Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Sportowe popołudnie w Drzewianowie. X Bieg Niepodległości przeszedł do historii

fot. MM

fot. MM

17 listopada w Drzewianowie zorganizowano X odsłonę # Biegu Niepodległości. Tego dnia do zawodów stanęło kilkudziesięciu biegaczy w dosłownie każdym wieku!

Uczestnicy biegu zgromadzili się na placu przy świetlicy wiejskiej, gdzie zostali powitani przez prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Drzewianowa Agnieszkę Delestowicz, prezesa mroteckiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Marię Nowacką, burmistrza Mroczy Leszka Klesińskiego, przewodniczącego rady miejskiej Jarosława Odrobińskiego i radnego Andrzeja Brzóskę.

Po przedstawieniu uczestnikom trasy biegu przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie zawodów. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie zależne od wieku oraz płci. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Dzieci do lat 3 (50 metrów)

1. Agata Pultin

Dzieci 4 - 6 lat (100 metrów)

Chłopcy:
1. Stanisław Wojtczak
2. Kasjan Jasiński
3. Dawid Jasiński

Dziewczęta:
1. Olga Kurońska
2. Oliwia Jabłońska
3. Lena Murawska

Dzieci 7 - 9 lat (200 metrów)

Chłopcy:
1. Jakub Joźwiak
2. Miłosz Rakowski
3. Kacper Jabłoński

Dziewczęta:
1. Karina Kwapich
2. Lena Joźwiak
3. Antonina Wojtczak

Dzieci 10 - 12 lat (800 metrów)

Chłopcy:
1. Maciej Ramion
2. Igor Rakowski
3. Piotr Wojtczak

Dziewczęta:
1. Weronika Kunicka
2. Kinga Kierońska
3. Lena Rakowska

Dzieci 13 - 15 lat (2,5 km)

Chłopcy:
1. Dorian Kwapich
2. Bartosz Wałęga
3. Jakub Jurek

Dziewczęta:
1. Kornelia Tadych i Agnieszka Kierońska

Dorośli 5,5 km

Mężczyźni:
1. Dariusz Bąk
2. Adrian Jabłoński
3. Łukasz Sawiński

Kobiety:
1. Anita Jabłońska
2. Kinga Joachimiak
3. Anna Splitt

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy zasiedli do wspólnego stołu w świetlicy wiejskiej, gdzie posilili się ciepłą grochówką oraz pysznymi wypiekami przygotowanymi przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo.

Chętni mieli również okazję skosztować kiełbaski prosto z ogniska. Po zregenerowaniu sił przyszedł czas na dekorację zwycięzców.

Ponadto pamiątkowe statuetki za pomoc w organizacji wszystkich dotychczas zorganizowanych edycji Biegu Niepodległości w Drzewianowie otrzymali: Andrzej Brzóska, Maria Nowacka oraz Jacek Zimnicki.

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Makijaż ślubny
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Pieczątki Colop
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)