Dziś mamy 18 kwietnia 2014, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 kwietnia 2014 0

Nocny przymrozek

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu podaje, że na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego w nocy z 16/17 kwietnia przewiduje się spadek temperatury do około 1°C, przy gruncie do -5°C.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2014 0
Rozlicz PIT przez Internet

Ostatni dzwonek (sonda)

Zostało niewiele czasu. Do 30 kwietnia trzeba rozliczyć się z urzędem skarbowym. Warto złożyć zeznanie podatkowe przez Internet.# Wówczas zaoszczędzi się nie tylko czas, ale również ewentualny zwrot podatku trafi do podatnika znacznie szybciej.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2014 0

Tajemnica pustego grobu

Wyznawcy wszystkich religii szanują miejsca spoczynku ich założycieli, ale dlaczego grób, odwiedzany przez chrześcijan jest pusty?

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2014 0

Nie idę na skróty

Już od pewnego czasu wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu korzystają z formy zabawy i rekreacji na świeżym powietrzu zwanej geocachingiem.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 1
Droga krzyżowa ulicami Mroczy

W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie

Tłumy wiernych w zadumie i refleksji, rozważając Mękę Pańską, uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Mroczy.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 0

Etap powiatowy konkursu

2 kwietnia w naszej szkole odbył się etap powiatowy Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas maturalnych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 0

„Krzywousty” dumny z geografów!

12 kwietnia na UMK w Toruniu uczniowie: Przemysław Fronckowiak (IIon), Stanisław Kwasigroch (IIImi) oraz Tobiasz Mizerny (IIImi) #zmagali się z zagadnieniami z zakresu geografii ogólnej – fizycznej i społeczno-ekonomicznej oraz geografii regionalnej Polski i świata.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 0

Spotkanie EDN

Ekomuzeum Doliny Noteci to sieć obiektów turystycznych, rozproszonych na terenie powiatu nakielskiego, która ciągle się rozwija.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 4

Niezbyt optymistycznie

Niestety, patrząc na statystyki nie możemy czuć się bezpieczniej, wzrasta liczba wykroczeń oraz spraw z zakresu ruchu drogowego w statystykach policyjnych w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 1

Angażują się społecznie

W dniach 10 -12 kwietnia na terenie sołectwa trwały prace społeczne nad poprawieniem stanu drogi gminnej dojazdowej do posesji 37 i 38 w Matyldzinie.

(czytaj więcej)

Wykazali się szeroką wiedzą

15 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbył się konkurs przyrodniczy. Obejmował on wiedzę o ochronie przyrody i najbliższym środowisku.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 5

Zbadaj się na wiosnę

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie.# Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 1
Brydżowe Grand Prix Nakła

Brzykcy/Popczyński na topie

Para brydżystów Czarnych Nakło Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński zwyciężyła w poniedziałkowym turnieju brydżowym o Grand Prix Nakła. Turniej ten był równocześnie kwietniową eliminacji Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 1

Eurowybory 2014

Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji postaramy się przybliżyć nieco ten ważny temat. Na początek kilka liczb...

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 5

O trzodzie chlewnej na spotkaniu

Zebranie wiejskie, które zorganizowano 24 marca we Wielu, zdominował temat uciążliwości fermy trzody chlewnej w Konstantowie.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2014 2

Bezpłatne badania dla dorosłych

NZOZ "Medicus" zaprasza osoby dorosłe do wzięcia udziału w realizowanych programach zdrowotnych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

(czytaj więcej)

Apetyt na awans

Tarpan Mrocza, lider trzeciej grupy B klasy jest już gotowy do walki o awans. Przygotowania mroteckiego zespołu można podzielić na dwie części – tę nieco gorszą i tę, która pozwala myśleć pozytywnie.

(czytaj więcej)

„Wszystkiemu winni strażacy?”

Uruchomienie hydrantu podczas kontroli czy akcji pożarniczej powoduje wzburzenie osadów z rur i zabrudzenie wody, która dociera do mieszkańców jako odbiorców.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2014 21

Z życia szkoły (film)

Właśnie dziś trafił do sieci film promocyjny nakielskiej "Żeglugi" .

(czytaj więcej)

Polecamy gazetki reklamowe:

0

Kic kic

Kartki świąteczne, półki sklepowe ze słodyczami, czy też wielkanocne dekoracje, pełne są dzisiaj zajączków.

(czytaj więcej)
0

Trendy w makijażu na wiosnę 2014

Im bliżej lata, tym chętniej będziemy sięgać po kolorowe cienie do powiek i soczyste pomadki.

(czytaj więcej)
0

Z myślą o kobiecości (film)

Salon sukien ślubnych oraz salon odzieżowy jest idealny dla kobiet, które cenią sobie elegancję, klasę i styl. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji salonu mieszczącego się przy ul. Dąbrowskiego 7 w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Schudnij według zasad dietetyka

Obserwacje przeprowadzone przez zespół dietetyków z Centrów Dietetycznych Naturhouse pozwoliły na wyróżnienie 4 głównych zasad, dzięki którym raz na zawsze uda nam się pożegnać zbędne kilogramy.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Rejsy
Przelotka Crystal
Kurtka damska
199,99PLN 99,99PLN
Modem Modecom freenet
145PLN 129PLN