Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

"Wszystkie dzieci nasze są". Szkolny koncert z okazji Dnia Dziecka

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). 1 czerwca głównym zadaniem w# Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu było wywołanie uśmiechu na twarzach uczniów. Tego dnia odbył się przygotowany przez Panią Ilonę koncert piosenki dziecięcej zatytułowany: "Wszystkie dzieci nasze są".

Oprócz występujących dzieci, na scenie pojawili się również dorośli. Nauczyciele i pracownicy szkoły chcieli pokazać uczniom, że trzeba i warto przełamywać swój wewnętrzny opór i wstyd, chociażby przed publicznymi występami na scenie. Taka inicjatywa jest też świetnym sposobem na integrację! Nauczyciele i pracownicy szkoły pokazali, że mają dystans do siebie i potrafią się doskonale bawić występując przed dziecięcą publicznością. Zwieńczeniem koncertu był występ Pani Dyrektor która razem z dziećmi zaśpiewała myśl przewodnią koncertu: "Wszystkie dzieci nasze są" . Gromkie brawa świadczyły o tym, że udało się rozbawić naszych uczniów. Niespodzianką od rady rodziców były zapiekanki, wata cukrowa i lody a na  boisku szkolnym czekały konkurencje sportowe.  Mecz w siatkówkę: młodzież kontra nauczyciele zakończyła dzień dziecka w naszej szkole.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)