Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Podsumowali mijający rok. Wyróżniono lokalnych działaczy

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Zbliżający się koniec roku 2019 skłania do robienia podsumowań działalności i składania podziękowań wszystkim osobom zaangażowanym za pomoc, wsparcie oraz promowanie Gminy Mrocza na zewnątrz.

Takie spotkanie podsumowujące dla sołtysów, kół gospodyń wiejskich oraz organizacji pozarządowych działających aktywnie na terenie naszej gminy odbyło się 29 listopada w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie. Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza przywitał wszystkich przybyłych gości, krótko podsumował mijający rok i podziękował wszystkim za dotychczasową działalność, za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez i wydarzeń w Gminie Mrocza w 2019r. Słowa podziękowań skierował do zebranych także Jarosław Okonek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, który wspólnie z Burmistrzem wręczył okolicznościowe statuetki oraz dyplomy.

Takie wyróżnienia otrzymali:
- Marek Maciejewski – sołtys sołectwa Matyldzin za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza w 2019r.
- Marek Wenerski - sołtys sołectwa Wiele za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza w 2019r.
- KGW w Kosowie „Kosowianki”, które reprezentowała przewodnicząca - Elżbieta Urban, za zajęcie II miejsca w Kujawsko –Pomorskiej Bitwie Regionów w Myślęcinku
- Koło Łowieckie nr 10 „Jeleń”, które reprezentował Sebastian Gondek, za zajęcie I miejsca w Konkursie Kół Łowieckich Powiatu Nakielskiego – Hubertus Nakło 2019.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przedstawiciele poszczególnych organizacji pokrótce opowiedzieli o swojej działalności. Spotkanie zakończył poczęstunek.

materiał: Ewelina Musiał / UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)