Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Podsumowali mijający rok. Wyróżniono lokalnych działaczy

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Zbliżający się koniec roku 2019 skłania do robienia podsumowań działalności i składania podziękowań wszystkim osobom zaangażowanym za pomoc, wsparcie oraz promowanie Gminy Mrocza na zewnątrz.

Takie spotkanie podsumowujące dla sołtysów, kół gospodyń wiejskich oraz organizacji pozarządowych działających aktywnie na terenie naszej gminy odbyło się 29 listopada w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie. Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza przywitał wszystkich przybyłych gości, krótko podsumował mijający rok i podziękował wszystkim za dotychczasową działalność, za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez i wydarzeń w Gminie Mrocza w 2019r. Słowa podziękowań skierował do zebranych także Jarosław Okonek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, który wspólnie z Burmistrzem wręczył okolicznościowe statuetki oraz dyplomy.

Takie wyróżnienia otrzymali:
- Marek Maciejewski – sołtys sołectwa Matyldzin za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza w 2019r.
- Marek Wenerski - sołtys sołectwa Wiele za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza w 2019r.
- KGW w Kosowie „Kosowianki”, które reprezentowała przewodnicząca - Elżbieta Urban, za zajęcie II miejsca w Kujawsko –Pomorskiej Bitwie Regionów w Myślęcinku
- Koło Łowieckie nr 10 „Jeleń”, które reprezentował Sebastian Gondek, za zajęcie I miejsca w Konkursie Kół Łowieckich Powiatu Nakielskiego – Hubertus Nakło 2019.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przedstawiciele poszczególnych organizacji pokrótce opowiedzieli o swojej działalności. Spotkanie zakończył poczęstunek.

materiał: Ewelina Musiał / UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)