Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

28 września 2023 5

Urzędnicy złożyli ślubowanie. Służbę przygotowawczą ukończyło 14 osób

„Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć# państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło w środę (27 września) czternaścioro pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Podpisane umowy o dofinansowanie projektów. Kto otrzyma środki?

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa# Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz członkowie zarządu Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść spotkali się dziś (27 września) z przedstawicielami beneficjentów regionalnego programu operacyjnego i programu rozwoju obszarów wiejskich perspektywy 2014-2020, by przekazać im podpisane umowy o dofinansowanie projektów. Przypieczętowane właśnie wsparcie wyniosło łącznie prawie 14 mln złotych.

(czytaj więcej)
27 września 2023 1

Jak wyjechać do sanatorium z ZUS-em? Eksperci odpowiedzą na pytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do skorzystania# z dyżurów telefonicznych, które w październiku przeprowadzi oddział ZUS w Bydgoszczy i Toruniu wraz z podległymi jednostkami.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Kultura w rytmie sportu. Koncert Tomka Makowieckiego

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na #wyjątkowe wydarzenie: Kultura w rytmie sportu!

(czytaj więcej)
27 września 2023 6

Druga porażka na własnym boisku. Lider za mocny dla Tarpana

W meczu zespołów, które przed tym sezonem ligi okręgowej były #typowane do walki o awans znacznie lepsi okazali się piłkarze GLKS Dobrcz – Wudzyn. I zrobili to na stadionie w Mroczy.

(czytaj więcej)
27 września 2023 87

Nagłe zasłabnięcie kilkunastu uczniów. Cztery osoby w szpitalu (ustalenia)

W środę, 27 września służby interweniowały w zespole szkół przy ulicy# Kochanowskiego w Szubinie po tym, jak zasłabło tam 15 uczniów. Cztery osoby trafiły do szpitala.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Akcja na drogach powiatu

Nakielscy policjanci przeprowadzili #w minioną sobotę (23.09.23) działania pn. „Trzeźwy poranek”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości ponad prawie 400 kierujących.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Znaleziono portfel z gotówką. Policjanci poszukują właściciela

Nakielscy policjanci poszukują właściciela portfela znalezionego na# Osiedlu Bolesława Chrobrego. W portfelu znajduje się między innymi gotówka. Zgubę można odebrać u dzielnicowego.

(czytaj więcej)
27 września 2023 2

Kobieta ukradła rower z podwórka. Zatrzymana w niespełna godzinę

Zaledwie godziny potrzebowali szubińscy mundurowi#, aby ustalić personalia sprawcy kradzieży roweru i odzyskać skradzione mienie. Podejrzana już usłyszała zarzut, a dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Ostatni moment na złożenie wniosku. Nagrody zarządu województwa

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną# po raz siedemnasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski czekamy do 30 września. Z

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Kolejna edycja projektów edukacyjnych ZUS. Dyżury dla szkół

Nowy rok szkolny to kolejna edycja projektów edukacyjnych# ZUS. Warto skorzystać z najbliższych dyżurów telefonicznych z koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

"Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczestnicy akcji pracowali solidnie

Tegoroczne hasło największej polskiej akcji ekologicznej #to: „Sprzątanie świata łączy ludzi". Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Witosławiu przyłączyli się do wspólnego działania.

(czytaj więcej)
27 września 2023 5

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

To oni wygrali gęsią tuszkę na św. Marcina. Sprawdź listę laureatów

Zakończył się konkurs gęsią tuszka na świętego Marcina.

(czytaj więcej)
27 września 2023 1

Zmiany kadrowe. Płk Marcin Dojaś nowym dowódcą terytorialsów

Płk Marcin Dojaś jest oficjalnie nowym dowódcą# 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę w obecności gen. dyw. Macieja Klisza- dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, przedstawicieli władz, dowódców jednostek, komendantów instytucji wojskowych, blisko tysiąca terytorialsów i kilku tysięcy uczestników uroczystości, przyjął swoje obowiązki z rąk dotychczasowego dowódcy, obecnie pierwszego zastępcy dowódcy WOT, płk. Krzysztofa Stańczyka.

(czytaj więcej)
27 września 2023 1

Pomoc finansowa. Producenci rolni mogą ubiegać się o środki za kukurydzę

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w okresie od dnia #26 września 2023 r. do dnia 6 października 2023 r. przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla producenta rolnego który w 2022 r. lub 2023 r. co najmniej raz nie otrzymał zapłaty za sprzedaną kukurydzę. Pomoc ma charakter pomocy publicznej i jest udzielana w ramach przepisów wydanych na podstawie Komunikatu Komisji Tymczasowe kryzysowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki po agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz U. UE. C. z 2022 r. Nr. 426 z 09.11.2022, str 1-34 oraz na podstawie Decyzji Komisji Europejskiej nr SA.109217 (2023/N) z dnia 15.09.2023 r.

(czytaj więcej)
27 września 2023 1

Turniej Nadziei Olimpijskich. Sukces Wiktorii Wołk w Raszynie

Udana impreza. Zadowoleni goście. Piękne słowa pod adresem# Polski oraz naszej ciężarowej federacji. Komplementy dla CSR Raszyn. Tegoroczny Turniej Nadziei Olimpijskich V4 zakończony olbrzymim sukcesem polskiej sztangi!

(czytaj więcej)
26 września 2023 22

Kobieta potrącona na pasach. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

We wtorek, 26 września w na ulicy #Dworcowej w Nakle, na przejściu dla pieszych potrącona została piesza. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

(czytaj więcej)
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)