Dziś mamy 28 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

27 maja 2018 2

Pyszne potrawy, taniec i śpiew. Kolejna edycja jarmarku przeszła do historii

Stoiska z lokalnym jadłem, rękodziełem oraz występy artystyczne – to wszystko czekało na #każdego, kto w ostatnią niedzielę maja zdecydował się przyjść na imprezę „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

W Mroczy powstanie Izba Pamięci. Biblioteka zachęca do współpracy

Z inicjatywy Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza przy bibliotece w Mroczy #powstanie Izba Pamięci Ziemi Mroteckiej im. „Bohaterów Walk o Niepodległą”. Zwracamy się z apelem i gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Mrocza, a także jej sympatyków do współpracy przy tworzeniu przyszłej ekspozycji Izby.

(czytaj więcej)
24 maja 2018 0

Służby z terenu trzech powiatów ćwiczyły w lasach regionu

23 maja na terenie Nadleśnictwa Runowo przeprowadzono ćwiczenia operacyjno-taktyczne, #pod kryptonimem "RUNOWO-LAS 2018".

(czytaj więcej)
20 maja 2018 8

Piknik Rodzinny w sobotnie popołudnie. Mieszkańcy miło spędzili czas

Pod hasłem solidarne społeczeństwo – aktywność lokalna odbyła się impreza plenerowa dla # mieszkańców Mroczy. Mieszkańcy nie tylko dobrze się bawili, ale również skosztowali wypieków, przygotowanych przez panie z Matyldzina.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 5

XI edycja konkursu za nami. Frekwencja i humory dopisały

Kolejna, XI już edycja Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Niepełnosprawnych za #nami. Zmagania zawodników można było podziwiać na mroteckim stadionie.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 3

Uczniowie poznali życie osoby niewidomej. Nie brakowało pytań

W dniach 7 - 8 maja Sandra Pawlikowska razem z przedstawicielami Koła Powiatowego #Polskiego Związku Niewidomych w Nakle nad Notecią odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Mroczy oraz Gimnazjum w Mroczy. Spotkane odbyło się w ramach zadania ”Niewidomi wśród Nas” realizowanego przez nakielskie Koło.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Charytatywnie na dwóch kółkach. Uczestnicy pojechali dla Stasia i Bartka

W dniach 12-13 maja 2018 roku odbył się IV Charytatywny Rajd Rowerowy.

(czytaj więcej)
12 maja 2018 2

Pierwszy dzień targów za nami. Jak zawsze cieszyły się zainteresowaniem

12 maja rozpoczęły się coroczne Targi Turystyczno-Ogrodnicze Lato na Wsi 2018 w #Minikowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

(czytaj więcej)
01 maja 2018 5

Sportowe zmagania i grillowanie. W Mroczy nie brakowało atrakcji

Początek maja to czas grillowania oraz organizacji wielu imprez patriotycznych – nie #inaczej było w Mroczy, gdzie zorganizowano piknik pn. „Dla Niepodległej”.

(czytaj więcej)
01 maja 2018 0

Za uczestnikami eliminacje gminne. Wiemy, kto będzie reprezentował Mroczę

28 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy w zaadoptowanej #dawnej siłowni odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Słowo Źródłem Inspiracji”.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2018 0

Jubileusz KGW Samsieczynek. To już 10 lat działalności

21 kwietnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Samsieczynku odbył się # jubileusz 10-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Samsieczynku.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2018 18

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Było głośno! (film)

W sobotę, 21 kwietnia oficjalnie rozpoczęto sezon motocyklowy. Pogoda sprzyjała motocyklistom, # którzy przejechali w paradzie przez Nakło.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2018 0

Kolarze zawitali do Mroczy. Powitali ich burmistrz i przewodniczący rady

W niedzielę 15 kwietnia do Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy zawitała grupa 90 kolarzy #ze Stowarzyszenia “Rowerowa Brzoza”, którzy Mroczę obrali sobie za jeden z punktów na ponad 173 km trasie, którą mieli do pokonania.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2018 0

Decyzja zapadła. Reaktywowano Koło Gospodyń Wiejskich w Kosowie!

W dniu 7 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie dotyczące reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w # Kosowie. W spotkaniu udział wzięli: Przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Mroczy - Renata Bolka, Radny Rady Miejskiej w Mroczy – Paweł Heymann, Sołtys sołectwa Kosowo – Jarosław Smarzyk oraz członkini KGW Mrocza – Ewa Bolka.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2018 18

Morsy zakończyły sezon. Do wody weszli także dwaj burmistrzowie (film)

Miłośnicy zimnych kąpieli zakończyli sezon 2017/2018 na Jeziorze Proboszczowskim w Zabartowie.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2018 0

Przy świątecznym stole. Były życzenia i dzielenie się jajkiem

Zgodnie z tradycją tuż przed świętami Wielkiej Nocy członkowie Klubu Seniora w Mroczy #spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym.

(czytaj więcej)
30 marca 2018 0

Wielkanocne warsztaty dobiegły końca. Uczestnikami byli seniorzy i dzieci

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w Miejsko-Gminnym Ośrodku #Kultury i Rekreacji w Mroczy odbywały się warsztaty plastyczne i kulinarne.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 0

Cezary Pazura The Best Off 2017. Występ już niedługo!

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza na spektakl Cezarego Pazury.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)