Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 sierpnia 2019

Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie. Dane z lipca 2019 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku przeciętne miesięczne # wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,8% niż rok wcześniej.

W lipcu 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 268,2 tys. osób, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto – 4582,36 zł.

Przeciętne miesięczne zatrudnienie

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku w sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych było 268,2 tys. osób. Średnio było to o 3,1% więcej niż w lipcu 2018 roku.

Województwo kujawsko-pomorskie w lipcu 2019 roku pod względem dynamiki przeciętnego zatrudnienia w stosunku do ub. roku zajęło 8. lokatę w rankingu województw. Największy wzrost zatrudnienia wystąpił w województwie podlaskim (o 5,1%), opolskim (o 4,7%) i lubelskim (o 4,5%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,8% niż rok wcześniej, natomiast w stosunku do poprzedniego miesiąca wyższe o 4,1%.

Województwo kujawsko-pomorskie w lipcu 2019 roku pod względem wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia zajęło 10. lokatę w rankingu województw. Było ono o 11,6% niższe niż średnio w kraju (5182,43 zł). Najlepiej zarabiali pracownicy w województwie mazowieckim (6036,91 zł).

Gorzej niż w województwie kujawsko-pomorskim wynagradzani byli pracownicy w województwie warmińsko-mazurskim (4177,59 zł), podkarpackim (4334,91 zł), lubelskim (4395,97 zł), świętokrzyskim (4425,12 zł), podlaskim (4429,04 zł) i lubuskim (4473,94 zł).

materiał: Michał Cabański/Zespół do spraw obsługi mediów Kujawsko-Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Nnnn, w dniu 21-08-2019 09:49:14 napisał:

  To tyle chyba zarabiają w biurach bo zwykły pracownik to ma najnizsza krajowa po co piszą takie bzdury jak dostaniesz na rękę 2 tys to cud

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Tiki, w dniu 21-08-2019 10:51:17 napisał:

  Modernizacja rynku (z innego artykułu, gdzie nie wiadomo czemu nie można komentować) - tam akurat powinno powstać duże, wygodne rondo. Brał ktoś pod uwagę taką koncepcję? Jeśli tak, to czemu nie ma jej w sondzie kilka artykułów niżej?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i wypełniacze
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble pokojowe
Meble kuchenne
Odchudzanie
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)