Dziś mamy 8 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Podpisano umowę z wykonawcą

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

W dniu 14.11.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy miało miejsce # podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy”.

Wykonawca zadania - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o., ul. Biskupińska 11, 85-375 Bydgoszcz został wyłoniony w wyniku ogłoszonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w w/w postępowaniu, w którym kryterium była cena – 60% i okres gwarancji – 40%. 

Wykonanie przedmiotu umowy przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o. zostało wycenione na kwotę 10 453 183,46 zł brutto. Termin zakończenia robót określono na 28.05.2021r. Nadzór nad prawidłową realizacją zadania z ramienia Gminy Mrocza pełnić będzie inspektor nadzoru inwestorskiego – Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak.

Umowa na wykonanie obiektu została podpisana przez Burmistrza Miasta i Gminy  Mrocza - Leszka Klesińskiego oraz Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza – Małgorzatę Konkowską – Górecką oraz Członków Zarządu firmy – „Ebud”: Andrzeja Bulerę oraz Włodzimierza Karolczaka.
Zadanie polegające na budowie obiektu przedszkola uzyskało dofinansowanie w wysokości 3 760 000,00 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania: Inwestycje w infrastrukturę przedszkolną. Gmina Mrocza otrzymała również na ten cel wsparcie w wysokości 500 000 zł z Rezerwy Celowej Prezesa Rady Ministrów.

Ponadto Gmina Mrocza otrzymała wsparcie w wysokości 426 235,34 zł dla projektu pt:. „Aktywnie  w świat – zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka w gminie Mrocza”. W ramach napisanego projektu planowane są m.in. zajęcia dodatkowe dla dzieci:  z rytmiki, z psychologiem - zajęcia wspierające społeczno-emocjonalny rozwój dziecka, z gimnastyki korekcyjnej, logopedyczne oraz z języka angielskiego. W wybudowanym przedszkolu zatrudnionych zostanie dodatkowo 3 nauczycieli i 5 nauczycieli podniesie kwalifikacje w ramach szkoleń i kursów.

materiał: Ewelina Musiał/UMiG w Mroczy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)