Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

14 lipca 2020 4

Rozdano vouchery za wysoką frekwencję w wyborach. Każdy o wartości 20 tys. zł!

Toruń, Brodnica, Ciechocinek, Solec Kujawski i gmina Osielsko (powiat bydgoski) #otrzymają marszałkowskie bonusy za wysoką frekwencję w niedzielnej (12 lipca) drugiej turze wyborów prezydenckich.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 2

Medal Unitas Durat dla stujednoletniej mieszkanki Kowalewa

Władysława Pęczek, stujednoletnia mieszkanka Kowalewa w powiecie nakielskim odebrała #medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, którym honorujemy rówieśników Niepodległej, świadków odradzającej się ojczyzny. W imieniu marszałka województwa Piotra Całbeckiego medal wręczył nestorce wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 4

Renata Jesionowska-Zawieja pożegna się z urzędem. Gmina poszukuje sekretarza

Obecna sekretarz gminy Sadki Renata Jesionowska-Zawieja od sierpnia rozpocznie #pracę na tym samym stanowisku, ale w sąsiedniej gminie Mrocza. Kto ją zastąpi?

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 10

Skarbniczka zostanie odwołana. Kto obejmie to stanowisko?

Od ponad pół roku Natalia Zmudzińska pełni obowiązki skarbnika gminy Mrocza. Wszystko #wskazuje na to, że niebawem oficjalnie obejmie tę funkcję, bowiem nieobecna skarbnik Małgorzata K.-G. ma zostać odwołana ze stanowiska.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 5

Długo oczekiwany dzień. Posterunek policji w Sadkach oficjalnie otwarty!

14 lipca nastąpiło oficjalne otwarcie odtworzonego posterunku policji w Sadkach, w #którym sprawować służbę będzie 7 policjantów. W uroczystości otwarcia wzięło udział wielu zaproszonych gości.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 22

Kolejna drastyczna podwyżka za śmieci? Decyzja zapadnie w piątek

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Mroczy kolejny raz podejmowana będzie uchwała #dotycząca nowych opłat za odbiór odpadów komunalnych. Czy radni wyrażą zgodę na podwyżkę?

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 15

Jak głosowano w Zakładach Karnych i Domach Pomocy Społecznej?

Wybory prezydenckie już za nami. Który z kandydatów miał większe poparcie w Zakładach #Karnych, a który w Domach Pomocy Społecznej? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
14 lipca 2020 0

Najnowsze informacje dot. zachorowań na koronawirusa. 6 nowych zarażeń

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał najnowsze informacje dotyczące zachorowań na# koronawirusa. W naszym województwie potwierdzono kolejne 6 przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród nich są 3 osoby z Inowrocławia, 1 z Bydgoszczy, 1 z powiatu inowrocławskiego i 1 z powiatu sępoleńskiego. Mamy również 2 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 28

Kujawsko-pomorskie: Trzaskowski wygrywa w miastach, Duda na wsiach

Wiemy już, jak głosowali mieszkańcy gmin w powiecie nakielskim. A który z kandydatów #otrzymał więcej głosów od mieszkańców całego województwa? Sprawdzamy.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 0

O dwóch piratów drogowych mniej. Zyskali wysokie mandaty i punkty karne

Dwóm kierowcom w miniony weekend nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w #związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Policja po raz kolejny apeluje do użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 0

Frekwencja dopisała. Gdzie była najwyższa, a gdzie najniższa?

Prawie 63% (dokładnie 62,86%) - tyle wyniosła frekwencja podczas II tury wyborów #prezydenckich w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 0

Z niepokojem oczekiwali na wyniki. O godz. 21.00 w sztabie wybuchła euforia

W dniu wczorajszym w hotelu ,,Pod Orłem" w Bydgoszczy odbył się wieczór wyborczy #Sztabu Prawa i Sprawiedliwość. Zgromadzeni z niepokojem oczekiwali na wyniki wyborów.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 24

Wyniki w powiecie nakielskim. Więcej osób poparło Rafała Trzaskowskiego

Ponad 40 tysięcy mieszkańców powiatu nakielskiego udało się w minioną niedzielę do #lokali wyborczych, by wziąć udział w wyborach prezydenckich.

(czytaj więcej)
13 lipca 2020 12
Gmina Mrocza

Oddano ponad 4 tys. głosów. Który z kandydatów zyskał większe poparcie?

W gminie Mrocza we wczorajszej II turze wyborów prezydenckich oddano łącznie #4 071 głosów. Który z kandydatów zyskał większe poparcie?

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 72

Są sondażowe wyniki. Andrzej Duda ma minimalną przewagę

Zakończyło się głosowanie II tury wyborów prezydenckich. Jak na razie zwycięża# obecny prezydent Andrzej Duda.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 6

Frekwencja na godzinę 17. Wyższa niż w pierwszej turze wyborów

PKW podczas konferencji prasowej o godzinie 18:30 podała frekwencję na godzinę 17:00.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 1

W naszym powiecie odnotowano jedno zgłoszenie dot. złamania ciszy wyborczej

Przypominamy, że cisza wyborcza trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. Planowo #jest to do niedzieli, 12 lipca do godziny 21:00. Za jej złamanie grozi kary grzywny w wysokości od 20 zł do 5 000 zł.

(czytaj więcej)
12 lipca 2020 0

Dane o frekwencji na godzinę 12. Ile wynosi w poszczególnych gminach?

Wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej trwają. Państwowa Komisja Wyborcza #podczas konferencji prasowej podała dane dotyczące frekwencji na godzinę 12:00.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)