Dziś mamy 23 sierpnia 2017, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

19 sierpnia 2017 0

Setki rodzin pobierają 500 plus. Sprawdzamy, ile świadczeń wypłacono

Od 1 kwietnia 2016 r. MGOPS w Mroczy, podobnie jak jego odpowiedniki w całej Polsce, #realizuje wypłaty świadczeń wychowawczych w ramach programu Rodzina 500 plus. Ile pieniędzy wypłacono w pierwszym półroczu 2017 roku?

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2017 8

Jednak zmiana planów. Nie będzie tradycyjnych dożynek

W czwartek informowaliśmy o dożynkach w Mroczy, jednak, jak się okazuje, #uroczystość nie odbędzie się. Powód? Szkody wyrządzone przez nawałnicę.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2017 0

Chcesz pomóc poszkodowanym? Uruchomiono specjalną infolinię

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchamia linie telefoniczne #czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 oraz w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 16.00.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 10

Dwaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Stracili prawo jazdy

Policjanci nakielskiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika #rolniczego, skontrolowali kierowcę volkswagena jadącego całą szerokością drogi. 57-latek, który nim kierował miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Pijany okazał się także kierowca ciągnika, który spowodował zdarzenie, na które zostali wezwani policjanci. Teraz obaj kierowcy będą tłumaczyć się w sądzie.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 44

Rolnicy stratni po nawałnicy. Sprawdź, czego żądają

W związku z wystąpieniem nawałnic w województwie kujawsko-pomorskim, #w dniu 18 sierpnia odbyło się posiedzenie prezydium NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Co ustalono?

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 0

Za tydzień sesja rady. W porządku obrad jest podjęcie kilku uchwał

W piątek, 25 sierpnia odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Mroczy. Przedstawiona #zostanie m.in. informacja o przygotowaniu placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 20

Wojsko już w powiecie nakielskim. Ma pomóc w przywróceniu prądu

Kilka dni po nawałnicy wielu mieszkańców powiatu nakielskiego nadal nie ma #prądu. By temu zaradzić, firma Enea poprosiła o wsparcie wojska, które wczoraj zostało skierowane w nasz rejon.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 3

Jak otrzymać pomoc? Wojewoda skierował pismo do gmin i powiatów

17 sierpnia, w związku z nawałnicą. wojewoda kujawsko-pomorski skierował pismo do #włodarzy gmin i powiatów.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 14

Setki uszkodzonych budynków. Która gmina najbardziej ucierpiała?

O skutkach nawałnicy pisaliśmy już wielokrotnie. W całym powicie ucierpiało #551 budynków mieszkalnych, 327 gospodarczych i 16 użyteczności publicznej. Jak te statystyki przekładają się na każdą gminę?

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 1

Kręcą film o księciu Witosławie. Scenariusz tworzy młodzież z Mroczy

Jak już informowaliśmy, młodzież z naszego regionu wraz z rówieśnikami z Ukrainy wspólnie #kręci film o księciu Witosławie. Wszystko w ramach współpracy miast partnerskich Bydgoszczy i Czerkas.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 5

Policyjna kontrola zakończona zarzutami dla wszystkich podróżujących

Zarzuty zniszczenia mienia, posiadania środków odurzających oraz kierowania pod ich #wpływem usłyszeli mieszkańcy Mroczy, po tym jak auto, którym się poruszali zostało zatrzymane do kontroli w związku z ustaleniami, że mężczyźni mogą mieć coś wspólnego z wybitą szybą w gospodarstwie rolnym w Wielu. O losie całej zatrzymanej trójki rozstrzygnie sąd.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 13

Chciał wzbogacić się na skradzionym drewnie. Sprawę rozstrzygnie sąd

Zarzut kradzieży drewna usłyszał 26–letni mieszkaniec Nakła, który został zatrzymany #przez mundurowych po tym, jak pracownik leśnictwa zgłosił to przestępstwo dyżurnemu policji. Mundurowi przerwali proceder sprzedaży skradzionej dębiny, bo, jak się okazało, podejrzany zaczął już spieniężać pozyskany w nielegalny sposób "towar".

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 27

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z wystąpieniem na terenie powiatu nakielskiego gwałtownych zjawisk atmosferycznych #17 sierpnia w sali konferencyjnej KP PSP w Nakle odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczył w nim m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 6

Dożynki z korowodem i występami. Tym razem odbędą się w mieście

Co roku na przełomie sierpnia i września odbywają się dożynki. Jest to forma podziękowania #za zebrane plony. W tym roku dożynki gminy Mrocza odbędą się nie w sołectwie, a w mieście.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 2

Zakończył się drugi przetarg. Oferty znów wyższe niż przewidywano

Długie lata czekają mieszkańcy Ostrowa na własną świetlicę wiejską. Wszystko wskazuje #na to, że wkrótce ich życzenie się spełni. Zakończył się właśnie drugi przetarg na wykonanie tego zadania. Wpłynęły dwie oferty.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 0

Rzut karny na wagę remisu. Tarpan rozegrał kolejne spotkanie sparingowe

W trzecim kolejnym meczu kontrolnym piłkarze z Mroczy podejmowali A – klasową #Victorię Niemcz. Brak skuteczności zdecydował o zaledwie remisie.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 9

Lasy prywatne po nawałnicy. Jak powinni postępować właściciele?

Internauta zwrócił się do nas z pytaniem, jak po nawałnicy mają zachować się właściciele #lasów prywatnych - Drzewo niszczeje, dojechać nie idzie, niektórzy są starsi i tego nie sprzątną, więc inni nie dojadą do swoich lasów – pisze w mailu do naszej redakcji. W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym w Nakle, które pełni nadzór nad lasami prywatnymi.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2017 0

Drzewa zagrażają zdrowiu i życiu. Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania

Nie tylko do lasów Nadleśnictwa Szubin obowiązuje zakaz wstępu. W wyniku nawałnicy #ucierpiały także lasy Nadleśnictwa Runowo, na teren których również ze względu na bezpieczeństwo zabrania się wchodzić.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sierpień miesiącem abstynencji tylko w teorii? Praktyka jest inna

Od 33 lat Kościół niezmiennie apeluje, by w sierpniu Polacy odstawili kieliszki i zafundowali #sobie miesiąc trzeźwości. Ilu z Was byłoby w stanie na ten czas zrezygnować z alkoholu?

(czytaj więcej)
0

Instalacja pompy ciepła – o co zapytać firmę przed montażem?

Gdy zdecydujemy się na instalację pompy ciepła, warto zapytać firmę realizującą zlecenie o kilka ważnych aspektów. Zakup tego urządzenia jest inwestycją, która ma posłużyć nam przez wiele lat.# Dlatego tak istotne jest uzyskanie niezbędnych informacji dotyczących użytkowania i formalności, by móc w pełni korzystać z komfortu cieplnego, jaki daje pompa ciepła.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)