Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2024

Dzieci odwiedziły pracowników urzędu. Wizyta w mroteckim ratuszu

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

29 kwietnia 2024 roku pracowników Urzędu Miasta# i Gminy w Mroczy odwiedziły dzieci z najstarszej grupy „PAPUG” Przedszkola Miejskiego w Mroczy wraz z: wychowawcą - Karoliną Kubicką, nauczycielem wspomagającym - Danutą Majcherczak oraz pomocą nauczyciela - Anną Gapa. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z informacjami na temat naszego regionu oraz symboli miejskich.

Dzieci miały okazję zwiedzić budynek Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy w towarzystwie Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renaty Jesionowskiej – Zawieja, która przekazywała różnego rodzaju ciekawostki dotyczące Gminy Mrocza.

Największą ciekawość wzbudziła opowieść o najważniejszym symbolu Gminy – owieczce Cudce, o której dzieci mogły usłyszeć zarówno od Pani  Sekretarz, jak i w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonka, który czekał na dzieci ze słodkościami.

Na pamiątkę wizyty przedszkolaki pozowały w fotelach włodarzy, a na zakończenie otrzymały maskotkę Cudkę oraz słodkości.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)