Dziś mamy 28 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

27 maja 2018 7

IMGW wydał ostrzeżenie. Nadchodzą burze z opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje, że #na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od godz. 13:00 dnia 27.05.2018 do godz. 20:00 dnia 27.05.2018 mogą wystąpić burze. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
27 maja 2018 1

Szkoły będą mogły wydawać uczniom e-legitymacje. To nie jedyna zmiana

Od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także #niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach odpowiednio legitymacje szkolne oraz legitymacje przedszkolne w postaci papierowej (jak dotychczas) lub e-legitymacji. Minister edukacji podpisała rozporządzenie w tej sprawie. Dokument zawiera wzory e-legitymacji, świadectw szkolnych i arkuszy ocen.

(czytaj więcej)
26 maja 2018 0

Kolejne leśnictwa bez zakazu wstępu. Sprawdź aktualną mapę

Kolejne 2 leśnictwa zostały wyłączone z zakazu wstępu do lasu. #Przypomnijmy, ma to związek z zeszłoroczną nawałnicą, od której w sierpniu minie rok.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych. Ilość miejsc ograniczona

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza organizacje pozarządowe, które otrzymały # wsparcie na realizację projektów objętych grantami w ramach konkursu nr 1/2017/G ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, do udziału w szkoleniu na temat zasad rozliczania pomocy oraz wypełniania wniosku o rozliczenie grantu wraz załącznikami.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 1

Prognoza pogody na dziś. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że dnia 25 maja #w godz. 13.00-23.00 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
24 maja 2018 0

Dzień Dziecka dla dorosłych. Zorganizowana zostanie niekonwencjonalna wystawa

Zapraszamy na dzień dziecka dla dorosłych. Z tej okazji 2 czerwca 2018 w godzinach # 14:00 - 18:00 w sali "Stara Siłownia" przy ul. Sportowej 1 w Mroczy, będzie można zobaczyć wystawę przeznaczoną tylko dla dorosłych, której autorką jest Marta Wiśniewska - Krasuska.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji

Warsztaty plastyczne, kulinarne, modelarskie, nauka pływania kajakiem, zajęcia i turnieje #sportowe oraz wiele innych atrakcyjnych propozycji czeka na dzieci, które będą chciały spędzić wakacje w miejscu zamieszkania. Do wyboru będą półkolonie, wycieczki, warsztaty, zajęcia rekreacyjne i kulturalne.

(czytaj więcej)
22 maja 2018 0

Warsztaty bębniarskie jedną z atrakcji. Zajęcia poprowadzi zespół Foliba

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza na warsztaty bębniarskie, #które odbędą się dnia 2 czerwca 2018 roku podczas obchodów Dnia Dziecka w Mroczy na Stadionie Miejskim.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Jubileuszowe kucharzenie już w niedzielę. Będzie wiele atrakcji

W ostatnią niedzielę maja, zgodnie z kilkuletnią tradycją, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla #Krajny i Pałuk”, Muzeum Ziemi Krajeńskiej i Fundacja w Kuźni zapraszają mieszkańców regionu do udziału w imprezie plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 1

Prace modernizacyjne trwają. Będzie przerwa w dostawie wody

Na mroteckim Rynku nadal prowadzone są prace modernizacyjne. W związku z tym, w poniedziałek # 21 maja w godzinach 08:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców następujących ulic: 5 Stycznia, Krótka, Śluzowa, Plac 1 Maja, Kościelna, Żabia, Ogrodowa, Łąkowa, Łobżenicka.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 1

Dzień Dziecka w Mroczy. Szykują się trzy dni zabawy

Z okazji tak wspaniałego święta MGOKiR w Mroczy przygotował dla tych najmłodszych dzieci jak # i tych starszych – Dużych Dzieci wiele ciekawych propozycji na spędzenie tego dnia.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Dyżur z ekspertami ZUS. Tematem będzie zasiłek pogrzebowy

Na kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS zapraszamy 22 maja. Tematem będzie #zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Naszych ekspertów będzie można spytać:

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Animacje dla dzieci, grill i koncert. W pikniku mogą wziąć udział całe rodziny

W sobotę, 19 maja w Mroczy przy ulicy Sportowej, o godzinie 14:00 odbędzie się # Piknik Rodzinny. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Dzielnicowy wykazuje się szczególnym zaangażowaniem? Zgłoś go do konkursu

Trwa II edycja konkursu pn. „Przyjazny Dzielnicowy” organizowana przez Komendę #Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Zachęcamy do zgłaszania swoich dzielnicowych. Twój dzielnicowy wyróżnia się szczególną empatią i zaangażowaniem w pomoc dzieciom, rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych - zgłoś go do konkursu.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Mistrzostwa w Wędkarstwie już w niedzielę. Przyjmowane są zgłoszenia

Już w najbliższą niedzielę 20 maja na Kanale Bydgoskim pomiędzy Występem i Nakłem #nad Notecią odbędą się XVIII Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Starosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 maja 2018 0

„Na zielonej trawie”. Uczniowie z powiatu mogą wziąć udział w projekcie

Powiat Nakielski i Stowarzyszenie Razem Raźniej zapraszają uczniów z powiatu nakielskiego #do udziału w projekcie realizowanym na kompleksie boisk Orlik przy SP2 „Na zielonej trawie”.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

To już 11. edycja konkursu. Niebawem uczestnicy zjadą do Mroczy

16 maja w godz. 9.30 - 14.00 na Stadionie Miejskim w Mroczy odbędzie się XI Wojewódzki #Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt. ”Razem przez świat”.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 2

Prognoza dla województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrzmi i popada

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od godz. 10.00 do #godz. 24.00 dnia 11 maja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)