Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

18 lipca 2019 0

Umowy inwestycyjne. Celem rozwój obszarów wiejskich

11 umów o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych o# łącznej wartości ponad miliona 100 tysięcy złotych podpisali 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
18 lipca 2019 0

Zmiany na stanowiskach Sołtysów. Wybory w Witosławiu

W ostatnich tygodniach w jednostkach pomocniczych gminy Mrocza zaszło# kilka zmian.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Aktualne konkursy RPO. Nabór wniosków

Obecnie trwa kilka konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie ze# środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, m. in. na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, programy prozdrowotne w miejscu pracy, tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, rozbudowę oświetlenia miejskiego, rewitalizację obszarów miejskich czy gospodarkę wodno-ściekową.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 13

Policyjny pościg pod Bydgoszczą. Ścigany mężczyzna zatrzymany

Około godziny 15.00 rozpoczął się na wysokości Solca Kujawskiego pościg policji za# mężczyzną poruszającym się autem marki Audi A8, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 1

Kobieca drużyna piłki nożnej. Zapraszamy na treningi

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny i Panie powyżej# 13 roku życia, bez górnej granicy wieku lubiące grać w piłkę nożną na treningi.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Wolne miejsca na trzech kierunkach. Ogłoszenie CKZIU w Wyrzysku

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku zawiadamia# wszystkich absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, że posiada wolne miejsca na kierunkach: - Technik informatyk - Technik żywienia i usług gastronomicznych - Branżowa Szkoła I Stopnia (wielozawodowa) ZAPRASZAMY!

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Zmiana w przepisach. Pobyt opiekuna jest bezpłatny

Zgodnie z nowymi przepisami podmioty lecznicze nie mają prawa do pobierania# opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo z osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym. Prezydent 6 czerwca 2019 r. podpisał nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Pociągiem na Pol’and’Rock. Jutro konkurs na darmowe przejazdy

Wybierasz się na tegoroczny festiwal muzyczny w Kostrzynie# nad Odrą? Mamy dobrą wiadomość – samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z przewoźnikiem Arriva uruchamiają specjalne pociągi dla mieszkańców naszego regionu, którymi będzie można bezpośrednio dojechać na 25. Pol’and’Rock Festival i powrócić do domu.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 10

Obchody Dni Mroczy. Koncert Alicji Majewskiej

Od 15 do 18 sierpnia z okazji obchodów Dni Mroczy organizatorzy# zapewnili wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 7

Inwestycje w Gródku, Dźwiersznie i Kościerzynie. Zakończono prace porządkowe

Prace porządkowe na plaży w Gródku Krajeńskim i na terenach# do niej przyległych zostały w tym tygodniu zakończone. Wyczyszczono teren plaży, zamontowano pomost pływający oraz wykoszono tereny zielone.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 3

Komary w Polsce. Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Sezon letni sprzyja aktywności na świeżym powietrzu#. Jest on również naturalnym okresem wzmożonej aktywności owadów m. in. komarów.

(czytaj więcej)
17 lipca 2019 0

Policjanci z Nakła obchodzili swoje święto. Mianowania służbowe

16 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście# obchodzili przypadające na dzień 24 lipca Święto Policji. Tegoroczne święto było podwójnie ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 0

Program "Dobry Start". W tym roku czekają nas spore zmiany

Od 1 lipca można składać online wnioski o świadczenie „Dobry start”. Do tej pory # Polacy złożyli ich już ponad milion.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 9

Zmiany w płacy minimalnej. Rada Ministrów przyjęła nowy projekt

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zmieniającej zasady wyliczania wysokości # minimalnego wynagrodzenia. W świetle projektowanych przepisów do minimalnej pensji nie będzie już wliczany dodatek za staż pracy. Nowe prawo ma wejść w życie od 1 stycznia 2020 roku.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 0

III etap kanalizacji Mrocza - Drzewianowo. Podpisano umowę

12.07.2019 r. miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania # „Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej dla miejscowości: Mrocza - Chwałka - Słupówko - Wiele - Drzewianowo w Gminie Mrocza - Etap III”.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 3

PIT zero dla młodych. Sejm uchwalił projekt ustawy

4 lipca 2019 r. Sejm uchwalił projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od # osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 14

Ukrył amfetaminę w piecu kaflowym. 26-latek usłyszał zarzuty

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali kolejną osobę związaną z # przestępczością narkotykową.

(czytaj więcej)
16 lipca 2019 1

Sąsiedzi i Tajfun kolejnymi finalistami! Za nami kolejny turniej eliminacyjny

Za nami półmetek turniejów eliminacyjnych Orlik Cup 2019. Druga odsłona eliminacji odbyła się # na orliku w Mroczy. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów.

(czytaj więcej)
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)