Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 lipca 2018 0

Dla wielu osób pobyt nad wodą skończył się tragicznie. Sprawdzamy statystyki

Pogoda w maju, czerwcu i częściowo w lipcu sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Niestety, #dla wielu osób skończyło się to tragicznie. W Polsce życie w ten sposób straciło 157 osób (maj-16 lipiec).

(czytaj więcej)
17 lipca 2018 0

Bezrobocie w powiecie nakielskim. Zanotowano kolejny spadek

Powiatowy Urząd Pracy opublikował dane o bezrobociu w naszym powiecie. Jak prezentują #się one na tle tych z końca czerwca 2017? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
16 lipca 2018 18

Niezwykły jeleń w obiektywie Jerzego Napierały. "Warto go chronić" (film)

Z wykształcenia jest nauczycielem i pracuje w Szkole Specjalnej w Kcyni, jednak jego #pasja to fotografia przyrodnicza. Mowa o Jerzym Napierale, który zwrócił się do nas z prośbą.

(czytaj więcej)
14 lipca 2018 3

Wandale demolują wiatę przystankową. Sołtys prosi policję o częstsze patrole

Demolowanie przystanków autobusowych - to bolączka wielu miejscowości. Ich sprawców trudno # posądzać o racjonalne działania. Z drugiej strony, tego typu incydenty, z różnych przyczyn, nie są zgłaszane policji.

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 18

Dzień pełen awansów i wyróżnień. Policjanci obchodzili swoje święto

13 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle obchodzili swoje święto. Tradycyjnie # podczas tego typu uroczystości nie zabrakło awansów oraz odznaczeń.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 4

Dachowanie peugeota. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze

Przed godziną 19:00 służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego w miejscowości # Wieszki gdzie dachował peugeot 406.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 11

Określono tygodniowy wymiar godzin zajęć niektórych nauczycieli

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mroczy jedną z podjętych uchwał była ta, #wprowadzająca zmiany w uchwale dotyczącej określenia #tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli.

(czytaj więcej)
10 lipca 2018 43

Zwrot w sprawie byłego komendanta. Uchylono rozkaz personalny

Tocząca się w sprawie byłego komendanta powiatowego policji w Żninie # mł. insp. Artura Krajewskiego procedura została uchylona.

(czytaj więcej)
08 lipca 2018 1

Będzie nowy statut. Przygotowaniem projektu zajmuje się komisja

Uchwałą Rady Miejskiej w Mroczy powołano Komisję Statutową, która zajmie się #przygotowaniem nowego statutu gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
07 lipca 2018 2

Mniej przestępstw. Policja podsumowuje I półrocze 2018 roku

Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. #Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Spotkanie z rolnikami. Omawiano straty w uprawach

W dniu 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) w świetlicy wiejskiej w Krukówku odbyło się spotkanie # Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Leszka Klesińskiego oraz przedstawicieli komisji powołanej przez Wojewodę do szacowania szkód z miejscowymi rolnikami. Podczas spotkania poruszane były tematy powstałych strat w rolnictwie spowodowanych gradem.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 3

Ogłoszono wstępne wyniki matur. "Nie odbiegają od lat poprzednich"

We wtorek, 3 lipca br. Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć oraz Dyrektor #Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik przedstawili wstępne wyniki egzaminu maturalnego z maja 2018 r.

(czytaj więcej)
05 lipca 2018 22

Prace na rynku uciążliwe dla mieszkańców. "Tu w ogóle nie myśli się o ludziach"

Kurz związany z pracami przy cięciu kostki na mroteckim rynku dał się we znaki # prowadzącym sklepy i okolicznym mieszkańcom.

(czytaj więcej)
05 lipca 2018 13

Kluby sportowe otrzymały wsparcie. Sprawdź, jakie kwoty przyznano

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu „KLUB” #dla województwa kujawsko-pomorskiego. Z dofinansowania, które wyniosło aż 2 055 000 złotych, skorzystają 182 małe i średnie kluby sportowe w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
05 lipca 2018 0

Określono zasady udzielania dotacji celowych spółkom wodnym

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Nakielskiego podjęto uchwałę w sprawie zasad udzielania #spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu powiatu, trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu jej rozliczania.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 0

Nowa restauracja McDonald’s® w Nakle nad Notecią

W sobotę 30 czerwca o godz. 12:00 restauracja McDonald’s w Nakle nad Notecią przyjęła pierwszych gości. Nowy lokal sieci powstał przy ulicy Mroteckiej 37, w okolicy wjazdu na Drogę Krajową nr 10.

(czytaj więcej)
03 lipca 2018 7

Ruszył program Dobry Start. Można składać wnioski drogą elektroniczną

1 lipca rozpoczął się rządowy program Dorby Start, w ramach którego rodzice otrzymają # jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną. Trwa nabór wniosków drogą elektroniczną.

(czytaj więcej)
01 lipca 2018 1

Nie ma powodów do obaw. Komisariat nie straci statusu

Komisariat policji w Mroczy, po zapowiadanej od jakiegoś czasu reaktywacji #posterunku w Sadkach nie straci swojego statusu – zapewnia komendant komisariatu w Mroczy asp. szt. Jan Późniak.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)