Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

19 września 2019 0

Grand Prix Powiatu Nakielskiego w Brydżu Sportowym. Ścisk na podium

Cztery pary znalazły się na podium ostatniego turnieju brydżowego w ramach # Grand Prix Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 września 2019 1

Sportowa rywalizacja gmin. Dobra zabawa przede wszystkim

W 13 konkurencjach w miniony weekend rywalizowali zawodnicy gmin # Nakło, Szubin i Mrocza w ramach drugiej edycji Pałucko – Krajeńskich Igrzysk Sportowych. Rywalizacja była zacięta, ale chodziło głównie o dobrą zabawę w duchu fair play.

(czytaj więcej)
18 września 2019 2

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Iga Baumgart-Witan mistrzynią na 400m

Pod koniec sierpnia br. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w # Lekkoatletyce. Poziom, który zaprezentowały biegaczki na 400 m, w tym nasz terytorials z 8K-PBOT Iga Baumgart-Witan był mistrzowski.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

W Potulicach rywalizowali brydżyści. Szubinianie górą

Podczas drugiej edycji Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych rozegrano # turniej brydża sportowego.

(czytaj więcej)
14 września 2019 5

Sportowa rywalizacja. Trwają II Pałucko-Krajeńskie Igrzyska Sportowe

W sobotę, 14 września rozpoczęła się druga edycja Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych. W # ramach tej sportowej imprezy, w kilku dyscyplinach rywalizują ze sobą reprezentacje gmin Szubhin, Nakło oraz Mrocza.

(czytaj więcej)
08 września 2019 7

Drugie zwycięstwo w sezonie. Piłkarze zmarnowali kilka „setek”

Występujący w grupie I w rozgrywkach piłkarskiej, bydgoskiej B-klasy Tarpan Mrocza podejmował #na własnym boisku Sokół Nowy Dwór. Podopieczni Jacka Pyszki odnieśli skromne zwycięstwo, grzesząc jednak skutecznością.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2019 0

Pracowity EWF Camp na Łotwie. Zawodnicy byli zadowoleni

Windawa, czyli po łotewsku Ventspils, jest gospodarzem letniego # EWF Training Camp 2019. W mieście tym, położonym w zachodniej Kurlandii nad Bałtykiem, w treningach pod egidą europejskiej federacji, uczestniczą także przedstawiciele polskiej federacji. Kierownikiem ekipy jest pani Paulina Szyszka, trenerka i pracownik naukowy AWF Biała Podlaska.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2019 0

Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów. Poznaliśmy najlepszych zawodników

24 sierpnia w hali widowiskowo – sportowej w Mroczy odbyły się # Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2019 7

Nowy nabytek Tarpana Mrocza. Zawodnik niedługo zadebiutuje

Mandi Moumni urodził się w Turcji i tam rozpoczął grę w # piłkę nożną. Jako pierwszy zagraniczny zawodnik uzyskał zgodę PZPN i zezwolenie na grę w drużynie Tarpana Mrocza.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2019 0

Mrocza gościła brydżystów. 29 par wzięło udział w turnieju

29 par zagrało w sobotę w turnieju brydża sportowego w # Mroczy. Puchar Firmy Eurobac pojechał do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 10

Mistrzostwa powiatu w podnoszeniu ciężarów. Rywalizacja trwa!

Dzisiaj, 24 sierpnia w hali widowiskowo – sportowej w Mroczy trwają # Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 3

Mistrzostwa w Podnoszeniu Ciężarów. Sportowa impreza w Mroczy

Już dzisiaj, 24 sierpnia odbędą się# Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17. Zawody rozpoczną się o 11:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2019 0

Siatkarze plażowi i strzelcy z Nakła jadą na finały XVI IOSW LZS "Tokyo 2020"

Nakło nad Notecią było organizatorem turnieju# eliminacyjnego - runda II, grupa II - w piłce siatkowej plażowej mężczyzn do finałów XVI Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich LZS "Tokyo 2020", które odbędą się w przyszłym roku na obiektach sportowych Sępólna Krajeńskiego.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2019 14

Piłkarskie święto w Nakle. Czarni zmierzyli się z Zawiszą

Wczorajsze popołudnie przyciągnęło na stadion w# Nakle dawno niewidzianych tak licznie kibiców. A to dlatego, że w ramach regionalnego Pucharu Polski, Czarni zmierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 1

Walczono o Puchar Burmistrza. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem

18 sierpnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mroczy odbyły się # III Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza o Puchar Burmistrza w szachach szybkich.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 11

XX Turniej J. Januszewskiego. Wyniki zawodów w Paterku

W sobotę 17 sierpnia o godzinie 9:30 na boisku sportowym w # Paterku rozpoczął się XX Turniej im. J. Januszewskiego, którego gospodarzem jest LZS Skra Paterek.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 1

Feniks zdecydowanie lepszy. Czarni wyjechali z bagażem straconych bramek

W pierwszym spotkaniu sparingowym, juniorzy Feniksa Mrocza na# własnym boisku podejmowali juniorów Czarnych Nakło. O pewnym zwycięstwie zdecydowała druga połowa.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2019 0

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Weekend pełen sportowych emocji

Już jutro rozpoczynają się# Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku 12 najlepszych krajów podczas 3 dniowej rywalizacji na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy powalczy o tytuł najlepszej drużyny europejskiej.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)