Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Śledztwo nadal trwa. Wykryto szereg nieprawidłowości

fot. archiwum

fot. archiwum

Śledztwo prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Jacka K. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach trwa.

Sprawa ciągnie się od połowy marca tego roku. Wówczas nakielska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Zespołu Z-SP w Potulicach. Działania podjęła także nakielska policja. – Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego wykonują w tej sprawie czynności procesowe na polecenie prokuratury i pod jej nadzorem – przekazała nam podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa KPP w Nakle.

Niestety, prokuratura tłumacząc się dobrem prowadzonego śledztwa nie przekazała zbyt wielu informacji. – W toku dotychczas przeprowadzonych czynności procesowych zgromadzono bogaty materiał dowodowy wskazujący na szereg nieprawidłowości polegających na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków wynikających m.in. z przepisów ustawy z 14 grudnia 2016 r Prawo oświatowe, ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, a także z norm zawartych w statucie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach – poinformował asesor Prokuratury Rejonowej w Nakle Andrzej Błażejewicz.

Do przeprowadzenia kontroli została także zobligowana komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Nakle. Co udało się ustalić? – Z tych dokumentów, które mieliśmy, a dotyczyły rachunków zakupu farb, różnego rodzaju sprzętu - one były prowadzone bez zastrzeżeń. Wszystkie rachunki były opisane, podpisane przez odbiorcę, nie mieliśmy żadnych obiekcji. Natomiast co do dalszej części i ewentualnego wykorzystania tego - dochodzenie prowadzą odpowiednie służby. Po wstępnych analizach i kontakcie z ZOOiR, przejrzeniu pewnych dokumentów dotyczących rachunków, po konsultacji z prokuraturą i policją oraz po rozmowie z burmistrzem wysłaliśmy odpowiedź do CBA. Na razie całość dochodzenia prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. My jako czynnik społeczny musimy odczekać, aż prokurator nie zezwoli na udostępnienie wyników śledztwa. Niewiele więcej mogę powiedzieć – przyznał Ryszard Kubiak przewodniczący komisji rewizyjnej RM w Nakle.

Tym że postępowanie jest niejawne tłumaczy się także prokurator. – Ze względu na dobro śledztwa niestety nie mogę mówić o jego szczegółach, mogłoby to wpłynąć negatywnie na jego przebieg. Prowadzone są kolejne czynności, które mogą skutkować przedstawieniem zarzutów określonym osobom. Śledztwo jest wielowątkowe i nie można wykluczyć, że zarzuty zostaną postawione także innym osobom – przekazał Błażejewicz.

Informacja została również przekazana do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale jak poinformował nas przedstawiciel tej instytucji: „Przedmiot sprawy nie leży we właściwościach CBA”.

Na wyniki śledztwa trzeba będzie poczekać. – Na chwilę obecną nie sposób prognozować kiedy dokładnie śledztwo zostanie zakończone – oznajmił prok. Błażejewicz.

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  Alojzy, w dniu 20-09-2019 11:06:38 napisał:

  Ciekawe kto go wybrał na dyrektora i to nie raz

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  W zawodach byłem 8 , w dniu 25-09-2019 00:47:32 napisał:

  Kierda trzymaj się

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi odmładzające
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Czytniki kodów kreskowych
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Botox i wypełniacze
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)