Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2023

Policjanci na festynie szkolnym. Przygotowane atrakcje cieszyły dzieci

fot. powierzone

fot. powierzone

Mrotecka szkoła podstawowa zorganizowała festyn dla uczniów, do udziału w którym zaproszeni #zostali policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dyrekcja oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Mroczy zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka, do udziału w którym zaprosiła mundurowych z miejscowego komisariatu oraz nakielskiej komendy powiatowej. Atrakcje przygotowane przez policjantów cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Dzieci miały możliwość poznać pracę funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego, porozmawiać z przewodnikiem psów i poznać umiejętności jego czworonożnych podopiecznych. Dzielnicowi z miejscowego komisariatu przypominali zasady ruchu drogowego i uczyli dzieci, jak prawidłowo korzystać z tras.

Uczniowie zobaczyli też specjalistyczne wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują przy zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez oraz mieli okazję wsiąść do oznakowanego radiowozu oraz na motocykle, którymi „drogówka” w sezonie wiosenno-letnim patroluje trasy.

Na pamiątkę spotkania z mundurowymi, dzieci otrzymały od nich odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)