Dziś mamy 29 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 sierpnia 2019

Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie. Dane z lipca 2019 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku przeciętne miesięczne # wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,8% niż rok wcześniej.

W lipcu 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 268,2 tys. osób, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto – 4582,36 zł.

Przeciętne miesięczne zatrudnienie

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku w sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych było 268,2 tys. osób. Średnio było to o 3,1% więcej niż w lipcu 2018 roku.

Województwo kujawsko-pomorskie w lipcu 2019 roku pod względem dynamiki przeciętnego zatrudnienia w stosunku do ub. roku zajęło 8. lokatę w rankingu województw. Największy wzrost zatrudnienia wystąpił w województwie podlaskim (o 5,1%), opolskim (o 4,7%) i lubelskim (o 4,5%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie

W województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2019 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,8% niż rok wcześniej, natomiast w stosunku do poprzedniego miesiąca wyższe o 4,1%.

Województwo kujawsko-pomorskie w lipcu 2019 roku pod względem wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia zajęło 10. lokatę w rankingu województw. Było ono o 11,6% niższe niż średnio w kraju (5182,43 zł). Najlepiej zarabiali pracownicy w województwie mazowieckim (6036,91 zł).

Gorzej niż w województwie kujawsko-pomorskim wynagradzani byli pracownicy w województwie warmińsko-mazurskim (4177,59 zł), podkarpackim (4334,91 zł), lubelskim (4395,97 zł), świętokrzyskim (4425,12 zł), podlaskim (4429,04 zł) i lubuskim (4473,94 zł).

materiał: Michał Cabański/Zespół do spraw obsługi mediów Kujawsko-Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Nnnn, w dniu 21-08-2019 09:49:14 napisał:

  To tyle chyba zarabiają w biurach bo zwykły pracownik to ma najnizsza krajowa po co piszą takie bzdury jak dostaniesz na rękę 2 tys to cud

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Tiki, w dniu 21-08-2019 10:51:17 napisał:

  Modernizacja rynku (z innego artykułu, gdzie nie wiadomo czemu nie można komentować) - tam akurat powinno powstać duże, wygodne rondo. Brał ktoś pod uwagę taką koncepcję? Jeśli tak, to czemu nie ma jej w sondzie kilka artykułów niżej?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)