Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

17 stycznia 2020 42

W końcu się udało. Gmina Mrocza uchwaliła budżet na 2020 rok

17 stycznia w mroteckim ratuszu zorganizowano pierwszą w tym roku sesję rady #miejskiej. podczas której radni jako ostatni w powiecie nakielskim uchwalili gminny budżet.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 18

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 21

Budowa ścieżki „na dobrej drodze”. Kiedy pojedziemy rowerem do Bydgoszczy?

O ścieżce pieszo-rowerowej łączącej Nakło z Bydgoszczą mówi się już od kilku#lat, ale wygląda na to, że ta inwestycja wreszcie doczeka się swojej realizacji.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

"Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Trwają zajęcia dla seniorów

W Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku trwają zajęcia dla # seniorów w ramach projektu "Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Uczestnicy biorą udział w zajęciach aktywizujących.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 9

Dokończenie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę

Oferta konsorcjum PBDiM Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) została wskazana jako # najkorzystniejsza w przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Stypendia dla najlepszych uczniów. W tym roku otrzyma je 1746 osób

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach # trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

W 101 rocznicę wybuchu powstania. Delegacje złożyły wiązanki

5 stycznia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku była #to 101. rocznica. Z tej okazji delegacje zebrały się na Placu Wolności aby złożyć okolicznościowe wiązanki. Złożono również kwiaty pod tablicą memoratywną na ul. Łabędzkiego. Następnie odbyła się msza św.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Wiele osób przyłączyło się do akcji. Dary trafiły do rodaków ze wschodu

3 stycznia br. ratownicy JRS w składzie dowódca JOT Błażej Treliński oraz st. rat. #Maciej Studziński wyruszyli z terenu bazy w Kowalewku na Litwę z zebranymi darami dla rodaków ze wschodu.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 25

Bydgoszczanin wiceministrem. Jarosław Wenderlich wybrany na Podsekretarza Stanu

- To wielkie zadanie i odpowiedzialność - tak podczas wczorajszej konferencji # prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich, szef Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, skomentował powołanie go na stanowisko Podsekretarzu Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 88

W parafiach rozpoczęły się kolędy. Przyjmujesz księdza?

– Przyjąć księdza czy nie przyjąć? – to dylemat wielu mieszkańców. Jeszcze inni szukają #odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie. Jak jest w Waszym przypadku?

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 11

Dwa lata Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś liczy już ponad 1300 żołnierzy!

Dwa lata temu, 15 stycznia 2018 roku powstała 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony #Terytorialnej. Dowódca płk Krzysztof Stańczyk tworzył przez cały ten czas odpowiednie warunki szkoleniowe, pozyskiwał infrastrukturę oraz budował etos żołnierskiego ducha. Dziś brygada liczy już ponad 1300 żołnierzy!

(czytaj więcej)
31 grudnia 2019 30

Ostatnia sesja w tym roku. Radni jeszcze nie uchwalili budżetu

30 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy odbyła się # ostatnia w tym roku, XV sesja rady miejskiej. Mimo początkowych planów związanych z uchwaleniem budżetu, stosowna uchwała ostatecznie została zdjęta z porządku obrad.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2019 0

Poprawa warunków dla strażaków. Zakończono remont w siedzibie OSP

Pod koniec listopada w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w # Witosławiu zakończył się remont, który miał poprawić warunki dla tutejszych strażaków.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 0

Kilka dróg doczeka się przebudowy. Prace prowadzone będą w 2020 roku

Dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych w przyszłym roku ma być #wyremontowanych i przebudowanych kilka gminnych dróg. Gmina Mrocza wyłoniła już wykonawców.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 30

Budynki w złym stanie technicznym i ogólny nieporządek. Potrzebne są zmiany

Stan terenu za nakielskim szpitalem pozostawia wiele do życzenia. Na ten #problem uwagę zwraca wielu mieszkańców. Temat znany jest także starostwu w Nakle.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 0

Nie brakowało jubileuszy. Przypominamy, kto świętował i z jakiej okazji

Rok 2019 był szczególnie ważnym rokiem dla wielu osób ze względu na obchodzone #jubileusze. W gminie Mrocza świętowano m.in. 60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu i 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 1

2019 rok dobiega końca. Sprawdź, jakie inwestycje zrealizowano

Budowa targowiska w Mroczy, przebudowa ulic, zakup samochodów – to tylko kilka z #inwestycji, które zrealizowała w dobiegającym końca roku gmina Mrocza. Sprawdź, co jeszcze się w tej kwestii wydarzyło.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 1

W gminie Mrocza działo się wiele. Czas na podsumowanie wydarzeń kulturalnych

Każdy rok w gminach i powiecie nakielskim wiąże się z licznymi imprezami. #Końcówka roku to dobry moment na przypomnienie tego, co się odbyło. Pod lupę bierzemy gminę Mrocza.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)