Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2018

Prace na rynku uciążliwe dla mieszkańców. "Tu w ogóle nie myśli się o ludziach"

fot. MM

fot. MM

Kurz związany z pracami przy cięciu kostki na mroteckim rynku dał się we znaki # prowadzącym sklepy i okolicznym mieszkańcom.

Zgodnie z podpisaną z wykonawcą umową, zakończenie prac polegających na przebudowie mroteckiego rynku planowane jest do dnia 17 sierpnia 2018 r. - Do dnia dzisiejszego wykonano utwardzenie północnej części placu po uprzednim ułożeniu niezbędnej infrastruktury podziemnej. Wykonano część nawierzchni asfaltowej. W chwili obecnej wykonawca przystępuje do spoinowania ułożonej warstwy kostki za pomocą (dedykowanej do zastosowanej nawierzchni) żywicy. Zostały wykonane prace ziemne w południowej części Placu. Ponadto, przygotowywana jest podbudowa pod nawierzchnię asfaltową drugiego pasa ruchu ulicy przebiegającej przez Plac 1 Maja - mówi o postępie prac Adriana Biniakowska z Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy.

Niestety, prace wiążą się ze sporymi uciążliwościami. Uwagi w tej sprawie zgłosiła właścicielka jednego ze sklepów, zlokalizowanych przy rynku w Mroczy, która, oceniła prace związane z przebudową rynku. - Tu w ogóle nie myśli się o ludziach – skomentowała. Najbardziej mieszkańcom i przedsiębiorcom doskwierają uciążliwości związane z przygotowaniem kostki, która stanowić będzie nową nawierzchnię rynku. - W Mroczy jest remont, kostka jest cięta na sucho. Jest więc jeden wielki kurz. Kostka brukowa jest cięta prosto pod drzwiami mojego sklepu. Klienci wnoszą ten bałagan do środka - relacjonuje właścicielka.

- Remont trwa dosyć długo. I właściciele sklepów i mieszkańcy znosimy tumany kurzu, ale czy na pewno musieliśmy? Zasięgnęłam języka i dowiedziałam się od firmy zajmującej się m.in cięciem kostki, że przygotowanie jej "na sucho" daje takie efekty, ale można byłoby użyć odpowiedniego urządzenia i używać do tego procesu wody - wówczas uciążliwości byłyby mniejsze - uważa kobieta. Zresztą wszechobecny kurz i pył powstające przy pracach mają realny wpływ na sposób funkcjonowania jej sklepu. - Zarówno w moim, jak i w sklepach po sąsiedzku wszystko jest zakurzone, w zasadzie towar jest do wymiany - opowiada, wskazując, że sposób prowadzenia prac powoduje straty w jej biznesie. Zdaniem naszej rozmówczyni, przebywanie cały dzień w takich warunkach nie jest również zdrowe. - Przecież to wdychamy - zauważa. Suchej nitki nie pozostawiła również na zachowaniu osób pracujących przy modernizacji płyty rynku. - Robotnikom zdarza się nadużywać wulgaryzmów, a my musimy tego całe dnie wysłuchiwać - tłumaczy.

Co na to wszystko Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, inwestor, który - przynajmniej teoretycznie powinien kontrolować sytuację na budowie? Niewiele. - Ze względu na specyfikę placu budowy, który otacza ścisła zabudowa mieszkaniowa i usługowa, uniknięcie wszystkich uciążliwości i niedogodności (które w przypadku prowadzenia prac budowlanych niestety zawsze występują) nie jest możliwe. Jednak zarówno Inwestor, jak i wykonawca prac, dokładają wszelkich starań, żeby prace przebiegały sprawnie i przy jak najmniejszej ingerencji w funkcjonowanie lokalnych usług oraz codzienne życie mieszkańców - odniosła się do głosu naszej czytelniczki Adriana Biniakowska. Wszystko wskazuje więc na to, że zarówno mieszkańcy, jak i właściciele sklepów i firm zlokalizowanych przy rynku muszą uzbroić się w cierpliwość.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (22) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  obserwator, w dniu 05-07-2018 21:47:41 napisał:

  artykuł typowego Polaka - cokolwiek nie robisz, zawsze będzie źle...

  odpowiedz

  • -8 (12)

  Ja, w dniu 06-07-2018 07:43:16 napisał:

  Jak wogole nie wiem co za id... projektował ten rynek i kto się zgodził na taki projekt... Wąska droga, tylko kilka miejsc parkingowych po co to wszystko takie wy...., za kilka lat będą zmieniać bo ciągle będą problemy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (2)

