Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Podpisano umowę z wykonawcą

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

W dniu 14.11.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy miało miejsce # podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy”.

Wykonawca zadania - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o., ul. Biskupińska 11, 85-375 Bydgoszcz został wyłoniony w wyniku ogłoszonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w w/w postępowaniu, w którym kryterium była cena – 60% i okres gwarancji – 40%. 

Wykonanie przedmiotu umowy przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o. zostało wycenione na kwotę 10 453 183,46 zł brutto. Termin zakończenia robót określono na 28.05.2021r. Nadzór nad prawidłową realizacją zadania z ramienia Gminy Mrocza pełnić będzie inspektor nadzoru inwestorskiego – Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak.

Umowa na wykonanie obiektu została podpisana przez Burmistrza Miasta i Gminy  Mrocza - Leszka Klesińskiego oraz Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza – Małgorzatę Konkowską – Górecką oraz Członków Zarządu firmy – „Ebud”: Andrzeja Bulerę oraz Włodzimierza Karolczaka.
Zadanie polegające na budowie obiektu przedszkola uzyskało dofinansowanie w wysokości 3 760 000,00 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania: Inwestycje w infrastrukturę przedszkolną. Gmina Mrocza otrzymała również na ten cel wsparcie w wysokości 500 000 zł z Rezerwy Celowej Prezesa Rady Ministrów.

Ponadto Gmina Mrocza otrzymała wsparcie w wysokości 426 235,34 zł dla projektu pt:. „Aktywnie  w świat – zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka w gminie Mrocza”. W ramach napisanego projektu planowane są m.in. zajęcia dodatkowe dla dzieci:  z rytmiki, z psychologiem - zajęcia wspierające społeczno-emocjonalny rozwój dziecka, z gimnastyki korekcyjnej, logopedyczne oraz z języka angielskiego. W wybudowanym przedszkolu zatrudnionych zostanie dodatkowo 3 nauczycieli i 5 nauczycieli podniesie kwalifikacje w ramach szkoleń i kursów.

materiał: Ewelina Musiał/UMiG w Mroczy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)