Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Jeziorki Zabartowskie po zebraniu. Mieszkańcy podzielili ponad 20 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Dnia, 21 września br. w świetlicy wiejskiej w Jeziorkach# Zabartowskich o godzinie 18:00 odbyło się zebranie wiejskie, które poprowadził Sołtys Sołectwa Pan Jakub Długołęcki

W zebraniu uczestniczyło 7 uprawnionych mieszkańców, a także zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Pan Waldemar Chudzik, oraz Radni Rady Miejskiej w Mroczy Pan Tomasz Tarnolicki, Arkadiusz Lange, Krzysztof Lepper.

Na początku Sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za okres między zebraniami, do którego nie było uwag. Kolejnym tematem zebrania było rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2023 r. Środki w wysokości 20,607,66 zł przeznaczono na realizację następujących przedsięwzięć:
– Integracja społeczna mieszkańców – 7 tys. 607,66 zł,
– Utrzymanie dróg gminnych poprzez zakup kruszywa – 3 tys. zł,
– Doposażenie świetlicy wiejskiej poprzez zakup sprzętu AGD – 3 tys. 300 zł,
– Remont wiaty przystanku autobusowego – 3.700,00 zł,
– Zakup pomieszczenia gospodarczego na plac zabaw w Rajgrodzie– 3 tys. zł,
Głównym tematem wolnych głosów i wniosków był stan dróg gminnych znajdujących się na terenie sołectwa, drogi powiatowej Witosław-Mrocza, dodatek węglowy. Następnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza w skrócie przedstawił koszty remontu oczyszczalni ścieków w Mroczy. Zebranie zakończono o 19:15.

Materiał: Jakub Długołęcki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)