Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

22 marca 2024

Zaprezentowały się dwie grupy teatralne. Przedstawienia pełne niespodzianek

fot. Paweł Kowalski MGOKiR

fot. Paweł Kowalski MGOKiR

Międzynarodowy Dzień Teatru odbył się #w Mroteckiej MocArt Stara Siłownia 21 marca 2024 r. To wyjątkowe spotkanie teatralne, podczas którego publiczność otrzymała sporą dawkę poezji i teatru. Tego wieczoru zaprezentowały się dwie grupy teatralne, z których pierwszą byli utalentowani młodzi adepci sztuki scenicznej Bajzel w Kulturze.

Historia tego zespołu sięga roku 2005, kiedy to powstał z inicjatywy pani Kamili Łącznej, ówczesnej dyrektorki MGOKiR w Mroczy. Od tamtej pory sztuka teatralna stała się istotną częścią lokalnej społeczności, dzięki pasji i zaangażowaniu grupy kreatywnych osób, a także pracy animatora, Justyny Misterkiewicz. Zespół skupia dzieci i młodzież w wieku od 9 do 20 lat, które zjednoczone są wspólną pasją do sztuki oraz dążeniem do jej tworzenia i odkrywania. Ich przedstawienia są pełne niespodzianek i spontanicznej kreatywności, a każde z nich jest niepowtarzalne.

Na scenie pojawiła się także druga grupa teatralna, Teatr Improwizowany PARNO Impro, który zaskakuje publiczność swoimi długimi formatami teatralnymi oraz krótkimi grami komediowymi opartymi na improwizacji. Ta wybuchowa mieszanka to: Mila Marach, Paweł Przybyła, Michał Szałkowski oraz Karolina Żmuda-Trzebiatowska. Przed każdym występem hasło "3...2...1... PARNO!" zapowiadało publiczności, że to właśnie ona będzie miała wpływ na miejsce, bohaterów i wyjątkowość akcji na scenie.

Występy obu grup teatralnych były pełne emocji, wyobraźni i niezapomnianych chwil dla widzów, którzy mieli okazję doświadczyć magii teatru w najczystszej formie.

Z grupy teatralnej "Bajzel" wystąpili: Martyna Górak, Antosia Dzieszka, Wiktoria Błaszczyńska, Zuzanna Błaszczyńska, Apolonia Leks, Ania Górecka, Pola Gill, Amelia Kont, Zosia Kobylarz, Maja Marciniak, Alicja Gondek, Ignacy Gajos, Julia Marciniak, Natalia Gondek, Agata Pokojska, Natalia Nagórska, Lena Kaczmarek.

To wydarzenie nie tylko bawiło, ale także ukazywało potencjał oraz znaczenie sztuki w lokalnej społeczności.

Organizatorzy byli mile zaskoczeni tak wysoką frekwencją publiczności i dziękują za tak miłe przyjęcie i aktywne uczestnictwo w kreowaniu rzeczywistości teatralnej.

Gości witała Małgorzata Papała, dyrektor MGOKiR w Mroczy.

Źrodło: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Pogoda wprost wymarzona. Wędrówka wzdłuż meandrującej rzeki

Dzisiejszą 16 kilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy# i zakończyliśmy na przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Piękna trucicielka. Konwalię należy trzymać z dala od dzieci

Najpierw z kłącza wyrasta zielona łodyżka, a dopiero później #pojawiają się drobne dzwonki ukryte pomiędzy dużymi, zielonymi liśćmi. Tak rozkwita konwalia majowa, która przyciąga delikatną wonią. Jej piękne, białe kwiaty od wieków są symbolem niewinności. Dziko rosnąca roślina ma wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)