Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami

Szachy na Antarktydzie? Oczywiście. Transfer z Polski? Jak najbardziej.

Zawodnicy powiatu nakielskiego zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami. Tym razem wystąpili po dwóch stronach barykady. Klub zrzeszający zawodników z Niemiec - German Player i klub Antarctica 2.0 z Antarktydy rozegrał spotkanie międzypaństwowe Antarktyda - Niemcy. Kontynent nie jest państwem, ani nie posiada własnego rządu, ale zorganizował własną drużynę szachową. Do liderów stowarzyszenia zalicza się trzech zawodników Antarktydy i po jednym z USA, Chin i Korei Południowej. Na listach startowych pojawili się między innymi przedstawiciele: Filipin, Rosji, USA, Antarktydy, Niemiec, Polski, Brazylii, Peru, Turcji, i Grecji. Do zespołu Antarktydy postanowili zapisać się: Piotr Szybowicz (Antarctica 2.0 / I LO Szubin) i Mikołaj Włoch (Antarctica 2.0 / BKS Chemik Bydgoszcz). Drużynę niemiecką zasilili: Jan Rosiński (German Player / LUKS Feniks Mrocza) i Ewa Karkowska (German Player / MKS EMDEK Bydgoszcz). Do wyniku teamu zaliczono sumę punktów dwudziestu najlepszych szachistów. Antarktyda pokonała Niemcy 347-317. W kategorii indywidualnej niespodziewanie dominowali goście z Polski. I miejsce wywalczył Mikołaj Włoch - 81 punktów, II miejsce zajęła Ewa Karkowska - 57 punktów, a na III miejscu uplasował się Piotr Szybowicz - 55 punktów. VIII miejsce przypadło Janowi Rosińskiemu - 36 punktów.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pieczątki Colop
Skup i sprzedaż części
Bon upominkowy
Meble młodzieżowe systemowe
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)