Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 lipca 2018

Impreza pełna muzyki i występów scenicznych. To już XII edycja Witosławskich Impresji

fot. MM

fot. MM

Tegoroczne Impresje w Witosławiu cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony # mieszkańców sołectwa i okolic. Na uczestników imprezy czekało tego dnia wiele atrakcji.

Impreza rozpoczęła się od wystąpienia przewodniczącego rady miejskiej w Mroczy Andrzeja Brzóski, który przedstawił program całego wydarzenia organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Pierwszym punktem było przedstawienie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich. Panie z KGW przygotowały specjalnie na tę okazję tradycyjne polskie jadło, które można było nabyć po bardzo atrakcyjnej cenie. Warty uwagi jest fakt, iż swoje stoisko przygotowało kolejne reaktywowane KGW – tym razem z miejscowości Kosowo. Podczas trwania „Witosławskich Impresji”, chętni mogli wziąć udział w warsztatach płaskorzeźby oraz postrzelać z broni pneumatycznej i łuku, natomiast zabawy dla dzieci prowadzili Andrzej Brzóska oraz dyrektor M-GOKiR Marian Wiśniewski. Tradycyjnie podczas tego typu imprezy nie mogło zabraknąć dmuchanych zjeżdżalni oraz stoisk z lodami, watą cukrową oraz popcornem.

Następnie przyszedł czas na występy sceniczne. Jako pierwszy witosławskiej publiczności zaprezentował się pochodzący z Mroczy kabareciarz Szymon Łątkowski, który swoim występem rozbawiał widownię w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że po swoich skeczach był nagradzany gromkimi brawami. Po występie komika, na scenie zabrzmiała muzyka w wykonaniu zespołu GLORY DAY. Podczas ich występu można było usłyszeć utwory z repertuaru takich zespołów jak: Dżem, The Doors czy Perfect.  Po ponad godzinnej dawce muzyki, na scenie pojawił się młody, bydgoski kabaret OKO. Komicy zapraszali do występów osoby z widowni, co niejednokrotnie  wiązało się z improwizacją oraz tworzeniem zaskakujących i zabawnych sytuacji.

W końcu przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – zespołu Tęgie Chłopy. Kapela ta kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów. Zespół tworzą muzycy zaangażowani w organizację Kieleckiego Taboru Domu Tańca w Sędku koło Łągowa (2013-2016). Większość z nich współtworzy wiele cenionych projektów muzycznych i działań animacyjnych w świecie polskiej muzyki tradycyjnej. Dalszą część imprezy poprowadził DJ GRUSZKA, rozkręcając zabawę taneczną.


Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

    • 8 (8)

    Uczestnik , w dniu 15-07-2018 16:09:16 napisał:

    Bieda z nędzą.

    odpowiedz

    • 7 (7)

    Gość, w dniu 15-07-2018 17:52:13 napisał:

    ... "Glory Day", kabareciarze, "dmuchawce", "latawce", "wiatr" ... naprawdę iście "ludowe impresje" ... Organizatorzy mają nas chyba za głupców !

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 0 (2)

    mroczek, w dniu 16-07-2018 11:14:04 napisał:

    Nareszcie nie było ludowych zespołów. Było dla wszystkich coś. Każdy mógł mieć coś dla siebie. Dzieci też zadowolone. DJ - spoko.

    odpowiedz

    • -3 (5)

    Anna, w dniu 16-07-2018 15:06:07 napisał:

    Powiem wam tak. Zawsze było dużo gadania i bezsensownych występów. Ta ludowizna już nie dała się oglądać. Albo te traktory. Teraz ładnie wyglądało i KGW też się spisały. Dyrektorze - tak trzymać.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Gość, w dniu 16-07-2018 15:46:38 napisał:

    Żeby była jasność - nie mam pretensji o taki czy inny program imprezy, chodzi jednak o to aby był on adekwatny do idei zawrtej w samej nazwie. Jeśli ludowa formua już się odbiorcom "przejadła" to naturalnie można szukać nowej, ale wówczas konsekwentnie nazwijmy imprezę "po nowemu". Pozdrawiam.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (2)

    basia, w dniu 16-07-2018 18:15:05 napisał:

    Zajrzałam w nazwę imprezy po raz drugi, bo może coś przeoczyłam. Nie!!! Gość albo nie był na imprezie, albo nie czyta ze zrozumieniem. To były Witosławskie Impresje. Witosławskie Impresje Ludowe były przez wiele lat wcześniej. To autor artykułu użył słowo "ludowe" chyba się zasugerowałeś :)

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (3)

    Widz, w dniu 16-07-2018 20:59:01 napisał:

    Masakra! Radny Brzoska beznadziejny

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Zła , w dniu 16-07-2018 21:11:39 napisał:

    Impreza dla ludzi z dps..... Masakra

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 1 (1)

    ja, w dniu 17-07-2018 00:06:04 napisał:

    Nie było źle ale dobrze też nie było. Zabrakło "czegoś".. może za rok będzie lepszy program i artyści

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)