Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

Ruszyli z pomocą ubogim. Nie brakowało "wielkich serc"

fot. powierzone

fot. powierzone

W niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada zakończyliśmy# w naszym mieście akcję pomocy potrzebującym, w ramach obchodzonego Światowego Dnia Ubogich. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, które zaprosiło do współpracy SKC z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle i nakielskie parafie.

Do zbiórki darów przyłączyli się uczniowie i rodzice z SP 2, ZSP 3 oraz z I LO w Nakle. Zbiórka została również przeprowadzona w dekanacie Mrocza na terenie parafii Orle. Pięknym gestem pomocy wykazał się uczeń I LO, Karol Białczyk, który osobiście zebrał ok. 500 zł, a następnie za tę kwotę zakupił środki higieny osobistej przekazując dla potrzebujących. W parafii Matki Bożej Królowej Polski młodzież również zorganizowała kiermasz ciast, a zebrane datki przeznaczyła na zakup potrzebnej bielizny.

Wielkich serc nie brakowało po raz kolejny w naszym mieście. Na pochwałę zasługuje fakt, że darczyńcy przynosili w tym roku naprawdę tylko te dary, które były wskazane jako najbardziej potrzebne, a nawet jeśli jest to odzież używana, to w bardzo dobrym stanie – podkreśla opiekun SKC Katarzyna Dobosz. Wszystkie zebrane dary w najbliższym czasie zostaną przekazane dla potrzebujących.

Pragnę z całego serca podziękować najpierw ks. Bartoszowi z parafii MB Królowej Polski i ks. Wiesławowi z parafii św. Wawrzyńca za wspólne zorganizowanie pomocy w naszym mieście. Dziękuję wolontariuszom SKC z SP nr 2 i ZSP nr 3 za akcje szkolne i w parafiach. Pięknie dziękuję młodzieży z I LO, szczególnie Karolowi, którzy z ks. Wiesławem przeprowadzili zbiórkę wśród uczniów. Słowa podziękowania kieruję do proboszczów nakielskich parafii, którzy pozytywnie odpowiedzieli na naszą prośbę, a w sposób szczególny ks. Proboszczowi Tomaszowi Kapczyńskiemu, który taką zbiórkę ogłosił w swojej parafii Orle. Największe słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich tych, którzy odpowiedzieli na nasz apel i otworzyli swoje serca dla ubogich. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)