Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wzięli udział w akcji

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 29 września w szkolnej bibliotece uczniowie# klasy Ia, I b, Ic uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania.

Celem przedsięwzięcia było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.  W ramach akcji w szkolnej bibliotece pojawił się Miś Czytuś, który wspólnie z  dziećmi słuchał opowiadania pani Marii Molickiej pt: „Bajka o Pajączku.” Mottem przewodnim historii było ukształtowanie u dzieci postawy akceptacji innych osób, budowanie poczucia własnej wartości poprzez wskazanie na umiejętności i zalety bohatera. Ponadto uczniowie uczestniczyli  w zabawie kształtującej emocje „ Co lubię w swoim koledze/koleżance oraz   w zabawie ruchowej tworząc pajęczą sieć.

Materiał: Magdalena Murach / Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)