Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Moc atrakcji dla uczestników festynu. Były dmuchane zamki, pyszne potrawy i wypieki

fot. pow.

fot. pow.

W minioną niedzielę w Kosowie odbył się festyn pod hasłem# „Szczepimy się z KGW” organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Kosowianki.

Na uczestników festynu czekała moc atrakcji. Przybyli goście mieli okazje spróbować potraw i wypieków przygotowanych przez panie należące do koła. O najmłodszych gości zadbała firma „Nie pękaj”, która zapewniła m.in. oprawę muzyczną, animacje, dmuchane zamki, watę cukrową.

Dodatkową atrakcją były alpaki z LasAlpakas oraz stoisko Polskiego Związku Łowieckiego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno w śród dzieci jak i dorosłych.

Festyn wsparła również Państwowa Straż Pożarna z Nakła, która pokazała maluchom wyposażenie wozu strażackiego. Ponadto dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz mogły czynnie brać udział w pokazach pierwszej pomocy. Tego dnia mieszkańcy mieli okazje zaszczepić się przeciwko Covid -19, a także dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym.

Materiał: Agnieszka Różańska/ Koło Gospodyń Wiejskich Kosowianki


Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)