Dziś mamy 18 stycznia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

14 stycznia 2019 0

Jakość Roku 2018 dla pakietu „Wiele za niewiele”

Kapituła konkursu „Jakość Roku 2018” zdecydowała o nadaniu produktom i usługom Spółdzielczej Grupy Bankowej najwyższego wyróżnienia i tym samym certyfikatu „Jakość Roku 2018”. Na wyróżnienie zasłużył oferowany m.in. przez Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią pakiet dla firm „Wiele za niewiele”.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Mroteccy dzielnicowi na spotkaniu z dziećmi. Rozmawiali o bezpieczeństwie

Uczniowie Szkół Podstawowych w Sadkach, Anielinach, Dębowie oraz Mroczy# mieli okazję posłuchać lekcji przeprowadzonych przez dzielnicowych, którzy mówili między innymi o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 5

Policjanci w powiecie nakielskim czuwali nad bezpiecznym przebiegiem WOŚP

Wczoraj (13.01.19) na terenie powiatu nakielskiego policjanci czuwali nad bezpiecznym# przebiegiem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i prowadzili rozmowy z wolontariuszami na temat bezpieczeństwa. Na terenie powiatu nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zabezpieczanym przedsięwzięciem.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

"Alkohol i Narkotyki" – działania nakielskiej „drogówki”. Skontrolowano łącznie 831 kierowców

W minioną sobotę na drogach powiatu nakielskiego policjanci# z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili działania pn.: „Alkohol i Narkotyki”, których celem było eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Mrocza włączyła się do akcji. Zebrali ponad 9,5 tyś zł na rzecz WOŚP

W Mrocza odbyła się zbiórka 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2019 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Będzie wietrznie

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią# na podstawie Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniu, 14.01.2019 r. od godz. 04:00 do godz. 20:00. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 75 km/h z północnego zachodu.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 8

Rozpoczęły się obchody WOŚP-u. Pomoc połączona z zabawą

W hali widowiskowo-sportowej w Mroczy rozpoczęły się koncerty w ramach finału Wielkiej Orkiestry # Świątecznej Pomocy. Na przybyłych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 23

Wybrano nowego sołtysa. Głosowanie było tylko formalnością

Drążno było kolejnym sołectwem w gminie Mrocza, gdzie mieszkańcy wybierali nowego sołtysa i # radę sołecką na nową kadencję. Nowym „starym” sołtysem - Waldemar Splitt.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 1

Nowy przewodniczący wybrany. Po raz kolejny nie dopisała frekwencja

11 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowano kolejne zebranie wyborcze – tym # razem mroteckiego Osiedla Młodych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 12

Groźny pożar budynku. Straż Pożarna miała sporo pracy

W dniu 12.01.2019 roku Straż Pożarna w Nakle nad Notecią otrzymała zawiadomienie o # pożarze budynku mieszkalnego w Łachowie.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 0

Waloryzacja rent i emerytów. Od 1 marca wchodzi w życie nowa ustawa

To już pewne – od 1 marca 2019 r. emerytury i renty wzrosną o co najmniej # 70 zł, a najniższe wyniosą 1100 zł. Prezydent jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia podpisał nowelizację ustawy dotyczącą waloryzacji rent i emerytur.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 5

Odbudowa zniszczonego kościoła. Wsparcie z samorządu województwa

Zakończyła się odbudowa zniszczonego w pożarze dachu kościoła św. Stanisława Biskupa w # Ciężkowie w gminie Szubin (powiat nakielski).

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 13

Bezpieczeństwo na peronie. Akcje prowadzone przez PKP

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, przystankach, mostach i wiaduktach. Akcje # ulotkowe, spotkania edukacyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z dziećmi i młodzieżą oraz i żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych, to działania, które zwiększą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 3

Ważna rola badań. Wczesna diagnoza może uratować życie

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, # Siostrom, Przyjaciółkom.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 70

Tragiczny wypadek. Złe warunki na drodze

12.01.2019 roku o godzinie 8:44 na trasie Tur - Samoklęski Małe doszło do # tragicznego wypadku.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 4

Kolejne ostrzeżenie. Uważajcie na drogach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że w dniu 12.01.2019r od godziny 00:00 do godziny 07:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mżawki.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 2

Mroteccy dzielnicowi na spotkaniach sołeckich. Rozmawiali o bezpieczeństwie

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach dokonywanych na szkodę osób starszych# oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiali na zebraniach sołeckich z mieszkańcami dzielnicowi z Mroczy, asp. Szymon Kujawa i asp. szt. Piotr Majewski.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2019 2

„Bezpieczny Pieszy”. Policjanci prowadzili działania na drogach powiatu

Policjanci z nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach powiatu# działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)