Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Szczególny miesiąc dla szkolnych bibliotek. Przygotowano ciekawe zajęcia

fot. Biblioteka Mrocza

fot. Biblioteka Mrocza

Październik to czas szczególny dla nauczycieli bibliotekarzy - trwa wówczas # Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W dniach 11-31 października można było zwiedzić ekspozycja najstarszych książek należących do zbiorów biblioteki szkolnej. Wystawa pod hasłem FOTO Z „BIAŁYM KRUKIEM” cieszyła się dużym zainteresowaniem.

15 października rozpoczęliśmy akcję CZYTANIE PRZEZ PĄCZKOWANIE. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy, szczególnie, że część dochodu przeznaczona została na wsparcie charytatywne uczennicy naszej szkoły zmagającej się z chorobą nowotworową - Paulinki.

24 października uczniowie II klasy Technikum Mundurowego przeprowadzili wraz z nauczycielami bibliotekarzami akcję ODJAZDOWY BOOKCROSSING.

29 października, w holu szkolnym, odbył się finał Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie klas I wysłuchali bajek w interpretacji uczennic klasy II TM. Zgromadzeni obejrzeli spoty reklamowe promujące czytelnictwo, rozwiązywali zagadki literackie oraz bawili się z wychowawcami w bajkowe kalambury.

materiał: Justyna Misterkiewicz – Hamowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)