Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2023

Policjanci na festynie szkolnym. Przygotowane atrakcje cieszyły dzieci

fot. powierzone

fot. powierzone

Mrotecka szkoła podstawowa zorganizowała festyn dla uczniów, do udziału w którym zaproszeni #zostali policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dyrekcja oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Mroczy zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka, do udziału w którym zaprosiła mundurowych z miejscowego komisariatu oraz nakielskiej komendy powiatowej. Atrakcje przygotowane przez policjantów cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Dzieci miały możliwość poznać pracę funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego, porozmawiać z przewodnikiem psów i poznać umiejętności jego czworonożnych podopiecznych. Dzielnicowi z miejscowego komisariatu przypominali zasady ruchu drogowego i uczyli dzieci, jak prawidłowo korzystać z tras.

Uczniowie zobaczyli też specjalistyczne wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują przy zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez oraz mieli okazję wsiąść do oznakowanego radiowozu oraz na motocykle, którymi „drogówka” w sezonie wiosenno-letnim patroluje trasy.

Na pamiątkę spotkania z mundurowymi, dzieci otrzymały od nich odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)