Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Przygotowania do kolejnego projektu. Rozmowy o celach wymiany

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież I LO im. B. Krzywoustego zakończyła realizację projektu w # Niemczech i już jest przygotowana do kolejnego projektu, który tym razem będzie realizowany od 9.09.- 14.09.2019r. w Nakle nad Notecią.

Odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników wymiany. Uczniowie dyskutowali o celach i programie wymiany. Tematem przewodnim naszego projektu jest "Przyjaźń bez granic". W ten sposób pragniemy wyjść niejako poza ramy nauki języka w klasie i stworzyć po raz kolejny możliwość rozwoju osobistego ucznia.

Poprzez możliwość osobistego doświadczania i poznawania kraju sąsiedzkiego, jego kultury i języka uświadamiamy naszym uczniom, że warto się uczyć języków, rozwijać wiedzę ogólną oraz przełamywać bariery. Każdy nasz projekt łączy wiedzę z umiejętnościami i kształtuje postawy tak, aby uczeń nie był bezradny poznawczo.

Projekt akcentuje także wzajemne kontakty partnerskie I LO oraz Elsterschloss-Gymnasium, miasta Nakła i Elsterwerdy oraz powiatów Nakielskiego i Elbe-Elster. Uczniowie kontaktują się już ze swoimi gośćmi i przygotowują się do wrześniowego spotkania.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

materiał: Koordynatorka wymiany - Rozalia Wencel.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)