Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2016

Smartfony zmieniamy jak rękawiczki. Dlaczego?

Użytkownicy smartfonów w Polsce nie są zbytnio przywiązani do swoich urządzeń – zwykle wymieniają je# na nowe mniej więcej co rok. Dzieje się tak dlatego, że chcemy korzystać z najnowocześniejszych technologii, a zakup telefonu nie jest dla nas ogromnym wydatkiem. Mimo tego najczęściej kupujemy smartfony z niższej bądź średniej półki, za 1000–1500 zł.

„W tej chwili najpopularniejszymi smartfonami są te z dużym ekranem. Wynika to z tego, że z telefonów korzystamy nie tylko po to, by rozmawiać czy pisać esemesy, lecz także sprawdzać internet, odbierać mejle i odpisywać na nie, a nawet czytać dokumenty” – mówi serwisowi infoWire.pl Karolina Krzeska z firmy ZTE Poland. Wzięciem cieszą się głównie ekrany pięciocalowe, ale powoli wzrasta zainteresowanie również tymi większymi. Należy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości na rynku zadomowią się też ekrany wykorzystujące technologię 4K, przystosowane do okularów do wirtualnej rzeczywistości.

Przy zakupie smartfonu często zwracamy uwagę także na baterię. „Bardzo trudno jest użytkować telefon, który potrafi rozładować się w ciągu jednego dnia. W związku z tym baterie o dużej pojemności, np. 4 tys. mAh, są coraz popularniejsze. Pozwalają one na korzystanie z urządzenia bez konieczności ładowania przez dwa, trzy dni, czasami nawet do czterech, jeśli nie używamy zbyt często internetu ani nie przesyłamy danych” – zauważa ekspertka.

Materiał: infoWire.pl

Oceń artykuł: 21 26

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 7 (7)

    no, w dniu 19-07-2016 18:36:59 napisał:

    sami byście coś napisali a nie bzdury jak w kurierze publikujecie z śmiesznych serwisów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)