Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wzięli udział w akcji

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 29 września w szkolnej bibliotece uczniowie# klasy Ia, I b, Ic uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania.

Celem przedsięwzięcia było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.  W ramach akcji w szkolnej bibliotece pojawił się Miś Czytuś, który wspólnie z  dziećmi słuchał opowiadania pani Marii Molickiej pt: „Bajka o Pajączku.” Mottem przewodnim historii było ukształtowanie u dzieci postawy akceptacji innych osób, budowanie poczucia własnej wartości poprzez wskazanie na umiejętności i zalety bohatera. Ponadto uczniowie uczestniczyli  w zabawie kształtującej emocje „ Co lubię w swoim koledze/koleżance oraz   w zabawie ruchowej tworząc pajęczą sieć.

Materiał: Magdalena Murach / Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)