Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2020

Warsztaty Terapii Zajęciowej. Uczestnicy objęci policyjną profilaktyką

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzielnicowi z komisariatu w Mroczy odwiedzili wczoraj uczestników Warsztatów Terapii# Zajęciowej i rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów prawa.

Wczoraj (10.02.2020 r.) asp. Szymon Kujawa i mł. asp. Krystian Napierała z mroteckiego komisariatu spotkali się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie prelekcji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dzielnicowi wiele uwagi poświęcili przepisom prawa o ruchu drogowym i przybliżyli te, do których winni stosować się piesi uczestnicy ruchu. Mowa była również o odblaskach i roli, jaką pełnią one dla bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi zachęcali, aby nawet w obszarze zabudowanym nosić kamizelki odblaskowe, bądź jakiekolwiek inne świecące elementy.
Spotkanie było także okazją, aby przybliżyć słuchaczom przepisy oraz omówić odpowiedzialność, jaka grozi za poszczególne czyny z kodeksu wykroczeń oraz kodeksu karnego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)