Dziś mamy 3 grudnia 2016, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

29 listopada 2016 0

Pegaz finiszuje. Zobacz, kto został laureatem tegorocznej edycji

We wtorek 29 listopada odbył się uroczysty finał międzypowiatowego konkursu literackiego Pegaz na # Pałukach i Krajnie. Szósta edycja przyniosła bogatą paletę utworów prozatorskich i poetyckich.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 0

Mundurowi przeprowadzili zajęcia dla młodzieży. Udział wzięło prawie 100. uczniów

W gimnazjum w Anielinach oraz SP w Witosławiu, zajęcia dla młodzieży przeprowadzili mundurowi. # Rozmawiano głównie o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny oraz o demoralizacji.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 3

Kolejna zabawa andrzejkowa. Tańcom nie było końca

Obecnie mało kto wierzy w siłę wróżb. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim okazja do spotkania się # ze znajomymi, wspólnego spędzenia czasu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 1

Nasza młodzież ma talent. Rozdano nagrody w plebiscycie

Podczas dzisiejszego Forum Inicjatyw Młodzieżowych została podsumowana tegoroczna edycja # Plebiscytu "Młody Talent Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 0

Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Uczestnicy wzięli udział w debacie

29.11.2016 Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) było organizatorem Forum # Inicjatyw Młodzieżowych. Uczestnikami forum była młodzież zamieszkująca teren powiatu nakielskiego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 16

Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii

W niespełna godzinę szubińscy policjanci odnaleźli 49-latka, którego zaginięcie zgłosiła #rodzina. Mundurowi zdążyli w samą porę, gdyż mężczyzna wyziębiony leżał na polu oddalonym od domu o kilkanaście kilometrów.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 1

Dyrektorzy oddziałów ZUS wybrani. Niektórzy będą kontynuować kierowanie oddziałami

Znani już są wszyscy 43 dyrektorzy oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. #Wśród nich są osoby, które potwierdziły swoje kompetencje i będą kontynuować kierowanie oddziałem. Duża grupa nowych dyrektorów pochodzi z awansu wewnątrz ZUS. Wszyscy będą oficjalnie powołani na swoje stanowiska z końcem listopada.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 4

Zmagania młodych piłkarzy. Podsumowano ligę żaka

W Mroczy rozegrano Turniej żaków rocznika 2008/09/10. Do rywalizacji stanęły zespoły #z Grom Więcbork I, II CSiR Sępólno Kraj, Skra Paterek, Kamionka Kamień Kraj i gospodarz Feniks Mrocza.

(czytaj więcej)
28 listopada 2016 0

Strażacy w akcji. Podsumowanie tygodniowych działań

Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie #21.11.2016 –27.11.2016.

(czytaj więcej)
28 listopada 2016 24

Jazda zakończona w rowie

Śliska nawierzchnia jezdni mogła przyczynić się do zdarzenia drogowego, do którego doszło #w pobliżu Wieszek.

(czytaj więcej)
28 listopada 2016 14

Nie dla wszystkich poranek był trzeźwy. Prawo jazdy stracił kierowca hondy

Trzeźwość ponad 2 tysięcy kierowców skontrolowali dzisiaj (28.11.16) na drogach #powiatu nakielskiego policjanci. Mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę. Kierowca hondy już stracił prawo jazdy.

(czytaj więcej)
28 listopada 2016 1

Wygrana z jedną z najmocniejszych ekip. To niemała niespodzianka!

27 listopada szachowa drużyna Feniksa Mroczy podejmowała na wyjeździe zespół #KSN Łuczniczka Bydgoszcz w ramach 3 kolejki rozgrywek IV Ligi Szachowej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2016 1

Piąta kolejka NLS za nami. Zobacz przebieg meczów

W niedzielę, 27 listopada, na sali nakielskiej Żeglugi odbyła się 5. kolejka Nakielskiej #Ligi Siatkówki. Rozegranych zostało tradycyjnie sześć spotkań, z których dwa zakończyły się w trzech setach.

(czytaj więcej)
27 listopada 2016 0

Dzień Pluszowego Misia w Mini Akademii. Było co świętować!

Miękkie, budzące sympatię, duże, małe, kolorowe.... Wszystkie misie obchodziły swoje #święto. A świętować było co, bo pluszowe misie mają już 114 lat!

(czytaj więcej)
27 listopada 2016 4

Pożar samochodu w Kołaczkowie. Pojazd doszczętnie spłonął

27 listopada około godz. 9.00 służby zadysponowane zostały do pożaru auta #osobowego. Na miejsce udały się dwa zastępy gaśnicze z PSP z Szubina oraz patrol policji.

(czytaj więcej)
27 listopada 2016 23

Wystawa cieszyła się zainteresowaniem. Hodowcy otrzymali puchary

Ponad 200 gołębi pocztowych można było obejrzeć na wystawie, którą w sali OSP Cukrownia #Nakło zorganizował PZHGP oddział Nakło. Hodowcom wręczono natomiast puchary.

(czytaj więcej)
26 listopada 2016 14

Publiczne odtwarzanie muzyki. ZAiKS i inne stowarzyszenia domagają się opłat

Sołtysi i inni organizatorzy niezarobkowych imprez rekreacyjnych są zdziwieni obowiązkiem #opłat na rzecz ZAiKS-u. Właściciele restauracji i innych zakładów mają jeszcze gorzej, bo po ich pieniądze za puszczanie muzyki ręce wyciągają przedstawiciele aż 4 instytucji. Są różne sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

(czytaj więcej)
26 listopada 2016 9

Pomost doczeka się modernizacji. Mają powstać również 3 toalety publiczne

Jest szansa na modernizację pomostu na Jeziorze Mintarz w Wielu oraz na budowę trzech #toalet - w Mroczy, Rościminie i Witosławiu.

(czytaj więcej)
0

Nasze ciało nie lubi siedzieć. Zadbaj o zdrowy kręgosłup!

Nasze ciało nie jest naturalnie przystosowane do długotrwałego przyjmowania pozycji siedzącej. By zapobiec nieuniknionemu powinniśmy zadbać o siebie, o swoje miejsce pracy oraz dodać do# codziennego harmonogramu dodatkową aktywność fizyczną. Jeśli już miewasz sporadyczne lub chronicznie bóle to jako fizjoterapeuta przychodzę z pomocą.

(czytaj więcej)
0

W kalendarzu listopad, a w sklepach święta. Pora na zakupy? (sonda)

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po reklamach produktów związanych ze #Wszystkimi Świętymi, a już zaczęliśmy być informowani o świętach Bożego Narodzenia. W wielu sklepach, zwłaszcza marketach, już od początku listopada można napotkać świąteczny asortyment.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwa historia cudu na rzece Hudson w reżyserii Clinta Eastwooda. Sully od piątku w kinach

15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „Cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan „Sully” Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)