Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.

Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Klebs. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Koronowie Odział w Mroczy pani Anna Stelmach oraz prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” Mrocza pan Marcin Klebs.

Konkurs „Mrocza moja mała Ojczyzna” skierowany był do uczniów klas I-III. Zadanie polegało na tym aby przedstawić za pomocą rysunku, malowidła, wyklejanki, wydzieranki Miasto i Gminę Mrocza. Celem było rozbudzanie wśród uczniów tożsamości regionalnej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Antoni Splitt

II miejsce: Adam Nowak

III miejsce: Zofia Cegielska

Wyróżnienia:  Natan Kulesza, Urszula Pacholczyk, Mateusz Banach, Tymon Janiak, Mikołaj Balcer, Martyna Lida, Natan Szymański, Lena Murawska, Bianka Wiśniewska

Konkurs „MEMOMrocza” adresowany  był do uczniów klas IV-VIII. Zadanie polegało na wykonaniu gry karcianej memo oraz jej opakowania. Gra musiała się składać z 12 par. Celem  było propagowanie wśród uczniów znajomości terenu, krajobrazu oraz zabytków własnego regionu.

Laureaci konkursu to:

I miejsce: Jan Zmudziński

II miejsce: Marcel Splitt

III miejsce: Nicola Sosnowska

Wyróżnienia: Lena Józwiak, Lena Bukato.

Nagrody zostały ufundowane przez  Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział w Mroczy, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy.

Projekt „Poznajemy Krajnę od A do Z” dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

Koordynatorzy konkursów: Magdalena Murach, Beata Orzechowska, Patrycja Dzieszka

Materiał: Magdalena Murach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)