Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2020

Warsztaty Terapii Zajęciowej. Uczestnicy objęci policyjną profilaktyką

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzielnicowi z komisariatu w Mroczy odwiedzili wczoraj uczestników Warsztatów Terapii# Zajęciowej i rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów prawa.

Wczoraj (10.02.2020 r.) asp. Szymon Kujawa i mł. asp. Krystian Napierała z mroteckiego komisariatu spotkali się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie prelekcji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dzielnicowi wiele uwagi poświęcili przepisom prawa o ruchu drogowym i przybliżyli te, do których winni stosować się piesi uczestnicy ruchu. Mowa była również o odblaskach i roli, jaką pełnią one dla bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi zachęcali, aby nawet w obszarze zabudowanym nosić kamizelki odblaskowe, bądź jakiekolwiek inne świecące elementy.
Spotkanie było także okazją, aby przybliżyć słuchaczom przepisy oraz omówić odpowiedzialność, jaka grozi za poszczególne czyny z kodeksu wykroczeń oraz kodeksu karnego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)