Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 stycznia 2020 9

Zderzenie dwóch tirów. Ruch prowadzony był wahadłowo (ustalenia policji)

Dzisiaj, dnia 22 stycznia 2020 roku, około godz. 19:35 na drodze wojewódzkiej (DW241) doszło do# zderzenia dwóch samochodów ciężarowych marki scania i volvo. Dla jednego z kierowców podróż zakończyła się w rowie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 23

Mrocza również świętowała. Sto lat temu miasto powróciło do Macierzy

22 stycznia to szczególna data dla mieszkańców Mroczy, bowiem dokładnie 100 lat temu #miasto powróciło do macierzy. Tego dnia na mroteckim rynku odbyły się uroczystości upamiętniające tamto historyczne wydarzenie.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 2

Dzielnicowy z Mroczy przestrzegał przed niebezpieczeństwami

Dzielnicowy z mroteckiego komisariatu spotkał się z dziećmi w miejscowej „podstawówce” i# uczył, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Bal na sto dni przed maturą. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów

W sobotę,18 stycznia 2020 roku w szkolnej auli odbyła się studniówka IV klasy #Technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Poszukiwany listem gończym ukrywał się przez półtora roku. Dzisiaj trafił za kratki

Kryminalni z Szubina ustalili miejsce pobytu 25-latka, który miał aż cztery czynne #podstawy poszukiwań. Jedną z nich był list gończy wystawiony przez sąd w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy, gdzie się ukrywał.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Udogodnienia w SOW. Możesz aplikować o środki z PFRON nie wychodząc z domu

W Systemie Obsługi Wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami od dnia 1 stycznia br. #zostały aktywowane nabory wniosków na dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Jutro działania na drogach

23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania #pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Nakielscy policjanci podsumowali miniony rok. Podziękowano za pracę

Wczoraj (21.01.20) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią policjanci #podsumowali pracę w minionym roku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski oraz władze samorządowe.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 4

Pod koniec stycznia odbędzie się sesja. Co znalazło się w porządku obrad?

29 stycznia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbędzie się XVI sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Warsztaty Rozwoju Osobistego dla młodzieży. Ilość miejsc ograniczona

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle zaprasza na #warsztaty rozwoju osobistego. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 4

Myślisz o służbie wojskowej? To ostatni dzwonek na ferie w mundurze!

Myślisz o służbie wojskowej? Chcesz wstąpić w szeregi Terytorialsów z 8K-PBOT, i nie #chcesz rezygnować z nauki na korzyść szkolenia podstawowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy dla Ciebie projekt „Ferie w mundurze”, dzięki któremu uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą szkolenia podstawowe i przeżyją niezapomnianą przygodę.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Mecz ligowy szachistów. Jan Rosiński najlepiej punktującym zawodnikiem

19 stycznia szachiści Feniksa Mroczy zmierzyli się u siebie z drużyną UKS OPP II Toruń w #meczu 3. kolejki IV ligi Drużynowych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 9

Worek z wężem w centrum miasta. Niecodzienne odkrycie

W niedzielę 19 stycznia br. około godz. 9.00 patrol straży miejskiej został skierowany# na ul. Gdańską w pobliżu skrzyżowania z ul. Pomorską w Bydgoszczy w celu potwierdzenia zgłoszenia o porzuconym worku foliowym, w którym miał znajdować się martwy wąż.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 84

Wypadek na obwodnicy. Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym

Kilka dni po śmiertelnym wypadku na skrzyżowaniu ulicy Staszica w Nakle z nakielską obwodnicą, #doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w tym miejscu, na szczęście nie tak tragicznego. Służby wezwano 21 stycznia o godzinie 17.44.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 5

Legitymacja szkolna w telefonie? Szkoły mogą skorzystać z takiego rozwiązania

Uczniowie niemal czterech tysięcy szkół już się nie martwią, czy nie zgubią lub #zniszczą swoją papierową legitymację szkolną. Mają ją w telefonie. Twoje dziecko też może z takiej korzystać.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Szereg programów wsparcia dla babć i dziadków nie tylko w dniu ich święta

Babcie i dziadkowie – osoby niezbędne w naszym życiu. Dziś coraz częściej łamią #stereotypy związane z wiekiem – pracują, są wolontariuszami, chodzą na warsztaty teatralne i kursy językowe, używają komputera, wstępują w związki małżeńskie. Marszałkowska polityka senioralna uwzględnia różnorodne potrzeby tej grupy wiekowej.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 1

Uroczystości w Mroczy już jutro. Będą zmiany w organizacji ruchu

22 stycznia w Mroczy odbędą się uroczystości związane z 100. rocznicą powrotu miasta do Macierzy.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 4

Spotkanie strzelców. Mieli okazję sprawdzić efekty zimowych treningów

Okres jesienno-zimowy to dla każdego strzelca czas na intensywny trening, tak zwany #bezstrzałowy, który opracowany jest indywidualnie dla każdego zawodnika przez instruktorów strzelectwa.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)