Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Sport

08 sierpnia 2022 0

Kolejny sukces naszych lekkoatletów. Reprezentacja Polski zwyciężyła!

W miniony piątek (5.08.2022r.), podczas międzynarodowego meczu# U23 Polska - Czechy - Węgry - Słowacja - Słowenia w węgierskim Győr:

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 1

Nominacje dla najmłodszych. Zawodnicy Tarpana Mrocza pojadą na mistrzostwa Europy

W środę w Ciechanowie prezes PZPC Waldemar Gospodarek# wręczył naszym młodym reprezentantkom i reprezentantom nominacje na mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17. Tygodniowy turniej najsilniejszej młodzieży Europy potrwa tydzień, a rozpoczyna się już w najbliższą środę, 10 sierpnia.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 1

Okres sparingowy zakończony. Tarpan potwierdza swoje aspiracje

Pałuczanka Żnin była ostatnim rywalem Tarpana Mrocza w # ramach serii sparingów, przygotowujących do nadchodzących zmagań w rozgrywkach piłkarskich A - klasy. Podopieczni Damiana Ejankowskiego potwierdzili po raz kolejny, że są bardzo dobrze przygotowani do walki o awans.

(czytaj więcej)
31 lipca 2022 1

Złoty i srebrny medal oszczepników. Gratulacje dla Dawida i Eryka!

Na stadionie POSiR Golęcin powróciły lekkoatletyczne emocje. W dniach od 30 -31 lipca 2022r. w Poznaniu odbywają się PZLA Mistrzostwa Polski U23.

(czytaj więcej)
22 lipca 2022 1

Gratulacje od ministra. Wśród medalistów Monika Marach

Minister Kamil Bortniczuk spotkał się z medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata U-17 w # Podnoszeniu Ciężarów. Spotkanie, w którym uczestniczył również Waldemar Gospodarek, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów było okazją do pogratulowania zawodnikom wywalczonych medali.

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 0

Policjant na zawodach triathlonowych. Zajął wysokie miejsce

St. sierż. Łukasz Witkowski z komisariatu Policji w # Mroczy, realizując swoje sportowe pasje, z wysoką notą ukończył zawody triathlonowe organizowane w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
17 lipca 2022 7

Polska pokonała Turcję. Antoni Kwasigroch z medalem Mistrzostw Europy!

Polska została brązowym medalistą mistrzostw Europy do lat 22#. Biało-Czerwoni pokonali Turcję 3:1 (25:17, 20:25, 26:24, 25:23) w meczu o trzecie miejsce europejskiego czempionatu, który zorganizowano po raz pierwszy w historii i rozgrywany były od wtorku do niedzieli w Arenie Jaskółka w Tarnowie. W meczu o złoty medal reprezentacja Włoch okazała się lepsza od Francji 3:1 (24:26, 25:23, 25:22, 25:21). Włosi przed rokiem sięgnęli po złoty krążek mistrzostw świata U21, a w tym wywalczyli tytuł mistrza Europy U22. Partnerem turnieju był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

(czytaj więcej)
17 lipca 2022 2

Antoni Kwasigroch na Mistrzostwach Europy. „Damy z siebie wszystko"

W niedzielne popołudnie reprezentacja Polski powalczy z Turcją# o brązowy medal mistrzostw Europy do lat 22, które od wtorku rozgrywane są w Arenie Jaskółka w Tarnowie. W sobotnim półfinale Biało-Czerwoni przegrali z Włochami 2:3 i mimo, że musieli przełknąć gorycz porażki, zapewniają że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby stanąć na najniższym stopniu podium. - Musimy podejść do tego meczu z chłodną głową. Damy z siebie wszystko, żeby wywalczyć ten medal - powiedział Antoni Kwasigroch, przyjmujący polskiej drużyny. Transmisja spotkania na Polsat Sport Exatra. Partnerem turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

(czytaj więcej)
17 lipca 2022 1

4 drużyny powiatu nakielskiego w OPP. Z kim zagrają ?

Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej #przeprowadził losowanie I rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN okręgu bydgoskiego w sezonie 2022/2023. Termin rozegrania meczów wyznaczono na 6/7 sierpnia 2022 roku.

(czytaj więcej)
15 lipca 2022 0

Mistrzostwa Europy U22. Biało-czerwoni w półfinale!

Polska pokonała Austrię 3:0 (25:19, 28:26, 25:17) w trzecim meczu# fazy grupowej mistrzostw Europy U22 Mężczyzn, które we wtorek rozpoczęły się w Arenie Jaskółka w Tarnowie. Biało-Czerwoni zajęli drugą lokatę w grupie, która zapewniła im awans do półfinału europejskiego czempionatu, w którym zmierzy się z Włochami. Partnerem turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 0

"Najcięższe mecze jeszcze przed nami". Dzisiaj siatkarze zagrają z Austrią

Drugi dzień zmagań w inauguracyjnej edycji mistrzostw# kontynentu do lat 22 przyniósł upragnione zwycięstwo Polaków, którzy triumfowali w meczu z Serbią. Tym samym podopieczni Daniela Plińskiego wykonali ważny krok w stronę awansu do najlepszej czwórki turnieju, kluczowe będzie czwartkowe starcie z reprezentacją Austrii. Kapitan zespołu podkreśla – Najcięższe mecze jeszcze przed nami, ale jesteśmy tutaj po to, żeby zameldować się w najlepszej czwórce i walczyć o najwyższe cele.

(czytaj więcej)
14 lipca 2022 8

Nowy sezon za pasem. Drużyny powiatu nakielskiego poznały rywali

9 zespołów z powiatu nakielskiego przystąpi do zbliżających# się dużymi krokami nowych rozgrywek piłkarskich na szczeblach piłkarskich, bydgoskiej A i B – klasy. Co ciekawe, pomimo niedużej odległości pomiędzy miastami, Tarpan Mrocza nie znalazł się w jednej grupie z Szubinianką Szubin.

(czytaj więcej)
13 lipca 2022 2

Tarpan Mrocza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie. Zawodniczki poradziły sobie bardzo dobrze

W dniach 8-10 lipca 2022 rok odbywała się Ogólnopolska Olimpiada młodzieży podnoszenia ciężarów w Zamościu.

(czytaj więcej)
12 lipca 2022 0

Zawody wędkarskie Koła nr 107. Rywalizowało 28 zawodników

W zawodach zorganizowanych przez Koło nr 107 w Mroczy# o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, które odbyły się 10 lipca br. na jeziorze w Ostrowo- Chwałka, udział wzięło 28 zawodników.

(czytaj więcej)
12 lipca 2022 0

Antoni Kwasigroch zagra w reprezentacji Polski. Sprawdź, kiedy kibicować naszej reprezentacji

W dniach od 12 do 17 lipca 2022 w Tarnowie odbęda się Mistrzostwa Europy U22 z udziałem zawodnika z NTS-u Antoniego Kwasigrocha.

(czytaj więcej)
12 lipca 2022 5

Mistrzostwa Świata Masters. Gminę Szubin reprezentował Damian Tęcza

W dniach 29.06.2022 do 10.07.2022 w Fińskim Tampere# odbywały się Mistrzostwa Świata Masters w LA. Gminę Szubin reprezentował na nich Damian Tęcza, który w trójskoku w kat M35 zajął 6 miejsce z wynikiem 13,72m.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 0

Dominika wróciła ze złotym medalem. Sukces uczennicy Staszica i zawodniczki Tarpana

Ogromne gratulacje dla Dominiki Najdowskiej uczennicy klasy II Technikum# kształcącym w zawodzie rachunkowości, która powróciła ze złotym medalem z Mistrzostw „Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” do lat 17 w Zamościu.

(czytaj więcej)
09 lipca 2022 2

Puchar Unii Europejskiej. Julia Szczepaniak zdobywa piąte miejsce

W dniach 8-10 lipca 2022 w Leon, mieście regionu Kastylia# i Leon na północy Hiszpanii odbywa się kolejny turniej o Puchar Unii Europejskiej.

(czytaj więcej)
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)