Dziś mamy 2 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2020

Trwa powszechny spis rolny. Jak spisują się rolnicy z powiatu nakielskiego?

Do końca listopada trwa powszechny spis rolny. Jak do tej pory spisywali się rolnicy #w naszym powiecie?

Od 1 września w całym kraju trwa obowiązkowy powszechny spis rolny. Do jego przeprowadzenia zobowiązani są wszyscy właściciele gospodarstw rolnych. Spisu można dokonać samodzielnie przez Internet, w gminnych urzędach czy też poprzez rachmistrzów spisowych, którzy odwiedzają gospodarzy. W czasie spisu zbierane informacje m.in. na temat położenia gospodarstw rolnych, typie własności użytków, powierzchni nawadniania i zasiewu, zużycia nawozów, rodzaju budynków gospodarskich oraz wkładu pracy rolnika i jego rodziny w prowadzenie gospodarstwa. Jak do tej pory, w naszym powiecie spisało się bardzo wielu rolników. W powiecie do spisania było 2680 gospodarstw. Do dnia 9 listopada spisało się już aż 70%, z tego 24% to tzw. samospis przez Internet. Z danych (stan na 8 listopada) przekazanych przez Małgorzatę Górkę z kujawsko-pomorskiego ośrodka badań regionalnych wynika, że najlepiej ze spisem radzą sobie gospodarze z terenu gminy Mrocza. W tej gminie spisało się ich już aż 77%. Na drugim miejscu są rolnicy z gminy Sadki spisani w 75%. W gminie Nakło i Kcynia spisało się już 70% gospodarzy, a w gminie Szubin 67%. Spis zakończy się 30 listopada więc ci rolnicy z naszego powiatu, którzy jeszcze nie wzięli w nim udziału mają jeszcze trochę czasu.

Spis w kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim do spisania mamy 65 tysięcy gospodarstw. Według stanu na 9 listopada spisało się 75% gospodarstw i jest to najwyższy wynik w kraju. W kujawsko-pomorskim, jako pierwsza i jedna wśród zaledwie kilku gmin w Polsce spisała się gmina miejsko-wiejska Łabiszyn, natomiast pierwszą gminą wiejską spisaną w całości w województwie kujawsko-pomorskim jest gmina Koneck.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Rejestracja BDO
500PLN
0

Gdzie możesz korzystać z aplikacji mObywatel? Twój cyfrowy asystent

Majówka zwykle jest długo wyczekiwaną okazją do odpoczynku#, a tegoroczna zapowiada się wyjątkowo obiecująco - ze względu na jej długość i urokliwą pogodę. Bez względu na to, czy planujesz relaksować się w pobliżu domu czy wyruszysz w podróż - sprawdź, dlaczego warto spędzić ją z mObywatelem!

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)