Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

17 listopada 2019 1

Eliminacje powiatowe już niebawem. Uczestnicy zmierzą się z trudniejszymi pytaniami

Po eliminacjach gminnych, czas na powiatowe – mowa o Ogólnopolskim #Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi z gmin rywalizować będą 23 listopada.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Fundusze na aktywizację lokalnej społeczności. Niebawem rozpocznie się nabór wniosków

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przypomina o naborze wniosków o #powierzenie grantów nr 4/2019/EFS w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, który rozpocznie się 28.11.2019 r. i trwać będzie do 19.12.2019 r.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 4

500+ dla niesamodzielnych. Połowa uprawnionych już złożyła wniosek

W województwie kujawsko-pomorskim ZUS przyjął ponad 23,7 tys. wniosków o #świadczenie 500+ dla niesamodzielnych. Co oznacza, że 52 proc. szacunkowej liczby uprawnionych do tego świadczenia, już to zrobiła. W naszym regionie decyzje przyznające otrzymało blisko 9,2 tys. wnioskodawców.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS. Najbliższy już 19 listopada

Pracownik nie zajmuje się formalnościami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi i # ubezpieczeniem zdrowotnym.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Andrzejkowy Turniej Szachowy. Coś dla sympatyków rywalizacji

Zapraszamy na Andrzejkowy Turniej Szachowy w # Kcyni, który odbędzie się w dniu 24.11.2019 r. od godziny 10.00 (niedziela) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni przy ul. Libelta 27.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Forum inicjatyw młodzieżowych. Już 3 grudnia

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza młodzież powiatu nakielskiego# oraz przedstawicieli instytucji działających na rzecz młodych osób do wzięcia udziału w Forum Inicjatyw Młodzieżowych, które odbędzie się 3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią w godz. 9:00 – 12:00.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Upływa termin zgłoszeń do olimpiady ZUS. Zgłoszenia do jutra

To ostatni moment na zgłoszenie uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin upływa 15 listopada. Na laureatów czekają cenne nagrody oraz indeksy na renomowane uczelnie w Polsce.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Mikołajkowe Spotkanie. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zaprasza!

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle Nad Notecią# serdecznie zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami w tym z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodziny na coroczne „Mikołajkowe Spotkanie” w dniu 05.12.2019r. o godzinie 13.00, które odbędzie się w Restauracji Ekspresja w Nakle nad Notecią, ul. Rynek 2.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 5

Zaplanuj „Ferie w mundurze” już dziś!

Myślisz o służbie wojskowej? Chcesz wstąpić w szeregi Terytorialsów, i nie chcesz rezygnować# z nauki na korzyść szkolenia podstawowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy dla Ciebie projekt „Ferie w mundurze”, dzięki któremu uczniowie bezkolizyjnie odbędą szkolenia podstawowe i przeżyją niezapomnianą przygodę.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

Planowane wyłączenia. Kiedy i gdzie nie będzie prądu?

Starostwo Powiatowe w Nakle informuje o planowanym wyłączeniu prądu na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Uwaga kierowcy! Utworzył się ogromny korek na DK 10

Dzisiaj w Minikowie odbywa się impreza pt. „Święto Gęsi na # Krajnie”. Dużo mieszkańców naszego powiatu i nie tylko weźmie udział w tym wydarzeniu. Obecnie na DK 10 utworzył się ogromny korek. Zachowajcie ostrożność!

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

Zakazy jazdy 10 i 11 listopada. W jakich godzinach obowiązują?

Inspekcja Transportu Drogowego przypomina o obwiązujących w # dn. 10 i 11 listopada zakazach w ruchu dla niektórych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

X Bieg Niepodległości. Rywalizacja w wielu kategoriach wiekowych

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo zapraszają na # X Bieg Niepodległości, który odbędzie się 17 listopada 2019 roku o godzinie 13:30 w Drzewianowie.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 0

Konkurs na gęsinowe relacje. Do wygrania rowery dla rodziny

Rowery dla rodziny są główną nagrodą w naszym konkursie, który ogłaszamy w # ramach akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Wystarczy przesłać relację ze wspólnego świętowania 11 listopada.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości. Plan uroczystości

W najbliższy poniedziałek 11. listopada w Bydgoszczy i Toruniu odbędą się # uroczyste Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości. Plan oficjalnych uroczystości w województwie kujawsko-pomorskim poniżej.

(czytaj więcej)
09 listopada 2019 0

Weekend rozgrywek szachowo-warcabowych. Początek już dzisiaj!

Klub warcabowy i Klub szachowy działające przy Szubińskim Domu Kultury organizują # weekend rozgrywek szachowo-warcabowych.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Gęsie tuszki na świątecznym stole. Sprawdź, gdzie można je odebrać

W najbliższą sobotę (9 listopada) 2019 mieszkańców Kujaw i Pomorza odbierze # gęsie tuszki, które rozdawać będziemy w dwudziestu miastach regionu. Gęsie tuszki będą daniem głównym na świątecznym rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 1

500 plus do świadczenia z zagranicy. Zadzwoń i zapytaj

Masz emeryturę bądź rentę zagraniczną - ty też możesz dostać 500+ dla niesamodzielnych.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)