Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Targowisko czynne już od poniedziałku. Czego nie można sprzedawać?

fot. MM

fot. MM

Budowa targowiska na ul. Łąkowej w Mroczy została zakończona, jednakże póki co jest ono nieczynne. W ostatnim czasie poznaliśmy wyłącznie oficjalny regulamin targowiska. Ile wynosi opłata targowa i sprzedaż czego jest zabroniona?

Przypominamy, że końcowa cena budowy targowiska wyniosła nieco ponad 660 tys. zł. Warto zaznaczyć, że aż 526 tys. zł  pochodziło z dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozostałą część kwoty pokryła gmina Mrocza.

Targowisko zacznie działać już od 21 października i będzie ogólnodostępne. Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 14.00 (z wyjątkiem dni świątecznych ustawowo wolnych od pracy przypadających w wyznaczone dni do handlu).

Jeśli chodzi o opłatę targową, to od osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej dokonujących sprzedaży na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” przy ul. Łąkowej w Mroczy wyniesie ona 6 zł za prowadzenie handlu na jednym stanowisku. Dopuszcza się zajęcie przez jednego sprzedającego kilku wydzielonych stanowisk handlowych pod warunkiem uiszczenia opłaty za każde stanowisko oddzielnie. Co istotne dla potencjalnych sprzedawców, na targowisku mogą znajdować się tylko i wyłącznie te pojazdy mechaniczne, z których bezpośrednio prowadzona będzie sprzedaż towarów. Pobór opłaty targowej odbywać się będzie w drodze inkasa przez upoważnionego pracownika mroteckiego urzędu gminy, a terminem płatności będzie dzień, w którym dokonywana będzie sprzedaż. Wiadomo już, że z opłaty zwolnione będą osoby sprzedające produkty rolne pochodzące z własnych upraw i hodowli osoby sprzedającej.

Na targowisku nie będzie można sprzedawać: napojów alkoholowych, środków odurzających, substancji psychotropowych, nafty, benzyny, skażonego spirytusu, trucizny, środków leczniczych (z wyjątkiem ziół), zagranicznych banknotów, monet, papierów wartościowych, broni, amunicji, materiałów pirotechnicznych i wybuchowych, środków ochrony roślin, metali szlachetnych i wykonywanych z nich przedmiotów oraz żywych zwierząt. Ponadto na terenie targowiska zabrania się spożywania napojów alkoholowych, reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych, prowadzenia sprzedaży w drodze publicznych losowań, organizowania i prowadzenia gier hazardowych, zaśmiecania terenu placu, a także handlu i parkowania samochodów na chodnikach, ciągach pieszych, w pasie drogowym oraz w sposób utrudniający wjazd do garaży lub utrudniający przejazd pojazdów uprzywilejowanych. Pełny regulamin targowiska udostępniony jest na tablicy informacyjnej targowiska, a także na tablicy ogłoszeń w Mroczy oraz na oficjalnej stronie internetowej gminy Mrocza.

Oceń artykuł: 13 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Xp312, w dniu 18-10-2019 18:14:06 napisał:

    To całe targowisko i tak za parking robi

    odpowiedz

    • -1 (3)

    Mroczanka, w dniu 18-10-2019 20:06:56 napisał:

    A czy to targowisko będzie czynne codziennie??Czy tylko w poniedziałki???

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (2)

    xc, w dniu 18-10-2019 20:22:55 napisał:

    na jakiej ulicy ten handel jadąc od witosławia

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (0)

    cHandlarz, w dniu 19-10-2019 08:35:00 napisał:

    To wolno jak nic nie wolno?

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Maken, w dniu 19-10-2019 19:43:45 napisał:

    Czy w ogóle ktoś coś będzie sprzedawał. Pieniądze dosłownie i w przenośni wyrzucone w błoto.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Iz86, w dniu 20-10-2019 10:22:58 napisał:

    Od samego początku chodziło o parking. Dofinansowania n A niego dostać nie można bylo, a na targowisko już tak. Taki mik:)

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (1)

    Kobieta pracująca , w dniu 20-10-2019 15:29:32 napisał:

    Czynne od poniedziałku do piątku. Od 6-14..dobre sobie, ludzie pracujący i tak nie skorzystają bo w tym czasie są w pracy..

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Gregor, w dniu 25-10-2019 10:40:37 napisał:

    Czyli spirytus nieskażony można sprzedawać:D

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Konstrukcje stalowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)