Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 października 2023

Dzielnicowy odwiedził uczniów. O przepisach drogowych i bezpieczeństwie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mrotecki dzielnicowy sierż. #Hubert Gracz spotkał się z uczniami szkoły w Kosowie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego.

Sierż. Hubert Gracz, dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, przeprowadził zajęcia dla uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. W spotkaniu z policjantem udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły z klas 0 – VIII.

Maluchy dowiedziały się wielu informacji na temat przepisów ruchu drogowego. Mowa była o tym, jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie    z przepisami można się poruszać i jak się zachowywać w jej obrębie, aby nie stać się uczestnikiem zdarzenia drogowego. Dzielnicowy mówił również o tym, jak bezpiecznie spędzać czas poza domem oraz jak korzystać właściwie z urządzeń na placach zabaw.

Ze starszymi uczniami policjant rozmawiał na temat zagrożeń, jakie można spotkać  w sieci internetowej. Zwracał uwagę, iż sieć jest doskonałym narzędziem do nauki, ale niewłaściwe korzystanie z niej może przysporzyć różne problemy. Mundurowy zwracał uwagę na to, by młodzież nie przekazywała nikomu swoich danych osobowych oraz informacji, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia na ich szkodę przestępstwa. Uczniowie dowiedzieli się także kim zgodnie z przepisami prawa jest nieletni, jakie ma prawa i jakie obowiązki. Dzielnicowy zaznaczał, iż niewywiązywanie się przez młodzież choćby z obowiązku szkolnego może świadczyć o demoralizacji, a sprawy tego typu kierowane są do sądu rodzinnego. Ponadto mundurowy poinformował młodzież, iż przed sądem rodzinnym odpowiadają także nieletni, którzy łamią prawo i popełniają czyny karalne. Funkcjonariusz wskazał również katalog kar, jakie sąd może nałożyć na nieletniego

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)