Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2020

Kujawsko-Pomorskie na rowery! Sprawdź, jak zapisać się na rajd

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W sobotę (6 czerwca) w Toruniu ruszy pierwszy rajd z cyklu Kujawsko-Pomorskie na #rowery. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa zostanie zrealizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Toruński rajd potrwa do 21 czerwca. Na kolejne zapraszamy do Żnina, Lipna, Brodnicy i Bydgoszczy.

- Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się tutaj, a następnie odebrać numer startowy i elektroniczną mapę z opisem trasy i wskazaniem miejsc, w których trzeba zrobić zdjęcia dokumentujące przejazd. Po przejechaniu rajdu wystarczy zalogować się na platformie internetowej (będzie aktywna od 6 czerwca) i wstawić wymagane zdjęcia. Na pierwszych 400 osób, które udokumentują swój przejazd czekają pamiątkowe koszulki. 

Więcej informacji oraz zapisy na rajdy w Toruniu i Żninie na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl.

Numery startowe będą wydawane:

 • w sobotę (6 czerwca) i niedzielę (7 czerwca) w godzinach 10-12 na terenie Przystani AZS w Toruniu,
 • w pozostałe dni (od poniedziałku do piątku) w siedzibie Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy ulicy Kopernika 4, w godzinach:
  • poniedziałek, środa, czwartek 8-15
  • wtorek 8-17
  • piątek 8-14.

Rajdy będą odbywały się od 6 czerwca do 16 sierpnia w cyklach dwutygodniowych w różnych miastach województwa. Kolejno w:

 • Toruniu (6 – 21 czerwca)
 • Żninie (20 czerwca – 5 lipca)
 • Lipnie (4 lipca – 19 lipca)
 • Brodnicy (18 lipca – 2 sierpnia)
 • Bydgoszczy (1 – 16 sierpnia).

Rowerzyści sami wybierają dzień i czas pokonania dystansu. Dla każdego miasta proponujemy dwie trasy: rodzinną – nieprzekraczającą 20 kilometrów, oraz standardową około 30 kilometrów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników rajdu, każda z nich będzie przebiegała głównie ścieżkami rowerowymi, drogami mało uczęszczanymi bądź traktami leśnymi.

Miłośnicy dwóch kółek, którzy udokumentują przejechanie trasy w co najmniej trzech miastach, otrzymają pamiątkowy medal tegorocznego cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery 2020. Impreza wpisuje się w obchody setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II – patrona województwa.

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

 • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
 • przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
 • 18 i 38 kilometrów to długości tras zaproponowanych w toruńskim rajdzie
 • tegoroczny cykl rajdów odbędzie się w 5 miastach.

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już szósty sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. W tym roku ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. Więcej w naszym materiale.

Materiał: Departament Sportu i Turystyki oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  rowerzysta, w dniu 04-06-2020 23:06:12 napisał:

  W Nakle powołano bez żadnego trybu spółkę SPORT,która od początku powiela imprezy realizowane od kilkudziesięciu lat imprezy sportowe,które organizowali nauczyciele wychowania fizycznego.Żadnych imprez dla dzieci i młodzieży na lodowisku,żadnych rajdów nie mówiąc o największej imprezie dla dzieci jakim był Czar Czterech Kółek.A może coroczne rajdy dookoła Pałuk i Krajny,a może rekreacyjne obozy rowerowe? Dlaczego przy takiej ilości rowerów nie można zaplanować imprez,na które czekają najmłodsi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  rowerowiec, w dniu 05-06-2020 12:47:53 napisał:

  Warto coś zorganizować.Może nałożyć jakąś grupę rowerową i samemu coś zrobić bo na naszych rajców nie ma co liczyć.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zzz, w dniu 05-06-2020 22:40:13 napisał:

  Trzeba zacząć od wyznaczenia i oznakowania szlaków rowerowych do granic powiatu omijających drogi samochodowe, a więc przez lasy i pola. Takich dróg u nas nie brakuje. Ja wiem jak dojechać lasem i polem do Szubina czy Mroczy ale turysta spoza powiatu miałby z tym już problem.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Meble młodzieżowe systemowe
Usługi transportowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)