Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 maja 2020

"O Wojtyle po ludzku" i inne ciekawe e-lekcje. Sprawdź, co zaplanowano

fot. Szymon Zdziebło

fot. Szymon Zdziebło

Nowy, dziesiąty już tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczniemy #wyjątkowo – w poniedziałek (18 maja), w rocznicę setnych urodzin świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona naszego województwa, uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy do udziału w warsztatach i katechezach online poświęconych papieżowi. W programie także kącik poezji i minikoncert.

 - Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło więc zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówi marszałek Piotr Całbecki   

Poniedziałkowe katechezy i warsztaty online przygotowujemy wspólnie z  Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie m.in.  katecheza profesora Waldemara Rozynkowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mówić będzie o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim oraz wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wygłoszą Michał Brzozowski i Karol Kłosowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Ksiądz Dawid Wasilewski wraz z Karoliną Olszewską i Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II mówić będą „O Wojtyle po ludzku”. Zapraszamy również na minikoncert „Wojtyła akustycznie” w wykonaniu zespołu „Z nocy w Moc” oraz kącik poezji w wykonaniu Teatru Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

We wtorek (19 maja) powrócimy z lekcjami online według nowego planu lekcji:

Plan zajęć na nadchodzący tydzień (od 19 do 22 maja) dla:

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (21)

  chavy, w dniu 16-05-2020 10:55:41 napisał:

  o Wojtyle to Sekielscy film właśnie zrobili :)

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Sparky, w dniu 16-05-2020 21:20:10 napisał:

  Wiele by opisać...krył, kryjąc przyzwalał. Ktoś kto widzi i wie o cierpieniu jest współwinny tego cierpienia! Jeśli mógł a nie reagował,nie należy nazywać go "świętym"!!!

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Bobby, w dniu 16-05-2020 22:34:44 napisał:

  Czarna zaraza. Komuniści wcielili"swoich" w grono czarnych żeby pieli się po szczeblach władzy kościelnej i niszczyli tą instytucję od góry... I tak zostało. Prawdziwy kapłan jeździ na misję do krajów trzeciego świata i nie liczy na kasę z tacy ani poklask... Gdzie Ci kapłani,prawdziwi tacy?!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Lech, w dniu 18-05-2020 12:23:38 napisał:

  Świętym go zrobili za co? no za co, za to że zamiatał pod dywan, to co powinien być natychmiast ogłaszane, widocznie gaga stek sam nie był lepszym.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Produkty instax
od 37,90PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Pomoc drogowa
Oczyszczanie twarzy
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)