienia dawnych lat. Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

11 marca w świetlicy wiejskiej w Rościminie spotkali się dawni sołtysi # tejże miejscowości. Spotkanie poprowadził obecny gospodarz wsi Henryk Kimber.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 6

Na ochronę powietrza, przyrody i usuwanie azbestu. Pomoc dla gmin

Powiat Nakielski przekazał gminom Nakło, Sadki, Szubin i Mrocza pomoc finansową. #Na co konkretnie? Chodzi o ochronę powietrza, usuwanie azbestu oraz ochronę kasztanowców i pomników przyrody.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 7

Ponad 160 tys. zł na dokształcanie nauczycieli. Powiat przyznał placówkom środki

162 928 zł - taką kwotę zabezpieczono w budżecie powiatu nakielskiego na rok 2019 na #dokształcanie i doskonalenie nauczycieli w placówkach zarządzanych przez Powiat. Jest to 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 1

Wolontariusze podsumowali swoją działalność. Owocna praca fundacji

5 marca w auli ZSP im. S. Staszica, wolontariusze Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica podsumowali # swoją działalność w roku 2018. Spotkanie poprowadziła wiceprezes Zarządu Fundacji Agata Pyszka.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 0

Dzisiaj Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post

Karnawał oficjalnie dobiegł końca. Środa Popielcowa przypadła w tym roku 6 marca i tym samym w# kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post. Przed wiernymi czterdziestodniowy okres przygotowania do Wielkanocy.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 6

Promocja oficerska z udziałem Premiera RP. Nakielska policjantka wygłosiła przemówienie

Uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji odbyła się w # dniu 28 lutego 2019 r. w Szczytnie. W imieniu koleżanek i kolegów podziękowania złożyła podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy nakielskiej policji, mieszkanka Kcyni.

(czytaj więcej)
04 marca 2019 5

Dzienne Domy Pobytu. Wkrótce powstaną kolejne placówki

Osoby starsze i niesamodzielne oraz ich rodziny mogą korzystać z usług opiekuńczych# świadczonych przez działające w regionie domy dziennego pobytu. Marszałkowskie środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego umożliwiły utworzenie miejsc opieki w 41 takich placówkach. Wkrótce powstaną kolejne.

(czytaj więcej)
02 marca 2019 12

Podsumowanie kwalifikacji wojskowej. Do stawienia się wezwano łącznie 529 osób

W ostatni piątek na nakielskiej przystani zorganizowano spotkanie, podczas którego dokonano# podsumowania kwalifikacji wojskowej przeprowadzanej w lutym bieżącego roku.

(czytaj więcej)
01 marca 2019 21

Emerytury i renty w górę! 7,9 mld zł koszt waloryzacji w 2019 roku

Od 1 marca 2019 r. świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o ustawowy wskaźnik waloryzacji, jednak# nie mniej niż o 70 zł. Jednocześnie podwyższone zostaną najniższe świadczenia.

(czytaj więcej)
01 marca 2019 30

V Sesja Rady Miejskiej w Mroczy. Zobacz transmisję (film)

O godzinie 11.00 rozpoczęła się V Sesja Rady Miejskiej w Mroczy. Relację z obrad # można zobaczyć tutaj.

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 4

IV sesja Rady Powiatu. Podjęto kilka ważnych uchwał

27 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski# w Nakle odbyła się IV sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Sporo czasu poświęcono tematom rolniczym.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)