Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

27 listopada 2020 0

III miejsce dla zawodników Chess Team Jasiu. Wywalczyli awans do 14. Bundesligi

26 listopada szachiści Chess Team Jasiu zajęli# 3. miejsce w rozgrywkach 15. Bundesligi niemieckiej i tym samym wywalczyli awans do 14. Bundesligi. Zawody rozegrano na portalu lichess.org.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 1

Szachiści znów w akcji. Duży sukces osiągnęła Ewa Karkowska

Szachiści z naszego regionu przyzwyczaili już wszystkich do coraz ciekawszych #pomysłów. 24 listopada zespół złożony głównie z zawodników z powiatu nakielskiego reprezentował Zambię w turnieju szachów błyskawicznych online „Šarić Arena”, który odbył się na portalu lichess.org.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

VI Turniej Szachowy UKW. Dobre wyniki zawodników z powiatu nakielskiego

24 listopada odbył się VI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz, który został rozegrany na #stronie lichess.org. Turniej trwał godzinę, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

I – ligowcy rozpoczęli rozgrywki. Kto bierze w nich udział?

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 1 kolejka nakielskiej halowej I #ligi piłki nożnej 2020/2021. Tytułu sprzed roku broni Olimpia Tupadły.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 7

Wystartowała nakielska halówka. Pierwsze 4 mecze za nami

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 1 kolejka zmagań w# nakielskiej halowej II lidze piłki nożnej 2020/2021. W jednym z ciekawszych meczów zmierzyły się drużyny z Nakła i Potulic.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów. Wystartują zawodnicy z Tarpana

Kibicujący sztangistom Tarpana Mrocza będą mieli okazję zobaczyć ich na pomostach już w# najbliższym czasie. Całkiem spora grupa zawodników tego klubu ma bowiem wystartować w Biłgoraju (woj. lubelskie). Transmisja z mistrzostw będzie zapewne do obejrzenia w internecie.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Mikołajkowy Turniej Szachów Szybkich. Sprawdź komunikat organizacyjny

Na 5 grudnia zaplanowano Mikołajkowy Turniej Szachów Szybkich w #Nakle. Poniżej komunikat organizacyjny.

(czytaj więcej)
17 listopada 2020 0

V Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Lokalni szachiści tradycyjnie na podium

16 listopada odbył się V Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz, który został rozegrany# na stronie lichess.org. Turniej trwał godzinę, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut.

(czytaj więcej)
15 listopada 2020 19

Pościg Tarpana. O braku zwycięstwa zdecydował słaby początek meczu

W przedostatnim meczu rundy jesiennej piłkarskiej A – klasy, Tarpan Mrocza podejmował na #własnym boisku Victorię Niemcz. Pomimo bardzo złego otwarcia, gospodarze byli naprawdę blisko zdobycia kompletu punktów.

(czytaj więcej)
15 listopada 2020 5

Ewa Karkowska zasiliła szeregi klubu LUKS Feniks Mrocza

Tegoroczne okienko transferowe w szachach przyniosło mroteckiej drużynie duże #wzmocnienie. Już oficjalnie Ewa Karkowska zasiliła szeregi klubu LUKS Feniks Mrocza.

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 0

Nakielska Halowa Liga Piłki Nożnej. Startuje kolejny sezon rozgrywek

W przyszły weekend, tj. 21-22.11.2020 r., w sali gimnastycznej Zespołu #Szkolno-Przedszkolnego w Paterku rozpoczną się rozgrywki I i II ligi NHLPN sezon 2020/2021.

(czytaj więcej)
10 listopada 2020 7

Tarpan zagrał w Raciążu. Pechowy występ Szymona Beckera

W 13 kolejce rozgrywek piłkarskiej A – klasy, Tarpan Mrocza wybrał się do Raciąża na #mecz z tamtejszym Rawysem. Przy odrobinie lepszej skuteczności, można byłoby się pokusić o wywiezienie 1 punktu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2020 0

Zawodnicy z powiatu nakielskiego tradycyjnie zdominowali zawody

9 listopada odbył się IV Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz, który tradycyjnie zdominowali #zawodnicy powiatu nakielskiego. W poprzednich turniejach w tym roku akademickim wygrywali: 19 października - Przemysław Chudzik, 26 października - Kamil Ignacak, 2 listopada - Przemysław Chudzik.

(czytaj więcej)
09 listopada 2020 18

Wrócił na pomost po czteroletniej dyskwalifikacji i od razu zwyciężył!

Po czterech latach na pomost wrócił Adrian Zieliński - ciężarowiec z #Mroczy. W weekend wziął udział w 21. edycji turnieju im. Krzysztofa Becka.

(czytaj więcej)
08 listopada 2020 3

Międzywojewódzkie Mistrzostwa. Wystartowało 5 naszych zawodników

7 listopada 2020 roku nad Jeziorem Starogrodzkim koło Chełmna# odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych, w których udział wzięło pięciu zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.

(czytaj więcej)
08 listopada 2020 1

Puchar Polskiej Unii Karate. Nasi zdobyli 10 medali

Klub Karate YAMABUSHI zdobywając 10 medali# - 7 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe, wygrywa klasyfikację generalną Pucharu Polskiej Unii Karate w Karate WKF, który odbył się w Krotoszynie w dniu 7 listopada 2020 r.

(czytaj więcej)
06 listopada 2020 0

Miejscowi miłośnicy królewskiej gry zdominowali rozgrywki w Bydgoszczy

2 listopada odbył się III Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz z udziałem zawodników z #powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
02 listopada 2020 0

Kilka drużyn zagra u siebie, kilka na wyjeździe. Sprawdź terminarz

Przedstawiamy harmonogram najbliższych meczów ligowych drużyn piłkarskich z terenu #powiatu nakielskiego (7 i 8 listopada). Drużyny, których nazwy są wymienione jako pierwsze w danym spotkaniu są gospodarzami.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)