Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

26 marca 2020 0

Muzeum opublikowało drugi odcinek cyklu. Obejrzyj wystawę online

Dostępny jest już drugi odcinek cyklu „Muzeum w czasach zarazy”. Jest to pierwsza część# oprowadzania po wystawie "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
21 marca 2020 0

Wirtualne oprowadzanie po wystawie. Zobacz zwiastun i pierwszy odcinek

Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęło wirtualne oprowadzanie po wystawie "Od Pierwszego #balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 10

Gminny Dzień Sołtysa. Kto zgarnął tytuł najaktywniejszego sołectwa?

11 marca w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie spotkali się przedstawiciele jednostek #pomocniczych z gminy Mrocza, by wspólnie świętować Dzień Sołtysa. Poznaliśmy także tegoroczne wyniki konkursu na najaktywniejsze sołectwo.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Dzień Kobiet w Izabeli. Panie obdarowano kwiatami i słodkościami

Dnia 7 marca 2020 w świetlicy wiejskiej w Izabeli odbył się Dzień Kobiet. Spotkanie #to zorganizował Sołtys wsi Izabela Wiesław Michalski oraz rada Solecka.

(czytaj więcej)
10 marca 2020 10

Spotkanie dla mieszkanek sołectwa. Nie zabrakło poczęstunku, kwiatów i życzeń

8 marca w całej Polsce obchodzimy święto kobiet, nie inaczej było w sołectwie Kosowo. #Tego dnia sołtys wraz z radą sołecką, prezesem szkoły oraz OSP Kosowo przygotowali dla pań uroczyste spotkanie wraz z poczęstunkiem.

(czytaj więcej)
10 marca 2020 0

Dzień Kobiet w sołectwie Wyrza. Panie obdarowano kwiatami

7 marca dla damskiej części sołectwa Wyrza zorganizowany został Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 1

Muzyczne wydarzenie w Mroczy. Jazz Big Band 75 zagrał specjalnie dla pań

Tegoroczny Dzień Kobiet w Mroczy był na swój sposób wyjątkowy, a wszystko za sprawą koncertu# zespołu Jazz Big Band z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej. Była to idealna okazja do spędzenia niedzielnego wieczoru zarówno dla pań, jak i panów.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Pierwsza wspólna parada. Mroteckie Anioły na Biegu „Tropem Wilczym”

Dnia 01.03.2020 roku z okazji święta Żołnierzy Wyklętych doszło do pierwszej wspólnej #parady motocyklowej z udziałem Mroteckich Aniołów. Słoneczna pogoda sprawiła, iż na zbiórce pojawili się niemal wszyscy członkowie grupy.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Tanecznie żegnano karnawał. Kreatywność seniorów nie zna granic!

Seniorzy należący do Klubu Seniora w Mroczy postanowili skorzystać ze sposobności, #jakie stwarza karnawał, dlatego spotkali się na wspólnej zabawie. Tradycyjnie w balu karnawałowym udział wzięli nie tylko klubowicze z Mroczy, ale zaprzyjaźnieni z tym klubem seniorzy z Więcborka.

(czytaj więcej)
17 lutego 2020 0

Walentynkowo w Matyldzinie. Na przybyłych gości czekały atrakcje

W dniu 15 lutego sołtys i KGW w Matyldzinie zorganizowali zabawę walentynkową.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Konkurs MUSEJON. Zostaną wyróżnione najlepsze projekty muzealne

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu – działalność muzealników# na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważna rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski po raz pierwszy wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia projektów czekamy do 28 lutego.

(czytaj więcej)
03 lutego 2020 0

Mieszkańcy spotkali się przy ognisku. Panie upiekły gofry i ciasto

W dniu 1 lutego sołtys Marek Maciejewski wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich i #mieszkańcami Matyldzina zorganizowali spotkanie przy ognisku.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

Podróż do Ameryki Środkowej. Marian Dąbrowski opowiedział o swojej pasji

W czwartek, 30 stycznia odbyło się spotkanie z mieszkańcem # Mroczy Marianem Dąbrowskim.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

Powstał nowy klub w Mroczy. "Mroteckie Anioły" rozpoczęły działalność

Po latach wspólnych zlotów, dnia 06.12.2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie # grupy motocyklowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2020 0

Niesamowita sobotnia noc. Uczestnicy bawili się do białego rana

25 stycznia odbył się II Bal Karnawałowy zorganizowany przez Niepubliczne #Przedszkole "Mini Akademia" w Mroczy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Kameron, który od pierwszych dźwięków porwał do tańca wszystkich Gości.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Święto Babci i Dziadka. Wspólna zabawa w Wielu

24 stycznia w świetlicy wiejskiej w Wielu na zaproszenie przewodniczącej # KGW Wiele – Anny Tymy dziadkowie oraz babcie zebrali się, aby celebrować swoje święto. Przybył również przedstawiciel Rady Miejskiej w Mroczy – Wiceprzewodniczący Jarosław Okonek.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

"Muzyka łączy i pomaga". Akcja charytatywna przyniosła efekty

W dniu 22 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. # Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się koncert „MUZYKA ŁĄCZY I POMAGA”.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)