Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 września 2019 2

Służba zdrowia wg Konfederacji. Aby uzdrowić system potrzeba 15 lat

Bydgoscy konfederaci stawili się dziś pod Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Bydgoszczy.# Nawiązali do swojej konferencji sprzed roku, w której ostrzegali przed bezczynnością na temat parkowania dla rodziców podopiecznych. W tej chwili zaparkowanie w pobliżu szpitala graniczy z cudem, a samochody szukające miejsca utrudniają wyjazd okolicznym mieszkańcom z własnej posesji.

(czytaj więcej)
20 września 2019 52

Interwencja w Nakle. "To jest jawne złodziejstwo"

20 września na ul. Gimnazjalnej w Nakle mieszkańcy wzięli udział w reportażu do popularnego programu "Interwencja" emitowanego w telewizji Polsat.

(czytaj więcej)
20 września 2019 1

Z sądowym zakazem i na „podwójnym gazie”. Zatrzymany przez mundurowych

Policjanci z mroteckiej „patrolówki” zatrzymali 37-latka,# który pijany kierował autem. Podczas kontroli okazało się również, że kierowca nie miał prawa jazdy, miał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
20 września 2019 0

Współpraca jednostki OSP z policją. Przekazanie defibrylatora

Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalnego w # Kowalewku dzięki inicjatywie Pani poseł Ewy Kozaneckiej przy współpracy i wsparciu z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu pozyskała środki finansowe na zakup sprzętu ratownictwa medycznego w postaci AED (defibrylatory).

(czytaj więcej)
20 września 2019 0

Gotowi na zagrożenia. Szkolenie GISW

18.09.2019 r. w Zakładzie Karnym w Potulicach odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy# z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego, technik interwencyjnych oraz samoobrony przeprowadzone przez funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy. Znaczenie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych w Polsce.

(czytaj więcej)
20 września 2019 0

XVIII Wojewódzkie Zawody MDP. Przeszły do historii

W dniu 14 września 2019r na stadionie Zawiszy w Fordonie odbyły się zawody w których udział wzięły drużyny z naszego województwa.

(czytaj więcej)
20 września 2019 3

Śledztwo nadal trwa. Wykryto szereg nieprawidłowości

Śledztwo prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Jacka K. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach trwa.

(czytaj więcej)
19 września 2019 7

Ćwiczenia na terenie Urzędu Miejskiego. Wspólna akcja służb mundurowych

18 września 2019 r. na terenie Urzędu Miejskiego w Szubinie przeprowadzone zostały # ćwiczenia obronne pk. „KOBRA-19”, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 września 2019 4

Zebranie sołeckie w Kaźmierzewie. Rozmawiano o stanie dróg

Głównym punktem tegorocznych zebrań wiejskich jest podział funduszu sołeckiego na # 2020 rok, jednakże tego typu spotkania są również doskonałą okazją do rozmów z przedstawicielami władz samorządowych na rozmaite tematy dotyczące zarówno sołectwa, jak i całej gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Rolnictwo i Polska wieś. Bydgoscy konfederaci podjęli temat

Dziś o godzinie 11 bydgoscy konfederaci podjęli temat rolnictwa i # polskiej wsi. Kandydat na senatora Leszek Posłuszny dziś bliżej zaprezentował siebie i swoje postulaty.

(czytaj więcej)
19 września 2019 2

15 tys. zł na projekt drogi. Spokojne zebranie w Ostrowie

17 września w świetlicy wiejskiej w Ostrowie zorganizowano # zebranie sołeckie, podczas którego głównym celem był podział funduszu sołeckiego na 2020 rok. Na co mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć pieniądze?

(czytaj więcej)
19 września 2019 3

Burzliwe zebranie w Witosławiu. Dokonano zmian w budżecie sołeckim

Witosław jest największym sołectwem wchodzącym w skład # gminy Mrocza, a co za tym idzie miało do rozdysponowania najwięcej pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok spośród wszystkich 15 miejscowości. Podczas ostatniego zebrania nie zabrakło również dyskusji, w której wzmożoną aktywnością wykazał się były, wieloletni sołtys.

(czytaj więcej)
18 września 2019 18

Paliwo za 3 zł? Program Konfederacji skierowany do kierowców

Wczoraj przedstawiciele bydgoskiej Konfederacji skierowali swój program do # kierowców.

(czytaj więcej)
17 września 2019 7

Pierwsze szkolenie zintegrowane. Terytorialsi sprawdzają swoją wiedzę

Po roku intensywnego szkolenia, żołnierze z toruńskiego batalionu # lekkiej piechoty, w dniu 9 września br. rozpoczęli 14-dniowe szkolenie poligonowe. Głównym celem tego szkolenia jest podsumowanie i usystematyzowanie wiedzy, którą nabyli podczas szkoleń rotacyjnych w ciągu całego roku.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Rośnie zainteresowanie świadczeniem. W Nakle złożono już 139 wniosków

W pierwszych dwóch tygodniach września do Inspektoratu ZUS w Nakle n. Notecią wpłynęło# 139 wniosków o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W województwie kujawsko-pomorskim po świadczenie zgłosiło się ponad 4 tysiące zainteresowanych, a w całym kraju przeszło 60 tys. W pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania ustawy, ZUS będzie miał nie 30, a 60 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności, na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji.

(czytaj więcej)
16 września 2019 4

20-lecie współpracy partnerskiej. Odbył się uroczysty jubileusz

W niedzielę 15 września w Nakielskim Domu Kultury odbyły się uroczystości związane z # 20-leciem współpracy partnerskiej powiatu nakielskiego z powiatem Elbe Elster.

(czytaj więcej)
16 września 2019 6

Uroczyste ślubowanie. Przyjęto 38 policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych# do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 38 policjantów.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Spotkanie z Grażyną Szabelską. Kandydatka przedstawiła swój program

Kampania wyborcza ruszyła na całego. Pojawiają się plakaty, bilbordy, ogłoszenia. Niektórzy # kandydaci stawiają na kontakt bezpośredni z wyborcami. Swoje spotkanie przedwyborcze w Mroczy zorganizowała kandydatka do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Grażyna Szabelska.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)