  Jaa4, w dniu 06-07-2018 08:02:52 napisał:

  Noo w szpilkach nie przejdziesz,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -3 (9)

  mieszkaniec Mroczy, w dniu 06-07-2018 09:39:29 napisał:

  Nie chcę krytykować ale faktycznie bez ładu i składu ten projekt miejsc parkingowych będzie jeszcze mniej a i te które będą zapewne zostaną zarezerwowane przez pracowników urzędu i okolicznych sklepów a co najgorsze kompletny brak zieleni. No chyba że Urząd ma zamiar donic nastawiać na tym klepisku z kamienia i asfaltu. Dwa trzy lata i będą poprawki i przeróbki to pewne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 15 (17)

  obserwator, w dniu 06-07-2018 11:11:59 napisał:

  Szanowana Pani ... w X|V wieku wynaleziono coś takiego jak drzwi i jeżeli Pani przeszkadza kurz lub wulgaryzmy robotników należy się zachować jak reszta handlowców na rynku w Mroczy i zamknąć drzwi , wtedy nie będzie musiała Pani wypisywac takich dyrdymałów jak zdesperowana kobieta nie mająca innego zajęcia, widocznie nudzi się Pani w sklepie , że zwraca Pani uwagę na coś takiego jak "wulgarne rozmowy" i podsłuchuje Pani zamist zająć się klientami. Nie jest Pani jedyna , która narzeka ok fajnie, ale czy to powód żeby pisać tego typu artykuły dla rozgłosu? Skoro tak bardzo Pani wszystko przeszkadza należało wziąć biała kartkę i zebrac podpisy od handlowców z rynku i złożyć pismo czy rzeczywiście oni tez się zgadzają z Pani opinią. Następna sprawa ... brud? w sklepie codziennie trzeba zamiatac i zmywać podłogę - taka powinność nałożona przez inspekcję sanitrarną, a jeżeli Pani ma towar do wymiany należy zamknąć drzwi o których napisano wcześniej. Ponadto Szanowna Pani... jest Pani jedną z wielu osób które narzekają a później jak przyjdzie do otwarcia rynku to będzie Pani klaskać przy przecinaniu wstęgi. Dodam jeszcze , że 90% mroczaninów narzekało na wygląd starego rynku, że wygląda jak za komuny, że nie ma gdzie się usiąć , że to, że tamto... a teraz jak remontują to też źle... Nie ma to jak być zgorzkniałym malkontentem i wszystko komentować na "nie" Ludzie zastanówcie się o co tak naprawdę wam chodzi, bo jakby nie było zawsze coś wam będzie nie pasować!!!! Nadmienię jeszcze,,, faktycznie rynek pochłonął wiele pieniedzy , ale cieszmy się z tego, że cokolwiek mamy w tej zapi,,,działej Mroczy.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Gościu z rynku , w dniu 06-07-2018 19:33:43 napisał:

  Ciekawe co to za sklep ,pewnie jakiś odzieżowy skoro musi wymieniać sklep bo na pewno nie stoklosa tam drzwi są zamknięte ale jak ktos se robi wystawy na pół rynku z laczajami to mu kurz przeszkadza bo leci na laczki i wtedy nikt takich nie kupi

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Polak, w dniu 06-07-2018 22:38:51 napisał:

  to wina metamorfozy .... :-)

  odpowiedz

  • 2 (2)

  mrocza, w dniu 06-07-2018 22:56:52 napisał:

  przestańcie narzekać

  odpowiedz

  • 0 (2)

  p-pl, w dniu 07-07-2018 08:40:13 napisał:

  podobno będą burzyć stare budynki wokół rynku bo nie będą pasować teraz do nowego ryneczka

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Wololo, w dniu 07-07-2018 10:00:39 napisał:

  Chciałbym się uprzejmie zapytać gdzie będzie teraz zlokalizowana strefa żulostwa? Czy plan zagospodarowania przestrzennego przewidział takie miejsce w nowej infrastrukturze dla tego lokalnego folkloru?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  gość , w dniu 07-07-2018 23:46:35 napisał:

  Ha ha ha niezłe komentarze, ale faktycznie nie będzie to udana inwestycja dla Mroczy, projekt słaby no ale cóż można tam zrobić jeśli rynek jest mały? Kupę forsy w to włożyli więc trzeba się cieszyć z tego co będzie. Nie na co komentować "góra" i tak zawsze zrobi swoje..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Meble łazienkowe
Nowe stylizacje
Meble kuchenne - na zamówienie
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Przewóz krajowy
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)