Dziś mamy 24 lipca 2016, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

19 lipca 2016 0

Znaleziono klucze. Odebrać je można w komendzie policji

Na ul. Staszica w Nakle znaleziono pęk kluczy na niebieskiej smyczy. Klucze odebrać można# w nakielskiej jednostce u dzielnicowego.

(czytaj więcej)
19 lipca 2016 7
Ustalenia policji

Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego. Było w nim ponad 5000 żywych kurcząt

19 lipca o godzinie 2:35 otrzymano zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem# samochodu ciężarowego w miejscowości Wolwark gmina Szubin.

(czytaj więcej)
18 lipca 2016 15
Ustalenia policji

Dachował opel vectra

18 lipca po godzinie 16:00 na Drodze Krajowej nr 10 za Trzeciewnicą, w kierunku Ślesina doszło do # groźnie wyglądającego dachowania.

(czytaj więcej)
18 lipca 2016 12

Straty są bardzo duże

Jeden z budynków mieszkalnych został uszkodzony przez ulewy i nawałnice, które przeszły przez # powiat nakielski w ubiegłym tygodniu. Na szczęście, dom nie jest wyłączony z użytkowania i mieszkańcy mogą z niego korzystać.

(czytaj więcej)
18 lipca 2016 13

Festynowe atrakcje podczas „Przystani w kolorze blue”

Podczas piątkowej imprezy „Przystań w kolorze blue” na rodziny z dziećmi czekać będzie# miasteczko atrakcji.

(czytaj więcej)
18 lipca 2016 0

Informacje o działaniach straży pożarnej w ubiegłym tygodniu

Informacje o wybranych działaniach straży pożarnej na terenie powiatu# nakielskiego w okresie 11.07.2016 – 17.07.2016

(czytaj więcej)
18 lipca 2016 0

Wybór świec zapachowych jest bardzo duży. Na co powinno się zwracać uwagę?

Udekorowanie domu lub stworzenie miłej atmosfery – to główne powody, dla których# kupujemy świece zapachowe. Te naturalne, z dodatkiem olejków eterycznych, mają jednak więcej zalet. Wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, lecz także na zdrowie.

(czytaj więcej)
17 lipca 2016 121

Śmiertelna ofiara wypadku! (film)

O 13:20 przyjęto zgłoszenie o tragicznym w skutku wypadku# w miejscowości Głogowiniec.

(czytaj więcej)
17 lipca 2016 4

Uważaj! Zmęczenie to jedna z przyczyn wypadków

Aż 92% Polaków stwierdza, że zmęczenie podczas jazdy jest istotną przyczyną# wypadków na drodze. Co drugi Polak przyznaje, że był zmuszony do przerwania jazdy samochodem z powodu zmęczenia. Mimo to w trasie zatrzymujemy się rzadko i na krótko. Tylko co 10 kierowca zatrzymuje się już po 1 godzinie, a blisko połowa badanych robi przerwy rzadziej niż co 3 godziny – wynika z raportu pt. „Komfort jazdy”, przeprowadzonego na zlecenie Kongsberg Automotive Pruszków.

(czytaj więcej)
17 lipca 2016 0

Zakończył się Turniej Nadziei Olimpijskich. Doskonale spisał się Kacper Badziągowski

Od 15 lipca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, trwał Turniej# Nadziei Olimpijskich w Podnoszeniu Ciężarów Krajów „Wyszehradzkiej Czwórki”.

(czytaj więcej)
16 lipca 2016 6

Nie schładzaj zwierzęcia wodą. Możesz mu zrobić krzywdę

30°C i żar lejący się z nieba doskwierają nie tylko ludziom. Tropikalne upały, z którymi# coraz częściej mamy do czynienia, źle znoszą również zwierzęta. Narażone są one nie tylko na odwodnienie, lecz także przegrzanie, a nawet udar cieplny.

(czytaj więcej)
16 lipca 2016 1

Łatwy przepis na pyszną drożdżówkę

Większość osób właśnie w weekend ma najwięcej czasu na wykonywanie# rozmaitych czynności. Może warto poświęcić chwilę na upieczenie pysznej drożdżówki? Co ciekawe, przepis jest niezwykle prosty, a ciasto właściwie zawsze wychodzi. Możesz przed pieczeniem dodać ulubione owoce, które z pewnością jeszcze bardziej udoskonalą jej smak.

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 1

Witosławskie Impresje po raz dziesiąty. Sprawdź, co będzie się działo

Po raz dziesiąty na terenie Parku Dworskiego w Witosławiu odbędą się # Witosławskie Impresje Ludowe pn. "Łączą nas Impresje".

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 2

Nawałnice szalały w gminie Mrocza

Konary na liniach wysokiego napięcia, drzewa wyrwane z korzeniami blokujące drogi dojazdowe do # domostw, to tylko niektóre skutki wczorajszych nawałnic.

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 13

Starych drzew się nie przesadza, ale czasem nie ma innego wyjścia

Kiedy matka, ojciec lub dziadkowie nie mogą już dłużej mieszkać sami, a nasza sytuacja nie pozwala na opiekę nad nimi, pojawia się pytanie: co dalej?

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 0

W Polsce upada coraz mniej firm. Na tle innych państw wypadamy dobrze

W pierwszych pięciu miesiącach 2016 r. upadły w Polsce 302 firmy. To o 10% mniej niż# w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na tle innych państw Europy wypadamy dobrze. Niestety są regiony w naszym kraju, w których bankructw przybywa.

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 0

Zaszczep się i podróżuj bezpiecznie

Bukowanie biletów na loty, planowanie, zakupy, pakowanie – lista spraw do załatwienia przed# dalekimi wyjazdami jest bardzo długa. Liczy się każdy szczegół. Nie powinno na niej zabraknąć szczepień ochronnych. To bezpieczna forma profilaktyki, zapewniająca odporność na długi czas. Dlatego warto rozważyć szczepienia nie tylko w odniesieniu do jednego sezonu, ale także w perspektywie kolejnych wyjazdów.

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 4

Przebudowa parkingu przy Starostwie. Pojawią się utrudnienia

Informujemy, że od dnia 18 lipca 2016 r. rozpoczną się roboty związane z przebudową parkingu przy Starostwie Powiatowym.

(czytaj więcej)
0

Bieganie przynosi wiele korzyści. Lubisz uprawiać ten sport? (sonda)

Nie ulega wątpliwości, że bieganie zyskuje coraz większą# popularność. Niektórzy uprawiają ten sport regularnie, inni wyłącznie okazjonalnie, natomiast każdy czerpie z niego mnóstwo korzyści.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Kolejna odsłona kultowej serii wchodzi do kin

Twórcy Star Treka ponownie zabiorą nas w emocjonującą międzygalaktyczną podróż. Wspólnie z bohaterami filmu znów będziemy „śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek".

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)