Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

29 czerwca 2020 1

V Wakacyjny Turniej Szachowy. Grali o Puchar Prezesa Klubu

27 czerwca w Mroczy odbył się V Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Klubu #LUKS Feniks Mrocza. Organizatorem zawodów był mrotecki działacz szachowy Mirosław Kozielski. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 30 minut na partię dla każdego zawodnika.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2020 14

To już jutro! Tarpan Mrocza zagra o awans do A–klasy!

Większość zespołów występujących z niższych ligach i klasach zakończyła #rozgrywki w związku z pandemią koronawirusa. Są jednak zespoły, które mają jeszcze o co grać, a jednym z nich jest mrotecki Tarpan.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2020 1

Szach mat! Szachiści odnieśli zwycięstwo w turnieju międzynarodowym

Szachiści z naszego regionu mają coraz ciekawsze pomysły. 11 czerwca lokalni zawodnicy #reprezentowali drużynę Mołdawii w turnieju międzynarodowym, który odbył się na stronie lichess.org.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2020 1

Wzięli udział w sudańskim turnieju. Jan Rosiński na drugim miejscu

9 czerwca szachiści z powiatu nakielskiego wzięli udział w sudańskim turnieju szachowym #online, który odbył się na stronie lichess.org. Zawody nosiły nazwę „dw-dw Arena” (na cześć poprzedniego zwycięzcy Dariusza Wargulca).

(czytaj więcej)
07 czerwca 2020 4

Powrócili na boisko po kilku miesiącach. Wynik meczu zszedł na dalszy plan

Czarni Nakło i Tarpan Mrocza zmierzyli się w meczu kontrolnym po długiej przerwie# spowodowanej pandemią koronawirusa. Goście nie dali najmniejszych szans gospodarzom wygrywając pewnie 4:1.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 0

Sukces Chess Team Jasiu. Drugie miejsce w I lidze i awans do Ekstraligi podlaskiej

30 maja szachiści Chess Team Jasiu zajęli 2. miejsce w rozgrywkach I ligi podlaskiej i #tym samym wywalczyli awans do Ekstraligi podlaskiej.

(czytaj więcej)
28 maja 2020 1

EUROBAC Nakło organizuje internetowe turnieje brydżowe. Rywalizowało 14 par

W piątek (22 maja) i niedzielę (24 maja) nakielscy brydżyści rozegrali# kolejne turnieje brydżowe na platformie bridgebase. W obu turniejach grało po 14 par reprezentujących powiaty bydgoski, nakielski i sępoleński oraz gości z innych części kraju.

(czytaj więcej)
25 maja 2020 0

Szachiści z naszego regionu wystąpili w rozgrywkach 2. Bundesligi

Szachiści z naszego regionu już na dobre zadomowili się na niemieckich turniejach. Ewa #Karkowska (Bydgoszcz) i Jan Rosiński (Mrocza) reprezentowali drużynę Stuttgarter Schachfreunde 1879 e.V. w rozgrywkach 2. Bundesligi.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 3

Największe drużynowe osiągnięcie I LO w Szubinie. Skład zasilił szachista z Mroczy

I miejsce drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie w międzynarodowym #drużynowym turnieju szachowym stało się faktem. Skład drużyny zasilił szachista z Mroczy - Jan Rosiński.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 0

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami

Szachy na Antarktydzie? Oczywiście. Transfer z Polski? Jak najbardziej.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 0

Niemiecka przygoda szachistów trwa. Są powody do zadowolenia

Trwa niemiecka przygoda lokalnych szachistów. Ewa Karkowska (Bydgoszcz), Jan Rosiński #(Mrocza) i Damian Binger (Sępólno Krajeńskie) reprezentowali niemiecką drużynę Rochade Europa Schachzeitung w międzynarodowym turnieju szachów ultraszybkich (ultrabullet).

(czytaj więcej)
19 maja 2020 0

Szachowe rozgrywki online. Szachiści z regionu w niemieckiej Bundeslidze

Szachiści z naszego regionu wystąpili w niemieckiej Bundeslidze. Klub Düsseldorfer Schachklub #DSK 1914/25 zasilili: Ewa Karkowska (Bydgoszcz), Jan Rosiński (Mrocza), Piotr Szybowicz (Szubin), Jarosław Wiśniewski (Nakło nad Notecią) i Damian Binger (Sępólno Krajeńskie).

(czytaj więcej)
16 maja 2020 0

Awans szachistów Chess Team Jasiu do ekstraligi podlaskiej

16 maja szachiści Chess Team Jasiu przystąpili do zmagań w Drużynowych #Mistrzostwach Podlaskiego Związku Szachowego.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 0

Turniej szachowy UKW Pojedynek Klubów. Sukces Jana Rosińskiego

15 maja Jan Rosiński wziął udział w turnieju szachowym online UKW Pojedynek Klubów. Zawody #rozegrano na stronie lichess.org. Były to rozgrywki drużynowe.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 0

Chess Team Jasiu w Lidze Kujawsko-Pomorskiej. Podsumowanie występów

14 maja dobiegły końca zmagania w Lidze Kujawsko-Pomorskiej w szachach. Zawody odbywały się #od końca marca i były rozgrywane co tydzień na stronie lichess.org. Regularnie w tych rozgrywkach udział brała drużyna Chess Team Jasiu. Kapitanem i założycielem zespołu był Jan Rosiński.

(czytaj więcej)
13 maja 2020 0

Zakończono rozgrywki w niższych ligach. Czy Tarpan uzyska awans?

Rozgrywki w piłkarskiej 4. lidze i niższych klasach rozgrywkowych w sezonie 2019/20 zostały# zakończone na rundzie jesiennej! Utrzymane są awanse, w obecnych rozgrywkach nie będzie spadkowiczów! Szansę na awans do A-klasy ma Tarpan Mrocza, ale zdecyduje o tym interpelacja regulaminu.

(czytaj więcej)
05 maja 2020 0

Granty dla klubów sportowych i stowarzyszeń z całego regionu

Obozy sportowe dla młodych koszykarzy i siatkarzy, szkolenia dla początkujących #wioślarzy, łuczników, bokserów, turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży – na organizację tych i wielu innych zgrupowań treningowych, obozów i szkoleń dla młodych sportowców trafi w tym roku 1,5 miliona złotych z budżetu województwa. Wsparcie otrzyma siedemdziesiąt klubów i stowarzyszeń sportowych z całego regionu.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2020 0

Kolejny sukces Jana Rosińskiego. Zajął drugie miejsce w turnieju UKW Arena

24 kwietnia 2020 roku Jan Rosiński zajął 2. miejsce w IV Turnieju Szachowym UKW Arena, który# został rozegrany na stronie lichess.org. Zawody te są regularnie organizowane przez szubińskiego działacza szachowego Piotra Szybowicza.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)