Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2024

"Toruń Szlakiem Legend". Wycieczka udała się wyśmienicie

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W środę 29 maja uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Pani przewodnik rozdała wszystkim uczestnikom elementy średniowiecznego ubioru i tak ruszyliśmy na zwiedzanie najważniejszych zabytków Starego Miasta w Toruniu: średniowieczne mury miejskie, bramy i baszty, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski z Ratuszem, piękne kamienice, pomnik Kopernika.

Zobaczyliśmy też pomnik Filusia i osiołka toruńskiego. W Planetarium obejrzeliśmy seans pt. „Jak zostać astronomem”. Po zjedzeniu obiadu zawitaliśmy na warsztaty piekarnicze aby odkrywać tajemnice toruńskiego piernika. Nie zabrakło również czasu na lody i kupowanie pamiątek na staromiejskich straganach.

Mimo długiej podróży, wycieczka udała się wyśmienicie, a wspomnienia związane z Toruniem na długo pozostaną z nami!

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)