Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2024

"Krajna haftem malowana". Uczniowie wzięli udział w warsztatach

fot. powierzone

fot. powierzone

W maju uczniowie Szkoły Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli w warsztatach z malowania wzorów krajeńskich.

W zajęciach uczestniczyło 580 uczniów z klas I-VIII. Zorganizowano 30 warsztatów. Zajęcia dzielone były na trzy etapy. Etap I skierowany był dla uczniów klas I-III. Uczniowie malowali wzory krajeńskie na drewnianych łopatkach. Etap II objął uczniów klas IV-VI. Podczas warsztatów artyści malowali wzory na drewnianych deseczkach, sklejkach. Powstały przepiękne zakładki do książek. Etap III skierowany był do uczniów klas VII-VIII. Młodzież ozdabiała wzorami płócienne torby, worki. Zajęcia odbyły się w formie nieodpłatnej dzięki wykwalifikowanym, animatorom z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Projekt "Poznajemy Krajnę od A do Z" realizowany jest dzięki współpracy stowarzyszenia LUKS Feniks Mrocza z SP Mrocza. Zadanie sfinansowano ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/202r.

Materiał: Magdalena Murach / Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)