Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

27 lutego 2024 0

Powiatowy Przegląd Wierszy Logopedycznych. Zgłoszenia do 11 marca

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza na #Powiatowy Przegląd Wierszy Logopedycznych.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 1

Wyłączenia prądu na terenie powiatu. Sprawdź, gdzie nie będzie zasilania

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego #wg informacji zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Znaleziono pęk kluczy. Do odebrania u dzielnicowego

Do nakielskiej komendy został dostarczony pęk kluczy znaleziony na parkingu przy# ul. Pocztowej w Nakle. Po ich odbiór właściciel może się zgłosić do dzielnicowego.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Jubileuszowa wędrówka z cyklu "Po bezdrożach". Wyruszą po raz dwudziesty

Zapraszam na jubileuszową dwudziestą wędrówkę# z cyklu "Po bezdrożach", która odbędzie się 1 marca (piątek).

(czytaj więcej)
25 lutego 2024 0

Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. Prognozowane gęste mgły

Prognozuje się miejscami gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie# wynosić poniżej 200 m.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 2

Ostrzeżenie hydrologiczne. Prognozowany wzrost stanów wody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 23.02.2024 r. od godz. 22:00 do dnia 24.02.2024 do godz. 16:00 w związku z prognozowanymi opadami atmosferycznymi, w zlewni Dolnej Wisły i rzek uchodzących do Zalewu Wiślanego, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 2

"Śniadanie Wielkanocne". Procesja, święcenie jajek i degustacja potraw

W niedzielę, 24 marca w Mroczy odbędzie się tradycyjne #już Śniadanie Wielkanocne.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Sprawdź, kiedy i gdzie nie będzie prądu. Planowane wyłączenia

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego wg informacji #zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Wymiana źrodła ciepła. Rozpoczęto nabór wniosków

Burmistrz Miasta i Gminy #Mrocza ogłasza, iż od dnia 20 lutego 2024 r. rozpoczęto nabór wniosków o przyznanie dotacji na wymianę istniejącego źródła ciepła zasilanego paliwem stałym na terenie gminy Mrocza w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych /wielorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych/wielorodzinnych lokalach mieszkalnych, wykorzystywanych na potrzeby mieszkaniowe.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Gdy życie traci sens. Wykład dla rodziców, nauczycieli i duszpasterzy

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz „Papageno Team” zapraszają #rodziców, nauczycieli, duszpasterzy, wychowawców na wykład otwarty „Gdy życie traci sens. Kryzys samobójczy w rodzinie, duszpasterstwie i procesie terapii”.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 1

Pomoc osobom pokrzywdzonym. Porady prawne w prokuraturach

Prokurator Okręgowy #w Bydgoszczy informuje, że – w związku z ustanowionym „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” - w dniach od 19 do 23 lutego 2024r., w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy przy ul. Okrzei 10 oraz w Prokuraturach Rejonowych okręgu bydgoskiego (tj.: Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Północ, Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Południe, Prokuraturze Rejonowej w Inowrocławiu, Prokuraturze Rejonowej w Świeciu, Prokuraturze Rejonowej w Tucholi, Prokuraturze Rejonowej w Mogilnie, Prokuraturze Rejonowej w Nakle nad Notecią, Prokuraturze Rejonowej w Szubinie oraz jej Ośrodku Zamiejscowym w Żninie) w godzinach od 10:00-15:00 dyżurujący prokuratorzy i asystenci będą udzielać bezpłatnych porad prawnych kierowanych do osób pokrzywdzonych przestępstwem, w szczególności w zakresie ich uprawnień oraz możliwości uzyskania pomocy, w tym również materialnej, w oparciu o przepisy dotyczące państwowej kompensaty przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych, a także działalności podmiotów, które świadczą pomoc finansową ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(czytaj więcej)
17 lutego 2024 2

Uwaga, może być ślisko! Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni #dróg i chodników po opadach słabego deszczu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C temperatura minimalna przy gruncie miejscami spadnie do -5°C.

(czytaj więcej)
17 lutego 2024 1

Uwaga, popularne batony z fragmentami plastiku. Podjęto działania

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie z obrotu handlowego# trzech partii batonów ze względu na zanieczyszczenie fragmentami plastiku

(czytaj więcej)
17 lutego 2024 0

Gmina uruchamia nową usługę. Darmowa aplikacja EcoSanity

Aplikacja ECOSanity, czyli mobilny system umożliwiający# zarządzanie systemem kontroli procesu odbioru, transportu i zrzutu ścieków płynnych Gminy Mrocza. Obsługuje pełny cykl życia każdego bezodpływowego zbiornika ścieków i przydomowej oczyszczalni ścieków od jego wybudowania aż do likwidacji.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 2

Metalowe ciała obce w ciastkach. Zwróć produkt bez okazywania paragonu

Producent „Banketbakkerij Merba B.V” dla zapewnienia ochrony #konsumentom, w ramach działań zapobiegawczych wycofuje ze sprzedaży następujący produkt:

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 2

Wykryto szkodliwe substancje. Przybory kuchenne wycofywane ze sklepów

Ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością#: Migracja pierwszorzędowych amin aromatycznych z zestawu przyborów kuchennych.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

"Aresztowanie Generałów". Spotkanie z prokuratorem Andrzejem Witkowskim

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie #z prokuratorem Andrzejem Witkowskim, który prowadził śledztwo w sprawie morderstwa bł. ks. J. Popiełuszki.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Ostrzeżenie hydrologiczne. Wzrost wody powyżej stanów ostrzegawczych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 12.02.2024 r. od godz. 21:38 do dnia 14.02.2024 do godz. 12:00 w związku z dalszym spływem wód opadowo-roztopowych, na części zlewni rzeki Brdy, przewiduje się wzrosty i wahania stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

(czytaj więcej)
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)