Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 maja 2024

Wyniki konkursu. "Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych"

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 24 maja 2024 r. uczniowie klas branżowych# kształcących w zawodzie mechanik samochodowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, pod opieką nauczyciela zawodu uczestniczyli w konkursie „Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych" zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.

W zmaganiach brali udział uczniowie szkół głównie województwa kujawsko-pomorskiego, rywalizowali w kilku konkurencjach, które sprawdzały ich umiejętności w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych. Konkurs składał się łącznie z 5 konkurencji. Konkurencja I - indywidualna polegająca na rozwiązaniu testu zamkniętego jednokrotnego wyboru z trzydziestoma pytaniami. Zawodnik wskazywał jedną poprawną odpowiedź spośród czterech. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu 30 minut. Pytania konkursowe zostały opracowane na podstawie pytań egzaminacyjnych w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych z ostatnich 5 sesji egzaminacyjnych, przygotowywanych przez CKE. Konkurencja II - drużynowa polegała na rozpoznaniu części samochodowych i określeniu ich zastosowania. Każda drużyna losowała jedną część przygotowaną przez Organizatora. Przygotowane części to elementy pochodzące z różnych samochodów osobowych. Konkurencja III - drużynowa wykonywana przez drużynę składającą się z 3 uczestników. Kapitan drużyny losował zadanie do praktycznego wykonania. Konkurencja polegała na prawidłowym wykonaniu pomiaru przyrządem pomiarowym. Elementy - detale przygotowywał również organizator. Części mogły podlegać weryfikacji poprzez wykonanie pomiaru za pomocą przyrządów pomiarowych (suwmiarka, mikromierz, średnicówka, czujnik zegarowy). Wszystkie niezbędne narzędzia pomiarowe, oraz elementy - detale przygotowane do pomiaru znajdowały się na stołach warsztatowych. Konkurencja IV – Zadanie przygotowane zostało przez opiekunów drużyn, związane z tematyką motoryzacyjną. To zadanie pojawiło się po raz pierwszy w tym roku. Konkurencja V - Slalom to konkurencja drużynowa polegająca na przejechaniu slalomu samochodem z piłeczką tenisową umieszczoną w kręgu paska klinowego na masce pojazdu. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników dużego zaangażowania, cierpliwości opanowania, refleksu, skupienia i zaufania w zespole. Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Materiał: Roger Nagelsmeier / ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)