Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2018

Światełko odebrane. Harcerze brali udział w głównych uroczystościach

fot. Witold Szarszewski

fot. Witold Szarszewski

17 grudnia tego roku już po raz kolejny Drużyna Harcerska działająca w naszej szkole, brała udział w # uroczystościach związanych z uroczystym przekazaniem Światełka Betlejemskiego.

W tym roku harcerze odbierali je w Golubiu-Dobrzyniu na zamku Anny Wazówny. W czasie pobytu harcerze zwiedzali z przewodnikiem zamek w Golubiu-Dobrzyniu, poznając jego tajemnice związane z życiem rycerzy, którzy budowali zamek, jaki z losem Anny Wazówny, która corocznie w noc sylwestrową odwiedza sale zamkowe.

Główne uroczystości związane z przekazaniem Światełka Betlejemskiego miały miejsce na dziedzińcu zamkowym, gdzie ogień Betlejemski został przywieziony przez parę szlachecką, którzy rozpalili ognisko.

Obecnie Światełko płonie na holu naszej szkoły, a w dniach poprzedzających święta harcerze rozniosą je do instytucji działających w Nakle.

materiał: Witold Szarszewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)