Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2024

"Trzeźwi ciałem i duchem". Trzecia edycja pikniku rodzinnego

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W sobotę policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział #w zorganizowanym integracyjnym pikniku rodzinnym pt. „Trzeźwi ciałem i duchem”. W trakcie mundurowi uświadamiali uczestnikom pikniku jak dużym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie alkoholu oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych.

W sobotę w Nakle nad Notecią odbyła się III już edycja pikniku rodzinnego „Trzeźwi ciałem i duchem”, zorganizowanego przez Nakielski Klub Abstynenta. Jak co roku festyn cieszył się dużym zainteresowanie mieszkańców. Tradycyjnie obecni na nim byli również policjanci z nakielskiej komendy.

Funkcjonariusze uświadamiali uczestnikom imprezy jakie zagrożenie wiążą się z spożywaniem alkoholu i gdzie w razie potrzeby można ubiegać się o pomocy.

Uczestnicy mogli założyć „alkogogle”, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu. Wskazane zaburzenia to między innymi: błędne ocenianie odległości, pogorszona koordynacja ruchowa czy trudność w określeniu kierunku, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Ponadto policjanci zapewnili atrakcje dla najmłodszych. Największą uwagą dzieci cieszył się wystawiony na pokaz policyjny radiowóz. Najmłodsi mogli obejrzeć go w całości, a nawet usiąść za jego kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Duża popularnością wśród dzieci cieszył się również zestaw przeciwuderzeniowy czyli popularny „PZ”, którego zadaniem jest minimalizowanie skutków uderzeń niebezpiecznymi przedmiotami. Uczestnicy mogli go ubrać i uświadomić sobie jak dużym wyzwaniem dla mundurowych jest np. kilkugodzinne noszenie tego ekwipunku np. podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)