Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

Sport

21 maja 2019 1

Wiktoria Wołk wystartuje na Mistrzostwach Świata

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów opublikowała listy startowe mistrzostw świata U20#, które już niedługo rozpoczną się w Fidżi. Wśród reprezentantów Polski znalazła się reprezentująca MGLKS Tarpan Mrocza. Wystartuje ona w kategorii 59 kg.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Central Poland Open w Karate WKF. W turnieju dział wzięło ponad 500 zawodników

W dniach 18-19 maja 2019 r. w Pleszewie odbył się kolejny turniej rankingowy# Polskiej Unii Karate – Central Poland Open w Karate WKF. W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników reprezentujących 70 Klubów z 10 państw.

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Zawody wędkarskie. Wzięło w nich udział 25 zawodników

Na jeziorze Ostrowo-Chwałka w dniu 19 maja 2019 roku zostały przeprowadzone Zawody Wędkarskie# – spławikowe o Buchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza w kategorii junior oraz w kategorii senior.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Rozegrano Turniej Baśki. Rywalizowało ze sobą 93 zawodników

W Hali Widowiskowo Sportowej w Mroczy w dniu 12.05.2019 rozegrany został # Turniej Baśki, w której uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z województwa Kujawsko Pomorskiego i Pomorskiego.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Wróblewicz i Zarembski na topie

Para brydżowa z powiatu nakielskiego Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski# zwyciężyła w nakielskim turnieju brydżowym. Turniej ten był majową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Pierwsza porażka w rundzie wiosennej. Tarpan zagrał w Bydgoszczy

W kolejnym meczu rundy wiosennej, Tarpan Mrocza zmierzył się w # Bydgoszczy z miejscowymi Piaskami. Najsłabsze spotkanie w rundzie wiosennej zakończyło się wysoką porażką.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

Nowak i Wołowski górą! Para brydżystów wygrała kolejny turniej

Nakielska para brydżystów Tomasz Nowak i Piotr Wołowski wygrała # turniej brydżowy w Nakle.

(czytaj więcej)
07 maja 2019 4

Pogrom w Mroczy. Goście nie mieli szans

8 bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Mroczy# w niedzielne popołudnie. Miejscowy Tarpan wypunktował GLZS Sadki, wygrywając 7:1.

(czytaj więcej)
06 maja 2019 0

Dominika Pochowska. Młoda zapaśniczka zawalczyła w Olsztynie

Znakomity występ zanotowała zapaśniczka Dominika Pochowska# na zawodach w Olsztynie. Mieszkanka Samsieczynka (Gmina Mrocza) w dniach 26-27 kwietnia 2019 r. brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek (12-14 lat) rozgrywanym w olsztyńskiej hali ''Urania''.

(czytaj więcej)
06 maja 2019 0

Turniej Szachowy w Żninie. Jan Rosiński uplasował się na 18 miejscu

2 maja Jan Rosiński wziął udział w turnieju szachowym# z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, który odbył się w Żninie.

(czytaj więcej)
05 maja 2019 2

Kolejna edycja rajdu rolkarzy. Uczestnicy pokonali prawie 10 km

5 maja dokładnie o godz. 13:00 z mroteckiego rynku# wyruszyła grupa kilkudziesięciu rolkarzy, z kolei o 14:30 wystartują miłośnicy jazdy na rowerze.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 2

Wielobój atletyczny już za nami. Poznaliśmy najlepszych zawodników

W minioną sobotę tj. 27 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w # Mroczy odbył się II Wielobój Atletyczny Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Zawody Strzeleckie w Kowalewku. Przybyli strzelcy z całego regionu

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w Kowalewku zostały# przeprowadzone zawody strzeleckie, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 2

II Turniej o Puchar Ligi NLS. Juniorzy NTS zwyciężyli

W niedzielę 28 kwietnia w ZSP 3 w Nakle odbył się II turniej o puchar Nakielskiej Ligi Siatkówki.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 1

Zacięta rywalizacja i mnóstwo emocji. Młodzi sportowcy wzięli udział w wieloboju

27 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy zorganizowano II Wielobój Atletyczny# Województwa Kujawsko-Pomorskiego

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2019 0

Symultana szachowa. Jan Rosiński zagrał z międzynarodową mistrzynią

27 kwietnia Jan Rosiński wziął udział w symultanie szachowej z mistrzynią międzynarodową # Alicją Śliwicką, która odbyła się w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2019 0

Drużynowe Mistrzostwa KPZSzach. Szubin ponownie gospodarzem dużych zawodów

W Szubińskim Domu Kultury po raz kolejny odbyła się jedna z najważniejszych imprez szachowych# w województwie kujawsko - pomorskim.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 2

Remis w meczu odwiecznych rywali. Żadna ze stron nie może być zadowolona

Pojedynki Tarpana Mrocza z Zorzą Ślesin od zawsze należą do ciekawych.# W niedzielne popołudnie jednak samo spotkanie zawiodło i zakończyło się podziałem punktów.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)