Dziś mamy 15 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

11 listopada 2019 3

Druga kolejka NLS. Stara Gwardia NTS liderem rozgrywek

W niedzielę, 10 listopada rozegrano drugą kolejkę spotkań # Nakielskiej Ligi Siatkówki. Wszystkie cztery mecze zakończyły się w dwóch setach.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 1

Wysoki poziom zawodów. Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60%

Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60% w turnieju brydżowym w # Nakle.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 7

Skromne zwycięstwo w ostatnim meczu. Tarpan mistrzem jesieni w grupie I!

Tarpan Mrocza w ostatnim meczu rundy jesiennej podejmował na # własnym boisku Gwiazdę Sypniewo. Skromne zwycięstwo pozwoliło piłkarzom na zostanie mistrzem jesieni w grupie I.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

I kolejka NLS 2019/2020 za nami. To już dziewiąty sezon rozgrywek

Zainaugurowany został kolejny, dziewiąty już sezon # Nakielskiej Ligi Siatkówki. W niedzielę, 3 listopada w sali gimnastycznej ZSŻŚ rozegrano cztery spotkania w ramach pierwszej kolejki rozgrywek.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 23

Nieco ponad 27 minut zapewniło zwycięstwo. Biegacze rywalizowali w Paterku

Gmina Nakło nad Notecią przy współpracy z LZS "Skra" Paterek z okazji zbliżającej się kolejnej # rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowała bieg terenowy. Na starcie stanęło 106 zawodników.

(czytaj więcej)
30 października 2019 14

K-PZPN podjął decyzję ws. napaści na sędziego. Piłkarz Tarpana ukarany!

28 października br. podczas meczu rozgrywek B – klasy, który odbył w # Tucholi, pomiędzy miejscowym TKP a Tarpanem Mrocza, zawodnik gości zaatakował głównego sędziego. K – PZPN nie był pobłażliwy i w związku ze zdecydowanym potępieniem tego typu zachowań, zawodnik, jak i klub zostali ukarani.

(czytaj więcej)
30 października 2019 2

Ważne 3 punkty zdobyte. Druga połowa idzie w zapomnienie

Broniący pozycji lidera tabeli, Tarpan Mrocza na przedostatni mecz w rundzie # jesiennej udał się Skarpy. Piłkarze wykonali plan i pokonali miejscowy Gryf, choć druga połowa musi odejść w zapomnienie.

(czytaj więcej)
29 października 2019 2

Grand Prix w Brydżu Sportowym. Kudła i Nowakowski zwyciężają

W poniedziałek, 28 października rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego zaliczany # do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019.

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

To już ostatni przystanek EnergyJump! Frekwencja dopisała

25 października w Drzewianowie odbył się trening na # trampolinach.

(czytaj więcej)
26 października 2019 3

Sukces zawodniczki Tarpana Mrocza. Monika Marach ze złotym medalem

Monika Marach najlepszą sztangistką tegorocznych mistrzostw Polski # piętnastolatków. W piątek, I dnia, dziewczęta zakończyły rywalizację w ośmiu kategoriach wagowych. Na sobotę i niedzielę formę szykują młodzicy. Czy też będą bić rekordy Polski?

(czytaj więcej)
23 października 2019 0

Mistrzostwa w Unihokeju Chłopców. Zwyciężył zespół z Turu

Dnia 17.10.2019 r. w hali sportowej przy SP Nr 1 w Szubinie odbyły się # Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Unihokeju Chłopców.

(czytaj więcej)
23 października 2019 1

Turniej brydżowy w Nakle. Zwyciężyła para Najmrodzki i Rdesiński

Para Bogdan Najmrodzki i Jan Rdesiński ponownie zwyciężyła w # turnieju brydżowym w Nakle. Pozostałe miejsca na podium również przypadły reprezentantom klubu Eurobac 1.

(czytaj więcej)
23 października 2019 0

Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Unihokeju. Wysoki poziom zawodów

Dnia 16.10.2019 r. w hali sportowej przy SP Nr 1 w Szubinie odbyły się # Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Unihokeju Dziewcząt.

(czytaj więcej)
23 października 2019 7

Skromne zwycięstwo na własnym boisku. Tarpan Mrocza przewodzi stawce

Pojedynek z czwartym w tabeli LZS Wałdowo czekał Tarpan Mrocza w # 9 kolejce, rozgrywek B – klasy, grupy I. O wyniku końcowym zdecydował znakomity strzał w okienko bramki.

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

Turniej eliminacyjny w tenisie stołowym. Rywalizowano w Chełmnie

20 października w Chełmnie miały miejsce eliminacje tenisa stołowego do # przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich.

(czytaj więcej)
21 października 2019 4

I Nakielski Festiwal Szachowy. Wysoki poziom zawodów

W Nakle nad Notecią szachowo działo już się wiele. Mieliśmy tutaj różnej maści zawody w # randze zawodów klubowych, lokalnych, mistrzostw województwa jak też zrobiliśmy Arcymistrzowski Turniej Kołowy.

(czytaj więcej)
16 października 2019 0

Grand Prix w w Brydżu Sportowym. Najmrodzki i Rdesiński na czele

Para Bogdan Najmrodzki i Jan Rdesiński zwyciężyła w turnieju # brydżowym w Nakle.

(czytaj więcej)
14 października 2019 3

Trudne starcie zakończone zwycięstwem. Tarpan Mrocza liderem tabeli!

Po dwóch z rzędu porażkach, piłkarze Tarpana Mrocza wreszcie się przełamali. I to nie z byle kim, bowiem z czwartym zespołem tabeli, na jego terenie.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)