Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Szczególny miesiąc dla szkolnych bibliotek. Przygotowano ciekawe zajęcia

fot. Biblioteka Mrocza

fot. Biblioteka Mrocza

Październik to czas szczególny dla nauczycieli bibliotekarzy - trwa wówczas # Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W dniach 11-31 października można było zwiedzić ekspozycja najstarszych książek należących do zbiorów biblioteki szkolnej. Wystawa pod hasłem FOTO Z „BIAŁYM KRUKIEM” cieszyła się dużym zainteresowaniem.

15 października rozpoczęliśmy akcję CZYTANIE PRZEZ PĄCZKOWANIE. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy, szczególnie, że część dochodu przeznaczona została na wsparcie charytatywne uczennicy naszej szkoły zmagającej się z chorobą nowotworową - Paulinki.

24 października uczniowie II klasy Technikum Mundurowego przeprowadzili wraz z nauczycielami bibliotekarzami akcję ODJAZDOWY BOOKCROSSING.

29 października, w holu szkolnym, odbył się finał Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie klas I wysłuchali bajek w interpretacji uczennic klasy II TM. Zgromadzeni obejrzeli spoty reklamowe promujące czytelnictwo, rozwiązywali zagadki literackie oraz bawili się z wychowawcami w bajkowe kalambury.

materiał: Justyna Misterkiewicz – Hamowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)