Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

19 marca 2018 0

Święto teatru. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami

Już wkrótce, bo 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, w związku z tym #aktorzy teatralni zawitali do Mroczy. Miejscem występów była hala widowiskowo – sportowa.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 30

Za kilka miesięcy kolejna „Przystań w kolorze blue”. Tym razem wystąpi Piasek!

„Przystań w kolorze blue” na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez #Starostwo Powiatowe w Nakle. W tym roku na przystani zobaczymy kolejną gwiazdę. Kto to będzie?

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Świętowali sołtysi. Nie brakowało życzeń, kwiatów i upominków

13 marca w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, który przypada 11 marca.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Matyldzin znów najaktywniejszym sołectwem. Które jeszcze wyróżniono?

13 marca 2018 roku podczas Dnia Sołtysa, który w tym roku odbywał się w Matyldzinie #miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Aktywne Sołectwo/Osiedle w gminie Mrocza".

(czytaj więcej)
13 marca 2018 0

Panie wspólnie świętowały przy poczęstunku. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze

W sobotę, 10.03.2018 r. odbyło się w Izabeli spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
12 marca 2018 8

Dzień Kobiet i Mężczyzn. Publiczność miło spędziła niedzielne popołudnie

10 marca w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy odbył się Dzień Kobiet i Mężczyzn. #Przed liczną publicznością zaprezentowali się Mrotecki Big Band oraz Szymon Łątkowski.

(czytaj więcej)
12 marca 2018 0

Mieszkanki doskonale się bawiły. O wszystko zadbali panowie

10 marca Koło Gospodyń Wiejskich i sołtys Matyldzina zorganizowali Dzień Kobiet. Na #spotkanie przybyły mieszkanki i zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
07 marca 2018 0

Życzenia dla płci pięknej. Panowie się postarali

W dniu 7 marca przedstawiciele męskiej części Społeczności TPD KPOR Warsztatu Terapii Z#ajęciowej w Mroczy mieli zaszczyt złożyć życzenia Warsztatowej Płci Pięknej z okazji Dnia Kobiet w formie wierszy.

(czytaj więcej)
07 marca 2018 0

Jeszcze kilka słów o feriach. Frekwencja zaskoczyła organizatorów

W ferie zimowe dzieci i młodzież z całej Gminy Mrocza uczestniczyła w różnych formach #zajęć. Frekwencja zaskoczyła organizatorów. Mimo tego, że zajęcia były w większości płatne (50% kosztów dofinansował MGOKiR, pozostałe koszty pokrywali rodzice), zgłosiło się bardzo dużo uczestników.

(czytaj więcej)
05 marca 2018 16

MGOKiR podsumowuje ferie. Dzieciom zapewniono różnorodne atrakcje

Ferie zimowe niestety dobiegły końca. Nadszedł więc czas na podsumowanie, miejmy #nadzieję, w pełni udanego ostatniego tygodnia ferii, zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

(czytaj więcej)
25 lutego 2018 0

Kino, basen i opera. Nie było mowy o nudzie

Podczas ferii uczniowie SP im. Wojska Polskiego skorzystali z wyjazdów zorganizowanych przez # nauczycieli.

(czytaj więcej)
19 lutego 2018 0

Mieszkańcy spotkali się przy ognisku. Na wszystkich czekały kiełbaski i gofry

17 lutego podczas ferii zimowych sołtys z KGW i mieszkańcami sołectwa Matyldzin zorganizowali ognisko dla #dzieci. Na wszystkich przybyłych czekały kiełbaski i słodkie gofry pieczone przez panie z KGW.

(czytaj więcej)
14 lutego 2018 0

Spotkanie z Sandrą Pawlikowską. 17-latkę nagrodzono gromkimi brawami

We wtorek 13 lutego w Świetlicy w Radziczu miało miejsce spotkanie z Sandrą Pawlikowską. #Sandra to siedemnastoletnia uczestniczka festiwalu „Zaczarowana piosenka” Fundacji Anny Dymnej, pochodząca z Mroczy niewidoma nastolatka.

(czytaj więcej)
12 lutego 2018 0

Udana zabawa walentynkowa. Mieszkańcy szaleli na parkiecie

W dniu 10 lutego sołtys Marek Maciejewski, Koło Gospodyń Wiejskich w Matyldzinie oraz #mieszkańcy zorganizowali wspólnie zabawę walentynkową.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 0

Bal przebierańców na koniec karnawału. Zabawa była wyśmienita

Tegoroczny karnawał seniorzy Klubu Seniora w Mroczy zakończyli „balem przebierańców”. # Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali zaprzyjaźnieni z mroteckim klubem seniorzy z Więcborka.

(czytaj więcej)
05 lutego 2018 1

Tańce do białego rana. Bal dostarczył uczestnikom miłych wrażeń i radości

Jak co roku karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem są #bale karnawałowe i taki odbył się 3 lutego w sali MGOKiR w Mroczy. Goście tańczyli i bawili się znakomicie przy muzyce Zespołu Sonett.

(czytaj więcej)
05 lutego 2018 0

Udany Bal Karnawałowy. Dochód przeznaczony zostanie na cele szkoły

27 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się Bal Karnawałowy #organizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mroczy. Do tańca przygrywał Zespół Maciejka.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2018 0

To już dziesięć lat. Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło jubileusz

W sobotę 27 stycznia 2018r. w świetlicy wiejskiej w Izabeli odbyło się spotkanie z okazji # Jubileuszu 10-lecia KGW w Izabeli.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)