Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Zakupy przez internet. Warto je robić tylko u rzetelnych sprzedawców

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak wynika z prognoz pogody najbliższe dni przynieść mają znaczne ocieplenie. Podczas upałów # wiele osób decyduje się na zakup ogrodowych basenów. Niestety zdarzają się sytuację, że nierzetelni sprzedawcy oszukują i zapłacony towar nie zostaje w ogóle wysłany do zamawiającego. Warto być ostrożnym.

Kilkukrotnie już w sezonie letnim policjanci powiatu nakielskiego informowani byli o oszustwach przy kupnie ogrodowych basenów. We wszystkich zgłoszonych przypadkach pokrzywdzeni informowali, że mimo dokonanych opłat związanych z zakupem towaru, zamówiony basen nie dotarł, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Aby nie stracić gotówki i nie paść ofiarą oszustów warto przed dokonaniem transakcji sprawdzić wiarygodność sprzedawcy, opinię o sklepie internetowym i komentarze innych kupujących. Niestety w wielu przypadkach, to nie rozsądek, a okazyjna cena i chęć posiadania jak najszybciej zamawianego towaru decydują o zawarciu transakcji i przelaniu pieniędzy na konto sprzedawcy.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność. Warto podczas składania zamówienia wybrać opcję płatności przy odbiorze. Należy też w obecności kuriera sprawdzić zawartość paczki. Uczciwi sprzedawcy umożliwiają jedną i drugą opcję. Warto też dwa razy zastanowić się nad kupowaniem i przelewaniem pieniędzy za towar, którego cena znacznie odbiega od ceny rynkowej. Niestety najczęściej te super okazje łączą się z rozczarowaniem, kiedy zamówiony i opłacony towar nie dociera.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)