Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 maja 2020

Awans szachistów Chess Team Jasiu do ekstraligi podlaskiej

16 maja szachiści Chess Team Jasiu przystąpili do zmagań w Drużynowych #Mistrzostwach Podlaskiego Związku Szachowego.

Turniej odbywał się na stronie lichess.org, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 5 minut+2 sekundy za każdy ruch. Organizatorem zawodów jest Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega. Funkcję sędziego i koordynatora sprawuje znany suwalski działach szachowy Paweł Jaroch. Na początek rozgrywek odbył się turniej kwalifikacyjny, po którym podzielono zespoły na poszczególne ligi. Drużyna Chess Team Jasiu wystąpiła w składzie: Ewa Karkowska, Jan Rosiński, Dariusz Woźniak, Damian Binger, Mateusz Kamiński. Funkcję kapitana drużyny sprawuje Jan Rosiński. Zespół zajął wysokie 4. miejsce i tym samym wywalczył awans do Ekstraligi. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie był Dariusz Woźniak, który zdobył 18 punktów. Świetnie zaprezentowała się także Ewa Karkowska (16 punktów).

Dobre wyniki uzyskali również: Mateusz Kamiński (12 punktów), Damian Binger (10 punktów) i Jan Rosiński (7 punktów). Łącznie cała drużyna wywalczyła 56 punktów. Warto dodać, że jest to kolejny sukces szachistów Chess Team Jasiu, gdyż niemal regularnie meldują się w najlepszej czwórce turniejów drużynowych. Największym powodem do zadowolenia jest awans do podlaskiej ekstraligi. Warto dodać, że na kanale Chess Team Jasiu na stronie Twitch.tv odbyła się transmisja na żywo z tych zawodów. Program poprowadziła Aleksandra Dąbrowska, a gościem specjalnym był Mistrz FIDE Mikołaj Tomczak. Już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 szachiści Chess Team Jasiu przystąpią do zmagań w podlaskiej ekstralidze.

Klasyfikacja końcowa turnieju kwalifikacyjnego do rozgrywek Ekstraligi:
1. Podlasie i Przyjaciele – 112 punktów (awans do Ekstraligi),
2. Biała Białystok – 67 punktów (awans do Ekstraligi),
3. PKS Wiatrak Bydgoszcz – 62 punkty (awans do Ekstraligi),
4. CHESS TEAM JASIU – 56 punktów (awans do Ekstraligi),
5. Sokółka – 46 punktów,
6. Szczotki – 30 punktów,
7. Akademia Szachowa Juniorzy – 27 punktów,
8. Prsp 1 Białystok – 17 punktów,
9. I LO Szubin II (drużyna nie przystąpiła do rozgrywek).
10. Fundacja Jaćwież (drużyna wystąpiła w drugiej grupie).
Skład drużyny Chess Team Jasiu wraz ze zdobytymi punktami:
- Dariusz Woźniak – 18 punktów,
- Ewa Karkowska – 16 punktow,
- Mateusz Kamiński – 12 punktów,
- Damian Binger – 10 punktów,
- Jan Rosiński (kapitan drużyny) – 7 punktów.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble łazienkowe
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Botox i kwas hialuronowy
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Rolery - mezoterapia skóry
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)