Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

"Wszystkie dzieci nasze są". Szkolny koncert z okazji Dnia Dziecka

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). 1 czerwca głównym zadaniem w# Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu było wywołanie uśmiechu na twarzach uczniów. Tego dnia odbył się przygotowany przez Panią Ilonę koncert piosenki dziecięcej zatytułowany: "Wszystkie dzieci nasze są".

Oprócz występujących dzieci, na scenie pojawili się również dorośli. Nauczyciele i pracownicy szkoły chcieli pokazać uczniom, że trzeba i warto przełamywać swój wewnętrzny opór i wstyd, chociażby przed publicznymi występami na scenie. Taka inicjatywa jest też świetnym sposobem na integrację! Nauczyciele i pracownicy szkoły pokazali, że mają dystans do siebie i potrafią się doskonale bawić występując przed dziecięcą publicznością. Zwieńczeniem koncertu był występ Pani Dyrektor która razem z dziećmi zaśpiewała myśl przewodnią koncertu: "Wszystkie dzieci nasze są" . Gromkie brawa świadczyły o tym, że udało się rozbawić naszych uczniów. Niespodzianką od rady rodziców były zapiekanki, wata cukrowa i lody a na  boisku szkolnym czekały konkurencje sportowe.  Mecz w siatkówkę: młodzież kontra nauczyciele zakończyła dzień dziecka w naszej szkole.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)