Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 listopada 2017

Wizyta w fabryce bombek choinkowych. Dzieciom trudno było oderwać oczy od pięknych ozdób

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 14 listopada 2017 roku uczniowie klas pierwszych oraz klasy integracyjnej IV –VI ze Szkoły # Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wzięli udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Bydgoszczy.

Uczniowie zwiedzali zakład produkcyjny i zobaczyli, jak wytwarza się kolorowe bombki. Wszyscy podziwiali jak pani wydmuchiwała bombki ze szklanych rurek rozgrzanych od wysokiej temperatury. Dzieci uważnie przyglądały się jak srebrzono ozdoby. Bardzo podobało im się jak pani dekorowała polakierowane bombki -niepowtarzalne dzieła sztuki. Z wielkim zachwytem oglądali bajecznie kolorowe bombki przeróżnych kształtów: od zwierzątek po dzwoneczki, szyszki, postacie z bajek, samochodziki itp.

Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły przyzakładowy sklepik, w którym trudno było im oderwać oczy od wspaniałych ozdób choinkowych i zdecydować się, jaką zakupić pamiątkę.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Zadowolone dzieci fabrykę opuściły pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Każdy uczeń stał się bogatszy w wiedzę na temat „skąd się biorą bombki”.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Głowacka, Magdalena Ignasiak, Ilona Manys, Barbara Tadych, Lidia Talarczyk, Katarzyna Wronkowska oraz koordynator Anna Czarnikowska.

materiał: Anna Czarnikowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)