Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2021

Nie zaszczepiłeś się przeciwko Covid-19? Spodziewaj się SMS-a z resortu zdrowia

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Wszyscy niezaszczepieni, którzy mają# aktywowane Internetowe Konto Pacjenta otrzymają dziś z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia.

UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.

Taką wiadomość tekstową na swoje telefony komórkowe otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta. Wspólną cechą wszystkich tych osób jest niezaszczepienie przeciw COVID-19. Wysyłka SMS-ów rozpoczyna się dziś (poniedziałek 29.11) o godzinie 10.00. Wszystkie wiadomości zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Dzisiejsza wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłaliśmy 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50plus, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.

Materiał: Ministerstwo Zdrowia

Oceń artykuł: 4 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (34)

  Janina, w dniu 29-11-2021 08:21:28 napisał:

  190a Kodeks karny. „§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 10 (24)

  edek, w dniu 29-11-2021 09:45:43 napisał:

  jak mnie te łachmyty z p i s i dadzą milion to się zaszczepię nawet 3-razy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -6 (28)

  Władimir, w dniu 29-11-2021 09:47:36 napisał:

  Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2 - dla antyszczepów podjudzanych przez rosyjskich troli

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (25)

  *****, w dniu 29-11-2021 10:17:31 napisał:

  Zaszczepieni nie mają kwarantanny, odwiedzają chorych, robią im zakupy i jak nigdy nic łażą i roznoszą wirusa... Bardzo mądrze! :)

  odpowiedz

  • -9 (31)

  tomek, w dniu 29-11-2021 10:21:37 napisał:

  mam apel do niezaszczepionych , gdy zachorujecie ( a tego wam nie życzę) to honorowo nie blokujcie miejsc w szpitalu innym ludziom ok Myślę, że zachowacie się konsekwentnie do końca !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -14 (34)

  dec, w dniu 29-11-2021 10:48:11 napisał:

  My zaszczepieni,wyrażamy podziękowania wszystkim niezaszczepionym za dobrowolny udział w eksperymencie w roli próby kontrolnej .To dzięki Waszemu bohaterskiemu poświeceniu wiemy jak szczepionki są skuteczne .Żal nam jednak, że tak szybko odchodzicie z tego Świata .Cześć i Chwała wszystkim niezaszczepionym ,którzy poświecili swe życie dla dobra nauki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (17)

  Kolo, w dniu 29-11-2021 16:25:09 napisał:

  dec my niezaszczepieni, dziękujemy Wam zaszczepionym, że stanowicie mięso armatnie dla przyjęcia preparatu i dobrowolnie poddajecie się eksperymentowi medycznemu :)

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Myślący, w dniu 29-11-2021 22:26:08 napisał:

  A jak umrą niezaszczepieni, bo tak życzą wakcynowani i będzie 5 i 30 fala, kto będzie winny następnej fali?

  odpowiedz

  • 2 (4)

  nakielanka 1, w dniu 30-11-2021 06:26:20 napisał:

  Mnie to szczepienie nie interesuje. Kasuje zaraz takie smsy. Albo dzwonią do ciebie i zapraszają na jakieś tam bezpłatne badania, ale w ramach tego mssz się zaszczepić. Pytam się Na Co mam się szczepić!?? Na głupotę jeszcze szczepionki nie wynaleźli!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)