Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2022

Technik ekonomista i rachunkowości pod patronatem Banku Spółdzielczego

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią podpisano uroczyście umowę pomiędzy placówką, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią.

Utworzona została Klasa Patronacka w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. W uroczystości udział wzięli: Tadeusz Sobol starosta nakielski, Sebastian Stożek prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Alina Kołcz, Wojciech Gawlak wiceprezesi Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Justyna Gruntkowska dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Tomasz Kokoszewski koordynator z ramienia Banku Spółdzielczego, Dariusz Jan Betscher dyrektor Zespołu Szkół w Nakle nad Notecią oraz koordynatorzy z ramienia szkoły Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Oprawę uroczystości przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem Karolem Lizakiem.

Umowa Patronacka jest efektem porozumienia stron, które dostrzegły możliwość dalszej, sformalizowanej i wzajemnej współpracy w zakresie poprawy jakości kształcenia zawodowego i zapewnienia jego wysokiej efektywności.

Bank Spółdzielczy od lat wspiera szkołę, poprzez wspólny udział w wielu przedsięwzięciach.

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią technikum ekonomiczne i technikum rachunkowości są szkołami z wielkimi tradycjami. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru. Znajomość języka angielskiego zapewnia lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk, ale też sprawdza się na co dzień – poszerza dostęp do informacji, kultury, sztuki, ułatwia swobodniejsze podróżowanie, poszerza horyzonty, pozwalając na komunikowanie się z ludźmi innych narodowości.

Podpisanie umowy patronackiej to kolejne działanie związane z realizacją zadań reformy edukacji, mającej na celu rozwój szkolnictwa zawodowego. W myśl zasady: Szkoła dla biznesu- Biznes dla szkoły.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentownie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)