Dziś mamy 23 marca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
16 listopada 2017

Wizyta w fabryce bombek choinkowych. Dzieciom trudno było oderwać oczy od pięknych ozdób

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 14 listopada 2017 roku uczniowie klas pierwszych oraz klasy integracyjnej IV –VI ze Szkoły # Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wzięli udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Bydgoszczy.

Uczniowie zwiedzali zakład produkcyjny i zobaczyli, jak wytwarza się kolorowe bombki. Wszyscy podziwiali jak pani wydmuchiwała bombki ze szklanych rurek rozgrzanych od wysokiej temperatury. Dzieci uważnie przyglądały się jak srebrzono ozdoby. Bardzo podobało im się jak pani dekorowała polakierowane bombki -niepowtarzalne dzieła sztuki. Z wielkim zachwytem oglądali bajecznie kolorowe bombki przeróżnych kształtów: od zwierzątek po dzwoneczki, szyszki, postacie z bajek, samochodziki itp.

Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły przyzakładowy sklepik, w którym trudno było im oderwać oczy od wspaniałych ozdób choinkowych i zdecydować się, jaką zakupić pamiątkę.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Zadowolone dzieci fabrykę opuściły pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Każdy uczeń stał się bogatszy w wiedzę na temat „skąd się biorą bombki”.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Głowacka, Magdalena Ignasiak, Ilona Manys, Barbara Tadych, Lidia Talarczyk, Katarzyna Wronkowska oraz koordynator Anna Czarnikowska.

materiał: Anna Czarnikowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)