Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

10 grudnia 2017 14

W powiecie jest 401,6 km dróg powiatowych. W jakim są stanie?

- Ilość dróg powiatowych w naszym powiecie to jedna z większych na terenie #województwa – stanowi 401,6 km, w tym 335 km dróg bitumicznych, 4,3 km brukowych, 4,2 km tłuczniowych i 58,1 km gruntowych – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht. W jakim są stanie?

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 0

Konkurs „Moja opowieść wigilijna” zakończony. Znamy laureatów

Podczas XI Krajeńsko-Pałuckiego Festiwalu Haftu i Rękodzieła, który odbywał się w #Nakle, rozstrzygnięto konkurs „Moja opowieść wigilijna”.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 0

Lekcja w kinie. Najpierw spotkanie z przedstawicielem fundacji, potem film

20 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli #w kolejnej „Lekcji w kinie” w ramach Akademii Filmowej Multikina w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 0

Mikołajki w Klubie Seniora. Spotkanie minęło w miłej atmosferze

W dniu 6 grudnia członkowie Klubu Seniora w Mroczy spotkali się na popołudniowej kawie #obchodząc dzień św. Mikołaja.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 0

Kolejny turniej z udziałem mroteckich szachistów. Sprawdź wyniki

9 grudnia szachiści Feniksa Mroczy: Mirosław Kozielski, Jan Rosiński, Kacper Klimek brali #udział w IV Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbywał się w Kcyni.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 8

Finał Szlachetnej Paczki. Zobaczcie, jak niewiele trzeba, by pomóc (film)

9 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się finał Szlachetnej Paczki. Zobaczcie, #komu pomagają wolontariusze i w jaki sposób ta pomoc się odbywa.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 15

Powstanie strzelnica. Gmina otrzymała dofinansowanie

Od jakiegoś czasu w gminie Mrocza mówi się dość głośno o powstaniu strzelnicy #sportowej. Pomysł wydaje się trafiony, szczególnie że sporty strzeleckie zyskują coraz większą popularność.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 18

Kolizja na drodze wojewódzkiej. Opel zderzył się z hondą

Przed godziną 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 246 zderzyły się dwa auta. Żaden z #uczestników nie wymagał hospitalizacji.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 2

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Trwają przygotowania

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce i nie tylko przygotowują się #do finału, który odbędzie się 14 stycznia. Środki pozyskiwane będą „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 115

Nakło gościło już kilku wykonawców. Kto powinien być następny? (sonda)

Do wakacyjnej imprezy pn. „Przystań w kolorze blue” zostało jeszcze dużo czasu. Jednak #organizator, czyli Starostwo Powiatowe w Nakle, już rozpoczęło przygotowania do kolejnej odsłony tego cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia. Kogo tym razem chcielibyście zobaczyć i usłyszeć?

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 1

Kolejny dyżur telefoniczny. Zobacz, na jakie pytania odpowie ekspert

Na kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS zapraszamy we wtorek, 12 #grudnia w godzinach od 09:00 do 12:00 pod numerem telefonu 52 34 18 124.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 9

Okazja, by docenić bezinteresowną pomoc. Uhonorowano wolontariuszy

8 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się obchody #Powiatowego Dnia Wolontariatu, podczas których wręczono nagrody wolontariuszom.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Społeczna praca przy naprawie drogi. Ciągniki przewiozły 44 tony gruzu

W dniu 7 grudnia trwały społeczne prace przy utwardzaniu drogi gminnej. Przewożono #gruz ze składowiska w Ostrowie do Matyldzina na drogę gminną w kierunku posesji 32-38.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 5

Mroteccy radni spotkali się na sesji. Podjęto 3 uchwały

8 grudnia mroteccy radni spotkali się na XL sesji Rady Miejskiej. Jeden z punktów obrad #dotyczył wprowadzenia zmian w sprawie określenia stawek podatku od środków transportowych i zwolnień w tym podatku.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 1

Tlenek węgla to cichy zabójca. Sprawdź, jak uniknąć zaczadzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Not. przestrzega przed #niewłaściwym użytkowaniem systemów grzewczych w obiektach mieszkalnych.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 0

Mikołajkowe roraty. Dzieci otrzymały paczki

7 grudnia do kościoła w Zabartowie już po raz trzeci przyjechał gość zaproszony przez #ks. Piotra Orzechowskiego, proboszcza tamtejszej parafii.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 13

Nadal nie odnaleziono Zenona Wiśniewskiego. Trwają poszukiwania

Komisariat Policji w Mroczy nadal prowadzi poszukiwania za osobą Zenon Wiśniewski, #który po raz ostatni widziany był w dniu 5 grudnia br. w godzinach dopołudniowych, w miejscu swojego zamieszkania w miejscowości Białowieża.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 5

"Aby skończyć, trzeba najpierw rozpocząć". Realizacja hydroinwestycji wymaga wielkich nakładów

Realizacja hydroinwestycji na projektowanych międzynarodowych, śródlądowych drogach # wodnych (E-30, E-40, E-70) w obrębie naszego kraju, jak również na pozostałych szlakach wodnych Polski, mających na celu doprowadzenie ich parametrów żeglowności do przynajmniej IV klasy, może być rozłożona na dziesięciolecia (50-60 lat).

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)