Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Niezapomniany wyjazd. Uczniowie ze Staszica w stolic Wielkiej Brytanii

W dniach od 10 do 13 września młodzież należąca do grupy teatralnej The English Drama Club przy Zespole Szkół im. S. Staszica zwiedziła stolicę Wielkiej Brytanii.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie długim spacerem wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Opactwo      i pałac  westminsterski, Londyńska Tower i Tower Bridge to tylko niektóre z zabytków, które udało się zobaczyć już pierwszego dnia. Podczas pobytu w Londynie młodzież miała również okazję udać się do muzeum figur woskowych Madame Tussauds, co okazało się prawdziwą atrakcją. Wspaniała letnia pogoda pozwoliła na  odpoczynek w pięknych londyńskich parkach okalających pałac Buckingham. Niestety, królowej Elżbiety II nie udało się zobaczyć. Dokładna relacja z wyjazdu znajduje się na fanpage’u  grupy.

Wyjazd ten był zwieńczeniem projektu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. W tym roku koło teatralne wystawiło sztukę zatytułowaną „Keeping up appearances”. Sztukę obejrzeli nie tylko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, klasy trzeciej gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Grupa po raz pierwszy udała się ze swoim spektaklem do Bydgoszczy, gdzie, przy współpracy z Klubem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zaprezentowała się przed uczniami I i IV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego.

The English Drama Club działa już od czterech lat i każdego roku opiekunowie koła uzyskują dofinansowanie na realizację swoich zadań od Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Fundacji Wspierania Edukacji im. Ks. S. Staszica. W tym roku inicjatywę tę wsparli również sponsorzy z zewnątrz. Do przedsiębiorstwa 4 Line  dołączył Zakład Usług Komunalnych  Juliusz i Roman Pilarscy oraz przedsiębiorcy zrzeszeni w Business Network International Prestige w Nakle n. Notecią.

Uczniowie należący do koła oraz ich opiekunowie pragną serdecznie podziękować za przekazane im fundusze. To dzięki tak wysokiemu wsparciu, wyjazd do Londynu mógł stać się rzeczywistością.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)