Dziś mamy 26 września 2018, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

25 września 2018 0

Jarocińskie Latające Kompanie Rowerowe. Odwiedzili Mroczę

23 września 2018 roku Mroczę odwiedziła grupa Jarocińskich Latających Kompanii Rowerowych.

(czytaj więcej)
23 września 2018 75

Kolejna pikieta na rynku. Obywatele RP nie odpuszczają

„Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo” - to tylko jedno z haseł manifestacji Obywateli # RP zorganizowanej 22 września na nakielskim rynku.

(czytaj więcej)
23 września 2018 9

To już 10 lat istnienia sekcji. Jubileusz Nadnoteckich Sokołów

Sekcja motocyklowa KŻR-LOK „Nadnoteckie Sokoły” w Nakle w ostatnią sobotą obchodziła jubileusz # 10-lecia istnienia. Świętowano również zakończenie sezonu motocyklowego.

(czytaj więcej)
21 września 2018 0

Powstanie nowego Koła Gospodyń Wiejskich. W Ostrowie odbyło się pierwsze spotkanie

17 września 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Ostrowie odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich

(czytaj więcej)
21 września 2018 0

Konwent Powiatów. Na tapecie szpitale powiatowe i inwestycje drogowe

W minioną środę, 19 września 2018 roku, w Tleniu odbyło się kolejne posiedzenie #Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
20 września 2018 1

Sołectwo Kaźmierzewo podzieliło fundusz. Mieszkańcy zapoznali się z aplikacją BLISKO

16 693 zł – tyle do podziału w ramach funduszu sołeckiego mieli mieszkańcy sołectwa Kaźmierzewo na 2019 rok. Drogi nie ulegną znaczącej poprawie, zakupione zostanie tylko kruszywo.

(czytaj więcej)
19 września 2018 10

Mieszkańcy Ostrowa na zebraniu. Rozmawiano o budowie biogazowni

Ostrowo dołączyło do grona sołectw, które podzieliły już fundusz sołecki na rok 2019. Znaczna część # pieniędzy pójdzie na doposażenie świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Upamiętnienie rocznicy agresji ZSRR na Polskę. W Mroczy oddano im hołd

17 września na Starym Cmentarzu w Mroczy# w związku z 79. rocznicą wkroczenia oddziałów Armii Czerwonej do Polski, przybyła delegacja w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Zygmunt Gliszczyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Andrzej Brzóska złożyli symboliczną wiązankę kwiatów na zbiorowej mogile upamiętniającej ofiary wojny oraz oddali im hołd.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

„Bezpieczne korzystanie z przestrzeni publicznej”. Osoby niewidzące i słabo widzące poznały nakielsk

17 września 2018 roku w Kole Powiatowym Polskiego Związku Niewidomych w Nakle odbyły się już # ostatnie zajęcia z zakresu „Bezpiecznego korzystania z przestrzeni publicznej” realizowanego przez PZN Okręg Kujawsk Pomorski w ramach zadania „Centrum rehabilitacji osób niewidomych i słabo widzących” dofinansowanego ze środków PFRON.

(czytaj więcej)
18 września 2018 2

Zebranie pełne emocji. Mieszkańcy nie przyjęli propozycji sołtysa

Zebranie w Witosławiu wzbudziło wiele emocji wśród mieszkańców. Sama dyskusja nad # ustaleniem podziału funduszu sołeckiego trwała ponad godzinę.

(czytaj więcej)
15 września 2018 8

Świetlica cieszy mieszkańców. Ustalono regulamin korzystania z obiektu

Pod koniec czerwca w Ostrowie otwarto długo oczekiwaną przez mieszkańców świetlicę #wiejską. Po kilku latach zabiegów, wreszcie się udało. Na sierpniowej sesji radni pochylili się nad regulaminem korzystania z obiektu.

(czytaj więcej)
14 września 2018 7

Długa dyskusja nad budżetem. Kosowo pożyczy prawie 10 tys. zł sołectwu Krukówko

30 773 zł mieli do podziału w ramach przyszłorocznego budżetu sołeckiego, mieszkańcy sołectwa Kosowo. Po raz kolejny lwią część przeznaczono na budowę chodnika do Modrakowa.

(czytaj więcej)
12 września 2018 1

Mieszkańcy nie zgłaszali uwag. Zebranie przebiegło sprawnie

12 września w świetlicy wiejskiej w Białowieży zorganizowano kolejne zebranie sołeckie w gminie # Mrocza. Mieszkańcy zadecydowali, na co przeznaczą pieniądze z funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
08 września 2018 17

Bezrobocie w sierpniu. Niewielki spadek liczby zarejestrowanych

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle opracował kolejny w tym roku raport dotyczący stanu bezrobocia # w powiecie.

(czytaj więcej)
07 września 2018 0

Kolejne spotkanie z mieszkańcami. Rozmawiano o stanie dróg na terenie wsi

6 września mieszkańcy sołectwa Jeziorki Zabartowskie wzięli udział w zebraniu, w którym podzielili # fundusz sołecki na 2019 rok.

(czytaj więcej)
06 września 2018 0

Podziękowanie za pomoc i wsparcie

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wspaniałym sąsiadom za zaangażowanie i wsparcie udzielone po pożarze naszego domu w Potulicach.

(czytaj więcej)
06 września 2018 0

Fundusz sołecki podzielony. Najwięcej środków przeznaczono na remont drogi

5 września w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie zorganizowano zebranie sołeckie. Mieszkańcy # zadecydowali, na co przeznaczą pieniądze z funduszu sołeckiego.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

W 79. rocznicę. Złożono wiązanki w miejscach pamięci

W związku z przypadającą w dniu 1 września 2018 roku 79. rocznicą wybuchu II wojny #światowej w hołdzie wszystkim poległym w obronie Ojczyzny złożono okolicznościową wiązankę w miejscach pamięci na terenie Gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)