Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

09 czerwca 2023 0

Uczestnicy Rajdu Koguta dotarli do Nakła. Odpoczynek na przystani

Uczestnicy Rajdu Koguta zawitali dziś na Przystań Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Ksiądz Albert Grudzka rapował na Wyspie Młyńskiej. Koncert w Boże Ciało

„Uwielbienie jest szczególną formą# modlitwy – może najpiękniejszą” – powiedział Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej, która była organizatorem koncertu na Wyspie Młyńskiej.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Uroczyście w Orlu i Witosławiu. Parafianie uczestniczyli w procesjach

W czwartek, 8 czerwca wierni kościoła katolickiego obchodzili jedno z# najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Członkostwo w Gminnej Radzie Biznesu. Zgłoszenia do końca czerwca

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia chęci członkostwa# w Gminnej Radzie Biznesu.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

"Nauczanie Otwartości w Edukacji”. Konferencja podsumowująca projekt

5 czerwca 2023 r. w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy odbyła się #konferencja, która podsumowywała 5 lat projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 2

Uroczyście na mroteckich ulicach. Wierni uczestniczyli w procesji

W czwartek, 8 czerwca Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała# i Krwi Chrystusa. Po mszy świętej w mroteckim kościele, ulicami miasta wyruszyła procesja wiernych za Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

Szubińska jedynka świętowała. Było uroczyście!

7 czerwca w szubińskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się główna część obchodów #jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Uroczystość zwieńczył poruszający występ artystyczny z udziałem uczniów i nauczycieli.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

"W cieniu Twej ręki”. Przygotowania do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej

„Musimy być w ciągłym nasłuchu, by wyczuwać potrzeby duszpasterskie” – powiedział #bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się z przedstawicielami mediów w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Głównym tematem było przygotowanie do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej, które zainauguruje nowenna – 24 czerwca w hali Sisu Arena w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 7

Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego. Wyróżniono 41 osób

6 czerwca w sali konferencyjnej Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się# uroczysta gala wręczenia nagród Zarządu Powiatu Nakielskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 0

Przedstawiciele PSL na marszu. Okazja do wielu spotkań i rozmów

Na wczorajszym marszu w Warszawie byli również przedstawiciele# „Trzeciej Drogi” czyli Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

28. rocznica święceń kapłańskich. Jubileusz ks. Tomasza Kapczyńskiego

Kilka dni temu w Pobiedziskach niedaleko Poznania, proboszcz orzelskiej parafii #ksiądz Tomasz Kapczyński wraz z innymi księżmi z roku obchodził 28. rocznicę święceń kapłańskich.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

Festyn rodzinny „Bądźmy razem”. Nie zabrakło mieszkańców powiatu

Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku# w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 0

Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa. I Komunia Święta w Mroczy

3 czerwca pierwsza grupa dzieci z parafii pw. św. Mikołaja w Mroczy przystąpiła do #I Komunii Świętej. Sakramentu komunikantom udzielił proboszcz ks. Wojciech Cierniak.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 24

Konferencja prasowa w Aura Parku. Dariusz Kurzawa omówił program PSL

W sobotni poranek na terenie centrum handlowego Aura Park przy ul. Mroteckiej w Nakle odbyła się# konferencja prasowa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uczestniczyli w niej sympatycy i członkowie partii - na czele z posłem na Sejm RP Dariuszem Kurzawą oraz prezesem Zarządu Powiatowego PSL Tomaszem Miłowskim.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 26

Waldemar Chudzik nie jest już zastępcą burmistrza. Za nami sesja w Mroczy

2 czerwca w mroteckim ratuszu miała miejsce LX Sesja Rady Miejskiej. Tego dnia sprawujący dotychczas funkcję# zastępcy burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik oficjalnie podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę. Oznacza to, że obecnie - tymczasowo - gminą kierować będzie sekretarz Renata Jesionowska-Zawieja, natomiast Waldemar Chudzik powraca na stanowisko kierownika referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 3

Loty szkoleniowe na obszarze powiatu. Trening lądowań i startów

Funkcjonująca w Jednostce Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku lotnicza sekcja rozpoznania #zagrożeń prowadzi intensywne zajęcia doskonalące personel lotniczy.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 4

Wyłączona z użytkowania. Co dalej z wieżą obserwacyjną?

Od dłuższego czasu nie można wejść na wieżę obserwacyjną w #Wielu. Właścicielem tej konstrukcji jest Krajeński Park Krajobrazowy. Dlaczego wieża została wyłączona z użytkowania?

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Seniorzy nad morzem. Kilkudniowa wycieczka do Darłówka

W dniach od 22 maja 2023 do 27 maja 2023 roku grupa 64 mroteckich seniorów przebywała# w ośrodku wypoczynkowym "Laguna" w Darłówku.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)